Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Spryskiwacze, klapa bagażnika, parujące szyby...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Spryskiwacze, klapa bagażnika, parujące szyby...
Autor Wiadomość
misiekGL88 



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 19
Skąd: Gliwice



  Wysłany: Sro Sty 05, 2011 00:40   [R200] Spryskiwacze, klapa bagażnika, parujące szyby...
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1999

Cześć. Mam kilka pytań w związku z Rover 200 III 1.4 Si (103KM), może ktoś coś wie i pomoże:) Dzięki z góry:)

Pytanie:

-1: Mam problem z przednimi spryskiwaczami raz działają raz nie. Spryskiwacz z prawej strony tak jak gdyby nie miał ciśnienie coś tam leci ale spływa po masce, ale po kilku próbach się odblokowuje i działa zaś z lewej strony pryska tylko z prawej dziurki z lewej w ogóle nic nie leci. I nie jest to zależne od temperatury na dworze, myślałem że to kiepski płyn do spryskiwaczy ale to też nie, bo nie przymarza.

-2: Ostatnio nawala mi coś klapa z bagażnika, nie chce się domknąć myślałem że to przez mróz ale też nie, a nie będę nią walił jak głupi bo szyba pójdzie:P tak jakby coś odbijało albo ten zamek nie łapał. Rozłożyłem tylne siedzenia nie widać żadnej luki albo żeby miało od czego se odbić a zamek nie chce do końca doskoczyć znaczy nie zawsze, Nie wiem od czego to jest zależne?

-3: Dość mocno parują mi szyby, nie wiem ktoś mi mówił że trzeba wymienić jakiś filtr pyłkowy, i jak dla mnie to coś za długo silnik się nagrzewa, a nie odpalam od razu ogrzewania, później muszę przełączyć raz na ogrzewanie szyb a później na ogól samochodu żeby boczne szyby nie parowały i tak na zmianę. Od czego to możne zależeć?

-4: Ostania sprawa:P Spalanie mam dość zmienne czy ktoś mógłby mi napisać jak mniej więcej powinien palić w trasie a jak w mieście i przy jakich obrotach i prędkości?


Dziękuje z góry za jakąkolwiek pomoc i przepraszam że tego tak sporo:) Będę wdzięczy za udzielenie odpowiedzi na moje pytania.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sty 05, 2011 15:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 05, 2011 00:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marek181 



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Toruń/Tuchola



Wysłany: Sro Sty 05, 2011 06:03   Re: [Rover 200 III 1 4 Si 103KM]

misiekGL88 napisał/a:


-2: Ostatnio nawala mi coś klapa z bagażnika, nie chce się domknąć myślałem że to przez mróz ale też nie, a nie będę nią walił jak głupi bo szyba pójdzie:P tak jakby coś odbijało albo ten zamek nie łapał. Rozłożyłem tylne siedzenia nie widać żadnej luki albo żeby miało od czego se odbić a zamek nie chce do końca doskoczyć znaczy nie zawsze, Nie wiem od czego to jest zależne?
.


Z tyłu klapy znajduje się plastikowa osłona zamka. Po zdemontowaniu ukaże Ci się cały mechanizm klapy. Od strony pasażera znajduje się sam zamek (tam gdzie wkładamy kluczyk :grin: )a pod nim jest mała sprężynka - w moim przypadku była baaardzo zardzewiała i nie odbijała blokady zamka, co skutkowało tym, że klapa się nie zamykała :grin:
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Sro Sty 05, 2011 06:07   

misiekGL88 napisał/a:
-1: Mam problem z przednimi spryskiwaczami raz działają raz nie. Spryskiwacz z prawej strony tak jak gdyby nie miał ciśnienie coś tam leci ale spływa po masce, ale po kilku próbach się odblokowuje i działa zaś z lewej strony pryska tylko z prawej dziurki z lewej w ogóle nic nie leci. I nie jest to zależne od temperatury na dworze, myślałem że to kiepski płyn do spryskiwaczy ale to też nie, bo nie przymarza.
Możliwe, że dysza jest zatkana. Spróbuj ja przedmuchać sprężonym powietrzem, może pomoże.

misiekGL88 napisał/a:
-3: Dość mocno parują mi szyby, nie wiem ktoś mi mówił że trzeba wymienić jakiś filtr pyłkowy.
Wymień filtr kabinowy. Warto też wyjąć i wyczyścić wentylator, nawet nie wiesz ile tam będzie liści i innych śmieci. Parowanie szyb znacząco się zmniejszy.

misiekGL88 napisał/a:
jak dla mnie to coś za długo silnik się nagrzewa, a nie odpalam od razu ogrzewania, później muszę przełączyć raz na ogrzewanie szyb a później na ogól samochodu żeby boczne szyby nie parowały i tak na zmianę. Od czego to możne zależeć?
Całkiem możliwe, że termostat do wymiany.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
colin1983 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 909
Skąd: TL

Rover 200

Wysłany: Sro Sty 05, 2011 07:25   

misiekGL88 napisał/a:
2: Ostatnio nawala mi coś klapa z bagażnika, nie chce się domknąć myślałem że to przez mróz ale też nie, a nie będę nią walił jak głupi bo szyba pójdzie:P tak jakby coś odbijało albo ten zamek nie łapał. Rozłożyłem tylne siedzenia nie widać żadnej luki albo żeby miało od czego se odbić a zamek nie chce do końca doskoczyć znaczy nie zawsze, Nie wiem od czego to jest zależne?
sprawdź dolną część zamka tą co jest przykręcona do samochodu możliwe że śruby się poluzowały, spróbuj je dokręcić, sam tak miałem
misiekGL88 napisał/a:
-4: Ostania sprawa:P Spalanie mam dość zmienne czy ktoś mógłby mi napisać jak mniej więcej powinien palić w trasie a jak w mieście i przy jakich obrotach i prędkości?
powiem ogólnie nie mniej niż 7 litów na 100 najekonomiczniejszy zakres to 2500-3000 obrotów i 90km/h wtedy pali najmniej
misiekGL88 napisał/a:
-3: Dość mocno parują mi szyby, nie wiem ktoś mi mówił że trzeba wymienić jakiś filtr pyłkowy, i jak dla mnie to coś za długo silnik się nagrzewa, a nie odpalam od razu ogrzewania, później muszę przełączyć raz na ogrzewanie szyb a później na ogól samochodu żeby boczne szyby nie parowały i tak na zmianę. Od czego to możne zależeć?
po pierwsze jak masz garaż wysusz wycieraczki, bo wilgoć odpowiada w dużej mierze za zaparowane szyby, wyjmij wszystkie nie potrzebne rzeczy z gatunku materiałów chłonących wilgoć. Co do dłuższego nagrzewania to bez włączania ogrzewania silnik powinien zacząć łapać temp już po ok 3 minutach od uruchomienia jeśli trwa to dłużej to winny będzie temu termostat.
_________________
http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Sro Sty 05, 2011 08:51   Re: [Rover 200 III 1 4 Si 103KM]

misiekGL88 napisał/a:


-2: Ostatnio nawala mi coś klapa z bagażnika, nie chce się domknąć myślałem że to przez mróz ale też nie, a nie będę nią walił jak głupi bo szyba pójdzie:P tak jakby coś odbijało albo ten zamek nie łapał. Rozłożyłem tylne siedzenia nie widać żadnej luki albo żeby miało od czego se odbić a zamek nie chce do końca doskoczyć znaczy nie zawsze, Nie wiem od czego to jest zależne?


Rok temu miałem podobną sytuację. Regulowałem położenie "ucha", które trzyma klapę w pozycji zamkniętej, lecz nie przyniosło to żadnego rezultatu. Po zdjęciu plastikowej osłony tylnej klapy okazało się, że winna jest zatarta/skorodowana sprężynka cięgna, które trzyma w napiętej pozycji języczek zamka. Wystarczyło ją obficie spryskać WD-40, zostawić na kilka minut, następnie rozruszać i zabezpieczyć porcją smaru. Sprężynka znajduje się mniej więcej pod przyciskiem tylnej klapy.

Na początek sprawdź jak chodzi języczek zamka.

EDIT: marek181 - widzę, że mnie uprzedziłeś ;)
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Sty 05, 2011 10:25   

misiekGL88 napisał/a:
-4: Ostania sprawa:P Spalanie mam dość zmienne czy ktoś mógłby mi napisać jak mniej więcej powinien palić w trasie a jak w mieście i przy jakich obrotach i prędkości?

w trasie przy prędkości 80-90 w 3 osoby i załadowany spalił mnie 6 litrów, prawie w ogóle bez wyprzedzania
teraz zima w trasie w 4 osoby + zakapowany bagażnik
prędkość na autostradzie 120-140 + krajówki 80-100 i miejscami 60-80 wyszło spalanie 7 litrów
w mieście różnie raz 8 czasami teraz 9
zauważ im zimniejsze powietrze tym więcej spali
 
 
 
misiekGL88 



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 19
Skąd: Gliwice



Wysłany: Sro Sty 05, 2011 11:23   

Dziękuje wszystkim za pomoc:) Postaram się wykorzystać wasze rady:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r]Parujące szyby
Parujące szyby
pcmirek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pon Gru 24, 2007 15:13
Szymon
Brak nowych postów [R200 2.0 SDi 97r.] klapa bagaznika
Nie łapie central na klapie bagaznika:/
Tomek_D. Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 22 Sro Gru 02, 2009 16:53
Tomek_D.
Brak nowych postów [R200 1.4Si + LPG 1998] Klapa bagażnika
Danuel Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Lip 01, 2008 10:05
ash
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r] Spryskiwacze szyby przedniej.
mitek_k Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Pią Lip 20, 2007 23:47
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink