Forum Klubu ROVERki.pl :: Wloty powietrza
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Wloty powietrza
Autor Wiadomość
Sylwek 



Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 64
Skąd: Będzin

Rover 25

Wysłany: Wto Sty 25, 2011 15:47   Wloty powietrza

Witam wszystkich.tak jak w temacie,znacie jakas stronke,żróło gdzie mozna znależć wloty powietrza na maske (tylko nie plastikowe) do Rovera 25 ? allegro odpada szukałem. Prosze o wskazówki :D Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 25, 2011 15:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Wto Sty 25, 2011 16:54   

Sylwek, wloty na maske? Planujesz lans pod remizą? :mrgreen:
Jak już coś to na ebayu angielskim szukaj :)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
borek88 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 958
Skąd: Konin/Słupca

Rover 45

Wysłany: Wto Sty 25, 2011 17:15   

jeśli nie z tworzywa to ciężko będzie ci coś znaleźć
_________________
http://otomoto.pl/rov
er-...-C30959977.html
sprzedam
 
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Wto Sty 25, 2011 17:50   

Krzysi3k napisał/a:
Sylwek, wloty na maske? Planujesz lans pod remizą? :mrgreen:
Jak już coś to na ebayu angielskim szukaj :)
Będzie szaleństwo we wiosce czuje :d na ebayu napewno znajdziesz, w anglii pełno taki tjunerów
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 26, 2011 21:40   Re: Wloty powietrza

Sylwek napisał/a:
Witam wszystkich.tak jak w temacie,znacie jakas stronke,żróło gdzie mozna znależć wloty powietrza na maske (tylko nie plastikowe) do Rovera 25 ? allegro odpada szukałem. Prosze o wskazówki :D Pozdrawiam


A co planujesz odkryć i jak zabezpieczyć przed wilgocią?
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Sty 26, 2011 22:32   

Jak sie chce miec 1.4 turbo i ma sie aspiracje na 300kucy pod maska to bardzo dobry pomysl na poczatek! Trzeba sobie zorganizowac porzadny zimny wlot powietrza na maske. Pozniej stopniowo przerobki mechaniczne:)

A tak serio, odpusc kolego bo z gowna rajdowki nie ulepisz a taki wlot powietrza to sobie na glowe lepiej zaloz niz na maske. Mozesz to polaczyc z jakas czapeczka czy kapeluszem i na lato przykrycie glowy jak znalazl ;) jak bedizesz biegal to Ci bedzie glowe chlodzilo :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Sylwek 



Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 64
Skąd: Będzin

Rover 25

Wysłany: Pią Sty 28, 2011 17:20   

odpusc sobie kolego i sam zaloz sobie to na łeb wydalem polowe wartosci twojego auta w elementy mechaniczne i zamiar teraz mam na wizualizacje wiec wstrzymaj kłapake bo na szosie nie masz szans
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Pią Sty 28, 2011 18:10   

Sylwek napisał/a:
odpusc sobie kolego i sam zaloz sobie to na łeb wydalem polowe wartosci twojego auta w elementy mechaniczne i zamiar teraz mam na wizualizacje wiec wstrzymaj kłapake bo na szosie nie masz szans
hahahaha :D Stożek kupiłeś? i turbinki w dolot? :D pokaż te zmiany :) bo nie jeden tu takowymi się chwalił
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Sty 28, 2011 21:23   

dobra chłopaki odpuście... widzę ze robi się jakaś chora sytuacja i najbardziej się śmieją ci którzy maja najmniej do powiedzenia... może kolega faktycznie ma jakiś ciekawy projekt i szuka porady a tu od razu śmiechy jak na wspomnianej remizie. Sylwek napisz coś więcej do czego ten wlot do stożka? pamiętaj o tym co zasugerował Tomi ze taki wlot w deszcz będzie zbierał duże ilości wody wiec do dolotu się średnio nadaje....
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Pią Sty 28, 2011 22:36   

dobryziom napisał/a:
pamiętaj o tym co zasugerował Tomi ze taki wlot w deszcz będzie zbierał duże ilości wody wiec do dolotu się średnio nadaje....

Jeżeli to tylko w celach wizualnych to proponuje od tego wlotu w masce przeprowadzić prostokątną, zmieniającą wysokość rure tak aby jej koniec o wysokości około centymetra wychodził na koniec maski i żeby cała woda w czasie deszczu leciała na szybę. Swoich czasów kombinowałem tak w nissanie patrolu i sie sprawdziło.
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sob Sty 29, 2011 00:57   

Sylwek napisał/a:
am zaloz sobie to na łeb wydalem polowe wartosci twojego auta w elementy mechaniczne i zamiar teraz mam na wizualizacje wiec wstrzymaj kłapake bo na szosie nie masz szans
WOW

Kolejny dowod na to, ze mamy do czynienia z jakims mlodym zapalencem. Zgodze sie z Toba, ze nie mam szans bo nawet nie podjalbym dziecinnego wyzwania :D

Zeby nie bylo, ze otuje to ja Ci powiem tak. Jezeli robisz wizuala to moze zacznij od jakis innych rzeczy, kup ladne felgi, opusc auto na glebe. Napewno bedzie to ciekawiej wygladalo w bryle R25 niz wlot. MIedzy chromowanym grillem, snobistycznym wyrazem przodu auta, iscie angielskim wymowny wlot...nie

PS formy Ty, Ci, Tobie itp w jezyku polskim piszemy z duzej litery okazujac szacunek rozmowcy jak i w mowie pisanej potwierdzajac wlasny poziom kultury.
Sylwek napisał/a:
twojego
dziekuje, dobranoc!

Rzekłem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sob Sty 29, 2011 01:05   

faecd, tego typu pouczenia
faecd napisał/a:
PS formy Ty, Ci, Tobie itp w jezyku polskim piszemy z duzej litery okazujac szacunek rozmowcy jak i w mowie pisanej potwierdzajac wlasny poziom kultury.
poprzedzone tym:
faecd napisał/a:
A tak serio, odpusc kolego bo z gowna rajdowki nie ulepisz a taki wlot powietrza to sobie na glowe lepiej zaloz niz na maske. Mozesz to polaczyc z jakas czapeczka czy kapeluszem i na lato przykrycie glowy jak znalazl ;) jak bedizesz biegal to Ci bedzie glowe chlodzilo
chyba coś nie gra, nie sądzisz?

Kolejny temat w tuningu wizualnym, gdzie większość uwag ma się nijak do pytania. Kolega pyta o stronę, źródło skąd wziąć takie wloty, a nie o ocenę czy to ładne czy nie. Chyba można odpowiedzieć nie jadąc po nim?
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Sob Sty 29, 2011 06:26   

sam myślałem nad dorobieniem wlotu powietrza na masce zbudowaniu odpływów i zrobienia osłony z materiałów sztucznych które nie chłoną wilgoci a przepuszczają powietrze coś typu gore-tex lecz problem z dostępnością ich a kupić kurtkę i ją pochlastać nie wypadało :D

w angli dolot umieszczają często w dolnej siatce na wysokości przeciwmgłowego kilka osób mówiło w polsce że tak robili i im filtr zalewało ale w angli pogodę każdy zna a jak widać często to stosują

a teraz do tych wszystkich cwaniaków twierdzących że wlot powietrza na masce to wiocha kicz i śpiew i taniec pod remizą

MG ZR XPOWER na którego widok większości ślina klawiatury zalewa :D

widziałem na necie podobne wloty ale jakbyś miał kogo w angli to za dobre pieniądze byś kupił całą maske :D
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Sty 29, 2011 09:33   

tuners napisał/a:


MG ZR XPOWER na którego widok większości ślina klawiatury zalewa :D
Obrazek


Zalewa, zalewa, dlatego sam myślałem (gdy plany budowy rajdówki były mocno zaawansowane) nad upodobnieniem jej trochę do XPoweR'a



Możesz pomyśleć też o takich wlotach:



Osobiście też myślalem o dziurawieniu maski w rajdówce, jednak nie po to, aby był dolot powietrza, a raczej po to, aby wyprowadzić jak najwięcej ciepła spod maski. Myślałem o czymś takim, co będzie odbierało trochę powietrza zaraz za chłodnicą i wyprowadzało je nad maskę.

zresztą w S2000 te pierwsze otwory chyba do tego służą...

może nie tak radykalnie jak te:


Dolotu moim zdaniem nie ma sensu zasilać od góry. Najbezpieczniej będzie go zasilić z boku, gdyż odchodzi większość problemów z wilgocią.
 
 
Sylwek 



Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 64
Skąd: Będzin

Rover 25

Wysłany: Sob Sty 29, 2011 09:36   

tak jak napisali Poważni ludzie wyżej szukam źródeł,pomysłu,podpowiedzi nie jest powiedziane czy to zrobie. R25 prezentuje sie i tak zajefajnie w swojej postaci.w mechanike juz włozyłem pieniadze,w wyglad wewnetrzny rowniez chodz moze nie wiele pora moze cos dodac wygladowi zewnetrznemu.prawda jak kolega napisal kupic fele itd. Oczywiscie,ale jak wiosna zawita.Dzieki tym co nie kpią. Pozdrawiam
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Sty 29, 2011 09:45   

Reasumując, jeśli otwory w masce mają do tego służyć, to nawet nie trzeba ich mocno zabezpieczać przed wilgocią, gdyż podczas jazdy strumień powietrza i tak jest kierowany na górę (oczywiście przy założeniu, że pod maską są jakieś elementy, służące kierowaniu strugi powietrza), natomiast podczas postoju, woda dostawałaby się tylko na kolektor wydechowy... który i tak jest narażony na to.

Elementy, którą odpowiadałby za kierowanie strugi powietrza przyspawałbym od spodu maski, wtedy będzie pewność, że połączenie będzie szczelne i szczególnie więcej wilgoci w okolicach gdzie skupiona jest elektryka i dolot nie będzie.

Tyle moje zdanie.
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 29, 2011 11:47   

Krzysi3k napisał/a:
Planujesz lans pod remizą?

:rotfl:

Na glebe go ładną fele i ew pakiet zr ;)

Ps. Hamowales auto ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 29, 2011 14:03   

Sylwek napisał/a:
w mechanike juz włozyłem pieniadze,
dokładniej pliz, jeśli to nie problem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Sob Sty 29, 2011 15:03   

Może kolega po prostu doprowadził auto do dobrego seryjnego stanu technicznego a teraz chce zrobic sobie wizuala, i jesli to bedzie fajnie zrobione to czemu nie, w koncu to jego auto i nie moge zrozumiec jak mozna dawać tak uszczypliwe komentarze, nie podoba wam sie pomysł wlotu, nie wiecie gdzie go kupic to nie piszemy.

U mnie w miescie jest fajny golf IV, pod maską ma zwykłe TDI, ale ma mega glebe, fajny pakiet zderzaki i progi, białe felgi (cały jest prawie czarny), fajne naklejki, lampy, przyciemnione szyby etc i wygląda świetnie.

Co do wlotu to warto poszukac na angielskim ebayu oraz popytac np. na http://forums.mg-rover.org

Jest tez wiele stron z czesciami oraz tuningiem dla MGF oraz innych modeli, wiec na pewno cos sie znajdzie.
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 31, 2011 13:07   

szkoda że na tym forum można znaleźć więcej chamstwa niż pomocy.

ja osobiście sam myślałem o wlotach i chociaż jeszcze nic a nic nie zrobiłem w moim roverku to za wlotami się rozglądam. Mam już wszystkie części żeby z 200 zrobić zr ale brak czasu i jeszcze trochę gotówki :roll:

kolega chce wloty i sobie je zrobi a na forum szuka pomocy co i jak zrobić żeby to działało a Wy dorwaliście się do niego jak psy do mięsa... co wam do tego ja nie rozumiem... zrobi pokaże i da do oceny proszę bardzo ale z góry to nie ładnie.

pytanie do kolegi gdzie chcesz te wloty? Na masce czy może w nadkolu? ja zastanawiam się nad takim czymś:

http://www.moto-build.com..._wing_25zr.html

tuners, pokazał świetny wlot na masce:



i tak jak napisał ślina po brodzie leci :mrgreen: a te zapinki to już całkiem :P
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink