Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] przeciekające drzwi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] przeciekające drzwi
Autor Wiadomość
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 16:35   [R25] przeciekające drzwi

Witam. Długo mnie nie było- wakacje. Przed wakacjami dałem drzwi do blacharza i lakiernika, pierwszy ładnie wyklepał drugi ładnie pomalował. No i z pozoru super. Z pozoru tylko, bo za dnia sie przyjrzałem i tak przejechane 140 km zostało, plastik na drzwi nałozony tylko niechlujnie, zatrzaski pozrywane, i uszczelka w drzwiach sie troche nie złożyła. Zatrzaski sobie kupiłem od hondy, spasowały, drzwi nałozyłem jest ok. Uszczelka mnie denerwoała ale wydawało mi sie ze tyo tylko wygląd i na nic to nie wpłynie i nie miałem czasu sie bawic. No i po 2ch tygodniach wracajac we Włoszech zaczęło padac no i przecieka do auta przy tych drzwiach. Zalewa ten kawałek matreiału przy uchwycie drzwi, pozniej mokry jest kawałek miedzy kanapa a drzwiami (zaznaczyłem na zdjeciu) no i pod wycieraczka bardzo mokre.
Za bardzo nie wiem co z tym robic, bo miedzy plastikiem drzwi a blacha nie ma zadnych uszczelek zabezpieczen itp, normalne jest ze do drzwi sie woda dostaje i ucieka przy progu dołem, tylko czemu mi wylewa na klamke i do srodka?

Zamieszczam zdjecia:



Tak sobie jescze teraz pomyslałem ze wczesniej w drzwiach chtba była jakas folia? Ale nie jestem pewnien, wydawało mi sie ze przy srubach widziałem jej szczatki...
Czy przez ta szczeline w uszczelce moze wchodzic woda? NA drugim zdjeciu zaznacyzłem o co mi chodzi.


zdjecie z forum ale widac ten materiał przy uchwycie, u mnei cały mokry.


Kurde wkurza mnie to bo niby jakas mała rzecz ale spieprzone przez kogos i przy naszej pogodznie to mia auto niedługo zgnije, a nie mam mozliwosci go garazowac teraz...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 16:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
coldmanns 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 428
Skąd: Katowice



Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 16:00   

niuton, filia o której mówisz, to folia bitumiczna (odpowiada za wyciszenie autka) i musi ona być.
Co do tej wody, to może być tak, że szyba Ci się nie dociska przy pełnym zamknięciu i woda wpada ta szczeliną ze zdjęcia nr 2.
Napisz, czy szumi Ci wiatr podczas jazdy (od tych drzwi - czy szumi głośniej niż zwykle).
Jeśli tak, to źle dochodzi szyba.
A może uszczelka drzwi jest źle spasowana?
Proponuje wejść do autka zamknąć drzwi i okna, a z zewnątrz niech ktoś polewa ci samochód a Ty zaobserwuj gdzie Cieknie.
Daj znać co ustaliłeś!
Jak coś to we wtorek będe u swojego mechanika i spytam się go co może być przyczyną i przytoczę Twój post.
Szerokości i powodzenia!
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 09:50   

No ok, mozliwe ze o to chodzi, ale jedna rzecz mnie zastanawia, bo do kazdych drzwi wchodzi woda, to nic nie normalnego, ale mi zaczeło wylewac nie tam gdzie trzeba. Bede jutro sprawdzał jak tylko przest anie padac (mam nadzieje ze jutro) i dam znac co ustaliłem.

Skad dostacx taka folie?
Jak ja tam spowrotem zamontowac?
 
 
lineumaciel 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 12:43   

coldmanns napisał/a:
niuton, filia o której mówisz, to folia bitumiczna (odpowiada za wyciszenie autka) i musi ona być.


Żadna folia bitumiczna i nie odpowiada za wyciszenia auta!!!. Jest to zwykła folia nic innego!!

[ Dodano: Pon Wrz 22, 2008 12:46 ]
niuton napisał/a:
No ok, mozliwe ze o to chodzi, ale jedna rzecz mnie zastanawia, bo do kazdych drzwi wchodzi woda, to nic nie normalnego, ale mi zaczeło wylewac nie tam gdzie trzeba. Bede jutro sprawdzał jak tylko przest anie padac (mam nadzieje ze jutro) i dam znac co ustaliłem.

Skad dostacx taka folie?
Jak ja tam spowrotem zamontowac?



Zdjęcie które zamieściłeś to akurat moje ;-) .

Więc sprawdź:

- czy nie masz zapchanych otworów odpływowych na dole drzwi.
- uszczelki na drzwiach.
- uszczelki na karoserii.

Proponuje zdjąć boczek i zobaczyć co się dzieje w środku. Foli nie musisz zakładać.
Podejrzewam że woda idzie prze uszczelkę okienną. Lub przez tą która jest na ramie. Dokładnie obadaj dolny próg ten przy fotelu.
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 11:17   

Z powodu pogody nie mam jak tego robic, jak auto stoi to przykrywam na razie recznikiem drzwi i nie wpada do srodka, jak sie tylko zrobi sucho wezme sie za to. A ta folia nie jest pwoodem zalkewania tego kawałka materiału? JEzdzacy z tyłu skarzyli sie ze wieje przy klamce (to mogło by byc to) no a gdy pada jest tam mokre a ffolia włąsnie w tym miejscu była...



Coldmanns, co powiedział ten mechanik?

[ Dodano: Pon Wrz 29, 2008 00:08 ]
lineumaciel napisał/a:
coldmanns napisał/a:
niuton, filia o której mówisz, to folia bitumiczna (odpowiada za wyciszenie autka) i musi ona być.


Żadna folia bitumiczna i nie odpowiada za wyciszenia auta!!!. Jest to zwykła folia nic innego!!



Nie wiem czy bitumiczna czy nie, ale wczesniej jak nie było bardziej huczało z drzwi i wiało na pasazerów przy klamce :) Teraz nie wiec w jakis sposob wycisza, najwazniejsze własnie ze nie przecieka po złaozeniu folii. Jak nie było folii woda dostawała sie pod tapicerke i z góry zalewaął matreiał a od dołu uciekała miedzy tapicerka i blacha zalewajac materiał przy drzwiach i stamtad domakając pod wycieraczke. Problem rozwiazany.
 
 
slate 



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 23
Skąd: Podkarpacie



Wysłany: Czw Sie 05, 2010 08:01   

Witam. Mam ten sam problem jaki jest opisany w pierwym poście. Woda po deszczu zbiera mi się w tych samych miejscach co na 2 pierwszych zdjęciach. Dodam tylko że tylne prawe drzwi były wymieniane i pochodzą z innego auta ze szrotu. Czy wymieniać uszczelkę drzwi, czy wcześniej bawić się w sprawdzanie sytuacji pod tapicerką ( u mnie tapicerka jest sucha)?
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Sob Sie 07, 2010 18:50   

No a jak nie masz folii to ja zaloż, nie pamiętam bo dawno to było, ale chyba ustalilem, że bez folii woda cienie w srodku drzwi po wewnetrznej stronie blachy i sobie skapuje tam na dole, w kazdym badz razie nic innego nei zrobilem i jest dobrze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214i] Nakładki progi od MG ZR '06 3 drzwi, do 214 5 drzwi.
Fancy Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Mar 24, 2015 12:29
Fancy
Brak nowych postów [R25] drzwi
danielb Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Paź 28, 2008 12:39
Brt
Brak nowych postów [R25] Zatrzaski do drzwi.
niuton Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Czw Paź 23, 2008 23:11
niuton
Brak nowych postów [MG ZR 160 Czarny 5 drzwi]
mygyzyry Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pią Cze 05, 2015 10:12
bociannielot
Brak nowych postów [Rover 214 I] - Drzwi
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Nie Cze 21, 2009 12:07
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink