Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Podobno tej marki nikt nie kradnie ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Podobno tej marki nikt nie kradnie ?
Autor Wiadomość
MateuszG 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 40
Skąd: sandomierz



Wysłany: Wto Lis 09, 2010 17:27   [R75] Podobno tej marki nikt nie kradnie ?

Witam mam rovera 75 2.0 CDT, rok 2000. Kończy mi się polisa AC w firmie PTU , w tym roku miałem drobne zdarzenie i okazało się że polisa w tej firmie to atrapa. Nie mam ochoty wydawać na stare auto 1500-2000zł w normalnej firmie ubezpieczeniowej. Wykupujecie polisę AC na swoje samochody ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 09, 2010 17:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Wto Lis 09, 2010 17:37   

tak
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Lis 09, 2010 17:40   

Tak, a mam "tylko" 400.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
przemas280283
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lis 09, 2010 18:42   

Nie.
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Wto Lis 09, 2010 18:44   

MateuszG napisał/a:
Wykupujecie polisę AC na swoje samochody ?

1200 w skali roku to nie majątek, prznajmniej mogę spać spokojnie
 
 
 
monia0023 




Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Sie 2009
Posty: 371
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 09, 2010 18:45   

Ubezpieczam !! ! Przy AC wykupuję także udział własny (35.000,00 zł) i TOP Assistance. Koszt to 1462 zł w dwóch ratach. Jednorazowo byłoby taniej. W ubiegłym roku KTOŚ na parkingu zarysował mi dwa elementy boku samochodu i rozwalił lusterko. Samo lusterko elektryczne, składane kosztowało 1800 zł. Za lakierowanie dwóch elementów - 600 zł. AC przydaje się nie tylko przy kradzieży. Mam także R 620 Z 94 r. i bardzo żałuje, że nie mogę już wykupić na niego AC - bo zbyt stary.
_________________
Monika
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Wto Lis 09, 2010 20:06   

Posiadam OC+AC i nie zamierzam zmieniać ;) tym bardziej, ze podróżuje po krajach wschodu :twisted:
 
 
 
shudder 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 84
Skąd: Brzesko/Kraków



Wysłany: Wto Lis 09, 2010 21:23   

ja nie posiadam AC ale nawet się w sumie nie orientowałem ile by kosztowało wykupienie go :roll: . Może przy przedłużaniu ubezpieczenia w przyszłym roku się tym zainteresuje. Na szczęście póki co (odpukać) nie potrzebowałem go ;]
_________________
Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Wto Lis 09, 2010 22:02   

Tak- PZU
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Lis 09, 2010 22:03   

Ja mam Mini Casco. Chroni przed kradzieżą i wypłaca pełną kwotę ubezpieczenia przy uszkodzeniu samochodu powyżej 70%, czyli po wypadku. Koszt 100 zł rocznie za mojego R400.
_________________
Był --> Rover 400 1.6 LPG 1999
Jest --> Audi A4 Avant 1.8T LPG 1999
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3641
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Lis 09, 2010 22:53   

nie mam AC i nie zamierzam miec, w przypadku leciwych samochodow jest to coraz mniej oplacalne, a jak przyjdzie co do czego, to taka amortyzacje czesci licza, ze na waciki starcza :mrgreen: ,
kase brac to moga bez problemu, ale potem ile jest korowodu odwlekania szukania dziury w calym, jak trzeba ta kase wyrwac :-(
wystarczy sobie te pieniadze co sie placi na AC, odkladac np na lokate po paru latach bedziemy mogli kupic za to drugi taki samochod :lol:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Lis 10, 2010 09:16   

AndrewS napisał/a:
nie mam AC i nie zamierzam miec, w przypadku leciwych samochodow jest to coraz mniej oplacalne, a jak przyjdzie co do czego, to taka amortyzacje czesci licza, ze na waciki starcza :mrgreen: ,
kase brac to moga bez problemu, ale potem ile jest korowodu odwlekania szukania dziury w calym, jak trzeba ta kase wyrwac :-(
wystarczy sobie te pieniadze co sie placi na AC, odkladac np na lokate po paru latach bedziemy mogli kupic za to drugi taki samochod :lol:
Wydaje mi się, że albo miałeś AC w kiepskiej firmie, albo nigdy go nie miałeś. Ja mam w PZU i w przeciągu ostatnich 2 lat korzystałem dwa razy. W obu przypadkach kwota odszkodowania pokryła ze sporą nawiązką straty. Wycena szkody dzień po zdarzeniu lub w dniu zdarzenia i wypłata na konto w ciągu tygodnia. Nie musiałem się o nic prosić i nigdzie interweniować. Jedynym negatywem jest wypłata bez VATu, kiedy rozlicza się szkodę z wypłatą na konto, ale tu wszystkie firmy popisują się obchodzeniem niejasnych przepisów.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 10, 2010 09:22   

monia0023 napisał/a:
Mam także R 620 Z 94 r. i bardzo żałuje, że nie mogę już wykupić na niego AC - bo zbyt stary.

Zależy od firmy - ja na R623 1995 jeszcze rok temu w Warcie miałem AC i na wszystkie poprzedni auta prócz FSO 125p miałem (opłaciło się, bo dwa auta zostały skasowane).

Teraz nie wykupuję na R400, bo przy wartości auta 7000 zł stwierdziłem, że nie warto, ale jak zmienię na coś droższego to na pewno z powrotem wykupię.
thef napisał/a:
Nie musiałem się o nic prosić i nigdzie interweniować. Jedynym negatywem jest wypłata bez VATu, kiedy rozlicza się szkodę z wypłatą na konto, ale tu wszystkie firmy popisują się obchodzeniem niejasnych przepisów.

Oczywiście możesz się sądzić i wygrasz, bo jest już orzecznictwo na ten temat, że muszą wypłacać z VAT i RZU też zajął takie stanowisko z tego co pamiętam.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Lis 10, 2010 09:33   

maciej napisał/a:
Oczywiście możesz się sądzić i wygrasz, bo jest już orzecznictwo na ten temat, że muszą wypłacać z VAT i RZU też zajął takie stanowisko z tego co pamiętam.
A dotyczy to AC? Bo w OC to wiadomo, klauzula niedozwolona. AC pozostaje jednak ubezpieczeniem dobrowolnym i pewne rzeczy w OW przechodzą.

maciej napisał/a:
Zależy od firmy - ja na R623 1995 jeszcze rok temu w Warcie miałem AC i na wszystkie poprzedni auta prócz FSO 125p miałem (opłaciło się, bo dwa auta zostały skasowane).
Jeśli robisz kontynuację ubezpieczenia to nie ma problemu z autami powyżej 10 lat.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lis 10, 2010 10:34   

Ubezpieczyłem AC w pierwszym roku posiadania auta ;)
Mogłem skorzystać, bo było do czego, ale... nie chciałem, ponieważ zwyżki w roku przyszłym byłby spore, a do tego po tyłku dostałaby moja mama, która z AC korzysta i jest współwłaścicielką mojego auta.

W pierwszym roku nic się takiego nie stało poważnego.
W drugim też nie. W trzecim owszem. Gdybym miał AC mógłbym być zarobiony ;)

Mimo wszystko, szkoda mi pieniędzy na to ubezpieczenie ;)
W całym okresie użytkowania miałem jedną szkodę, którą mógłbym pod to podciągnąć.
Mnie naprawa wyniosła w sumie jakieś 1200 zł.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lis 10, 2010 12:10   

MateuszG napisał/a:
Wykupujecie polisę AC na swoje samochody ?


Nie, ponieważ Liberty Direct nie ma w tabelach mojego auta. Jedynie ZS120 i ZS180, brak silników diesla. Np. w Hestii AC kosztowałoby mnie ok. 2300PLN, podobnie z resztą w PZU. W Liberty OC+AC dla ZS 1.8 (przy moich zniżkach) kosztuje 1380PLN :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 10, 2010 12:25   

thef napisał/a:
A dotyczy to AC? Bo w OC to wiadomo, klauzula niedozwolona. AC pozostaje jednak ubezpieczeniem dobrowolnym i pewne rzeczy w OW przechodzą.

Trzebaby poczytać OWU, ale moim zdaniem umawiasz się na pokrycie szkody, a dla Ciebie szkodą jest z VAT, bo nie prowadzisz działalności.
Cytat:
Jeśli robisz kontynuację ubezpieczenia to nie ma problemu z autami powyżej 10 lat.

Ale ja nie robiłem kontynuacji, bo R623 był '95, a ja go kupiłem jesienią 2006. :)

Warta już od jakiegoś czasu dopuszcza ubezpieczanie aut powyżej 10 lat.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Lis 10, 2010 13:02   

maciej napisał/a:
Trzebaby poczytać OWU, ale moim zdaniem umawiasz się na pokrycie szkody, a dla Ciebie szkodą jest z VAT, bo nie prowadzisz działalności.
W OW stosuje się taki myk, że z VAT wypłacają odszkodowanie tylko w wycenie warsztatowej. Jeśli chcesz pieniądze do ręki, VATu nie dostaniesz. Podpierają się tym, że jeśli bierzesz kasę, to auta nie musisz naprawiać i stąd VAT Ci się nie należy. Ale ta kwestia jest oczywiście dziwna, bo skoro za wszystko, w tym nowe auto VAT kiedyś był płacony, to wartość auta po szkodzie zmniejsza się w całkowitym wymiarze. Nikt przecież nie wycenia przy sprzedaży używanego samochodu odejmując VAT od ceny zakupu. Zresztą za części, gdy auto naprawiasz sam VAT również się płaci. Pewnie byłoby o co walczyć w sądzie, ale z drugiej strony sami decydujemy się na ubezpieczenie i podpisujemy OWU, a póki co klauzula zabroniona dotycząca VATu dotyczy tylko ubezpieczeń OC.

maciej napisał/a:
Ale ja nie robiłem kontynuacji, bo R623 był '95, a ja go kupiłem jesienią 2006. :)
A czy nie miałeś wcześniej w Warcie AC na poprzednie auto? Ja tak miałem w PZU i dlatego dostałem AC na ponad dziesięcioletniego Rovera.
maciej napisał/a:
Warta już od jakiegoś czasu dopuszcza ubezpieczanie aut powyżej 10 lat.
Może kwestia dobrej woli agenta. Mnie Warta, Hestia i kilka innych stanowczo poinformowała o braku możliwości zakupienia AC na takie auto, dlatego pozostałem przy PZU, gdzie AC należało mi się z powodu kontynuacji.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 10, 2010 13:09   

thef napisał/a:
A czy nie miałeś wcześniej w Warcie AC na poprzednie auto? Ja tak miałem w PZU i dlatego dostałem AC na ponad dziesięcioletniego Rovera.

Kiedyś miałem, ale moja agentka mówiła, że tu nic nie ma znaczenia, bo Warta uznała, że na starszych autach też się da zarobić i nawet chyba, jakbym przyszedł z ulicy, to by ubezpieczyli.
To był 2006 rok, więc mogło się to już zmienić.
Cytat:
Może kwestia dobrej woli agenta. Mnie Warta, Hestia i kilka innych stanowczo poinformowała o braku możliwości zakupienia AC na takie auto, dlatego pozostałem przy PZU, gdzie AC należało mi się z powodu kontynuacji.

Może, akurat ta agentka zarabia tyle na mojej rodzinie (od około 8 lat zawsze mamy u niej co najmniej 2 auta, mieszkanie, a niedługo będą 2 mieszkania, ubezpieczenia turystyczne itp), że wykazuje się zawsze bardzo dobrą wolą, wynajdowaniem dodatkowych zniżek i poradami oraz zapytaniami do centrali w sprawach, które nas dotyczą.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Lis 10, 2010 13:15   Re: [R75] Podobno tej marki nikt nie kradnie ?

MateuszG napisał/a:
Witam mam rovera 75 2.0 CDT, rok 2000. Kończy mi się polisa AC w firmie PTU , w tym roku miałem drobne zdarzenie i okazało się że polisa w tej firmie to atrapa. Nie mam ochoty wydawać na stare auto 1500-2000zł w normalnej firmie ubezpieczeniowej. Wykupujecie polisę AC na swoje samochody ?

Ja tak a mam starszego gruchota, juz parę razy się przydało wcześniej, a kiedyś by sie przydało i to własnie za bolało że go nie było :neutral: . A że wykupiłeś w jakimś PTU to po prostu głupota żeby w nie sprawdzonej firmie kupić AC.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink