Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 25 1.4 2000`] Ciągle wywala bezpiecznik od immo
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Czw Lis 18, 2010 09:08
[Rover 25 1.4 2000`] Ciągle wywala bezpiecznik od immo
Autor Wiadomość
Raku83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 33
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Pią Paź 15, 2010 13:58   [Rover 25 1.4 2000`] Ciągle wywala bezpiecznik od immo

Witam wszystkich mam problem a dotyczy on mianowicie ciągle palącego się bezpiecznika od immo. Objawy są takie że kiedy włożę dobry bezpiecznik auto można zamknąć z pilota ale kiedy prubuję je otworzyć automatycznie wywala bezpiecznik. Wiązka kabli tylnej klapy sprawdzona fakt praktycznie wszystkie kable były porzecierane więc wziołem sie za ich izolowanie ale problem nadal występuje :sad: Dodam jeszcze że centralny po otwarciu auta kluczykiem otwiera tylko drzwi od kierowcy pozostałe nie reagują nie wiem czy to przydatna informacja. PROSZĘ O POMOC

proszę pisać bez Caps Locka
Ostatnio zmieniony przez szoso Czw Lis 04, 2010 12:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Paź 15, 2010 13:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pią Paź 15, 2010 21:09   

Najprawdopodobniej uszkodzony lub zablokowany jest któryś z siłowników i przy otwieraniu następuje przeciążenie w instalacji wskutek czego dochodzi do zadziałania bezpiecznika. Trzeba poodłaczać siłowniki i po wymianie bezpiecznika podłaczać je pojedynczo, sprawdzając przy którym będzie problem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sob Paź 16, 2010 09:57   

Odłącz całą wiązkę tylnej klapy, bagażnik wtyk po lewej stronie. :roll:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
Raku83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 33
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Sob Paź 16, 2010 16:41   

wiązka odłączona problem nadal nie rozwiązany podejrzewam że coś jest nie tak z centralnym zamkiem dziś włozyłem ponownie bezpiecznik i gdy zamykam auto kluczykiem jest OK ale gdy chcę je otworzyć to odrazu wywala bezpiecznik dodam ponadto że drzwi kierowcy i pasarzera się otworzą a pozostałe nie :shock: Ale jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę o pomoc w Poniedziałek sprubuję ''rozpruć '' drzwi a tak przy okazji to może już ktoś wykonywał taka ''operację'' i podpowie na co zwracać uwagę przy ściąganu atrapy jeśli można tak to nazwać i wogóle jak się do tego zabrać z góry dziękuję
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Nie Paź 17, 2010 09:15   

Na początek nie musisz demontować boczków drzwi. Wystarczy odłączyć instalację na zewnątrz (od słupków do drzwi).
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Raku83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 33
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Nie Paź 17, 2010 15:58   

A jak się do tego zabrać?
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pon Paź 18, 2010 08:00   

Jak zdejmiesz / odsuniesz gumową osłonę wiązki kabli przy drzwiach dostaniesz się do wtyku. Odpinasz identycznie jak wiązkę tylnej klapy i sprawdzasz co dzieje się z bezpiecznikiem od centralnego zamka.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Raku83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 33
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Nie Paź 24, 2010 16:00   

Dziś zrobiłem tak jak kolega proponował inadal wywala bezpiecznik także ma kotoś jeszcze jakieś pomysły???
 
 
Raku83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 33
Skąd: Nowa Sól



  Wysłany: Sro Lis 03, 2010 18:08   [R25,2000,14,16V] CIĄGLE PRZEPALA BEZPIECZNIK OD IMMO I CENT

Witam serdecznie. Już wcześnie poruszałem ten temat ale niestety nikt nie był w stanie rozwiazać mojego problemu. Więc stwierdziłem iż napiszę jeszcze raz. Mój problem drodzy koledzy i koleżanki wygląda następująco:
-ciągle przepalający się bezpiecznik od centralnego i immo
co niektórzy twierdzili abym sprawdził wiązkę tylnej klapy faktycznie kabelki były porzerywane więc wzięlem sie za ich izolację (nie wiem czy to ważne ale reperowałem to przy nie odłączonym aku)
no nic wiązka naprawiona problem nadal występuje nawet po całkowitym odłączeniu wiązki tylnej klapy. Drugim pomysłem było sprawdzenie czy oby, któryś z siłowników od centralki nie miał za ciężko i przez to potrzebowałby za dużo prądy więc i to także sprawdziłem poodołanczałem wiązki drzwi i problem nadal występuje. Nie wiem może ktoś miał już taki problem i w jakiś sposób go rozwiązał? To mój 2 post w tej sprawie jeśli macie jakieś pomysły proszę o pomoc a jeśłi nie to zostaje mi tylko mechanik :sad:
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sro Lis 03, 2010 19:29   

Najpierw napisz co to znaczy "z tąd". Może ktoś będzie w pobliżu. Zresztą mogę zrobić jak masz do mnie blisko. :roll: :roll:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
Raku83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 33
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Sro Lis 03, 2010 20:04   

Nowa Sól
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Czw Lis 04, 2010 09:54   

To uzupełnij w profilu. Jeśli odłączyłeś drzwi i pali to masz usterkę pod kokpitem lub dywanikiem. Wyłącz wtyki z immo i sprawdź na którym przewodzie idącym na siłowniki wasz zwarcie do masy. Najprawdopodobniej masz gdzieś po prawej stronie auta, odłącz może najpierw tylną wiązkę, przy wentylatorze, i sprawdź. :roll:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
Dk-san 




Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Manieczki



Wysłany: Czw Lis 04, 2010 10:50   

ja mialem problemy z immo to go odłaczylem problem sie rozwiazal sam ;) Roverków nie kradna :P a ja otwieram zamykam odpalam bez zadnego problemu i strachu ze zaraz mi cos sie skopie i zostane na srodku miasta bez mozliwosci odpalenia auta ;)
_________________
Maniak Roverków ;D
 
 
 
Raku83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 33
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Czw Lis 04, 2010 15:38   

Dk-san napisał/a:
ja mialem problemy z immo to go odłaczylem problem sie rozwiazal sam ;) Roverków nie kradna :P a ja otwieram zamykam odpalam bez zadnego problemu i strachu ze zaraz mi cos sie skopie i zostane na srodku miasta bez mozliwosci odpalenia auta ;)


Tylną wiązkę przy wentylatorze?

[ Dodano: Czw Lis 04, 2010 15:38 ]
R-200 napisał/a:
Najprawdopodobniej masz gdzieś po prawej stronie auta, odłącz może najpierw tylną wiązkę, przy wentylatorze, i sprawdź.

Dziś zauważyłem że po krótkiej jeździe z pracy około 1km po zgaszeniu auta załączył się wentylator a przecież silnik nawet nie nabrał temperatury :shock:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Lis 04, 2010 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Pią Lis 05, 2010 11:35   

Wiązka idzie z lewej strony kabiny. Wtyk znajduje się na przednim prawym słupku, od wentylatora w prawo. Jeśli załączył się wentylator chłodnicy sprawdź stan płynu, może jest zbyt mało. :roll:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
CrazyFish 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 45
Skąd: W-ce



Wysłany: Pią Lis 05, 2010 13:00   

Na pewno bezpiecznik od immo ? czy od centralnego zamka ? Miałem identyczny problem z zamkiem tez mi wywalało bezpiecznik, ale od centralnego zamka pod maską, siedziałem przy tym miesiąc próbując do czegoś dojść i doszedłem miałem uwalony zamek w drzwiach kierowcy sprawdzałem wszystkie zamki wypinając kabelki z kostki, która idzie do zamka pod tapicerką - wypinałem kabel odpowiadający za zamykanie i zamykałem z pilota jak wywalił to znaczy ze nie ten itd. potem kupiłem z anglika na allegro podłączyłem i już przestał wywalać.
 
 
Raku83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 33
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Wto Lis 09, 2010 12:02   

R-200 napisał/a:
Wiązka idzie z lewej strony kabiny. Wtyk znajduje się na przednim prawym słupku, od wentylatora w prawo.

Amoże jakieś fotki bo szczerze powiedziawszy to nie za bardzo kumam

[ Dodano: Pią Lis 05, 2010 15:01 ]
CrazyFish w r 25 jest wspólny bezpiecznik od centralki i immo z tego co piszesz to wnioskuję że odpinałeś kostki dochodzące do drzwi? Czy może jakieś inne?

[ Dodano: Wto Lis 09, 2010 12:02 ]
Dzis drodzy koledzy byłem u mechanika w tej własnie sprawie poodłanczalismy wszystkie kostki dochodzące do drzwi także tylna wiazkę i nadal wywala bezpiecznik mechnik stwierdził że zwarcie musi robic sie w sterowniku centralnego zamka ponieważ gdy go odłączył problem znikał na weekend ma się tym zająć w najgorszym wypadku będzie do wymiany sterownik w najlepszym do poprawy lut (zimny?) tak mi powiedział po usunięciu usterki napiszę co było powodem tejże usterki
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Wto Lis 09, 2010 19:11   

Jeśli szukasz sam to musisz to robić konsekwentnie i po kolei. To wiadomo, po odłączeniu centralki nie pali się bezpiecznik bo nic nie załączy napięcia na odłączone kable. Jeśli odłączyłeś wszystko to trzeba sprawdzić który kabel ma zwarcie do masy. Na central idą dwa kable, na jednym masz zwarcie. Pomyśl i sprawdź który lub jedź do elektryka i daj mu zarobić. :roll: :roll:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
Raku83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 33
Skąd: Nowa Sól



  Wysłany: Wto Lis 09, 2010 22:57   

W sumie to elektryka jest dla mnie ciemną materią :sad: Ale może mógłbyś mi podpowiedzieć w jaki sposób sprawdzić który kabel ma zwarcie do masy bo nie za bardzo mam pojęcie. Myślałem że gdy odłączy się wszystkie kostki z drzwi i od bagarznika (tak radzili mi inni na forum) to wszystko będzie jasne, że jeżeli odłączę jedne drzwi i po tym zabiegu przestanie palic bezpiecznik to będzie to właśnie wina tych odłączonych kabli. Ponadto co dziwne zaóważyłem z mechanikiem że po otwarciu drzwi nie zapala sie lamka wewnątrz auta a powinna, zapala się dopiero po przekręceniu kluczyka :shock: a tak być nie powinno dlatego też wstępnie stwierdził on że przyczyna palenia bezpiecznika może byc sterownik centralki.
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sro Lis 10, 2010 22:48   

Jeśli elektryka jest dla Ciebie ciemną materią to lepiej zaprowadź auto do elektryka. Do sprawdzania instalacji nadaje się każdy multimetr, nawet taki za 15 zł. :roll:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [rover214 silver. 16v 97']wywala bezpiecznik od szyby
radeon80 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Mar 16, 2009 21:19
faecd
Brak nowych postów [ rover 25 ] wywala zapłon
Drwal85 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Lis 02, 2011 15:56
Drwal85
Brak nowych postów [rover 214 si] ciągle przecieka.POMOCY
gryzlej0016 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Sty 28, 2014 20:33
gryzlej0016
Brak nowych postów [Rover 25 tdi 2.0 ] Bezpiecznik nr 3
biszuks Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Sie 10, 2010 07:22
biszuks



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink