Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 214 SI 1.4 '96] - silnik gaśnie, problem z iskrą.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 11:29
[Rover 214 SI 1.4 '96] - silnik gaśnie, problem z iskrą.
Autor Wiadomość
aliuq 



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Wto Sie 17, 2010 15:43   [Rover 214 SI 1.4 '96] - silnik gaśnie, problem z iskrą.

Witam,
od ponad miesiąca mam problem ze swoim samochodem, Rover 214 SI, 1.4, 1996 r. Proszę o pomoc.
Od początku: w czasie jazdy samochód zaczął gasnąć, wskazówka obrotomierza zaczęła skakać w górę i dół. Po zjechaniu na parking, samochód zgasł i nie chciał odpalić. Próbowałem odpalić kilka razy i nic. Po odczekaniu ok. godziny samochód odpalił za pierwszym razem. Dojechałem spokojnie do domu. Na drugi dzień sytuacja powtórzyła się, ale tym razem samochód odpalał, chodził chwilę bez problemów i gasł. Samochód zawiozłem do mechanika, który po sprawdzeniu stwierdził, że jest słaba iskra, raz jest prawidłowa a czasami jej w ogóle niema. Wymienione zostało: cewka, kopułka i palec, kable WM, świece i na wszelki wypadek filtr paliwa. Samochód odpalił bez problemu, pochodzi pół godziny po czym zgasł. Mechanik stwierdził, że to czujnik położenia wału. Czujnik został wymieniony na nowy. Samochód odpalił, pochodził 2 godziny i zgasł. Nowy czujnik oddałem, został stary. Mechanik rozłożył ręce i nie wie co dalej... to by było na tyle.

Czy ktoś ma jakiś pomysł? lub ktoś miał podobny problem?

Pozdrawiam
L
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 17, 2010 15:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Sie 17, 2010 21:53   

czy są jakieś błędy na kompie?
czy są oznaki HGF?
 
 
aliuq 



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 09:59   

Mechanik powiedział, że komp pokazał mu błędy na wale korbowym, dlatego też postanowił wymienić czujnik położenia wału ale to nic nie pomogło. Po wymianie na nowy czujnik, samochód pochodził 2 godziny i nagle wyłączył się. Później nie chciał odpalić.
Ostatnio zauważyłem, że ubyło trochę płynu w chłodnicy. Było pomiędzy kreskami, zeszło lekko poniżej. Dolałem.

Dodam jeszcze, że w zeszłym roku był wymieniony silnik. Od tamtej pory zrobiłem ok. 15.000 km.

Mechanik zasugerował, że to może być problem ze sterownikiem/komputerem.
Co o tym sądzicie?
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 10:22   

aliuq napisał/a:
Mechanik zasugerował, że to może być problem ze sterownikiem/komputerem.

Hehhehe, mechanik zawsze jak nie wie co jest przyczyną to mówi że winny komputer :mrgreen:

aliuq napisał/a:
Po wymianie na nowy czujnik, samochód pochodził 2 godziny i nagle wyłączył się. Później nie chciał odpalić.

Czy teraz znów pokazuje błąd tego czujnika?
 
 
aliuq 



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 10:43   

Wiesz co, mechanik chyba nie sprawdził później błędów na komputerze. W każdym bądź razie nowy czujnik wymontował i włożył stary czujnik i stwierdził, że to sterownik. W każdym bądź razie nie chciał dłużej zajmować się samochodem, musiałem zabrać samochód i zawiozłem do innego warsztatu. I to jest właściwie 3 mechanik, który usiłuję coś z tym zrobić :roll: Drugi mechanik, który zaglądał do samochodu też postawił na sterownik.
A mnie interesuje, czy diagnoza jest prawdopodobna? Dlatego zwróciłem się z pytaniem tutaj.
Jeżeli tak, to gdzie mogę kupić sterownik? i co z immo? Czy to jest problem, przy zamontowaniu innego sterownika?
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 18, 2010 10:49   

Czy jesteś teraz w stanie odpalać samochód?
 
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 10:53   

aliuq napisał/a:
sterownik

o jaki sterownik Ci chodzi?
komputer?

aliuq napisał/a:
mechanik chyba nie sprawdził później błędów na komputerze.

zasada jest taka, że usuwamy błędy, modyfikujemy coś w aucie i sprawdzamy czy się pojawiły z powrotem. Sprawdź czy ten błąd pojawił się ponownie.

Czy wskaźnik temperatury pokazuje dobrze temperaturę? Czy nie ma błędów czujnika temperatury silnika oraz powietrza w kolektorze?
 
 
aliuq 



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 11:03   

I tak i nie...
Samochód czasami odpali, od strzału, pochodzi chwilę na niskich obrotach i nagle gaśnie. Gdy dodam gazu samochód prawidłowo reaguje, czasami obroty spadają z 4tys do 1tys obrotów, wskazówka skacze na obrotomierzu po czym znowu silnik dobrze chodzi.
Ale czasami silnik w ogóle nie chce załapać. Rozrusznik kręci a silnik w ogóle nie reaguje.
Tak więc nie ma znaczenia czy na zimny czy ciepły silniku odpali czy nie.

[ Dodano: Sro Sie 18, 2010 11:03 ]
leszek95b napisał/a:

Czy wskaźnik temperatury pokazuje dobrze temperaturę? Czy nie ma błędów czujnika temperatury silnika oraz powietrza w kolektorze?


Wskaźnik temperatury pokazywał dobrze temperaturę. Wskazówka otrzymywała się 2 mm poniżej średniej.

Na temat błędów czujnika temperatury silnika mechanik nic nie wspominał. Mówił tylko, że pokazuje muu błąd na wale.
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 11:12   

A weź dokładnie sprawdź przewód pomiędzy czujnikiem a komputerem. Może ma po prostu przerwę i od tego całe hece. Takie cuda miałem w moim Poldoroverze, zanim zdjąłem mu głowicę do robienia zaworków. Silnik trzymał obroty ładnie i nieregularnie, silnik zaczynał pracować na dwóch środkowych cylindrach (2 i 3) a przy dodawaniu gazu obrotomierz leciał w dół a silnik nie przyśpieszał.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 11:38   

No to albo czyjnik położenia wału albo kabel/wtyczka czujnik<->komputer.
Na zdrowy rozsądek to jedyne przyczyny tego zachowania.
 
 
aliuq 



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 11:59   

Dziękuję za podpowiedź. Sprawdzę to i dam znać.
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 18, 2010 14:35   

Być może wariuje również czujnik temperatury, który przesyła dane do kompa (brązowy).
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3635
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Sie 26, 2010 22:54   

czujnik temp nie jest w stanie unieruchomić silnika, tez stawiam na CPWK lub jego okablowanie
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [R214Si 96r] Problem z silnikiem, immobilizer? Gaśnie silnik
Yaroslaw Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Wrz 08, 2009 15:59
Yaroslaw
Brak nowych postów [ROVER 25] Silnik buja się obrotach i gaśnie
dziadekstaszek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Kwi 16, 2014 08:08
Gość
Brak nowych postów [Rover 200] Iskra i dławienie się samochodu (foto)
wysek87 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sob Gru 01, 2012 14:11
wysek87
Brak nowych postów [Rover 214 si] Gaśnie w czasie jazdy/ problem z odpaleniem
koziar123 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Wto Lip 21, 2015 14:54
slax



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink