Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Sprzęgło - szrpanie po wymianie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Sprzęgło - szrpanie po wymianie
Autor Wiadomość
nestor_45 



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 34
Skąd: Gorzów Wielkoplski



Wysłany: Wto Maj 18, 2010 17:06   [R75] Sprzęgło - szrpanie po wymianie
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam jestem świeżo po wymianie sprzęgła i dwumasy i jak mi się wydaje mam duży problem. Przy ruszaniu szapie silnikiem a raczej są to intensywne drgania. Dodam że sprzęgło nationala ze sprężynami. Czy ktoś może coś podpowiedzieć.
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Cze 11, 2011 18:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 18, 2010 17:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Maj 18, 2010 17:14   

Mam podobnie. :sad:
Kiedyś już pisałem o tym i wydaje mi się że jest to spowodowane sprężynkami na tarczy. Powinno się jeszcze ułożyć i poprawić po przejechaniu ok. 500km. Osobiście przejechałem na Nationalu ok. 5tys. km i czasami jeszcze potrafi szarpnąć. Chyba już tak zastanie. :/ Połączenie tarczy ze sprężynkami i koła dwumasowego na pewno sporo odciąża same koło dwumasowe, ale może widocznie powodować szarpanie sprzęgłem. Osobiście jednak uważam że nie ma tragedii i można się przyzwyczaić. :grin:
 
 
Yrek 




Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 54
Skąd: Skała

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 23, 2010 23:18   

ja to mam tyle na zimnym tyle że od wymiany sprzęgła minęło 10tyś km
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Maj 23, 2010 23:48   

apples napisał/a:
Połączenie tarczy ze sprężynkami i koła dwumasowego na pewno sporo odciąża same koło dwumasowe, ale może widocznie powodować szarpanie sprzęgłem

Mam SACHSa również ze sprężynkami i nie mam podobnych objawów...
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Maj 24, 2010 11:49   

Napisałem o tarczy ze sprężynkami bo to było jedyne logiczne wytłumaczenie dziwnego szarpania. W pewnym momencie następowało zerwanie (szarpnięcie) z objawem przepuszczania (skokowego szarpania) na pedale. Od paru dni ani razu sprzęgło nie szarpnęło, więc może to było związane z układem wysprzęglania (płyn, pompka, wysprzęglik). Odpowietrzałem i wymieniałem jakiś czas temu płyn i może po tym zabiegu układ musiał się jeszcze "ułożyć".
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 24, 2010 12:34   

Odpowietrz jeszcze raz pompkę, problem może być też taki że pompka działa na zasadzie ON - OFF bez fazy przejścia dlatego jak puszczasz to występuje szarpnięcie, miałem podobnie na starej pompce mimo iż działała. Na pewno jest to też związane z tarczą i tymi sprężynami, ale chyba Ten typ tak ma...


EDIT:

Po około 10-15 tys na nowym sprzęgle i dwumasie, poprawiła się jakość pracy, sprzęgło zdecydowanie mniej szarpie i pracuje płynnie, myślę że jest to zasługa dotarcia się mechanizmu, brak regulacji sprzęgła i jego budowa, może powodować takie szarpnięcia, szczególnie przy wymianie z kołem dwumasowym, które jako nowe, ma mniejsze odchylenia i co za tym idzie mniejszy ślizg. Polecam również "tłumik sprzęgła" proste urządzenie wstawiane w układ sprzęgła które znacznie poprawia jego pracę, u mnie po zamontowaniu sprzęgło chodzi o nieeebo lepiej.
_________________
Pamparampam
 
 
 
lzawiasa 



Dołączył: 20 Mar 2013
Posty: 26



Wysłany: Czw Lis 05, 2015 16:57   

Witam Roverkowiczow. Wiadomo ze dwumas i hydraulika sprzegla w naszych autach to nieporozumienie. Zdaje sie ze po kilkuletnich eksperymentach w tej kwestii udalo mi sie pokonac problem na dlugi czas. Byly wymiany pompek na korpusy , regenerowane . Jak nie pompka to wysprzeglik i tak ciagle cos w temacie. W desperacji i uporze, zakupilem zestaw sprzegla z kolem jednomasowym 1400 zl i do sterowania sprzeglem zestaw metalowego wysprzeglika o solidnej budowie wraz z metalowa pompka, firmy TAZU PARTS w Swiebodzicach. Skutek? Rewelacyjny! Mieciutkie sprzeglo o charakterystyce rownego i lagodnego wysprzeglania, minimalny luz jalowy pedalu sprzegla, brak drzenia podczas przyspieszania, brak luzu odczowalnego jakby na przegubach lub kolach przekladni podczas operowania pedalem gazu, cichsza praca silnika i przy gaszeniu silnik zatrzymuje sie jak z klapa gaszaca (brak charakterystycznego szarpniecia) Zestaw sluzy wiernie w korkach, test wstepny byl na trasie do Chorwacji. Cale lato do dzis zestaw sprawuje sie rewelacyjnie. Mam biezacy wglad do zbiorniczka pompki, gdyz jej konstrukcja pozwala podlaczyc zbiorniczek zamontowany pod maska obok skrzynki z akumulatorem od nissana, w miejsce zbiorniczka na pompce zamontowalem krociec z wezykiem, prowadzac go ciagle pod gore do ziorniczka pod maska. Przez 17 tys km nie dolalem kropli plynu do ukladu. Polecam przerobke calego zamachu i sprzegla wraz ze sterowaniem, wg mojego pomyslu. Uwierzcie, Nie moglem sie przyzwyczaic do lekkiego wciskania pedalu sprzegla. Dzisiaj jestem pewien ze ROVER 75 CDT to wspanialy i elegancki samochodzik. Wystarczy troszke zainwestowac w odpowiednie czesci i zespoly. Autko wiernie odplaca sie bezawaryjna eksploatacja na codzien. ROVER 75 cdt r.pr.2000 210 tys przebiegu.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 05, 2015 17:16   

lzawiasa co do wyrobów TAZU (pompki mamy pewność) i wysprzęglika (sam jeżdżę od lipca na nim) OK.

Pytanie natomiast nasuwa się przy sztywnym kole (nie przesadzajmy, że dwumas to nieporozumienie - w przeciwieństwie do boxera Subaru nie jest z papieru ;) ). Po zmianie na sztywne koło nie trzęsie Ci buda na postoju czy niskich obrotach? Nie masz żadnych dodatkowych dźwięków (buczenia poniżej 1.5 tyś obr) czy odgłosów z materiałów w kabinie?

I kolejna sprawa - ile przejechałeś już na tym komplecie ze sztywnym kołem (i jakiej firmy kupiłeś)?
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 05, 2015 21:01   

chopy, chopy :) obojętnie czy pompka jest z tytanu, kevlaru czy z tarczy Kapitana Ameryki, zużywa się minimalnie bardziej niż inne, problem polega na eksploatacji i serwisie a raczej jego braku, nikt nie rusza sprzęgła dopóki się nie zepsuje, ja zrobiłem nie wiem nie pamiętam 100 tys ? i tez nic nie dolewałem? sprzedałem i chłop dalej jeździ ? wymiana płynu w układzie, nie używanie sprzęgła jak hamulca, oryginalne podzespoły i mamy temat z głowy, a jak się sprzęgło skończy wymiana na oryginał i po kłopocie na kolejne 200 tys km.

Co do koła sztywnego w porównaniu do dwumasy, jak zmieniamy na dwumasę do tego trzeba dać inną tarczę sprzęgła, która ma inne tłumiki drgań i nie ma żadnego problemu, przy czym sprawna dwumasa to 200 tys jazdy, więc czasem nie warto kombinować bo kto swoim roverem zrobił 200 tys?:)
_________________
Pamparampam
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 05, 2015 21:07   

Dwumas to wymysł księgowych firm, które postanowił częściej zarabiać na sprzedaży elementów niz po wytarciu okładzin sprzęgła. Dziwne ze inne auta tez mają pompki, i jakos nikt tam nie bawi sie w wymienianie płynu co chwilę i latają latami. A nasze roverowskie buble niestety częściej ulegają awarii. Choc kupiłem używkę i śmigam na niej 3 rok. Rozwiązanie ze sztywnym kołem sam od dawna rozważam i jak przyjdzie czas na zmianę to się okaże
_________________
75 Red Edition
 
 
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Czw Lis 05, 2015 21:16   

Boncky napisał/a:
kto swoim roverem zrobił 200 tys?:)


JA :mrgreen:
_________________
szkoda mi go będzie
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 05, 2015 21:27   

jeżeli można zmienić na sztywne koło to jak najbardziej zmieniać, nic nie zepsujemy a pomożemy, tylko nie ma co przesadzać z tą awaryjnością :) to nie tylko wina samego układu, a co do 200 tys :) no zdarzają się i tacy ale malutko ich ;]
_________________
Pamparampam
 
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Czw Lis 05, 2015 21:32   

phuss napisał/a:
Boncky napisał/a:
kto swoim roverem zrobił 200 tys?:)


JA :mrgreen:

ja tez
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 22, 2016 13:52   

Jestem po wymianie:
1. dwumasa LUK
2. tarcza i docisk Borg&Beck
3. wysprzęglik metalowy TAZU
4. olej w skrzyni zgodny z MTF94 API GL4
5. płyn w pompce DOT4

Biegi wreszcie chodzą MIODZIO LEKKO. Pedał sprzęgła chodzi dwukrotnie lżej niż wcześniej i zniknęły drgania na pedale. W ogóle cały samochód mniej trzęsie, silnik pracuje równiej i ciszej.

Wreszcie mogę płynnie ruszyć, sprzęgło ma jakby PEŁEN ZAKRES pracy, a nie jak wcześniej - miało luz na pedale około 2-3cm zanim zaczynało wysprzęglać. Wcześniej przy ruszaniu był efekt żabki tak jakby, teraz już tego nie ma.

Co najciekawsze - mechanior się zdziwił, że wymieniam, bo - jak stwierdził - "dwumas i sprzęgło są zdrowiutkie i jeszcze je jako dobre używki na alledrogo opierPOMIDOR".

Jedynie wysprzęglik był rozkołatany.

ALe różnica w pracy całego układu sprzęgła i biegów jest PIORUNUJĄCA. Warto było wypłatosić te 2800 PLN :D
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
pietjak 



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 71



Wysłany: Wto Mar 22, 2016 17:17   

dawidd napisał/a:
phuss napisał/a:
Boncky napisał/a:
kto swoim roverem zrobił 200 tys?:)


JA :mrgreen:

ja tez


Ja zrobiłem - Pierwszym 417 tyś, drugim 276 tyś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło - dziwne odgłosy po wymianie sprzęgła
MarekP Rover serii 75, MG ZT 12 Wto Sie 02, 2011 20:34
sknerko
Brak nowych postów [75] sprzęgło bierze u samej góry po wymianie
bogdan123 Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Gru 11, 2013 23:00
czort
Brak nowych postów [MG ZT] Po wymianie silnika
Ryszard1205 Rover serii 75, MG ZT 11 Wto Gru 11, 2007 21:17
Ryszard1205
Brak nowych postów [R75] Po wymianie wysprzeglika cos trze.
dorotamax1 Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Mar 08, 2021 08:22
dorotamax1
Brak nowych postów [R75] Nie odpala po wymianie wysprzeglika
slawek_wegner Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Lip 13, 2011 19:31
longer86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink