Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 200] ubywajacy plyn chlodniczy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 200] ubywajacy plyn chlodniczy
Autor Wiadomość
dk2b 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 83
Skąd: okolice Lubartowa



  Wysłany: Sro Lut 23, 2011 09:42   [Rover 200] ubywajacy plyn chlodniczy
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1997

Witam!
mam taki problem ktory nie wiem jak rozwiazac. :beczy:
ubywa mi plynu chlodniczego. ostatnio nalalem do max. pojezdzilem troche i po ostygnieciu silnika patrze a tam ponizej minimum :cry: czasami jest nawet ponizej minimum na rozgrzanym silniku.
nie wiem co jest :bezradny: olej czysty, stan oleju taki jak byl, plyn chlodniczy ok. spaliny normalne (leci bialy dymek, ale to przez ta pogode to kazdemu leci :razz: ) węże od ukladu chlodzenia gdy silnik jest rozgrzany twarde czyli trzyma cisnienie... uszczelke pod glowica wymienialem jakies 7miesiecy temy bo mi padla :/ byla planowana glowica. od wymiany duzo nie jezdzilem i nie katowalem. nie przegrzalem tez silnika. POMOCY!
aaa i jeszcze gdy na rozgrzanym ukladzie chlodzenia odkrecam korek od zbiornika wyrownawczego jest syczenie i plyn wraca do tekiej ilosci jak byl wlany.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 23, 2011 09:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wachu990 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 307
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sro Lut 23, 2011 10:27   

Nooo właśnie !! Dokładnie miałem to samo. Identyczna sytuacja. Tyle, że po jakimś czasie wystąpił inny problem. Na postoju uciekał cały płyn ze zbiorniczka. Teraz biore się za wymiane pompy wodnej (tzn calego rozrzadu - jak robić to już wszystko, bo i tak niedlugo czeka mnie wymiana) i chce zajrzeć do obudowy termostatu, jak radzi kolega w moim poście. W sobotę będę przy tym siedział, bo teraz nawet nie ma mnie w domu.... Napiszę coś więcej. Czym może być spowodowane takie cofanie się płynu, albo raczej zasysanie ....??
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 23, 2011 11:30   

dk2b, uszczelka kolektora ssącego do sprawdzania. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
kowalainen 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 79
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Sro Lut 23, 2011 11:47   

Jeżeli "wraca" poziom płynu, to ja bym obstawiał, że korek trzyma za duże ciśnienie. dk2b, piszesz że węże twarde, ale czy nie za twarde? Bo jeśli za twarde, to właśnie wina korka. I tak na przyszłość, to nie odkręcaj korka na rozgrzanym silniku. Ciśnienie w układzie spada i płyn zaczyna się gotować.
 
 
wachu990 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 307
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sro Lut 23, 2011 12:05   

Dobra. Ja też obstawiam, że korek trzyma za duże ciśnienie. Co może się popsuć przy takim korku ?? bo mi np teraz leci na potegę z okolic rozrządu - patrząc od spodu. Pompa wody ?? W sobote się zabieram za robote i chciał bym wiedzieć co mnie może jeszcze czekać. hehehe
 
 
dk2b 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 83
Skąd: okolice Lubartowa



Wysłany: Sro Lut 23, 2011 14:28   

leszczu19901 napisał/a:
uszczelka kolektora ssącego do sprawdzania. :wink:


ogladajac kolektor nie zauwazylem zadnego wycieku (bialego nalotu) a ogladalem i od spodu... :neutral:

kowalainen napisał/a:
Jeżeli "wraca" poziom płynu, to ja bym obstawiał, że korek trzyma za duże ciśnienie, piszesz że węże twarde, ale czy nie za twarde?


hmm korek. jak jest rozgrzany uklad chlodzenia to slychac jak "korek syczy" a po ostygniecieu weze sa mieciutkie :/
weze wydaje mi sie ze "normalnie" twarde. :grin: jak jest rozgrzany uklad chlodzenia to jak je naciskam to czuc twardosc ale lekko daja sie scisnac.

[ Dodano: Sro Lut 23, 2011 14:28 ]
aaa i troszke inaczej mi silnik pracuje tak parkocze (nigdy tak nie bylo) :???:
sprawdzalem czy na wszystkie gary chodzi zdejmujac i zakladajac spowrotem na odpalonym sliniku fajki po kolei 1, 2 itd. i po kazdym zdjeciu silnik inaczej pracowa bylo to slychac i widac :razz: bylem z tym u mechannika i polecile mi wymiane swiec powiedzial ze musi byc to wina swiec. i pytalem sie go rowniez o ten ubywajacy plyn. zostawilem Roverka u niego na pare godzin obejrzal i stwierdzil ze z ukladem chlodzenia wszystko ok, ale ja chce sie upewnic czy napewno wszystko ok
 
 
Lewis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 310
Skąd: Wola

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 23, 2011 15:20   

mi takze troche ucieka plynu jesli schodzi troszkee to wina temperatur powietrza mialem to samo nie ma czym sie przejmnowac ;] bedzie cieplej to bedzie dobrze plynu ;]
 
 
 
dk2b 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 83
Skąd: okolice Lubartowa



Wysłany: Sro Lut 23, 2011 16:25   

Lewis, he troszke mnie pocieszyles :lol: a duzo tobie tego plynu ucieka?
bo mnie to troche dziwi ze jak juz gdzies znika to nie znika go do konca tylko zawsze zostaje w zbiorniczku tak ok 2-3 cm, ale dosc czesto ponizej minimum... :/ haha nie ogarniam czasem tego mojego Roverka :mrgreen:
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 23, 2011 16:29   

No ale Lewis, dla kolegi dk2b, sporo znika tego płynu. Więc myślę że musi być gdzieś wyciek. Może rzeczywiście wina stoi po korku od zbiorniczka płynu chłodzącego. Od Poldka pasuje i grosze kosztuje, więc może dk2b, wymień go na początek.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
dk2b 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 83
Skąd: okolice Lubartowa



Wysłany: Sro Lut 23, 2011 16:44   

nom jezeli jakims cudem sam ten problem nie zniknie to trzeba bedzie korek wymienic... :grin: jak to wina korka to ehhh taka pierdola a tyle rozmyslania... :razz:

[ Dodano: Sro Lut 23, 2011 16:44 ]
leszczu19901 napisał/a:
Więc myślę że musi być gdzieś wyciek


hmm wyciek bylo by chyba widac? roverek stoi w garazu i na posadzce nie widac nawet najmniejszego wycieku- suchutko :razz: przewody posprawdzalem i nie ma nic tez sucho, bialych nalotow tez nie widac :cool:
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 23, 2011 16:45   

dk2b napisał/a:
nom jezeli jakims cudem sam ten problem nie zniknie to trzeba bedzie korek wymienic..

Ja myślę, że nie zniknie :grin: Więc lepiej jak najszybciej go wymień, bo jeszcze przez ten ubytek płynu lapniesz HGF i wtedy będą koszta. Zapłacisz koło 1000 zł, a za korek coś koło 20 zł. Więc chyba jest różnica, co ?? :grin:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
dk2b 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 83
Skąd: okolice Lubartowa



Wysłany: Sro Lut 23, 2011 16:48   

he ale wlasnie chodzi o to ze nawet jak jest plynu ponizej minimum to roverek sie nie gdzeje... :cool: wskazowka od temperatury jest troszke nizej niz polowa wskaznika... raz mi tylko wieksza temperature zlapal tak ok 3/4 skali wskaznika ale to chyba przez to ze ledwo sie toczylem na pierwszym biegu bo bylem zmuszony jechac po polnej bardzo rozjezdzonej drodze ze strasznym koleinami... :mrgreen:
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 23, 2011 16:53   

dk2b, pamiętaj, że te silniki mają słaby układ chłodzenia i jazda z płynem chłodniczym poniżej minimum, może dla ciebie źle się skończyć. Zrobisz jak zechcesz. :mrgreen:

[ Dodano: Sro Lut 23, 2011 16:53 ]
dk2b napisał/a:
raz mi tylko wieksza temperature zlapal tak ok 3/4 skali wskaznika

Na pewno masz czyściutki olej i zero majonezu na bagnecie i pod korkiem wlewu oleju lub w zbiorniczku płynu ??
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
dk2b 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 83
Skąd: okolice Lubartowa



Wysłany: Sro Lut 23, 2011 16:56   

leszczu19901, wlasnie o to chodzi ze czysto... w zbiorniczku czysto, pod korkirm czysto, bagnet i stan oleju ok :wink: hmm a mozliwe z moze byc znowu HGF :shock: 7 miesiecy temu byla robiona od tamtej pory duzo nie jezdzielem i nie katowalem roverka tez temp. nie podniosla sie wyzej niz do polowy wskaznika
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 23, 2011 17:00   

dk2b napisał/a:
a mozliwe z moze byc znowu HGF :shock:

Pewnie, ale jak piszesz, że wszystko w porządku z olejem i płynem i brak wycieków przy głowicy to znaczy, że u ciebie HGF odpada. :grin:
dk2b napisał/a:
tez temp. nie podniosla sie wyzej niz do polowy wskaznika

Wyżej pisałeś, że raz się podniosła i to wysoko ponad skalę. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
dk2b 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 83
Skąd: okolice Lubartowa



Wysłany: Sro Lut 23, 2011 17:02   

chodzilo mi ze byl to jego jedyny wybryk z ta wyzsza temp. zawsze trzymal temp. taka jak trzeba... :grin:
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 23, 2011 17:04   

dk2b napisał/a:
chodzilo mi ze byl to jego jedyny wybryk z ta wyzsza temp

Wystarczy taki jeden wybryk i może być po uszczelce. :grin:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
dk2b 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 83
Skąd: okolice Lubartowa



Wysłany: Sro Lut 23, 2011 17:38   

he az zaraz pojde i sprawdze czy jest ok... :mrgreen: i dam znac... :razz:

[ Dodano: Sro Lut 23, 2011 17:14 ]
noooom iii wszystko jest ok... :mrgreen: korek oleju czysciutki bez majonezu, plyn tez ok. :cool:

[ Dodano: Sro Lut 23, 2011 17:38 ]
leszczu19901, dziwi mnie to ze jak ubywa juz tego plynu to czego go do konca nie "wysysa" :/ tylko zawsze go zostaje troche tak jak juz pisalem wyzej... jak juz poziom byl ponizej minimum i z takim stanem jechalem (temp. sie nie podnosila byla lekko ponizej polowy) to czemu go nie "wciagnelo" do konca? pamietam jak mialem HGF to zbiornik byl suchutki zero plynu i co wlalem przejechalem kawalek i znowu sachara a teraz tak nie ma
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 23, 2011 17:47   

Wiesz co ?? Coraz bardziej myślę, że to korek. No bo jak piszesz, że płyn ci ucieka tylko do trochę poniżej minimum i już dalej nie znika, no to jaka może być inna przyczyna jak nie korek. :grin:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
dk2b 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 83
Skąd: okolice Lubartowa



Wysłany: Sro Lut 23, 2011 17:51   

wlasnie tez zaczynam sie do tego korka przekonywac... :cool: kupie korek i zobacze czy sa jakies zmiany :razz: jak tak to bede baaaaardzo zadowolony :mrgreen: a jak nic to nie da to bede szukal innej przyczyny :/ nooom oczywiscie mam nadzieje ze uzytkownicy forum mi pomoga :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [ rover 200] plyn chlodniczy
hertz25 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Sro Lut 15, 2012 21:02
leszczu
Brak nowych postów [R200 1,4 8V] Ucieka mi plyn chlodniczy
Papaa2 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Pon Lis 30, 2009 21:36
nocny_marek
Brak nowych postów [R200 98] Swiece i Plyn Chlodniczy
bula21 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pią Lut 29, 2008 14:17
bula21
Brak nowych postów [R214i] wyplul nowy plyn chlodniczy
dziadekc1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 31 Pią Wrz 11, 2009 21:15
dziadekc1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink