Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Z jakiego kraju najlepiej sprowadzić
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Z jakiego kraju najlepiej sprowadzić
Autor Wiadomość
tomhas 



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 27
Skąd: Nisko



Wysłany: Pon Lut 28, 2011 23:11   [R75] Z jakiego kraju najlepiej sprowadzić

przymierzam się do zakupu R75, jednak jak widzę te wszystkie oferty "idealny, igła, super..." a po wizycie osobistej okazuje się wręcz odwrotnie, zaczynam poważnie myśleć nad sprowadzeniem sobie roverka.
Jaki kraj polecacie, gdzie uderzyć? Może macie dokładne namiary jak zaufane zagraniczne komisy?
Podzielcie się
Ostatnio zmieniony przez tomhas Czw Mar 03, 2011 17:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 28, 2011 23:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 01, 2011 00:03   

ST. Niclaus Atwerpia komis na samym wjezdzie do miasta. zjezdzajac z autostrady,

ANGLIA:) ja bym brał z anglii:)
 
 
tomhas 



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 27
Skąd: Nisko



Wysłany: Sro Mar 02, 2011 19:37   

Anglia raczej odpada, przekładka demotywuje.
Moze jakies inne propozycje?
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Sro Mar 02, 2011 21:17   

Pytanie o kraj jest dosyć niepoważne. Liczy się stan auta i jego cena oraz to ile jesteśmy w stanie po niego pojechać. Takie cechy jak autentycznie pierwszy właściciel od nowości i udokumentowany przebieg z całą historią auta na pewno wpływają na zwiększenie wiarygodności oferty. Najlepiej kupować bezpośrednio od właściciela i unikać komisów. Kraj sam w sobie nie ma znaczenia. Wszędzie można kupić dobre auto tak jak i wszędzie można dostać bubel.
 
 
 
tomhas 



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 27
Skąd: Nisko



Wysłany: Sro Mar 02, 2011 22:29   

ownstlr napisał/a:
Pytanie o kraj jest dosyć niepoważne.
Nie poważna to jest twoja odpowiedz, każdy wie, ze od kraju pochodzenia wiele zależy stan auta, i nie chodzi mi tu o to czy dany naród bardziej lub mniej dba o samochody (chociaż tu też są pewne reguły) ale oto, że na zachodnie rynki są wypuszczane modele lepsze jakościowo. Więc wydaje mi się że zapytanie o kraj wcale nie jest "dość niepoważne".
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 02, 2011 23:07   

lepsze jakościowo? raczej nie w przypadku 75...
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Sro Mar 02, 2011 23:18   

tomhas napisał/a:
Nie poważna to jest twoja odpowiedz,

Odpowiedziałem z powagą, zgodnie z zasadami m.in. ortografii oraz zgodnie z posiadaną wiedzą. Starałem się pomóc, a w nagrodę zostałem obrażony. OK.

tomhas napisał/a:

każdy wie, ze od kraju pochodzenia wiele zależy stan auta, i nie chodzi mi tu o to czy dany naród bardziej lub mniej dba o samochody (chociaż tu też są pewne reguły) ale oto, że na zachodnie rynki są wypuszczane modele lepsze jakościowo. Więc wydaje mi się że zapytanie o kraj wcale nie jest "dość niepoważne".

Z tego co mi wiadomo to R75 było produkowane tylko w UK. Główne wersje to Connoisseur (bogatsza) oraz Club (gorzej wyposażona) i występowały one na większości rynków europejskich. To czy kupisz auto we Francji, Niemczech czy we Włoszech nie ma najmniejszego znaczenia - ważne, żeby było zadbane.
 
 
 
tomhas 



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 27
Skąd: Nisko



Wysłany: Czw Mar 03, 2011 14:08   

Wybacz nie chciałem cię obrazić, jednak twoje stwierdzenie, ze moje pytanie jest niepoważne również mnie dotknęło.

Nie jestem specjalistą, a słyszałem wiele opinii o autach wysyłanych na rynek wschodni, że są po prostu gorsze jakościowo (np blachy).
I jestem przekonany że również tak samo jest w roverem. I raczej nikt mnie nie przekona, że jest inaczej, gdyż żaden producent aut nie przyzna się do takiego procederu.
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Czw Mar 03, 2011 14:26   

No właśnie, ciekawe czy jest jakaś różnica w jakości aut sprzedawanych na rynek "Zachodni" i "Wschodni"... Nie tylko chodzi o Rovera, ale o wszystkich producentów. Bo jeśli chodzi o paliwa to na pewno jest różnica. W chemii domowej też :/
A co do pytania w temacie to bym obstawiał, że każde używane auto z rynku "Zachodniego" jest teoretycznie lepsze ponieważ jeździ na normalnych drogach i jest tankowane normalnym paliwem.
 
 
own 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Czw Mar 03, 2011 14:38   

Jeżeli jest jedna fabryka, która produkuje dany model to z podejścia czysto ekonomicznego byłoby nieopłacalne produkowanie tego samego modelu z 2'ch różnych rodzajów blach np o różnej grubości. Każda zmiana technologiczna to dodatkowe koszta - gigantyczne. Różnice w jakości są u dużych producentów, jeżeli dany model jest produkowany np w różnych fabrykach na różne rynki. Jako przykład różnej jakości wykonania można podać grupę VAG. Nie ma jednak czegoś takiego jak typowo gorsza jakość produkcji samochodów np do jakiegoś kraju europejskiego.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT190] Auta na drugim końcu kraju (Zielona Góra)
0L0 Chcę kupić ROVERka 9 Pon Lut 14, 2011 19:57
cezi2004mg
Brak nowych postów jakiego Roverka kupić?
jacek99 Chcę kupić ROVERka 5 Sob Mar 12, 2016 08:51
bociannielot
Brak nowych postów [Rover 45] Pomoc w kupnie, tylko benzyna najlepiej 1.8
Krzysiek_88 Chcę kupić ROVERka 10 Pią Paź 05, 2018 12:44
iktorn73
Brak nowych postów ROVER 45 Z HOLANDII - warto? jakiego wyboru dokonac...??
adamswiety Chcę kupić ROVERka 7 Pią Paź 01, 2010 16:36
made07



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink