Forum Klubu ROVERki.pl :: Organizacja pomocy dla powodzian
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Organizacja pomocy dla powodzian
Autor Wiadomość
violla 




Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 291
Skąd: Warszawa/Suwałki

MG TF

Wysłany: Wto Cze 29, 2010 00:46   

W ciągu najbliższych dni udamy się z kolejną partią darów dla powodzian.

Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 975 zł! :grin:
Invit, dudekmis, kasjopea, Ley, MaReK, Tomas, Michal, Joa, Ferrus - dziękuję za przelewy.
Podziękowania kieruję także do moich koleżanek z pracy, Ani i Dorotki, które wspomogły naszą akcję.

Za zebrane pieniądze kupiliśmy ubrania, żywność, chemię i kosmetyki. IInvit, robienie z Tobą zakupów to sama przyjemność :grin:

Ogromne podziękowania za wszystkie zebrane dary dla:
- zouzy maniaqa
- kris-tofera
- Pereza
- Ruslana
- Yog-Sothoth

Ruslan, nie denerwuj się, już za pare dni worki znikną z Waszego korytarza :wink:

staf, dziękujemy za namiary na powodzian.

Jeszcze raz Wszystkim dziękuję za pomoc i zaangażowanie. :brawa:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 29, 2010 00:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Sro Cze 30, 2010 15:22   

Ja będę miał jeszcze jakieś używane (ale w dobrym stanie) zabawki dla dzieci ale nie wiem jakie i ile - znajomy się zadeklarował, że coś znajdzie. Pewnie będzie to coś dla najmłodszych, bo znajomy ma córkę 3 letnią.

W piątek wieczorem odbiorę więc przywiozę je na spot w niedzielę - może coś z tego wybierzemy.
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Sro Cze 30, 2010 15:36   

Brt napisał/a:
walkie może ktoś z Izdebnika lub okolic (gmina Lanckorona - Twoi Rodzice pewnie są zorientowani w sytuacji) potrzebuje pomocy? Można by było od razu w niedzielę zawieźć wszystko na miejsce, bo to przecież rzut moherem od Zatora.


Dowiem się od rodziców o mieszkańców z Lanckorony. Generalnie oni przede wszystkim potrzebują domów :(
Ale i pomoc rzeczowa się oczywiście przyda bo stracili wszystko - ubrania, środki higieny...
Część domów jest totalnie zawalona, że nic już nie ma z nich, część ma mocno naruszoną konstrukcję grożącą zawaleniem i nie mają wstępu do domu,

[ Dodano: Sro Cze 30, 2010 15:36 ]
Acha, i w samym Izdebniku nic się na szczęście nie stało. Kataklizm był w Lanckoronie, gdzie na południowo-zachodnim zboczu góry wszystko dosłownie spłynęło.
Porozmawiam dziś z rodzicami o konkretach, poproszę aby tato zorientował się w sytuacji osób potrzebujących.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 30, 2010 15:46   

violla, :ok:
violla napisał/a:
Ruslan, nie denerwuj się, już za pare dni worki znikną z Waszego korytarza

To samo mówie zonie :smile:
Ja tak się zaangażowałem, ze wraz z kolegą w poniedzialek zawieźliśmy materace, koce, lodówkę i kuchenkę gazową kolejnej rodzinie.
Dzisiej znajomy ma mi przywieźć pralke, żona jeszcze nic nie wie :razz: do tego ubrania, które zebrał. A ja muszę przebrać, posegregować, bo miałem przypadek że w jednym z worków dostałem szmaty. Dosłownie. Brudne podarte ubrania. Wyobraź sobie że była tam nawet brudna bielizna damska. Ktoś napisze że przesadzam, ale to fakt. Może to nie takt z mojej strony, ale w sposób delikatny i taktowny zostawiam ludziom obdarowanym nasze wizytówki. Bo jestem dumny z tego, ze jestem małym ogniwkiem w tak wspaniałej Rover-kowej społeczności. I że dzieki inicjatywie Kris-tofer-a i poparciu klubu pomoglismy wielu rodzinom.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 20, 2010 19:57   

staf napisał/a:
A ja muszę przebrać, posegregować, bo miałem przypadek że w jednym z worków dostałem szmaty. Dosłownie. Brudne podarte ubrania. Wyobraź sobie że była tam nawet brudna bielizna damska. Ktoś napisze że przesadzam, ale to fakt.
staf, nie przesadzasz, czasami może się tak zdarzyć.

Wczoraj podjechaliśmy do kolegi Ruslana po rzeczy, które zebrał, byliśmy bardzo mile zaskoczeni, ponieważ udało mu się zebrać bardzo dużo przydatnych rzeczy (ubrań, środków czystości, zabawek) bardzo dużo czyli mój cały R75, oraz drugi cały Markowy MG ZT :grin: do tego wszystko mamy pięknie poskładane, posegregowane, poukładane w pudełka i opisane, za co serdecznie dziękujemy :)

[ Dodano: Wto Lip 20, 2010 19:57 ]
Nadszedł czas na podsumowania naszej wspólnej akcji pomocy powodzianom.

Zainteresowanie z Waszej strony było bardzo duże i tak wspólnymi siłami udało nam się zebrać naprawdę wiele ubrań, żywności, środków czystości, wielkie dzięki za wpłaty pieniężne.

Podziękowania należą się wszystkim tym, którzy podarowali, organizowali zbiórki lub dokonywali wpłat na rzecz potrzebujących.
Szczególne podziękowania dla violli i MaReKa za organizację, transport, duże zainteresowanie i poświęcenie mnóstwa wolnego czasu.
staf dzięki za namiary na powodzian i czynny udział w organizacji pomocy w swojej miejscowości.

Wszystkie dary zostały osobiście przekazane powodzianom z okolic Płocka - Gostynina - Słubic.

Myślę, że temat można uznać za zakończony, rozliczyliśmy się szczegółowo z tego co otrzymaliśmy i jeszcze raz wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc :)
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Lip 20, 2010 20:00   

Fajnie, że udało się coś wspólnie zrobić. To cieszy.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Lip 24, 2010 11:08   

Właściwie kris-tofer podziękował wszystkim i w sumie mogę przyłączyć się do jego słów.

Jednak chciałem wyróżnić tutaj postać kolegi ferrusa, który przez brak udziału
w tym temacie został pominięty w wyliczance. Kolega ferrus dzięki swojemu zaangażowaniu
i przy wsparciu firmy Unilever Polska Sp. z o.o. zorganizował dla naszej akcji w hurtowych ilościach:

- środki czystości - domestosy, cify
- herbaty lipton oraz saga
- nudle knorr
- ketchupy
- sosy knorr
- ok. 143kg makaronu typu penne firmy knorr

Oprócz powyższego zasilił również konto wpłatą.

Ze swojej strony chciałem podziękować:

kris-tofer - za dary, za zapoczątkowanie akcji na forum, oraz za czynny udział do końca
staff - za włączenie się do akcji i za ostre acz ożywcze komentarze na początku wątku oraz kontakt do osób potrzebujących
violla - za wzięcie na siebie księgowości i otwarcie rachunku na wpłaty dla powodzian
Ruslan - za perfekcyjnie zebrane i opisane dary - odzież, obuwie, książki, etc.
Perez - za dary odzieżowe
Ley - za dary odzieżowe oraz elektroniczne
zouza maniaq - za pościel
yog-Sothoth - za dary odzieżowe
IInvit - dary odzieżowe
DudekMiś - dary odzieżowe

Za wpłaty na konto:
michal i justyna
kasjopea
IInvit
dudekMiś
ferrus
emes i ania
Joa
Ley
Tomas
Violla


W dniu 23.07.2010 warszawska grupa ROVERki.pl zorganizowała wspólny transport zebranych, w/w darów. Tak jak poprzednim razem, kontakt do najbardziej potrzebujących podał kolega staf. Tak jak poprzednim razem były to rejony Śwniar. Po raz kolejny bez samego udziału stafa, ale przy wsparciu jego znajomych trafiliśmy do miejscowości Życk Polski. Aż trudno było sobie wyobrazić, że jeszcze kilka miesięcy temu okolica była ok. 1m pod wodą. Nasze dary trafiły do osób, które zajmą się wydzielaniem innym, najbardziej potrzebującym. Chyba nikt inny oprócz nich nie ma wiedzy na ten temat.

W imieniu tych wszystkich osób chciałem przekazać podziękowania dla wszystkich zaangażowanych darczyńców.

staf podziękuj koleżankom i przeproś za opóźnienie w spotkaniu, ale droga i jej czas są nieprzewidywalne :)

Jadąc w kierunku w/w miejscowości zauważyliśmy rodzinę starszych ludzi, którzy zmagali się z tym co pozostawił na ich posesji żywioł. Porozrzucane części mebli, dywany, połamane płoty... ten widok zrobił na nas tak duże wrażenie, że część z w/w rzeczy odłożyliśmy i wracając Violla i kris-tofer wręczyli tym ludziom trochę żywności
i prawdopodobnie to co najbardziej się im przyda - środki czystości.

Poniżej krótka fotorelacja z wyprawy.

Pozdrawiam wszystkich.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sob Lip 24, 2010 11:15   

Wspaniali jesteście. Przywróciliście mi wiarę w dobroć ludzkich serc. Dziękuję.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 24, 2010 11:56   

MaReK napisał/a:
staf podziękuj koleżankom i przeproś za opóźnienie w spotkaniu, ale droga i jej czas są nieprzewidywalne

:ok:
Jestem szczerze wzruszony.
Jutro wracam z mazur. Rozmawiałem telefonicznie ze znajomymi, którzy pomagaja powodzianom na co dzień. Mówili mi że często ludzie pytali kiedy przyjadą Ci z Warszawy z Rowerkami :) :)
Dzięki wielkie.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Ruslan 




Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 66
Skąd: Warszawa/Praga Płn

Rover 25

Wysłany: Sob Lip 24, 2010 14:31   

Nie było mnie w Warszawie dzisiaj wróciłem z nad morza i patrze, że kolejne dary pojawiły się na moim korytarzu.
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 24, 2010 16:56   

Ruslan, to dlatego nie mogłem się się wczoraj do Ciebie dodzwonić, bo wspominałeś, że dary mogą się u Ciebie pojawić..
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Lip 24, 2010 23:03   

No cóż! Jak będzie trzeba pojedziemy jeszcze raz ;)
Mnie wożenie się podoba - zwłaszcza pomaganie ludziom, ale i robienie kolegom dowcipów na drodze - np. znikanie z horyzontu i pojawianie się z tyłu kolumny ;)

W dobrym towarzystwie łatwiej niesie się pomoc.
Chociaż ja akurat mogłem pomóc głównie jako transport oraz magazyn...

Gdyby teraz udało się zebrać kolejne datki, to ja bym chciał pojechać w rejon Sandomierza...

staf napisał/a:
Mówili mi że często ludzie pytali kiedy przyjadą Ci z Warszawy z Rowerkami :) :)

Mam nadzieję, że się nie rozczarowali... dla nas był to duży transport, dla nich może to być kropla w morzu...

Staf chyba jesteś tam jakąś ikoną ;) Bo Pani, do której przyjechaliśmy nie mogła się Ciebie nachwalić i mimo iż dziękowała Ci już podobno, pragnęła to zrobić raz jeszcze ;)

Opowieść o opłatach za kontenery oraz nauczycielka, której tragedia nie dotyczyła, a wyciągała rękę po dary, chyba wszystkich nas chyba poruszyła.

Czy inne sekcje ROVERki.pl nie planują podobnych akcji?
Grupa krakowska silna jest i liczna, mogłaby nas wesprzeć ;P
Tuńka Ciacho wzywam Was ;)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 24, 2010 23:10   

MaReK napisał/a:
robienie kolegom dowcipów na drodze - np. znikanie z horyzontu i pojawianie się z tyłu kolumny ;)
ze zważaniem na amortyzatory :)
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Lip 24, 2010 23:16   

kris-tofer napisał/a:
ze zważaniem na amortyzatory :)

Dokładnie, lewy tył mam do wymiany. Niby jest okej w parametrach, ale pod dużym obciążeniem (a takie było tego dnia) amorek nie pracuje poprawnie o czym dał mi znać lekkim prztyczkiem w nos na łuku drogi. Nic przyjemnego jak auto chce się przykleić bokiem do drzew ;) Dobrze, że pasażerka nie czuła tego... bo pewnie bym nie przeżył :P
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 25, 2010 12:37   

MaReK napisał/a:
robienie kolegom dowcipów na drodze - np. znikanie z horyzontu
ja znikłem Wam z horyzontu gdzieś na wysokości Sochaczewa w drodze powrotnej :) chociaż tamtego wieczoru nie byłem królem lewego pasa mijając tiry, byli mocniejsi ode mnie, ale tylko ci w DB9 :)
 
 
 
IInvit 



Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 358
Skąd: Warszawa i okolice



Wysłany: Pon Lip 26, 2010 20:31   

MaReK napisał/a:
No cóż! Jak będzie trzeba pojedziemy jeszcze raz

mam nadzieję że pojedziemy. Wśród moich znajomych kilka osób chciałoby jeszcze pomóc, więc jeśli będziemy coś jeszcze organizować, z chęcią pomogę.

MaReK napisał/a:
dowcipów na drodze - np. znikanie z horyzontu i pojawianie się z tyłu kolumny
Marku nieźle nas zaskoczyliście :)

Ja również chciałabym podziękować wszystkim którzy zaangażowali się w pomoc i tak jak już napisała kasjopea, dzięki takim osobom jak Wy, wraca wiara w ludzi :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mix 




Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lip 26, 2010 20:39   

Jakiego typu dary wchodzą w grę? Żywność i odzież to rzecz oczywista. Czy sprzęt AGD też? Mam również klika rolek nowej tapety ściennej - może komuś się przyda przy odnawianiu domu itp. Co o tym myślicie?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 26, 2010 22:55   

Mix, AGD musi być sprane, niepoobijane i nadające się jeszcze do użytku, myślę, że tapeta to dobry pomysł, lub inne środki do odnowy mieszkania.
Środki czystości, pościel, koce, materace.
Temat ma swój renesans, bo Ruslan sporo już zebrał, także IInvit, jeśli Twoi znajomi chcą pomóc to byłoby super, uzgodniliśmy z Markiem na spocie, że jeśli zbierzemy sporą ilość, jak ostatnio to znów pojedziemy. Kontakty mamy już wyrobione :)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lip 27, 2010 10:13   

Jeśli konto podane na początku jest dalej aktualne, to ja chętnie coś dodam od siebie ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Mix 




Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lip 27, 2010 19:48   

kris-tofer napisał/a:
AGD musi być sprane, niepoobijane i nadające się jeszcze do użytku,

.. i takie właśnie jest. Mam kuchenkę gazowo-elektryczną z piekarnikiem. Problem tylko taki, że do sedana nie wejdzie :cry:
Myślę, że uda mi się również wygospodarować trochę ciuchów i innych rzeczy. Jak będę miał wolniejszą chwilę to zrobię coś w tym kierunku.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Potrzebuję pomocy z R75
Gość Offtopic 1 Sro Cze 12, 2013 15:43
kasjopea
Brak nowych postów Problem z internetem-pomocy!
benio_bicos Offtopic 8 Wto Kwi 29, 2008 17:45
benio_bicos
Brak nowych postów Zgrywanie filmów - pomocy
KRYS Offtopic 21 Sro Lut 18, 2009 08:36
Rowan
Brak nowych postów Warsztat trójmiasto pomocy !!!
WitekWawa Offtopic 1 Sro Sie 16, 2017 09:22
MaReK
Brak nowych postów [R75 i MG ZT] Kv6 i ponad 100 koników do pomocy :)
zedziczek Offtopic 1 Wto Sty 07, 2014 20:24
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink