Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nowe mapy do navi.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: apples
Pią Paź 19, 2012 18:25
[R75] Nowe mapy do navi.

CD PL, 7xCD Europa, DVD+fotoradary
Autor Wiadomość
shadowrider 



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 14
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 05, 2010 13:49   

Piters114 napisał/a:
Mam pytanko, kupłem r75 cdt z navigacją i tv ale nie ma menu po polsku, czy wystarczy ściągnoć ten pliki i zgrać na płyte ?? ?


Przecież płyty zawierają tylko dane do funkcji nawigacji. Aby dodać język polski musiałbyś wymienić soft w całym tym ustrojstwie a podejrzewam że nikt czegoś takiego nie zrobił.
Np pliki dźwiękowe do odczytu przez lektora itd.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 05, 2010 13:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
lukaszj86 



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Włochy



Wysłany: Wto Sty 05, 2010 23:05   

czy ktoś komu udało się wypalić płytkę CD z navi PL '08 lub '09 dla R75 z dużym wyświetlaczem TV za pomocą ImgBurn mógłby napisać jak to zrobił lub nagrać taką płytkę dla mnie bo ja już zwaliłem ponad 10 CD na próby i żadna nie działa. PODDAJĘ SIĘ<help>
Proszę Fachowców o pomoc i czekam na kontakt e-mailowy lub gg 6757432
 
 
 
krawcu183 



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 40
Skąd: Grodzisk Maz.



Wysłany: Sro Sty 06, 2010 13:58   

Z tego co pamiętam to ściągałem mapę z tych pierwszych linków.

Rozpakowałem i nagrałem za pomocą Nero przy najmniejszej możliwej prędkości (na moim lapie było to chyba 8x).

Nawigacja chodzi ślicznie na dużej Navi
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Sty 06, 2010 20:24   

JA wgralem soft PL na plytke i wlozylem do czytnika . Operacja trwa okolo 20 min i mam PLmenu i lektora. Ale dotyczy to czytnikow MK3 BMW . MK3 Rowerowski ulegnie zablokowaniu i na zlom
 
 
lukaszj86 



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Włochy



Wysłany: Sro Sty 06, 2010 22:41   

no to mam jeszcze jedno pytanie: jak mogę rozpoznać jaki mam czytnik w bagażniku?? bo wydaje mi się że mam MK3 ale...
 
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Sty 07, 2010 20:05   

Czytnik MK3 ma tylko przycisk do wyjmowania cd , mk2 ma przycisk power. Zreszta z tylu MK3 ma wejscie na antene GPS - MK2 nie ma wejscia na antene , poniewaz ma osobno modul GPS - mk3 ma wszystko
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Sty 07, 2010 21:59   

Na wszelki wypadek zarchiwizuję to na swoim serwerze jak by FTP padło.
Od marca będzie łącze światłowodowe i postawię mocny serwer FTP na potrzeby forum.
Mam łącze 20MB/s więc będzie chodzić pięknie.
 
 
lukaszj86 



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Włochy



Wysłany: Pią Sty 08, 2010 13:24   

już sprawdziłem i wiem że mam mk3, ale zwaliłem kolejne płytki na próby nagrania tej navi z 3linków, a przy zakupie miałem mapkę włoską i ta działa za to moje się nie wczytują. o co tu chodzi? gdzieś przeczytałem ze przy nagrywaniu CD trzeba ustawić nie MODE1 tylko MODE2 żeby działało w roverze. czy to prawda?? bo przez nero próbowałem już na każdy możliwy sposób i nic z tego. HELP ME
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Sty 08, 2010 13:46   

Jeżeli płyta nie chce sie odczytać spróbujcie wypalić na CD formy Sony lub złotych Benq. Ostatnio (=z rok temu ;) ) właśnie te działały najlepiej na wybrednych sprzętach (konsole, odtwarzacze audio). Verbatim tu sprawuje sie słabo i nie chodzi o jakość zapisu którą można zmierzyć (błedy C1/C2) ale prawdopodobnie o współczynnik odbicia światła.
Przy sony uważać żeby to były prawdziwe Sony (poznacie po MID) a nie z innej fabryki.

Jeżeli to nie pomoże (jakość wszystkiego schodzi na psy)- kupcie dedykowane płyty do Audio. Są droższe ale powinny spisać sie o wiele lepiej. Albo Verbatim Crystal ew Pastel - też ponoć są OK.

Unikajcie jak ognia płyt CMC MAG (TDK, EMTEC, Memorex i pare innych) oraz podróbek/odpadków MCC. Obok MCC większość z nich nawet nie leżała. Owszem czasem sie zdarzy że zadziałają (miałem takie winylowe AZULE które super działały w dreamcascie) ale tylko do czasu. Po jakimś czasie płyta przestaje działać.

Nie wypalajcie na niskich prędkościach. To było dawno i nieprawda. Obecne płyty mają barwnik dostosowane do prędkości rzędu 52x (jasnozielony phthalocyanine) i wypalanie ich @4x to wielki błąd. Wszystko zależy od kombinacji płyta+nagrywarka, ale generalnie najlepiej wypalać ze średnią prędkością - np 16x. Znane są przypadki gdy najlepiej wypalają się płyty z prędkością maksymalną. Jeżeli więc nie działa w akcie desperacji próbować na max.

Obrazy ISO najlepiej palić ImgBurnem. Nie kombinować ;)
Nie widziałem nawi od Rovera ale prawdopodobnie sa nagrane w standardowym MODE1 (2048 bajtów na sektor). MODE2 jest uzywany tylko i wyłącznie w AudioCD i (S)VCD. Ma nieco większą pojemność kosztem korekcji błędów.

JEŻELI jednak płyty rzeczywiscie są w MODE2, co z logicznego punktu widzenia byłoby głupotą - pomyłka na poziomie paru bitów której nie usłyszymy w sprzęcie audio moze całkiem zepsuć mape - to tym bardziej wymagają porządnych płytek!

Oczywiście porządna nagrywarka też by sie przydała, ale nie wiem czy jeszcze takie są.

I to tyle porad na początek ;)
 
 
ori321 



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: bydgoszcz



Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 21:21   

czy ktoras z tych kopii map bedzie dzialac na mk2 bo juz n-ta plytke zwalilem i na mode1 i mode 2 i zadnej nie chce wczytac jednya jaka mi czyta to ta ktora dostalem od poprzedniego wlasciciela ale ona chyba z 2002 roku jest.
 
 
maciej77 



Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 17
Skąd: Polska



Wysłany: Pon Paź 18, 2010 20:30   Re: [R75] Nowe mapy do navi.

lamer napisał/a:
http://file.qip.ru/file/85197939/65deb983/Eastern_Europe_CD_2009part1.html
http://file.qip.ru/file/8..._2009part2.html
http://file.qip.ru/file/8..._2009part3.html


zgrałem te 3 mapy(rar)
wypakowałem jako (Typ:Archiwum WinRAR-a)iso
i teraz nagrac to na płyte??

Prosze tłumaczyc jak sierocie komputerowemu :oops:
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Paź 18, 2010 21:59   Re: [R75] Nowe mapy do navi.

maciej77 napisał/a:

(...)
i teraz nagrac to na płyte??
(...)

Tak, tylko nie nagrywasz pliku iso na płytę a nagrywasz płytę z obrazu iso a to róznica.
Ja używałem programu MagicISO Maker i zgodnie z informacjami znalezionymi w sieci ustawiłem go tak:



Poza tym mapa którą znalazłeś nie jest chyba najnowsza ale całkiem dobra ;-)
 
 
 
maciej77 



Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 17
Skąd: Polska



Wysłany: Pon Gru 06, 2010 15:01   

No to teraz jestem w domu... :mrgreen: :mrgreen:

obraz-nero-x4 i śmiga aż miło :mrgreen: :mrgreen:
Wielkie dzieki :!:

[ Dodano: Pon Gru 06, 2010 15:01 ]
Pomocy po mrozach zwariowała navi...
wszystko działało idealnie az nagle :shock:
jak stałem pod domem to pokazywało ze do domu mam 1,5km
teraz do domu mam 25km :shock:

Jakieś sugestie??
P.S. mała navi
 
 
przemolka1 




Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 54
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Wto Gru 07, 2010 17:36   

Koledzy mam problem z tymi pierwszymi linkami do tych map , ściągam je już kolejny raz i za każdym razem jak wypakowuje to wyskakuje mi błąd CRC w Easten Europe CD 2009iso.Plik jest uszkodzony. :beczy: Jak to pobrać żeby zadziałało

[ Dodano: Wto Gru 07, 2010 17:36 ]
Zassałem te trzy pierwsze linki wszystko ok nagrałem na płytke wrzuciłem do navi i pokazuje mi państwa w tym Polske ale nie mam Niemiec a że pracuje w Monachium i włączyłem ją tutaj wklepując swoją miejscowość w Polsce to nie pokazuje mi trasy , pokazuje tylko ilość kilometrów jaką mam do przejechania czy da się coś z tym zrobić :sad:
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Gru 07, 2010 19:06   

przemolka1, popatrz tu:
http://peb.pl/wbudowane-s...on-philips.html
Mapa całej Europy dla czytnika MKIII znajduje się na 9 płytach CD. Jadąc do Niemiec potrzebujesz dwóch płyt (Central Europe i Eastern Europe ), które zmieniasz po drodze. Nie ma mapy Polski i Niemiec na jednej płycie w przypadku tej nawigacji.
 
 
 
przemolka1 




Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 54
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Wto Gru 07, 2010 19:16   

Oki dzięki teraz kapuje :mrgreen:
 
 
maciej77 



Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 17
Skąd: Polska



Wysłany: Sro Gru 08, 2010 13:16   

mam pytanie czy ktos "uczył" swojej navi pozycji??
w ustawieniach jest (ostatnia opcja) o ile sie nie myle miejsce postoju czy jakos tak.
Trzeba podac ulice na której sie znajdujemy...i pyta o skrzyzowanie.
Pytanie moje co dalej??
:cry:

wg instrukcji
w momencie przekraczania skrzyżowania wcisnąć pokrętło wyboru...

gdy tak robie to navi jakby na złośc podaje odległosc w drugą strone jak bym się oddalał od celu a nie do niego jechał :beczy:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Mapy - NAVI
Stachu Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Nie Lip 26, 2009 12:44
Stachu
Brak nowych postów [R75] Nowe mapy wschodniej Europy.
lamer Car-audio, nawigacje, radia CB 72 Pon Mar 28, 2016 21:39
MiroIng
Brak nowych postów [R75] Nawigacja i mapy Polski!
kovii Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Pią Maj 15, 2009 10:40
rafet
Brak nowych postów [R75] Obsługa navi
lucasex Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Nie Maj 31, 2009 08:18
Stachu
Brak nowych postów Przekładka navi tv
Stachu176 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pon Cze 01, 2009 17:01
MiReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink