Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z hamulcami
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z hamulcami
Autor Wiadomość
avalon 



Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: Bialystok



Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 16:51   [R75] Problem z hamulcami
Typ: v6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Witam,czy ktos moglby opisac procedure odpowietrzania hamulcow R75 ?Mam problem z niskim,slabym pedalem,wymiana klockow i odpowietrzenie nic nie dalo.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 23, 2010 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 16:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 18:20   

Odpowietrzanie zaczynasz od prawego tylnego. Czyli; prawy tył, lewy tył, prawy przód i lewy przód. W trakcie odpowietrzania kontrolujesz poziom płynu w zbiorniczku.

Odpowietrzanie polega na kilkakrotnym wciśnięciu pedału hamulca i przytrzymaniu w pozycji wciśniętej. W tym czasie druga osoba odkręca odpowietrznik i po zejściu płynu lub płynu z powietrzem dokręca go. Dopiero po dokręceniu odpowietrznika puszcza się pedał hamulca.


W celu wymiany całego płynu w układzie hamulcowym potrzebujesz 1l płynu DOT-4.
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Maj 22, 2011 10:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
avalon 



Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: Bialystok



Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 21:03   [R75 V6 '04]dziekuje za odpowiedz,dokladnie tak odpowietrzal

Dziekuje,dokladnie tak odpowietrzalem,bez efektu.A w temacie pompy hamulcowej?Nie mieszkam w Polsce(Afryka pln),mamy 1 sklep z czesciami,potwornie drogimi,o serwisie pomarzyc tylko...
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 18:19   

avalon napisał/a:
A w temacie pompy hamulcowej?
Odpowietrzy się podczas odpowietrzania. Czasami jednak występuje z tym problem.
avalon napisał/a:
Mam problem z niskim,slabym pedalem,wymiana klockow i odpowietrzenie nic nie dalo.
Sprawdź serwo, pompę vacum oraz przewody pomiędzy tymi podzespołami.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 20, 2011 12:01   

Temat odświeżam
Czy podczas odpowietrzania hamulców silnik ma być uruchomiony?
Wymiana całego płynu wiąże się z wylaniem starego przez odpowietrzniki hamulców? czy płynu hamulcowego w ogóle się nie wymienia?
Czy żeby wyczyścić i przesmarować zapieczone tłoczki specjalną pastą można je wypchnąć z zacisku? tam jest gumowa uszczelka, co z nią?
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Lip 20, 2011 15:02   

Wymieniałem płyn bez uruchamiania auta.Pewnie byłoby lżej,ale po poluzowaniu odpowietrznika pedał ładnie idzie do dechy.
Co do wyciągania tłoczka,to jest dylemat.Wieki temu zrobiłem coś takiego w peugeocie,bo uważałem że ciężko chodzi tłoczek.W serwisie kupiłem nową uszczelkę i za diabła nie mogłem tego wcisnąć,jakby był nadwymiar.
Problem był nawet z poskładaniem na starej uszczelce.
W drugim kole wypchnąłem tłoczek tylko do tej gumowej uszczelki (z wyczuciem-tylko tyle,żeby się pokazała) i wysmarowałem smarem.Potem kilka razy wcisnąłem i wyciskałem tłok.
Wydaje mi się to lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 20, 2011 23:34   

generalnie robiłem takie rzeczy ale w polonezach i nie było takich uszczelek, teraz ją mam i nie wiem czy zabierać się za wyciskanie tłoczka czy zostawić.
Ale mówisz, że bez zdejmowania uszczelki, jakkolwiek jest przymocowana idzie przesmarować tłoczek?
za tłoczkiem pewnie też jest sporo starego płynu który należałoby zlać...
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Lip 21, 2011 07:34   

Wiem,że warto byłoby się przyjrzeć tłoczkom za uszczelką,ale spodziewam się większego syfu od strony klocka,a to możesz załatwić metodą o której pisałem. Wycisnąć ostrożnie tylko do pojawienia się uszczelki,delikatnie przetrzeć wełną stalową i posmarować. Potem wciskać na poluzowanym odpowietrzniku-w ten sposób wyczujesz,czy coś to pomogło.
Jeśli tłoczek będzie stawiał opór,to nie masz wyjścia-wycisnij całkiem i powtórz operację.Być może w tych zaciska nie będzie problemu z poskładaniem.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 08:03   

kris-tofer napisał/a:

Ale mówisz, że bez zdejmowania uszczelki, jakkolwiek jest przymocowana idzie przesmarować tłoczek?
za tłoczkiem pewnie też jest sporo starego płynu który należałoby zlać...

Włąśnie ostatnio wymieniałem tłoczki w tylnych hamulacach, ponieważ lewy mi się zapiekł. Okazało się, że na powierzchni tłoczka były wżery (powłoka chromu była miejscami złuszczona) i dlatego tłoczek ciężko chodził co powodowało zaciśnięcie zacisków na tarczy, efektem tego była gorąca felga i nadmiernie zużyty klocek. Widać było również, że pod osłonę dostawała się lekko woda i widać bylo rdzę.
Tłoczków baz wyrażnej przyczymy nie wyjmuje się. Chyba, żę chcesz zrobić kapitalny remont zacisków.
Osłona gumowa posiada kołnierz zewnętrzny, który wchodzi w rowek w cylindrze. Czyli osłona jest wciśnięta pomiędzy cylinder i tłok. Gumowej osłony nie zdejmiesz z cylndra bez wyjmowania tłoczka, możesz ją wyszarpać ale wtedy możesz ją uszkodzić.

Jeżeli zależy ci na przesmarowaniu tłoczka to wyciśnij troche tłok, zdejmij osłonę tylko z tłoczka (siedzi kołmierzem wewnętrznym w rowku na tłoczku), zsuń ją i naładuj tam smaru i potem naciagnij osłonę spowrotem. Od razu mówię, że nie będzie to takie łatwe, średnica kołnierza osłony jest sporo mniejsza od średnicy tłoczka i po montażu jest dość mocno zaciśnięta na tłoczku.

Demontaż: wyjmujesz klocki i wciskasz pedał hamulaca i tłoczek wyskakuje.
Montaż:
smarujesz rowki uszczelek
zakładasz uszczelkę w cylnderku,
zakładasz wstępnie osłonę gumową na tłoczek ale nie nasuwasz do końca w rowek, tylko na samą końcówkę tłoczka.
smarujesz tłoczek
zakładasz kołnierz osłony gumowej w cylinderku i wsuwasz tłoczek
nasuwasz osłonę gumową w rowek tłoczka.

Na rynku są dwa typy cylinderków, chromowne (srebrne) i czane (pokryte dakrometem). W serwisie BMW powiedziano mi, że te czarne są lepsze ponieważ powłka chromowana często się uszkadza i to właśnie u mnie się potwierdziło.

koszt tłoczka 45-60zł
zestaw uszczelek 16zł

ta zielona uszczelka jest uszczlką uszcelniającą tłok
Osłona gumowa pełni barierę przed brudem i wodą
Ostatnio zmieniony przez Pieta Czw Lip 21, 2011 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 09:50   

super, wielkie dzięki, wiem już jak to jest zbudowane :)
a gdzie kupowałeś tłoczki i uszczelki? serwis BMW?
do przesmarowania tłoczków pewnie trzeba użyć specjalnej pasty, bo zwykły smar pod wpływem temperatury pewnie się rozpuści i wypłynie
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 10:30   

Zjeździłem cały Gdańsk i nigdzie nie było na stanie do kupienia, tylko na zamówienie. Dlatego pojechałem do serwisu BMW w Sopocie. Z przednimi tłoczkami jest łatwiej.
Kupiłem specjalny smar do tłoczków hamulcowych firmy Ate. Wyglądał jak żel w kolorze błękitnym.
Prrzed kupnem tłoczków warto znać średnicę i długosć tłoczków, wszędzie się pytają Nawet w serwisie byliśmy na warsztacie mierzyć i dobierać z magazynu.
Ostatnio zmieniony przez Pieta Czw Lip 21, 2011 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 10:33   

Pieta napisał/a:
koszt tłoczka 45-60zł
zestaw uszczelek 16zł


to są ceny serwisowe BMW?
od jakiego modelu BMW Pasują? czy może masz jakieś numery części?
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 10:38   

W serwisie BMW w Sopocie gość zawołał 110 za dwa.
Pasują od E46
Ale i tak się pytał o wymiary, potem na warsztacie potwierdził. Teraz wymiarów numerów i nazwy producenta tłoczków nie pamiętam. Napewno nie było na kartoniku znaczka BMW. Jak będę w domu to sprawdzę i podam.

Uszczelnienia łatwo dostępne w sklepach motoryzacyjnych

Uważam, że raz na kilka lat warto rozebrać zaciski, przesmarować i wymienić uszczelnienia.
Ostatnio zmieniony przez Pieta Czw Lip 21, 2011 20:00, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 10:48   

Pieta, dzięki za info, już wszystko wiem :)
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 12:10   

Pieta mi tył nie hamuje, może masz wolny czas? podjadę... ;] ] ps: nie zapomnij o numerach to zaopatrzę się w zestaw
_________________
Pamparampam
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 19:59   

Tłoczki na tył CQparts CQ71364816, wymiar ø36x48
Zestaw uszczelnień Autofren D4469
 
 
2f2f 



Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 12
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Lis 08, 2011 12:58   

Dzisiaj okręciłem koło i próbowałem odpowietrzyć układ hamulcowy, niestety szczęki są pokryte rdzą/osadem. Czy moglibyście wskazać w którym miejscu znajduje się śruba do odpowietrzania? To ta przy wejściu przewodu hamulcowego? Wolałbym wyczyścić tylko jeden łeb od śruby i go odkręcić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z hamulcami
ordowik1_o2.pl Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Kwi 26, 2009 22:36
sknerko
Brak nowych postów [R75] Problem z hamulcami
MiReK Rover serii 75, MG ZT 23 Nie Paź 14, 2012 19:58
SeniorA
Brak nowych postów [r75] Problem z hamulcami
Kunta Rover serii 75, MG ZT 9 Nie Gru 04, 2016 19:18
Kunta
Brak nowych postów [R75] Jak u was z hamulcami?
markozalko Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Lip 05, 2010 12:08
apples
Brak nowych postów [R75] 2 Problemy z Hamulcami! Pomocy.
keda Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Mar 23, 2014 14:38
keda



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink