Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Woda pod nogami pasażera
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Woda pod nogami pasażera
Autor Wiadomość
Mortal 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Śrem / pod Poznaniem

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 23, 2010 08:52   [R75] Woda pod nogami pasażera
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam

(Temat dotyczy MG ZTT)
Mam problem - po wczorajszych opadach pod nogami pasażera zrobiło się jezioro. Wykładzina cała mokra - u kierowcy i z tyłu sucho. Wszystkie odpływy drożne, wody w grodziach nie ma. Rozebrałem podszybie i za bardzo nie widzę, gdzie by mogła wlewać się woda do auta. Czytałem inne posty na temat wody Roverku, ale większość ma problem z wodą w bagażniku i u kierowcy.

Po testach z wiaderkiem wody widać, że leje się do środka gdzieś nad schowkiem i kapie na gąbkę nad osłoną bezpieczników (na samej krawędzi od strony drzwi), spływa również po wygłuszeniu za deską pod wykładzinę. Ciężko tam coś więcej wymacać bez rozbierania całej deski - ktoś ma pomysł skąd może lecieć tam woda ??

Pozdrawiam

Mortal
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 23, 2010 17:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 23, 2010 08:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 23, 2010 08:59   

jest tam filtr przeciwpyłkowy i klapa zamykająca/otwierająca wlot powietrza z zewnątrz, ale jest to między ścianami grodziowymi. Rozbierz podszybie (pod wycieraczkami, pod maską) i tam zobacz co się dzieje, będziesz widział i filtr i tą klapę.
 
 
 
Mortal 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Śrem / pod Poznaniem

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 23, 2010 09:15   

kris-tofer napisał/a:
jest tam filtr przeciwpyłkowy i klapa zamykająca/otwierająca wlot powietrza z zewnątrz, ale jest to między ścianami grodziowymi. Rozbierz podszybie (pod wycieraczkami, pod maską) i tam zobacz co się dzieje, będziesz widział i filtr i tą klapę.


Zaglądałem tam - filtr jest suchy, obudowa filtra też - wlot powietrza jest dość wysoko, żeby mogła się tam wlewać woda. Wymontuję dzisiaj, jak czas pozwoli, tą obudowę filtra, może jak ją wyjmę będzie coś widać
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 23, 2010 09:23   

masz szyberdach?
Mi się lała odpływami, które są poprowadzone w słupkach przednich. Wyleciał przewód z grodzi.
 
 
Mortal 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Śrem / pod Poznaniem

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 23, 2010 09:43   

Pieta napisał/a:
masz szyberdach?
Mi się lała odpływami, które są poprowadzone w słupkach przednich. Wyleciał przewód z grodzi.


szyberdachu brak.. z klimatyzacji i nagrzewnicy też nie leci - gdzieś na podszybiu jest problem, tylko z zewnątrz nie widać gdzie, a rozbierać deski bym nie chciał..
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 23, 2010 10:05   

ja bym na początek zdjął plastikowe osłony z podszybia i zrobił przegląd uszczelnień na połączeniach blach. Zdarza się, że się starzeją i pękają.
 
 
Mortal 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Śrem / pod Poznaniem

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 23, 2010 10:31   

Pieta napisał/a:
ja bym na początek zdjął plastikowe osłony z podszybia i zrobił przegląd uszczelnień na połączeniach blach. Zdarza się, że się starzeją i pękają.


wszystko pozdejmowałem, wycieraczki, podszybie, komputer, filtr.. oglądałem te połączenia zakitowane i wyglądały na szczelne.. zerknę jeszcze raz na te połączenia
 
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 23, 2010 19:53   

Mi w zeszlym roku tez w tym samym miejscu przeciekalo :sad: po wielomiesiecznym poszukiwaniu okazalo sie ze byla to taka uszczelka co sie znajduje pod jednym z bialych koreczkow co sa w podszybiu,nawet nie wiem jak je nazwac i po co one tam sa :roll:
 
 
 
Mortal 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Śrem / pod Poznaniem

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 23, 2010 21:11   

menior napisał/a:
Mi w zeszlym roku tez w tym samym miejscu przeciekalo :sad: po wielomiesiecznym poszukiwaniu okazalo sie ze byla to taka uszczelka co sie znajduje pod jednym z bialych koreczkow co sa w podszybiu,nawet nie wiem jak je nazwac i po co one tam sa :roll:


białe koreczki w podszybiu... cudów tam trochę jest, ale czegoś takiego nie widziałem - białe mocowania są tylko przy uszczelce od szyby (po bokach i na gorze) oraz białe są otworki plastikowe, w które wkłada się zatyczki od podszybia ??

Pieta napisał/a:
ja bym na początek zdjął plastikowe osłony z podszybia i zrobił przegląd uszczelnień na połączeniach blach. Zdarza się, że się starzeją i pękają.


chyba tutaj byl problem -zdjęcie poniżej

zatkałem wszystko silikonem - zobaczymy co będzie po pierwszych deszczach..
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Sie 23, 2010 21:15   

Mortal napisał/a:
zatkałem wszystko silikonem
Silikon raczej odejdzie. Lepszym rozwiązaniem byłaby masa uszczelniająca (guma w płynie), np.: http://www.boll.com.pl/oferta03.html
 
 
Mortal 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Śrem / pod Poznaniem

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 23, 2010 21:19   

apples napisał/a:
Silikon raczej odejdzie. Lepszym rozwiązaniem byłaby masa uszczelniająca (guma w płynie), np.: http://www.boll.com.pl/oferta03.html


zatkałem czym się dało, bo akurat zaczęło zbierać się na deszcz..

jak będzie cieplejszy dzień i nie będzie się zapowiadało na deszcz to wszystko jeszcze raz rozbiorę i porządnie uszczelnię
 
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 23, 2010 21:25   

MORTAL chodzi chyba wlasnie o te biale otworki plastykowe(ja je nazwalem koreczkami :mrgreen: ) pod nimi sa takie czarne uszczelki i ta wlasnie byla przerwana,tamtedy sie przedostawala woda i zalewala podloge od pasazera
 
 
 
Mortal 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Śrem / pod Poznaniem

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 23, 2010 21:28   

menior napisał/a:
MORTAL chodzi chyba wlasnie o te biale otworki plastykowe(ja je nazwalem koreczkami :mrgreen: ) pod nimi sa takie czarne uszczelki i ta wlasnie byla przerwana,tamtedy sie przedostawala woda i zalewala podloge od pasazera


jak dzisiejsza akcja nie pomoże zerknę też tam - na razie wykładzina się suszy i jutro zobaczymy czy coś cieknie
 
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 23, 2010 21:40   

Pol dnia sie mordowalim wtedy ze znajomym mechanikiem :lol: rozebralismy wszytko i lalismy wode na szybe by dojsc ktoredy ona sie dostaje,gdy juz sie prawie poddalem on spostrzegl ze jeden z tych otworkow jest jakis luzny,wyciagajac go zobaczylim ze uszczelka jest zniszczona,troche silikonu i od tamtej pory suchutko :mrgreen: az dziw bierze ze przez taka mala nieszczelnosc moglo sie dostawac tyle wody :shock:
 
 
 
Mortal 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Śrem / pod Poznaniem

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 05:18   

menior napisał/a:
Pol dnia sie mordowalim wtedy ze znajomym mechanikiem :lol: rozebralismy wszytko i lalismy wode na szybe by dojsc ktoredy ona sie dostaje,gdy juz sie prawie poddalem on spostrzegl ze jeden z tych otworkow jest jakis luzny,wyciagajac go zobaczylim ze uszczelka jest zniszczona,troche silikonu i od tamtej pory suchutko :mrgreen: az dziw bierze ze przez taka mala nieszczelnosc moglo sie dostawac tyle wody :shock:


U mnie również problem leżał w tych otworkach do mocowania spinek od podszybia - jeden z nich był dziurawy. Teraz sucho.

Dziekuje za pomoc.
 
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 18:19   

MORTAL potraktowales otworek silikonem? bo chyba znalezc gdzies taki oryginalny graniczy z cudem
 
 
 
robaczek 



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: UK



Wysłany: Wto Maj 10, 2011 21:29   

Pieta napisał/a:
Mi się lała odpływami, które są poprowadzone w słupkach przednich. Wyleciał przewód z grodzi.

jak to naprawić? jak się tam w ogóle dostać?
 
 
matis34 



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 9
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 09:16   

Po 2 stronach samochodu z przodu masz odpływy z szyberdachu po lewej, tam gdzie otwierasz maskę ten boczek musisz zdemontować, wsadz rękę do góry głęboko dostrzegniesz gruby czarny wąż mi wyleciał z grodzi i zalewało mi kabine.
Tak samo wygląda sprawa z drugiej strony.
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 11, 2011 09:39   

robaczek napisał/a:
Pieta napisał/a:
Mi się lała odpływami, które są poprowadzone w słupkach przednich. Wyleciał przewód z grodzi.

jak to naprawić? jak się tam w ogóle dostać?


Przewody od szyberdachu biegną z każdego narożnika do tyłu i do przodu auta. Z przodu poprowadzone są słupkami i dalej do grodzi w taki gumowy króciec, który wystaje na zewnątrz za nadkolem.
Od środka dostaniesz się tam przez odkręcenie osłony pedałów od strony kierowcy. Z lewej strony o góry, zaraz przy głównej wiązce elektrycznej idzie czarny przewód PCV o średnicy około 10mm. Mi wyleciał przewód z tego gumowego króćca. okazało się, że jak włożyłem rurkę to i tak była luźna. Wcisnąłem do króćca mufę miedzianą (taką od instalacji grzewczej) a w mufę przewód. Teraz trzyma solidnie.
Najlepiej króciec wyjąć i wyczyścić, tak samo przewody przepchać linką od przerzutek rowerowych. U mnie było troszkę szlamu w środku. Zapchanie przewodów spowoduje zalanie podsufitki.
 
 
Vanderloren 



Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 11, 2012 08:16   

Witam, troszkę odświeżę temat:)
od niedawna jestem użytkownikiem Roverka 75, i mam z nim mały problem.
Mianowicie pod nogami pasażera mokro po deszczu.
Nawet zrobiłem zdjęcie jak wygląda przeciek i skąd mniej-więcej leci woda.
http://galeria.onc.pl/d/23890-1/1344664524559.jpg
Grodź wedle wskazówek wyczyściłem i odpływy przetkałem, niestety nie pomogło.
Samochód z szyberdachem - tych odpływów nie sprawdziłem bo nie mogę ich znaleźć.
Jak ktoś może pomóc, będę bardzo wdzięczny. Bo samochód więcej się teraz suszy niż jeździ:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT] Woda pod nogami kierowcy
lucrah Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Paź 01, 2018 19:50
arleta90
Brak nowych postów [R75] Woda na dywaniku w nogach pasażera
Roza_79 Rover serii 75, MG ZT 16 Wto Kwi 01, 2008 22:40
blue827
Brak nowych postów [R75] Woda na wykładzinie przedniego pasażera.
Woda na wykladzinie przedniego pasazera.
patrysgn Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Paź 07, 2007 18:00
Wolek
Brak nowych postów [ MG ZT-T ] Woda w kabinie od strony pasażera
najnowszy85 Rover serii 75, MG ZT 15 Pią Maj 12, 2017 21:47
BetJar
Brak nowych postów [R75] Zamek pasażera.
mavricqs Rover serii 75, MG ZT 8 Pią Gru 08, 2017 13:24
AdaskoC



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink