Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200,25, inne] Odmienione zegary z teksturką.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200,25, inne] Odmienione zegary z teksturką.
Autor Wiadomość
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 12:12   [R200,25, inne] Odmienione zegary z teksturką.

Uwaga nadciąga WT, siedzę sobie w pracy i znalazłem gdzieś na angielskim forum skany zegarów z R25 tylko niestety w milach ale na razie zająłem się obrotomierzem.
Wiem, że tematów o zegarach pośrednio było sporo i może za słabo szukałem ale nie odnalazłem u nas jakichś skanów tarcz.
Myślę nad zmianą "wkładów" ale niekoniecznie białe, nic mi nie przyszło do głowy więc na szybko zrobiłem sobie coś takiego jak poniżej.
Będę wdzięczny za oceny pomysłu jak i informacje czy drukując to na odpowiednim papierze foto będę narażony mimo wszystko na to że papier nie będzie przylegał idealnie do licznika i będzie zasłaniał podświetlenie, inna sprawa czy sama tarcza z teksturą nie będzie zbyt mocno przysłaniać podświetlenia, czy bez ściągania wskazówek (mówię na razie o obrotomierzu i prędkościomierzu) da się jakoś nasunąć tarczę na zegar z zamontowaną wskazówką.

Do tego mają być czerwone wskazówki które ładnie by się komponowały z teksturą stali.

Jeśli będzie problem z oświetleniem to chciałbym coś wymodzić z listwami LED (od przodu) aby to podświetlić jakoś z ukrycia żeby te LEDY nie wystawały i nie było ich bezpośrednio widać.

Oczywiście "projekt" jest bardzo marnej jakości w załączniku, proszę też nie patrzeć na czarny obrys tarczy który ją szpeci.

PS: Może jakiś inny sztywny papier zamiast foto, albo foto mat??
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 31, 2010 12:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 12:18   

Fajne :)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 13:22   

Krzysi3k, dzięki :D
Jak masz jakiś pomysł na inne tło to zapodaj :)


Ewentualnie jeszcze coś takiego :D tylko to już na prawdę "odmienne" :P
Ale gdyby dać bursztynowe LED'y i dobrze ustawić od przodu to może by fajnie świeciło.
Dodać jeszcze jakiś motyw graficzny delikatnie na tle i git :P

[ Dodano: Wto Sie 31, 2010 13:22 ]
I taka mała wizualizacja na szybko.... tylko proszę o nie komentowanie przez mistrzów PS bo to tylko licha wizualizacja :D



Już mi się stalowa przestała podobać :D
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 13:41   

tylko co z podświetleniem?
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 14:02   

Tak sobie właśnie Markzo myślę nad tym, jak grzebałem przy kontrolce rezerwy to nie zwróciłem uwagi czy ta plastikowa szybka odstaje dużo od powierzchni zegarów, jak tak to da się coś wymodzić z jakaś bursztynową listwą LED na rezystorkach żeby słabiej świeciła.
Inna opcja to dać diody o kącie świecenia ok 50 stopni i umiejscowić też w tej szybce (kierunek świecenia - do góry) kierując na tarczę. Na razie tylko takie myśli jakby to było.
Dwóch kumpli ma podzielne zdania, jeden mówi że ekstra ale przydałby się jeszcze jakiś akcent tego typu w samochodzie żeby pasowało a drugi mówi że jak pół d*** zza krzaka. :D

Jak masz Markzo jakieś sugestie to chętnie wysłucham.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 14:56   

na forum vectra-unlimited widziałem, jak koleś sam zaprojektował i wykonał tarcze do podśiwetlenia indiglio, poszukam, może się dokopie do tego. Ja bym dał przeźroczystą folie, troche grubszą, żeby była sztywna i na niej wykonał nadruk, odpada Ci wtedy problem podśiwetlenia cyferek i kresek na licznikach :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 15:02   

To jest dobry pomysł.....oddać do punktu i wydruk na tej folii w kolorze, ciekawe jak by wyglądała kwestia pokrycia i nieprzebijalności, że się tak wyrażę :)
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 15:13   

do agencji reklamowej iść i zagadać, na bank wyglądalo by to very goooood ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
desperado67 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 177
Skąd: Bradford



Wysłany: Wto Sie 31, 2010 15:44   

Markzo a jak ci się coś takiego widzi?



Fotka oczywiście nie jest najlepszej jakości , bo była robiona bez lampy nocą , po to by było widać oświetlenie zegarów (w tym wypadku niebieski ale jest także zieleń oczywiście jeśli chodzi o cyfer blat bo cyfry są zawsze w tym samym kolorze).
_________________
desperado67
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 15:58   

http://www.moman.pl/index...pis&k=91&id=669 chyba trochę podobne do tego co mozna kupić na tej stronce? tylko Ty masz do coupe a u nas bida i nie ma do coupe :/ Zegary ciekawe i ładne, tylko ja bym wolał inny kolor podświetlenia, wstawisz więcej fotek? może też za dnia, jak to wygląda przy dziennym świetle? dużo CIę to kosztowało? generalnie spoko :ok:
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
desperado67 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 177
Skąd: Bradford



Wysłany: Wto Sie 31, 2010 16:33   

Tak wygląda przy dziennym świetle.



A tak wygląda całość. Zegary od oleju, turbo i ładowania też świecą w tym samym kolorze co liczniki(blue light). Podświetlenie zegarów robiłem pod kolor samochodu.



Co do ceny, niestety nie pamiętam bo było to jakieś pięć lat temu(może i więcej) i nie chciałbym skłamać. Zamawiałem je w jakiejś firmie tuningowej na wyspach.
_________________
desperado67
 
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 22:16   

Zegary jak zegary ale lakier na kierownicy i desce rozdzielczej... Wieś jak sie masz, bardziej mi to wygląda na jakiś pojazd z star wars
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
desperado67 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 177
Skąd: Bradford



Wysłany: Wto Sie 31, 2010 23:27   

bonus89 napisał/a:
Zegary jak zegary ale lakier na kierownicy i desce rozdzielczej... Wieś jak sie masz, bardziej mi to wygląda na jakiś pojazd z star wars


Kierownica to oryginał z Mini sport co widać (znaczek) ale w Bychawie nie muszą o tym wiedzieć :lol: , więc daj sobie spokuj z komentarzami zalatyjącymi wsią jak to nazywasz.
Samochód robiłem dla siebie i to mi ma się podobać, a to co ty o tym myślisz mam .........
Po za tym to temat o zegarach więc nie offtopuj.
_________________
desperado67
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 11:36   

Mi też zbytnio kolor nie odpowiada ale po prostu niezbyt lubię niebieski. Ale sam pomysł spoko tylko fajnie jakby to była skórka pod kolor, sam 200 BRM chyba ma lakierowane plastiki na czerwono, czerwoną wykładzinę i skórę gdzie się da :D Marzenie.....
Niestety mi "indiglo" nie odpowiada zbytnio, właśnie takie zimne barwy i już nie taki custom jak mój "projekt".. :p
Bez urazy despoerado67, grunt że się Tobie podoba.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 14:27   

bonus89 napisał/a:
Zegary jak zegary ale lakier na kierownicy i desce rozdzielczej... Wieś jak sie masz, bardziej mi to wygląda na jakiś pojazd z star wars


ja w ogóle nie gustuje w przeróbkach wnętrza bo to pachnie dyskoteką i domową kanapą... ale jak się komuś pasuje to trzeba uszanować. Jedyne przeróbki wchodzące w grę to dodatkowe zegary ( jeśli faktycznie tego wymagają modyfikacje silnika) i to porządnych firm które są raczej stonowane i nie wygladaja jak choinka ewentualnie jakiś fotel (recaro, sparco, koniq) lub kierownica ale tylko w przypadku samochodu typowo na tor w innej opcji kierownica bez poduszki mówimy niee e bo to tylko wioska... (nie mówiąc o tym ze zmniejsza bezpieczeństwo)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 21:58   

Moim zdaniem wszystkie te choinkowe tarcze wyglądają okropnie. Seria wygląda dobrze jedyne co by można poprawić to podświetlanie ale też nie na jakiś oczojebny kolor...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 00:03   

Wydryszek, gdybyś chciał coś testować z zegarami to wal do mnie, mam póki co dostęp do takiej profecjonalnej drukarki co i na folii drukuje itp.

Osobiście jak byś mi podesłał projekt gotowca, to bym na różne modele mógł poprobować np druknąć na papierze foto, wyciąć dziurki na kreseczki i całość albo tak zostawić, albo zalaminować.. no pomysłów multum :) pytanie czy domowymi metodami się uda : )

[ Dodano: Czw Wrz 02, 2010 00:03 ]
zawsze moge od razu drukować na folii ale nie wiem jak z przepuszczalnością będzie. Można też nałożyć takiego gotowca na oryginalne zegary wtedy fakt, że całość jest na folii nie powinna przeszkadzać
 
 
desperado67 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 177
Skąd: Bradford



Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 14:43   

dobryziom napisał/a:
bonus89 napisał/a:
Zegary jak zegary ale lakier na kierownicy i desce rozdzielczej... Wieś jak sie masz, bardziej mi to wygląda na jakiś pojazd z star wars


ja w ogóle nie gustuje w przeróbkach wnętrza bo to pachnie dyskoteką i domową kanapą... ale jak się komuś pasuje to trzeba uszanować. Jedyne przeróbki wchodzące w grę to dodatkowe zegary ( jeśli faktycznie tego wymagają modyfikacje silnika) i to porządnych firm które są raczej stonowane i nie wygladaja jak choinka ewentualnie jakiś fotel (recaro, sparco, koniq) lub kierownica ale tylko w przypadku samochodu typowo na tor w innej opcji kierownica bez poduszki mówimy niee e bo to tylko wioska... (nie mówiąc o tym ze zmniejsza bezpieczeństwo)

Popieram w 100%
_________________
desperado67
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] zegary
sknerko Tuning wizualny 7 Pią Lis 06, 2009 18:53
Lechos
Brak nowych postów [R200] Białe zegary
Moloch Tuning wizualny 18 Czw Lis 13, 2008 03:27
Ley
Brak nowych postów [r200 1.6 '98] ramki na zegary
jak je zamonować
erjot86 Tuning wizualny 3 Sro Gru 03, 2008 13:26
giewu
Brak nowych postów [R200] Dodatkowe zegary i czujniki
ArO Tuning wizualny 1 Nie Lip 13, 2014 02:34
tuners
Brak nowych postów [R200 i inne] Felga z ET 35 da się założyć do R200??
Viniu Tuning wizualny 21 Czw Maj 15, 2008 11:13
kris_1987



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink