Forum Klubu ROVERki.pl :: Tomasz R. z okolic Tarnowa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Tomasz R. z okolic Tarnowa
Autor Wiadomość
Mombrey 




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Wto Mar 08, 2011 10:15   Tomasz R. z okolic Tarnowa

Chciałem poinformować znajomych tego człowieka oraz innych, żeby uważali bo jest "uczciwy inaczej"
Dnia 26 stycznia z adresu roni88@op.pl otrzymałem taką wiadomość:
"Prosze o wysłanie emblmatu do rover 75 on jest lekko uszkodzony na dole. Cena z przesyłkam to 20 zł prosze wysłac na adres
Tomasz R. Komorów , 33-122 Wierzchosławice . Prosze o potwierdzenie meilem czekam"

Podałem dane do przelewu i 28-go stycznia otrzymałem taką odpowiedź:
"A jest mozliwosć wysłanie za pobraniem bo zalezy mi na czasie ?"
Emblemat wysłałem 29-go stycznia i na tym uprzejmość "kolegi" się skonczyła.
Po moich informacjach, że pieniędzy nie ma na koncie, 4.02 otrzymałem kolejny e-mail:
"Wysle pieniazki spokojnie"
Wiadomości były wysyłane z adresu IP: 95.174.34.24
Do tej pory cisza. Nie mogę uwierzyć, że można się połaszczyć na 20 zł...
20 tyś. to bym rozumiał ale 20 zł???
Ehhh, no comment

Pisownia oryginalna
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
Ostatnio zmieniony przez Mombrey Czw Mar 10, 2011 12:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 08, 2011 10:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 09, 2011 10:14   

ale wysłałeś mu w opcji ''za pobraniem''? jeśli tak to bez pieniędzy listonosz nie miał prawa oddawać mu przesyłki, chyba, że wykorzystał Twoją ''naiwność'' a Ty posłałeś mu zwykłym listem bez pieniędzy.
Za 20zł mu głowy nie urwiesz ale jakby chodziło o inną kwotę, to w takich przypadkach zbiera się ekipę i gościu płaci Ci jeszcze za paliwo i koszty manipulacyjne ;)
 
 
 
Mombrey 




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Sro Mar 09, 2011 10:34   

kris-tofer, wysłałem mu poleconym bez dodatkowych opłat. Do tej pory wszystkim tak wysyłałem i nie było problemu. Jednemu z Forumowiczów wysłałem dwa piloty po 40 zł + 3,80 za przesyłkę. Po paru dniach miałem na koncie 85 zł.
To jest zasada wspólnego zaufania. Nie pomyślałem, że ktoś za pare groszy zrobi z siebie "szmate do podłogi".
Jak by ten koleś poprosił to bym mu ten emblemat wysłał za darmo bo 20 zł dla mnie nie ma aż tak dużej wartości. Wszystko wysyła mój syn który jest w Polsce i z tego ma dodatkowe "kieszonkowe".
Ten "roni" napisał, że zależy mu na czasie. Opcja za pobraniem nie przyspiesza wysyłki.
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
Tomek1212 




Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sro Mar 09, 2011 10:42   

Przyśpiesza wysyłkę o tyle, że możesz ją już nadać w momencie jak gosć powie "proszę za pobraniem", natomiast w przypadku wpłaty na konto wysyłka następuje zazwyczaj dopiero po zaksięgowaniu wpłaty, dlatego gość chciał za pobraniem.
Przesyłka do niego doszła, listonosz nie chciał żadnych pięniedzy więc chłop stwierdził, że przez twoją łatwowierność zarobił 20zł.
pozdr.

[ Dodano: Sro Mar 09, 2011 10:42 ]
P.S. Co prawda jestem z Tarnowa, ale chłopa nie znam.
 
 
 
Mombrey 




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Sro Mar 09, 2011 12:24   

Tomek1212 napisał/a:
listonosz nie chciał żadnych pięniedzy więc chłop stwierdził, że przez twoją łatwowierność zarobił 20zł.

Ja bym się wstydził tak "zarabiać". Jest coś takiego jak HONOR.
Jak tylko kupiliśmy R75 to przez Forum poznałem się z Zukowatym chłopak miał problemy finansowe i pożyczył od nas (ja i żona) sporą (jak na polskie warunki) sumę.
Podkreślam, że znaliśmy sie tylko z Forum. I wszysko było OK.
A ten koleś "roni" to zwykła świnia. Tu nie chodzi o pieniądze ale o fakt.
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
Tomek1212 




Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sro Mar 09, 2011 12:42   

Ja nie popieram zachowania tego gościa, tylko po prostu napisałem jak on to najprawdopodobniej odebrał.
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 09, 2011 12:53   

Mombrey, racja, chodzi tu o honor, a nie o pieniądze, większym wstydem jest nie zapłacić 20zł z chytrości niż zwlekać z dużo większą kwotą, bo wiadomo, że czasem się czeka na tą wypłatę, ale bez przesady 20zł to bardziej sprawa honorowa, poza tym, ten kto Ci nie zapłacił tych 20zł moim zdaniem ewidentnie chciał ukręcić od Ciebie ten znaczek za darmo, bo bez znaczka można dwa dni więcej jeździć, a temu na czasie zależało, jakby bez tego znaczka samochód nie chciał mu odpalać...
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sro Mar 09, 2011 16:17   

Mombrey, a to jest ktoś z forum? Bo ani po IP, ani po emailu, ani po imieniu i nazwisku nie znajduję nikogo takiego.

Próbowałeś się z nim jeszcze jakoś kontaktować?


Wiadomo, że 20 złotych to nie majątek, ale chodzi o zasady, a kradzież to kradzież, bez względu jakiej kwoty dotyczy :/
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 09, 2011 16:44   

Mombrey, ja Cię popieram w Twoich działaniach, ale czy wiesz, że istnieje coś takiego jak ochrona danych osobowych? jakby Cię ten koleś nie oszukał, to jego także chroni prawo, powinieneś w pierwszym swoim poście jakieś zmiany poczynić, w porozumieniu z administracją, która na pewno Twój błąd zauważyła i pozwoli Ci bez konsekwencji zmienić/wykasować dane osobowe z pierwszego posta..
 
 
 
Mombrey 




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Sro Mar 09, 2011 17:11   

kris-tofer napisał/a:
Mombrey, ja Cię popieram w Twoich działaniach, ale czy wiesz, że istnieje coś takiego jak ochrona danych osobowych? jakby Cię ten koleś nie oszukał, to jego także chroni prawo, powinieneś w pierwszym swoim poście jakieś zmiany poczynić, w porozumieniu z administracją, która na pewno Twój błąd zauważyła i pozwoli Ci bez konsekwencji zmienić/wykasować dane osobowe z pierwszego posta..

Nie wiem czy wiesz ale od ponad czterech lat mieszkam a Irlandii Północnej. Ochrona danych to wymysł polityków złodzieji a Polsce.
Nie wiem czy wiesz o tym że w IP w gazecie codziennie wymienia się złodzieji z imienia , nazwiska i miejsca zamieszkania.
Przed moim domem stoją dwa Rovery i nigdy ich nie zamykam.
W domu mam "pod reką" KBK AK na wypadek zbyt wielkiej pobudliwości Oranżystów ale cos takiego jak złodziejstwo jest tu bardzo tępione.
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 09, 2011 18:15   

Mombrey, no ja nie wiem gdzie mieszkasz, Ochrona danych to nie jest taka zła ustawa. Ze swoim problemem zawsze możesz iść na Policję, ale za 20zł nikt nie będzie nikogo ganiał i zamykał, ja rozumiem, że to haniebne czyny, że złodziej może czuć się bezkarny, ale skoro piszesz na polskim forum to powinieneś przestrzegać zasad, a jeśli jesteś Polakiem i mówisz źle nt. Polski czy polskiego prawa możesz obrazić nie jedną osobę..

Pamiętaj, że ja cały czas jestem po Twojej stronie, ale z kwotą 20zł to sobie tylko pogadać możesz a nie podziałać, tym bardziej, że nie mieszkasz w Polsce, a chłopaka do gościa przecież nie wyślesz.. Mnie też takie cwaniactwo denerwuje ale co zrobić..
 
 
 
szoso 




Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Mar 10, 2011 07:58   

kasjopea napisał/a:
Mombrey, a to jest ktoś z forum? Bo ani po IP, ani po emailu, ani po imieniu i nazwisku nie znajduję nikogo takiego.

Próbowałeś się z nim jeszcze jakoś kontaktować?

Mombrey mógłbyś odpowiedzieć?
 
 
Mombrey 




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 08:38   

szoso420 napisał/a:
kasjopea napisał/a:
Mombrey, a to jest ktoś z forum? Bo ani po IP, ani po emailu, ani po imieniu i nazwisku nie znajduję nikogo takiego.

Próbowałeś się z nim jeszcze jakoś kontaktować?

Mombrey mógłbyś odpowiedzieć?

Wygląda na to, że nie jest z Forum. Nawet zastanawiałem się czy ktoś nie robi komuś kawału.
Rover 75 jest w Polsce raczej rzadkim samochodem.

[ Dodano: Czw Mar 10, 2011 07:38 ]
Nie mówie, że to Tomasz R. tylko "roni" bo może człowiek nie jest winien a tylko ktoś podał jego dane. Miałem nadzieje, że ktoś go zna i sprawa się wyjaśni. Może jest poważnie chory albo nie żyje.
Bo ja nadal nie mogę uwierzyć, że za 20 zł można zrobić z siebie Świnie.
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
Ostatnio zmieniony przez Mombrey Czw Mar 10, 2011 12:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Czw Mar 10, 2011 11:18   

Mombrey usuń proszę dane tego człowieka ze swojego postu.
Jeśli Ty tego nie zrobisz, to my będziemy musieli niestety.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Mombrey 




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 12:18   

kasjopea, czy tak jak teraz może być?
Śmieszna jest ta ochrona danych. Jak by to była nieprawda to rozumiem ale dziwię się czemu w Polsce chroni się złodzieji.
W Belfaście jest kilka tysięcy kamer. Praktycznie nie ma miejsca żeby nie być "obserwowanym", i też są głosy że tak nie może być.
Mi to nie przeszkadza, dzięki temu czuję się bezpiecznie a przeszkadza tylko chuliganom, złodziejom i osobom źle sie prowadzącym (panienka "złapana"przez kamerę na robieniu "loda" w bramie do Pubu)
W Polsce smieszne jest jak w gazecie piszą o złapaniu Romualda K. na gorącym uczynku jak okradał Janinę Nowak.
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 10, 2011 12:30   

Mombrey, w Polsce, miasta też są monitorowane, co przynosi bardzo dobry skutek w walce z chuliganami, jak również w kradzieżach,czy do ustalenia sprawcy wypadku itp. Wielu taksówkarzy rejestruje to co widzi przed maską, w razie co powiadamiają policję.
Ochrona danych osobowych nie jest dla złodziei, a dla normalnych obywateli, mam prawo do tego, aby np. pracownicy banku, czy operator sieci komórkowych, czy chociażby zacne grono klubowe nie wynosiło, nie udostępniało nikomu moich danych, numeru PESEL itp.
Takie dane udostępniane są dopiero dla policji, czy prokuratury na wyraźne zlecenie, a w firmach, gdzie pracuje się na danych osobowych są szkolenia informujące o karze jaka grozi te wykroczenie.
W orzeczeniu winy sąd może postanowić o podaniu do publicznej wiadomości nazwiska skazanego, ale nawet w takich serialach jak UWAGA PIRAT ''bohaterowie'' mają zasłonięte twarze, zmieniony głos.
Nawet jak wysyłasz CV do pracodawcy musisz podać odpowiedzią klauzulę mówiącą o tym, że udostępniasz swoje dane w celu rekrutacyjnym, inaczej CV bez takiego powiadomienia ląduje w niszczarce.

Przykład: u mnie w firmie sprzątaczki przez pomyłkę wyrzuciły do śmieci dokumenty mające iść do utylizacji bo zawierały dane osobowe naszych klientów, żeby nie wylecieć z pracy musiały siedzieć w kontenerze i wygrzebywać z pomiędzy śmieci wyrzucone dokumenty. Takie dokumenty u mnie w firmie trafiają do zamykanych kontenerów a potem trafiają do dużej niszczarki, która przerabia wszystko na wióry :)
 
 
 
Mombrey 




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 12:40   

kris-tofer, nie wiem czy słyszałes ale sieć TESCO ma największą baze klientów. Wszystkie dane + co i za ile kupujesz. Dzięki temu wiedza jaką masz w domu drukarkę, czy twój samochód jest benzynowy czy diesel a na dodatek duży czy mały.
Czemu w Polsce nie podaje sie do publicznej wiadomości nazwisk pedofili? Chyba jedyny kraj w Europie który tak chroni pedofili.
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 10, 2011 12:55   

Mombrey, niby jak TESCO zbiera dane nt. klientów? karty klienta? mądry człowiek tego nie używa, ale idąc Twoim torem, warszawskie karty miejskie, w systemie zapisuje się każdy ruch, gdzie jeździłeś jakim numerem autobusu i o której godzinie :D

Telefony komórkowe: operator jest w stanie określić Twoje położenie z dokładnością do kilku metrów - tak samo jak GPS, wystarczy, że masz włączony telefon.

Pedofile: dane podaje się takiej osoby, jeśli ma już wyrok.
 
 
 
Mombrey 




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 13:28   

kris-tofer napisał/a:
warszawskie karty miejskie, w systemie zapisuje się każdy ruch, gdzie jeździłeś jakim numerem autobusu i o której godzinie :D

Tu każdy autobus ma cztery kamery, dwie na górze i dwie na dole. A o pedofila mogę sie dowiedzieć na Policji. Wystarczy zadzwonić i powiedzieć, że mam zamiar mieszkac na tej ulicy. Mam dwuletnie dziecko i obawiam sie pedofila. Otrzymam wszystkie wskazówki króry był już "zlapany" i najbliżej mieszka i na kogo uważac bo na razie jest "obserwowany".
W Polsce tego nie ma bo "podobno" samosądy by się takim gostkiem zajęły. Nawet jak przyjmują pedofila do pracy w szkole to Dyrektor nic nie wie.
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 10, 2011 13:35   

Mombrey, po wyroku, a nie tylko z podejrzeń
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pan Tomasz Duda poszukiwany!
krzy90 Offtopic 8 Pią Gru 23, 2011 00:50
MaReK
Brak nowych postów Tomasz Sekielski wybrał MG
Tomaszi Offtopic 7 Sob Sie 01, 2009 11:56
tian
Brak nowych postów Mam na imię Tomasz i chciałem się z Wami przywitać
thef Offtopic 17 Sro Gru 11, 2013 17:23
thef
Brak nowych postów Kto ma uszkodzone webasto w R75 z okolic warszawy?
ADI-mistrzu Offtopic 4 Pon Sty 14, 2013 16:43
sash997
Brak nowych postów Prośba dla kogoś z Wałbrzycha i okolic.
Piotrass Offtopic 0 Nie Maj 29, 2011 20:42
Piotrass



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink