Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 2.0iDT '03] Wyciek płynu chłodniczego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 2.0iDT '03] Wyciek płynu chłodniczego
Autor Wiadomość
Verneur 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa/Piaseczno

Rover 25

  Wysłany: Pią Lip 30, 2010 17:54   [R25 2.0iDT '03] Wyciek płynu chłodniczego

Witam,
w moim Roverku wystąpił dzisiaj mały problem.Mianowicie z samochodu wyciekł cały płyn chłodniczy :???: Samochodem w tym czasie jechała moja dziewczyna i twierdzi że zauważyła lekki dymek spod maski.Oczywiście od razu zgasił silnik.Obejrzałem wszystkie przewody, ale żaden nie jest pęknięty czy też przetarty(przynajmniej na pierwszy rzut oka).
Po około półtorej godzinie dojechałem do niej, zalałem zbiornik płynem i odpaliłem samochód z myślą zlokalizowania wycieku.Silnik popracował około 10minut, przejechałem nim może około 200metrów i płyn nie ubywa.

Czy macie jakieś sugestie którędy mógł uciec płyn?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 30, 2010 17:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
azor77 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 757
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lip 30, 2010 18:22   

Witam
Płyn może uciekać nieszczelną chłodnicą, ale musisz silnik zagrzać i wtedy pewnie zobaczysz wyciek :wink:
_________________
Był 214 si LPG 16v 1.4 103KM 97r. Platinum Silver
Był R 25 2.0 iDT 113kM 05r. X POWER GREY MET
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 18:36   

Miałam takie coś w R45 termostat się zawiesił i cala woda przez korek wyparowała :neutral:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Verneur 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa/Piaseczno

Rover 25

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 21:48   

Musze chyba jeszcze raz zajrzeć pod samochód,bo wydaje mi się, że wystawała tam jakaś śrubka(obluzowana?)z której ciekł płyn...


P.S.
Samochód obecnie stoi na samej górze trzy poziomowego parkingu i zastanawiam się nad jego bezpiecznym ściągnięciem pod dom.Czy jazda nim,kontrolując temperaturę przez około 10km będzie bezpieczna, czy raczej nie ryzykować, bo można coś dodatkowo uszkodzić?

[ Dodano: Pią Lip 30, 2010 21:48 ]
Samochód został jednak na parkingu...

Z racji tego, że pogoda nie sprzyja zbytnio leżeniu pod samochodem pod chmurką zrobiłem na szybko zdjęcie śrubki przez, którą(jak mi się wydaję) uciekł płyn.Czy to może być przyczyną?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lip 30, 2010 21:58   

tu masz tylko osłonę i widać krople płynu w wielu miejscach ... podnos maskę i szukaj ... 90% elementów układu chlodzenia jest widoczne po podniesieniu maski ... jadna bez płynu to max kilka km ... więcej bym nie ryzykował .... dolej nawetwody i odpal silnik i szukaj wycieku :ok:

[ Dodano: Pią Lip 30, 2010 21:58 ]
z parkingu możesz zjechać sam .. ale dalej to kogoś bym poprosił o holowanie :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Verneur 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa/Piaseczno

Rover 25

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 22:06   

Brt napisał/a:
tdolej nawetwody i odpal silnik i szukaj wycieku :ok:


Tak właśnie zrobiłem.Silnik pracował jakiś 30minut,temperatura w połowie i nigdzie nie widać pod maską żadnych wycieków :???:
Zwrócić uwagę na jakieś szczególne miejsca?Chodzi mi o takie newralgiczne miejsca, którymi "lubi uciekać" płyn?
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Lip 30, 2010 22:12   

..ja bym Ci radził najpierw zdemontuj tą osłonę od spodu, następnie zagrzej silnik do normalnej temp. i lukaj jak i z góry, tak i od dołu gdzie masz wyciek.
 
 
martens 




Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 692
Skąd: Lublin

Rover 25

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 22:13   

Verneur, jesli dobrze widze to wyciek "wycieka" po prawej stronie oslony i tam chyba szukalabym awarii. No chyba, ze auto stalo krzywo i wszystko sciekalo prawa stona. Korek, zawor nagrzewnicy, wszelkie laczenia po prawej, sprawdz tez profilaktycznie gumowy lacznik (dol chlodnicy, chyba po srodku lub delikatnie w lewo - od str. przedniego zderzaka), ewentualnie przewod gumowy ktory jet pod gorna czescia dolnego przewodu IC (przy gornej oslonie silnika).
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Lip 30, 2010 22:14   

Verneur napisał/a:
Zwrócić uwagę na jakieś szczególne miejsca?

..to może być łączenie wąż- chłodnica, sama chłodnica, ale może być gdziekolwiek mikro dziurka, a jak osiąga max. temp. wtedy się ujawnia.
 
 
Verneur 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa/Piaseczno

Rover 25

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 22:18   

Dzięki za sugestię :ok:
Jutro niestety cały dzień w pracy, ale w niedzielę (miejmy nadzieję pogoda będzie sprzyjała) i będę starał się na nowo zlokalizować wyciek

Gdyby komuś coś jeszcze wpadło do głowy to chętnie przyjmę do wiadomości
Pozdrawiam
 
 
martens 




Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 692
Skąd: Lublin

Rover 25

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 22:37   

...a i jeszcze ewentualnie wezyk przelewowy do zbiorniczka (laczenie ze zbiorniczkiem lub od str chlodnicy - ten ktory jest mocowany do obudowy filtra powietrza). Po wyschnieciu szukaj sladu bialego nalotu.
 
 
 
Lukaszn2006 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 198
Skąd: Strzyżów



Wysłany: Sob Lip 31, 2010 02:40   

Pościskaj przewody gumowe. Może gdzieś jest dziurka, której nie widać na pierwszy rzut oka. Sam tydzień temu miałem podobny problem. Stanołem na parkingu i po powrocie do samochodu zobaczyłem kałuże pod spodem. w zbiorniczku nie było wogóle płynu, więc dolałem 1,5 litra wody i dojechałem do domu, pościskałem węże i okazało się, że wąż łączący blok z nagrzewnicą był pęknięty w dwóch miejscach. Ale dzięki pomocy Remiego55 i jego wężykom udało się problem załatać :)
_________________
KCNBM :*
 
 
 
Verneur 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa/Piaseczno

Rover 25

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 08:47   

Problem rozwiązany :wink:
Okazało się, że płyn ucieka(podobnie jak w przypadku kolegi Lukaszn2006)przewodem nagrzewnicy.Niestety nie miałem sam czasu na naprawy i szukanie "winowajcy",więc Roverek został odstawiony do Morgan CS i tam panowie zlikwidowali usterkę.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za porady w sprawie odnalezienia usterki :ok:

OT:
Przy okazji (co wcale mnie nie cieszy) panowie z Morgan'a wymienili mi ramki pod tablicami na swoje firmowe :/ Niestety zauważyłem to dopiero następnego dnia.Teraz muszę się postarać o nowe, klubowe naklejki pod tablice.
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sob Sie 07, 2010 09:06   

Verneur napisał/a:
Przy okazji (co wcale mnie nie cieszy) panowie z Morgan'a wymienili mi ramki pod tablicami na swoje firmowe


...a to samowolka :nonono: , ja bym zażądał zwrotu ramek :wnerw:
 
 
Verneur 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa/Piaseczno

Rover 25

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 09:49   

Jugol napisał/a:

...a to samowolka :nonono: , ja bym zażądał zwrotu ramek :wnerw:


Gdybym zauważył ten fakt na miejscu na pewno upomniałbym się o swoje ramki, a tak to już sobie odpuściłem.
Serwis godny polecenia, ale o te ramki to mógłby ktoś przynajmniej "po ludzku" zapytać, czy życzę sobie reklamować ich firmę
 
 
PiotrekGran 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 13
Skąd: Radomsko



Wysłany: Nie Sie 08, 2010 12:30   

Witam, ostatnio zaczęło ubywać mi płynu w zbiorniczku wyrównawczym, i okazało się ze jest wyciek z chłodnicy :( I mam pytanie czy warto w tym przypadku zastosować jakieś uszczelniacze w płynie do układów chłodniczych ? Czy szkoda na to kasy, i trzeba naprawić ta chłodnice albo szykować kasę na nowa ?

Pozdrawiam.
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Sie 09, 2010 09:19   

PiotrekGran, Kup nowa chlodnice, jest to najlepsze rozwiazanie i bedzies mial spokoj na lata. Te plyny tylko uszelniaja na ajkis czas :neutral:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sie 09, 2010 09:23   

przegięcie pały z ramkami :/ .. moze ktoś z Wawy ma lepki pod tablice, to na spocie by Ci przekazał :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
ReVoR 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 79
Skąd: %%%



Wysłany: Pon Sie 09, 2010 21:33   

PiotrekGran napisał/a:
Witam, ostatnio zaczęło ubywać mi płynu w zbiorniczku wyrównawczym, i okazało się ze jest wyciek z chłodnicy :( I mam pytanie czy warto w tym przypadku zastosować jakieś uszczelniacze w płynie do układów chłodniczych ? Czy szkoda na to kasy, i trzeba naprawić ta chłodnice albo szykować kasę na nowa ?

Pozdrawiam.


nie kupuj zadnych uszczelniaczy :!: dziala to na 1 do 2óch misiecy potem dalej cieknie i jeszcze se mozesz zapchac kanaly w silnikQ-wymiana chlodnicy i tak Cie czeka :wink:
 
 
PiotrekGran 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 13
Skąd: Radomsko



Wysłany: Pon Sie 09, 2010 22:09   

No, a nie da jej się jakoś naprawić ? Pospawać, polutować, pokleić ? Cieknie na dole przy zakończeniu, tej rynience jakby czy jak to się tam nazywa :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 214 Si '97] Wyciek płynu chłodniczego
master55 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Lis 04, 2009 22:25
darek_wp
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [214Si] Wyciek płynu chłodniczego..
ArO Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Cze 03, 2011 13:02
Adrian
Brak nowych postów [R200 Vi] Wyciek płynu chłodniczego :(
Korczus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 30 Sro Sie 13, 2008 17:07
ewrej
Brak nowych postów [Rover 216] Wyciek płynu chłodniczego
yagbu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Kwi 01, 2013 16:51
rovek
Brak nowych postów [R200 1.8Vi LPG 97r] Wyciek płynu chłodniczego
Załamka ;/
Korczus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Nie Kwi 06, 2008 23:41
AndrewS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink