Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Car audio w 75 - przebudowa. Czy to zagra?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Car audio w 75 - przebudowa. Czy to zagra?
Autor Wiadomość
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Sty 23, 2011 12:13   [R75] Car audio w 75 - przebudowa. Czy to zagra?

Witam!
W okolicach maja, czerwca, chcę się zabrać za audio w R75. Jak chyba większość posiadaczy wie oryginalnie jest to blisko tragedi, albo i nawet tragedia, szczególnie przy radiu, które ja posiadam Harmony(Philips). Chce więc wymienic praktycznie wszystko. Zależy mi na tym, żeby grało czysto i potrafiło pociągnąć wysokie tony, ale również, żeby przy dużej głośności potrafiło grać nadal czysto, no a mile widziany byłby również dobry bass.

Zaczynając od jednostki sterującej chcę kupić dedykowaną do R75 dość popularną w ostatnim czasie jednostkę z Navi, DVD z 7 calowym wyświetlaczem. http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=333136

Następną częścią będzie wytłumienie drzwi, nie wiem jeszcze, czy sam się tym zajmę, czy po prostu zlecę to firmie, która się tym trudni, bądź co bądź wygłuszenie drzwi musi być, głośniki nowe będą na dystansach z MDF-a.
Co do samych głośników wybrałem Hertz'a HSK-165 takie jak w linku: http://allegro.pl/car-aud...1412420218.html
Chcę kupić dwa zestawy i włożyć to do tyłu i przodu.

Do napędzenia ich chcę kupić wzmacniacz 4-kanałowy BLAUPUNKT EMA-460 http://allegro.pl/blaupun...1413400513.html

No i dla lekkiego bassu, chce kupić aktywnego suba Blow Adrenaline NB-1004 takiego jak tutaj: http://www.audiosklep.pl/...004-p-1464.html

Teraz pytanie do znawców, jak to ugryźć, jeśli chodzi o podłączenie, generalnie chodzi mi o poprowadzenie kabli w R75 i zasilania do suba i wzmacniacza,, skąd wziąść go. Którędy poprowadzić kable do głośników?
No i ogólnie, czy to będzie grało? :wink:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 23, 2011 12:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 23, 2011 15:26   

Poprowadzenie kabli zasilających do wzmacniacza i suba jest bardzo łatwe. Z komory silnika do wnętrza przebijasz się dziurką w którą przechodzi cięgło otwierania maski. Kable do bagażnika prowadzisz pod listwami progowymi. Generalnie jest mało rozbierania i wszystko przebiega bez komplikacji. Jeśli potrzebujesz fotek ukazujących przejście kabla z komory do kabiny, mogę zrobić :)
Głośniki Hert'za w/g mnie świetny wybór, sam mam takie i grają bardzo fajnie, lepiej od innych w tym przedziale cenowym.
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Sty 23, 2011 16:47   

Piotrass, tzn, to jest tylko propozycja, chciałem się dowiedziec co sądzicie, jeśli polecasz jakies inne to napisz, nie chce oszczędzac bardzo, chcę, żeby dobrze grało. A w którym miejscu dokładnie włączyć się kablami zasilania? Jaki dać kabel i bezpiecznik do tego?
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Sty 23, 2011 18:18   

Rowan, jeśli tyle czasu wytrzymałeś z Harmony to znaczy, że możesz żyć bez audio dla audiofilii. A zatem skoro zdecydowałeś się na tą stację multimedialną to ograniczyłbym się na Twoim miejscu to zakupu i montażu urządzenia. Podchodzi do R75 na zasadzie plug&play więc żadnych problemów. I dopiero wtedy oceniaj czy to mało i czy jeszcze Ci czegoś trzeba. W najgorszym przypadku stracisz nieco czasu podchodząc do tematu etapami ale być może montaż samej stacji multimedialnej spełni Twoje oczekiwania.
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Sty 23, 2011 20:13   

robo, nie nie :mrgreen: Co to to nie, jestem zecydowany i mi to na pewno nie wystarczy. Powiem inaczej, R przechodzi w 100% w moje ręce, ojciec kupuje CRV, albo IS220d i to będzie jego auto, a ja w 75 będe robił, co mi się podoba w 100%, a że kasy mam troche, tak więc chcę wymienić audio całe :wink:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Sty 23, 2011 20:40   

Myślałem po prostu, że długi czas godziłeś się z obcowaniem z Harmony. Ale widzę teraz, że to było podyktowane obiektywnymi okolicznościami a nie wolnym wyborem. Wobec tego cofam swoją propozycję i powodzenia w rozbudowie ;-)
 
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 834
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 23, 2011 21:43   

Ja bym proponował podpiąć głośniki bezpośrednio do radioodtwarzacza, bez wzmacniacza.
Co do montażu głośników to żadne dystanse nie są potrzebne. Głośniki można spokojnie montować w fabrycznych miejscach.

...przynajmniej tak ja mam to rozwiązane i gra zadowalająco.

Co do samego radioodtwarzacza to tu jest taniej niż w linku, który podałeś:
http://www.smartauto24.co...head-unit-w-rds

PS. Też zamierzam wstawić takie radyjko, o ile zakup MG ZT wypali ;)
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Sty 24, 2011 17:02   

0l0 napisał/a:
Ja bym proponował podpiąć głośniki bezpośrednio do radioodtwarzacza, bez wzmacniacza.
Co do montażu głośników to żadne dystanse nie są potrzebne. Głośniki można spokojnie montować w fabrycznych miejscach.

A czemu?
Już było kilka opini o beznadziejnym mocowaniu i wytłumieniu głośników oryginalnych, generalnie, ja chcę zrobić raz, a dobrze...
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 25, 2011 07:31   

Te oryginalne dystanse to można o kand 4 liter rozbic. Po zamontowaniu głośników wszystko charczy i berzęczy, głośnik rezonansuje z tym dystansem i nie ma żadnego pozytywnego efektu :/ Jak się ociepli to zrzuce boczek i będę rzeźbić cos konkretnego w mdf :twisted:
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 834
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 25, 2011 08:41   

U mnie żadnych niepokojących rezonansów czy buczenia nie uświadczyłem :roll:
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Sty 25, 2011 14:27   

No właśnie u mnie są rezonansy na oryginalnych głośnikach :???:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 26, 2011 12:18   

Rowan, nie masz przypadkiem tego dystansu wyciągniętego ? u mnie od paru dni na przemian deszcz i śnieg pada a tak można już coś powoli dłubać ;)
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Sty 26, 2011 15:34   

seyfer, nie, nic nie ruszam, na ten moment zbieram info co kupić i ile będe potrzebował kasy dokładnie :wink: Myślę, że gdzieś w maju bym sie za to zabrał, bo na ten moment inne rzeczy mam przy R do zrobienia, m.in zawieszenie, sprzęgło i lekkie otarcie mam na prawej stronie :neutral:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 27, 2011 22:56   

0l0 napisał/a:
Ja bym proponował podpiąć głośniki bezpośrednio do radioodtwarzacza, bez wzmacniacza.
Co do montażu głośników to żadne dystanse nie są potrzebne. Głośniki można spokojnie montować w fabrycznych miejscach.
głośniki jakie podał ROWAN mają dość sporą moc,dlatego wymagają wzmacniacza, samo radio nie pociągnie, a dodatkowo głośniki pod samym radiem mogą charczeć i na pewno nie będą grały jak się należy.

Dystanse są również potrzebne, ponieważ usztywniają konstrukcję, dobrze trzymają głośnik i uszczelniają wnętrze drzwi (nie będzie w koło głośnika dziur) inaczej będą blachy, czy boczek trzeszczeć.
Jak coś robić to już dobrze....
 
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 834
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 27, 2011 23:43   

Ale to jeszcze zależy od tego, czy podczas jazdy chce się słuchać muzyki czy ogłuchnąć ;)

Do słuchania można się obyć bez dodatkowych wzmacniaczy. Zresztą u mnie da się osiągnąć bardzo niekomfortowy poziom głośności bez straty jakości dźwięku :razz:
Pytanie tylko jaka jest jakość wzmacniacza w radioodtwarzaczu 2-din dedykowanym do R75 :roll:
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 28, 2011 00:55   

0l0, skoro tak mówisz, to po co w ogóle zmieniać nagłośnienie? przecież chodzi o to, żeby było dźwięk był miły dla ucha, a nie po to, żeby głośno było :)

0l0 napisał/a:
Pytanie tylko jaka jest jakość wzmacniacza w radioodtwarzaczu 2-din dedykowanym do R75 :roll:
pewnie nie więcej jak ze 20W RMS podczas gdy głośniki mają z 70W, czyli pod samym radiem dobrze grać nie może
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sty 28, 2011 08:17   

ja dolozylem suba ze wzmakiem blaupunkta, myslalem o wymianie glosnikow w drzwiach ale to by wymagalo wymiany radia, a malo ktore komponuje sie z deska tak ladnie wiec zostawilem, do dlugich dystansow nocnych rzędu 1000-2000km muza starczy, jak sie glosniej chce sluchac to moze by i wypadalo i glosniki i dystance.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Sty 31, 2011 09:37   

kris-tofer napisał/a:
pewnie nie więcej jak ze 20W RMS podczas gdy głośniki mają z 70W, czyli pod samym radiem dobrze grać nie może

Głośniki wg producenta mają 125W w RMS. Jednostka sterująca nie wiem, jest podane 4x52 ale to pewnie max. Więc wzmacniacz jest niezbędny, to jest pewne. To w takim razie jesteście mi w stanie doradzić jaki brać wzmacniacz? Ten który podałem będzie dobry? No i ten sub jeszcze... Jaki wybrać?
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 31, 2011 14:47   

nie wiem czy są jeszcze dostępne w sprzedaży, ale na allegro jakiś czas temu były fajne komplety blaupunkt'a skrzynia gtb1200 Plus do tego wzmacniacz GT II mk2 (biały, dwukanałowy z możliwością zmostkowania pod suba) u mnie sprawdza się w 3 aucie i gra całkiem przyzwoicie. Przyznam, że fabrycznego radia pozbyłem się jak najszybciej. wymieniłem głośniki byle nie fabryczne
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 31, 2011 16:37   

Rowan napisał/a:
To w takim razie jesteście mi w stanie doradzić jaki brać wzmacniacz?
ja się za mocno nie znam, tyle co ile sam wyczytałem, bo sam jestem teraz w przebudowie audio, ale wzmacniacz nie może mieć mniej mocy RMS niż głośniki, czyli pod Twoje głośniczki już jakiś konkret wzmak, nie jakiś świecący odpustowy szmelcak ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów Przyklejony: Linki odnośnie audio i car-audio
PORADNIKI - TESTY - PROJEKTY - SKLEPY itp.
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Wrz 26, 2017 21:46
whet
Brak nowych postów Czy Zagra to Fajnie ??? Clarion DRX 8175 R
boss.007 Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Sro Mar 25, 2009 23:58
boss.007
Brak nowych postów Głośniki MAC Audio do Car Audio ;) - Prośba o opinie
Spiro Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Kwi 07, 2008 07:26
pod000
Brak nowych postów R 200 car audio ?
unpredictablee Car-audio, nawigacje, radia CB 35 Nie Sty 11, 2009 21:44
wwekol



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink