Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] TV - zakłócenia obrazu, problem z wyświetlaczem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: apples
Pią Paź 19, 2012 18:22
[R75] TV - zakłócenia obrazu, problem z wyświetlaczem
Autor Wiadomość
silvano30
[Usunięty]






  Wysłany: Pią Sty 28, 2011 20:45   [R75] TV - zakłócenia obrazu, problem z wyświetlaczem
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem Roverka 75 ale mam z nim pewien problem. Od jakiegoś czasu mój telewizorek "trzepie się". Jak mam to naprawić? Pomóżcie
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Cze 26, 2011 23:48, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 28, 2011 20:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Sob Sty 29, 2011 11:16   

Jeżeli chodzi Ci o to, że telewizorek szumi, przerywa itp zmień w ustawieniach lokacje na Korea PŁN lub PŁD gwarantuję, że będzie chodzić bardzo dobrze ;) to tak na szybko, jeżeli nadal będzie coś nie tak to trzeba szukać jakiegoś uszkodzenia itp. Doprecyzuj swoją wypowiedź
 
 
 
iloczu 




Dołączyła: 13 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: jezioro

Rover 75

  Wysłany: Nie Cze 26, 2011 21:58   [R75] problem z monitorem i jego funkcjami
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

witam wszystkich kochani roverovcy otoz posiadam i co wazne uzytkuje mego cudnego r75. jak juz wszyscy sie przekonali zeby kochac trzeba sie pooswiecac. tak wiec jest z naszymi roverkami. od jakiegos czasu mam problem z monitorem. tzn raz mam a raz nie. to jak przechodzaca przez pasy zebra- pojawia sie i znika. ze wzgledu na to ze moja navi nie dziala na monitorze powinny znajdowac sie 4 komendy wszystkie umieszczone po rogach. a wiec lewa gorna:trip computer, prawa gorna;television, dolna lewa:settings i dolna prawa:csreen off. i w moim przypadku jesli jest tak jak wyzej to wszystko jest ok. dziala az milo. lecz od pewnego czasu komenda trip computer zmienia sie z bialej czcionki na czarna i po prostu znika a na jej miejsce wskakuje komenda television. wszystko wtedy sie zmienia. dziala mi tv ale skacze i nie ma glosu. dziala mi radio i kaset ale problem polega ma tym ze jesli po uruchomienbiu nacisne przycisk menu i pojawia mi sie te 3 komendy to potem moge przelaczyc na pozostale urzadzenia czyli radio kasety i cd ale nie pokazuje mi sie to na monitorze. czyli slucham czegos ale nie widze nic bo na monitorze sa tylko 3 komendy . nie widze jakie to radio, ktora plyta w zmieniarce po prostu nic . jedyny sposob to po przekreceniu klucza w stacyjce nacisnac przycisk ten nad menu i wtedy pojawi sie na wyswietlaczu dany sprzet ktory aktualnie jest uruchomiony. i wszelkie moje zmiany urzadzen sa wtedy widpoczne na mointorze. tzn widze jakie radio numer plyty ale tv nie chodzi gdyz wdedy musze nacisnac przycisk menu co powoduje komplikacje jak wyzej. dostalam sie do modolu z tylu. i odpinajac kable z tego od lewej bylo tak: odpiecie kostki tej z gory-powodowalo zanik obrazu na monitorze ale dzwiek byl. odpiecie kostki z dolu- bez zadnych zmian, zero reakcji czegokolwiek. od tego modolu po prawej nie ruszalam bo nie wiedzialam jak tam sie odpina kostke. wiem tylko ze jesli odpinalam antene to dzwieku nie bylo. oto moj problem. przepraszam ze tak nie zrozumiale ale nie znam sie na tym nic a nic. prosze o wyrozumiallosc i o pilna w miare zrozumiala pomoc. z gory WAM wszystkim dziekuje. ILONA
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 08:55   

Z tego co piszesz to obstawiał bym stan instlalacji elektrycznej i złączek.
Posprawdzaj instalację w bagażniku, tam jest moduł TV i radio. Może masz lub miałaś tam wodę.
Oczywiście standardowo do sprawdzenia czy nie masz wody w grodzi oraz pod siedzeniami.
Jeżeli wszystko będzie wygladało ok to moim zdaniem pozostaje tylko podłączenie się pod komputer.
 
 
PD 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 270
Skąd: Rybnik



Wysłany: Pon Cze 27, 2011 23:43   

mi tak sie dzialo jak mialem zalany czytnik gps(tam gdzie jest plyta nawigacji w bagazniku) sprawdz przy nim kostki,
poniewaz on tez jest odpowiedzialny za wyswietlanie obrazu, ewentualnie odlacz go na jakis czas i wlacz auto kilka razy wtedy pojawi sie troche inne menu(bardziej kwadratowe), ale przynajmniej bedziesz wiedziala czy to on stwaza problem
pozdrawiam
_________________
Był R75 CDT 2.0 2001r. automat sedan, jest R75 Tourer CDT 2.0 , 2001r.
 
 
 
marmik_s 



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Lip 16, 2011 23:33   

Witam.Mam od paru dni dokładnie ten sam problemik.Wyświetlacz działa jak mu sie żywnie podoba.Raz jest normalny obraz po czym przejadę kilkanaście km i sie zawiesza-martwy.Nic nie można zrobić tylko z kluczyka zresetowac.Innym razem czarny ekran,lub tak jak kolega wspomniał MENU zmienia sie na bardziej kwadratowe.
Przeczytałem rady i przejrzałem wszystkie wtyczki w bagażniku-nadal to samo.
Ktoś tu wspomniał o "grodzi"-gdzie mam tego szukać? I nastepnie pod którymi siedzeniami?
Z góry dzięki i pozdrawiam Roverowców...
 
 
GaDo 




Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 127
Skąd: WARSZAWA

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 24, 2011 23:12   

odświeżam temat,
mam pytanko u mnie w tv/navi podczas oglądania wszystkie programy są czarno białe a były kolorowe co z tym fantem zrobić ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Lis 25, 2011 08:55   

chyba musisz zmienić system na PAL, albo gdzieś mi się obiło że trzeba kraj w navi zmienić bodaj na Belgię
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
GaDo 




Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 127
Skąd: WARSZAWA

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 25, 2011 11:12   

co znaczy zmienić na "PAL" ? :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pią Lis 25, 2011 13:46   

też tak miałem. ale zmieniłem kraj na.. Chiny i już mam kolorowy. Pokombinuj coś z tym.
 
 
PD 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 270
Skąd: Rybnik



Wysłany: Pią Lis 25, 2011 17:30   

panowie a co zrobimy ja zmienia calkowicie nadawanie naziemne z alnalowego na cyfrowe?;]
orientowal sie ktos w tym temacie bo czeka nas juz to chyba w czerwcu...
_________________
Był R75 CDT 2.0 2001r. automat sedan, jest R75 Tourer CDT 2.0 , 2001r.
 
 
 
damtom85 



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 21
Skąd: ze Świata



Wysłany: Pon Lis 28, 2011 19:22   

Na angielskim ebayu sa dostepne tunery cyfrowe do rovera.

zmieniasz tuner i dziala i nawet lepszy obraz jest
 
 
GaDo 




Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 127
Skąd: WARSZAWA

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 10, 2011 00:27   

koledzy a wiecie może co zrobić żeby TV działało na włączonym samochodzie ? (lub też podczas jazdy) ?? , wcześniej działało mi na włączonym samochodzie teraz nie, jak to zrobić ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 10, 2011 11:10   

GaDo napisał/a:
koledzy a wiecie może co zrobić żeby TV działało na włączonym samochodzie ? (lub też podczas jazdy) ?? , wcześniej działało mi na włączonym samochodzie teraz nie, jak to zrobić ?


żeby Ci działało podczas jazdy - musisz odblokować - sam tego raczej nie zrobisz, poszukaj na allegro - mi odblokowywał gość z Krakowa - kontakt znaleziony na allegro. koszt chyba ponad 200 zł. - zawsze warto jechać i płacic dopiero jak odblokuje - bo dwóch magików niby mieli odblokować - ale nic nie udało im sie zrobic .w dodatku jeszce mi powiedziedzieli że auto ma przekręcony licznik :) - a podłaczali sie czyms podobnym do nintendo :) D:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 10, 2011 18:57   

GaDo napisał/a:
koledzy a wiecie może co zrobić żeby TV działało na włączonym samochodzie ? (lub też podczas jazdy) , wcześniej działało mi na włączonym samochodzie teraz nie, jak to zrobić ?


Kabelek do K-bus (taki jak do Webasto) i aplikacja navcoder

http://forum.roverki.eu/v...iat%B3a+dzienne
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Gru 11, 2011 20:51   

Prosze nie kombinujcie z odblokowaniem TV - tak powinno byc dla celow bezpieczenstwa
 
 
GaDo 




Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 127
Skąd: WARSZAWA

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 19, 2012 13:34   

dukat11 napisał/a:
GaDo napisał/a:
koledzy a wiecie może co zrobić żeby TV działało na włączonym samochodzie ? (lub też podczas jazdy) , wcześniej działało mi na włączonym samochodzie teraz nie, jak to zrobić ?


Kabelek do K-bus (taki jak do Webasto) i aplikacja navcoder

http://forum.roverki.eu/v...iat%B3a+dzienne


gdzie ten kabelek można kupić ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 19, 2012 21:12   

GaDo napisał/a:
gdzie ten kabelek można kupić ?


np tu http://www.ebay.co.uk/itm...#ht_2099wt_1141

marynabiala napisał/a:
Prosze nie kombinujcie z odblokowaniem TV - tak powinno byc dla celow bezpieczenstwa


Jak dla mnie to TV w samochodzie to tylko gadget i włączyłem go może z 10 razy przez 3lata posiadania auta. Odblokowałem ja się bawiłem navcoderem przy okazji diagnostyki Webasto.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] CB radio TTI 550 - zakłócenia
Kleszcz Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sro Kwi 20, 2011 17:03
Kleszcz
Brak nowych postów zakłócenia Pioneer
czasem trzaski po podkręceniu vol>35
Damianin Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sro Sie 15, 2007 13:04
Damianin
Brak nowych postów [R75] Zakłócenia w radio i TV
po włączeniu ogrzewania szyby
tc4 Car-audio, nawigacje, radia CB 14 Czw Maj 26, 2011 00:09
marynabiala
Brak nowych postów [R416] Zakłócenia od spryskiwaczy.
LookMyWay Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Czw Sty 03, 2013 12:04
LookMyWay
Brak nowych postów [MG ZR] Zakłócenia radia nie związane z obrotami
flow Car-audio, nawigacje, radia CB 13 Sro Sie 12, 2015 14:42
flow



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink