Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Woda w aucie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Woda w aucie
Autor Wiadomość
marsjaningn 



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: podkarpacie



Wysłany: Wto Lip 27, 2010 17:14   [R75] Woda w aucie
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam
Mam takowy problem, pełno wody w samochodzie po stronie kierowcy i z tyłu za fotelem kierowcy, cała wyściółka nasiąknięta wodą.
Prawdopodobnie były zatkane kanaliki do odprowadzania wody pod maską co widać na zdjęciu umieszczonym oraz pokazuje gdzie mi sie jeszze woda wlała i stoi nie spływa nigdzie
Pytanie jest takie:
Jak pozbyc sie tej wody czy jest tam jeszcze jakies ujście zatkane?? czy musze ją jakoś ręcznie wypompować i czy własnie przez to mam pełno wody w samochodzie
Z góry dzieki za pomoc
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 22, 2010 14:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 27, 2010 17:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Lip 27, 2010 17:19   

marsjaningn, zobacz tutaj .

I tak na przyszłość pamiętaj o tym workshopie, bo kolega apples zrobił tu kawał dobrej roboty :wink: .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Lip 27, 2010 17:53   

marsjaningn napisał/a:
Jak pozbyc sie tej wody czy jest tam jeszcze jakies ujście zatkane??
W linku od kasjopea masz odpowiedz gdzie są jeszcze odpływy.
marsjaningn napisał/a:
czy musze ją jakoś ręcznie wypompować
Nie. Jak przepchasz odpływy woda sama zleci.
marsjaningn napisał/a:
czy własnie przez to mam pełno wody w samochodzie
Na 99,9% :smile: Oprócz tego wysusz lub wymień filtr kabinowy. :wink:
kasjopea napisał/a:
I tak na przyszłość pamiętaj o tym workshopie, bo kolega apples zrobił tu kawał dobrej roboty :wink:
Dziękuje. :grin:
 
 
marsjaningn 



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: podkarpacie



Wysłany: Wto Lip 27, 2010 20:45   

Ok
Znalazłęm te rurki od spodu auta i teraz czym je przepchać jakimś drutem czy czym ??
bo z góry nie znalazłęm tych wlotów
I czy ja bede coś od spodu pchał to wyjdzie z góry tak żeby było to widać??
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Wto Lip 27, 2010 20:53   

Jeśli nie widzisz wlotów u góry, to niezależnie czy wyjdzie nimi coś , czy nie to mała pociecha bo i tak tego nie zobaczysz. Spróbuj czyścić lekko zakrzywionym drutem tak by wyciągać brudy do dołu. Niektórzy odcinali spłaszczoną część rurek odpływów by się nie zapychały.
 
 
marsjaningn 



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: podkarpacie



Wysłany: Wto Lip 27, 2010 21:17   

wpychałem tam prosty drut jakieś 40cm w głąb auta podem juz nie dałem rady ale jak bede miał taki giętki to powinien on wyjść z drugiej strony auta od góry tak??
Boo nie chce czegoś przebić bądź uszkodzić
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Lip 27, 2010 21:30   

marsjaningn napisał/a:
wpychałem tam prosty drut jakieś 40cm w głąb auta podem juz nie dałem rady ale jak bede miał taki giętki to powinien on wyjść z drugiej strony auta od góry tak??
Boo nie chce czegoś przebić bądź uszkodzić
Jeżeli masz zdjęte podszybie to będzie go widać w grodzi pomiędzy silnikiem, a kabiną. Pierwszy otwór wyjdzie gdzieś na środku filtra kabinowego, a drugi pod serwem. Ja przepychałem od góry kijkiem drewnianym. Poświeć latarką w otwory od góry albo od dołu i będziesz widzieć czy są drożne. Te w grodzi mają ok 10cm długości. Natomiast otwory przy błotnikach przepychałem wodą pod ciśnieniem.
 
 
marsjaningn 



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: podkarpacie



Wysłany: Czw Lip 29, 2010 21:23   [R75 2.0CDTi '00] Woda pod podłogą

witam
mam taki problem miałem zatkane wyloty wody pod maską i niestety nalało mi wody do auta
Przeczyściłem 4 wyloty wody w miare osuszyłem środek na ile sie dało ale z tyłu pod nogami pasażera nadal chlupoce strasznie
Jak wypompować tą wode bo nie mam pojęcia zdzierać tapicerke ??
czy są jakieś wyloty pod autem??
prosze o pomoc
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Czw Lip 29, 2010 21:55   

marsjaningn, po co założyłeś drugi temat? Tym razem scaliłam, ale następnym będzie źle :evil: .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Pią Lip 30, 2010 11:28   

Jedyna pewna i skuteczna metoda to wyjęcie całej tapicerki z podłogi i suszenie.
 
 
marsjaningn 



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: podkarpacie



Wysłany: Pią Sie 06, 2010 16:34   

wyczyściłem te otwory wszytkie cztery i woda spływa bardzo ładnie ale dalej mam problem woda wciąż spływa do środka w czasie deszczu nawet krótkiego z tego co zauważyłem to prawdopodobnie gdzieś w okolicy otwierania przedniej klapy albo troche wyżej ostatnio postawiłem auto na górce i po krótkim deszczy z tyłu za siedzeniem kierowcy było pełno wody jak wsadze ręke pod wylot powietrza pod siedzeniem to normalnie stoi woda
co robić POMOCY !! !
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Sie 06, 2010 16:48   

marsjaningn napisał/a:
gdzieś w okolicy otwierania przedniej klapy albo troche wyżej ostatnio postawiłem auto na górce
1. Osłony otworu w grodzi dla zębnika przekładni kierowniczej który wchodzi do kabiny i łączy się z kolumną kierowniczą. Jedna guma jest od strony przekładni, a druga od strony kabiny.
2. Uszczelka otwór w grodzi dla przewodu pompki sprzęgła. Często po wymianie wypada uszczelka.

Oba miejsca możliwego przecieku zaznaczyłem na zdjęciach i są widoczne po odkręceniu osłony nad nogami kierowcy.

marsjaningn napisał/a:
z tyłu za siedzeniem kierowcy było pełno wody jak wsadze ręke pod wylot powietrza pod siedzeniem to normalnie stoi woda
Sprawdź czy pod siedziskiem tylnej kanapy nie masz wody. Jak jest to czytaj - Woda w samochodzie (kabinie) - w bagażniku http://forum.roverki.eu/v...p=494766#494766
Ostatnio zmieniony przez apples Pią Sie 06, 2010 17:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marsjaningn 



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: podkarpacie



Wysłany: Pią Sie 06, 2010 17:03   

Zauwazyłem jeszcze ze od strony kierowcy w pierwszym wylocie wodu nie mam tej gumy co jest z lewej strony ten lejek, moze to jest problem wlewającej sie wody??
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Sie 06, 2010 17:10   

marsjaningn napisał/a:
Zauwazyłem jeszcze ze od strony kierowcy w pierwszym wylocie wodu nie mam tej gumy co jest z lewej strony ten lejek, moze to jest problem wlewającej sie wody??
Nie wiem jak jest dokładnie zbudowane dno grodzi. Jeżeli jest podwójne dno, to oczywiście że może być wina braku rurki odpływu. W wyniku tego woda wpada pomiędzy pierwszą, a drugą "podłogę" i nie mając dalej prostego ujścia wchodzi do kabiny między blachami. Posprawdzaj nad nogami kierowcy czy na łączeniu blach nie widać rdzy.
 
 
marsjaningn 



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: podkarpacie



Wysłany: Sob Sie 21, 2010 14:59   

zlokalizowałem źródło przecieku widoczne na zdjęciu jest pod sprzęgłem
teraz powiedzcie jak je zlikwidować
czy moge nawalić tam silikonu i zakleić całą dziurę?? czy jak to zrobić??
A może jest to uszczelka pompki sprzegła jak pisał wyżej kolega apples??
jak to sprawdzić i ewentualnie naprawić boo nie mam pojęcia jak dojść do tej uszczelki

[ Dodano: Sob Sie 21, 2010 14:59 ]
Prosze o jakąś pomoc w tej sprawie
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Sie 21, 2010 11:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 21, 2010 16:30   

marsjaningn napisał/a:
zlokalizowałem źródło przecieku widoczne na zdjęciu jest pod sprzęgłem
teraz powiedzcie jak je zlikwidować


To zazwyczaj oznacza przeciekanie wody z grodzi czyli nie drożne odpływy. Po co walić silikon tam gdzie woda się zbiera. Trzeba usunąć źródło
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
marsjaningn 



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: podkarpacie



Wysłany: Pon Sie 23, 2010 13:40   

wszystkie 4 odpływy są drożne
przeczyszczone i wodaz nich ścieka
problem musi leżeć gdzie indziej

[ Dodano: Pon Sie 23, 2010 13:34 ]
więc pomoże ktoś usunąć tą usterke ??

[ Dodano: Pon Sie 23, 2010 13:40 ]
 
 
Leberson 



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 20
Skąd: Szamotuły



Wysłany: Pon Paź 18, 2010 20:19   

Witam! Mam a właściwie myśle że miałem ten sam problem. Wody w kabinie było około 11 litrów podejrzewam że jeszcze troche i bym mógł pływać. Skąd tyle? Po czyszczeniu odpływów mogłoby się wydawać że problem jest rozwiązywany ale byliśmy błędzie! Mnie ukruszyły się 2 wężyki od strony kierowcy i woda wlewałą się do kabiny. To 1 sprawa którą warto sprawić a 2 sprawa to taka iż w moim zamochodzie była robiona konserwacja podwozia i niemieckie majstry zrobiły głupote totalną. Otóż, z tyłu pod nogami pasazerów znajdują się odpływy wody tak samo było w dużym fiacie i jak tam się zatkało lub ktoś jak u mnie zakreił to to ewentualna wodą nie miała jak uciec z auta, stąd masakryczna ilość wody. Jeżeli ktoś chce to wrzuce zdjęcia otworów gdzie się znajdują i jak wyglądają jeżeli ktoś ma je też zaklejone.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Paź 18, 2010 21:30   

Leberson napisał/a:
Jeżeli ktoś chce to wrzuce zdjęcia otworów gdzie się znajdują i jak wyglądają jeżeli ktoś ma je też zaklejone.
Wrzucaj. Przydadzą się na pewno. :wink:
 
 
Leberson 



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 20
Skąd: Szamotuły



Wysłany: Wto Paź 19, 2010 12:23   

Otwory na odprowadzenia wody z kabiny
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Woda w aucie
menior Rover serii 75, MG ZT 16 Nie Sie 05, 2012 22:35
xROnx
Brak nowych postów [R75] WODA W AUCIE
Gość Rover serii 75, MG ZT 15 Sob Mar 21, 2009 17:39
iThomas
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Woda w aucie
dumel175 Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Cze 05, 2017 11:42
longer86
Brak nowych postów [R75] Woda w aucie
trawis25 Rover serii 75, MG ZT 22 Pią Kwi 09, 2010 21:56
apples
Brak nowych postów [R75] Woda w aucie
Domino88 Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Lis 08, 2009 12:56
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink