Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT-T] Xenony - uszkodzone?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT-T] Xenony - uszkodzone?
Autor Wiadomość
femoris 



Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 16
Skąd: Radom

MG ZT-T

Wysłany: Pią Sie 27, 2010 02:09   [MG ZT-T] Xenony - uszkodzone?
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam forumowiczów.

Dnia wczorajszego zostałem posiadaczem (czy szczęśliwym??) MG ZT-T.
Autko przed zakupem sprawdzone z każdej możliwej strony - łącznie z hamownią (dla ciekawych po 7 latach użytkowania samochodu ze 130 KM zostało 120).

Do wymiany jedynie tarcze i klocki z przodu.

Mam jednak kilka wątpliwości:

1) Reflektory ksenonowe - do tej pory nie miałem auta z ksenonami. Zauważyłem iż po włączeniu świateł same się ustawiają (poziomują?) i chyba tak powinno być ale... Lewy reflektor świeci duuużo niżej niż prawy w związku z czym z daleka widać olbrzymią różnicę. Mam też wrażenie iż reflektor prawy ma spore szanse na oślepianie jadących z naprzeciwka.

Czy tak powinno być? Jeżeli nie to w czym może być problem?

2) Coś koszmarnie trzeszczy w okolicach schowka (za schowkiem?). Może to zdarza się często w roverkach i jak do tego się dobrać?

3) Silnik pracuje ładnie i równo, nie przenosi większych drgań na kabinę ale zawsze po wyłączeniu silnika czuć wyraźne szarpnięcie....

Czekam na wszelkie sugestie bo jako "nowy" nie mam większego pojęcia o bolączkach tych aut a nie chciałbym rozbierać wszystkiego na chybił trafił.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 23, 2010 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 27, 2010 02:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mortal 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Śrem / pod Poznaniem

Rover 200

Wysłany: Pią Sie 27, 2010 09:54   Re: [MG ZT-T 2.0 CDi 131 KM 2003] xenony - uszkodzone?

femoris napisał/a:
Witam forumowiczów.
1) Reflektory ksenonowe - do tej pory nie miałem auta z ksenonami. Zauważyłem iż po włączeniu świateł same się ustawiają (poziomują?) i chyba tak powinno być ale... Lewy reflektor świeci duuużo niżej niż prawy w związku z czym z daleka widać olbrzymią różnicę. Mam też wrażenie iż reflektor prawy ma spore szanse na oślepianie jadących z naprzeciwka.


Reflektory można regulować śrubkami na górze - może są po prostu źle ustawione. Ja miałem problem, że w lewym reflektorze wypiął mi się odblask z mocowania na górze - świecił wtedy tuż przed zderzakiem. Musiałem wyciągnąć reflektor, wyciągnąć przetwornice i wpiąć odblask.


femoris napisał/a:

2) Coś koszmarnie trzeszczy w okolicach schowka (za schowkiem?). Może to zdarza się często w roverkach i jak do tego się dobrać?


Też miałem ten problem - trzeba troszkę podregulować mocowanie schowka i nastanie cisza.

femoris napisał/a:

3) Silnik pracuje ładnie i równo, nie przenosi większych drgań na kabinę ale zawsze po wyłączeniu silnika czuć wyraźne szarpnięcie....


Nie wiem.. może któraś poduszka silnika ??
 
 
 
femoris 



Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 16
Skąd: Radom

MG ZT-T

Wysłany: Pią Sie 27, 2010 10:19   

Ok.

Dzięki za podpowiedź. Po południu pobawię się trochę w garażu
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Pią Sie 27, 2010 10:48   

1) przy każdym reflektorze po otwarciu maski widzisz po 2 śruby (bodajże torx) i nimi ustawiasz pochylenie świateł. Najlepiej podjedz na zaprzyjaźnioną stacje kontroli pojazdów. Mają tam maszynę którą ustawia się przed reflektorem i wtedy dopiero możesz idealnie ustawić xenonki :smile:

2) jeżeli masz w aucie skórę to sprawdź czy nie obciera Ci mocowania pasa bezpieczeństwa(to gdzie wpinasz pas ) o fotel. U mnie właśnie to piszczało. Wystarczy podkleić kawałek taśmy i po sprawie ;)
 
 
 
femoris 



Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 16
Skąd: Radom

MG ZT-T

Wysłany: Pią Sie 27, 2010 21:36   

Ok.

Z braku czasu wyregulowałem tylko pobieżnie światła. Jutro pojadę na przyżąd. Mam wrażenie że lewy reflektor ma zepsutą regulację na boki ponieważ śruba nie ma oporu końcowego ani w lewo ani w prawo ale zobaczymy na przyżądzie....

Skórę mam ale to nie ona trzeszczy. Nie jest to też mocowanie schowka. Czuję że czeka mnie rozbebeszanie kokpitu... :/
 
 
Mortal 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Śrem / pod Poznaniem

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 30, 2010 06:08   

femoris napisał/a:

śruba nie ma oporu końcowego ani w lewo ani w prawo ale zobaczymy na przyżądzie....
/


U siebie miałem tak samo - tylko, że u mnie była to śrubka od położenia góra-dól. Okazało się, że lustro wypadło ze śruby regulacyjnej. Trzeba je było tylko wcisnąć na swoje miejsce - niestety do tego musiałem wymontować reflektor :(
 
 
 
tommsz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 169
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Sie 30, 2010 14:05   Re: [MG ZT-T 2.0 CDi 131 KM 2003] xenony - uszkodzone?

3) Silnik pracuje ładnie i równo, nie przenosi większych drgań na kabinę ale zawsze po wyłączeniu silnika czuć wyraźne szarpnięcie....

To jest chyba objaw padającej dwumasy...
_________________
Tomek
 
 
 
femoris 



Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 16
Skąd: Radom

MG ZT-T

Wysłany: Pon Sie 30, 2010 14:18   

Też zastanawiałem się nad dwumasą...

Ale - przy ruszaniu nie szarpie, czuć wyraźne drgania podczas załączania się klimy.

Wolałbym żeby dwumasa jednak była ok :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Xenony
chomiczeq Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Mar 29, 2010 21:55
wczerniec
Brak nowych postów [R75] Xenony
Czy wystarczy tylko założyć lampę?
marcin_i_alunia Rover serii 75, MG ZT 12 Sob Maj 31, 2008 14:07
marcin_i_alunia
Brak nowych postów [MG ZT 190] Słabe xenony
lucrah Rover serii 75, MG ZT 11 Nie Lip 29, 2018 20:18
0L0
Brak nowych postów [MG ZT] Xenony regulacja
art034 Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Wrz 25, 2010 20:22
keczu
Brak nowych postów [MG ZT-T] Xenony + postojówki LED
pajda Rover serii 75, MG ZT 17 Nie Lip 22, 2012 18:41
dzieju



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink