Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214] Pomoc przy wyborze opon i wyłączniku dopływu paliwa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214] Pomoc przy wyborze opon i wyłączniku dopływu paliwa
Autor Wiadomość
patrys 



Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Piekary Śl.



  Wysłany: Czw Mar 17, 2011 11:10   [R214] Pomoc przy wyborze opon i wyłączniku dopływu paliwa
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1997

Witam
Przeszukiwałem Forum, żeby znaleźć info na temat opon na konkretne alusy i niestety nie znalazłem odp. Mianowicie mam Alufelgi 7Jx15H2 ET 37 4x100 i chciałbym się dowiedzieć jakie maksymalnie doże opony letnie moge założyć do Roverka 214i 1.4 16V '97. Tak żeby opony nic nie ocierały i żeby było wszystko OK. Prosze o podanie kilka różnych rozmiarów opon z 15".
Pomijając opony mam jeszcze jedną sprawe związaną z moją ostatnią wizytą u Elektro-mechanika. Celem wizyty była nieumiejętność odpalenia auta, pomimo tego że rozrusznik się kręcił i napięcie było odpowiednie. Okazało się, że musiałem przypadkowo przy zamykaniu maski wyłączyć knefel odpowiadający za dopływ paliwa. Chciałbym się dowiedzieć gdzie taki wyłącznik się znajduje w razie jakby taka sytuacja powtórzyła się kiedyś. Dobrze by było jeśli zostałby ten wyłącznik uchwycony na fotce, tak żebym mógł się szybko zorientować gdzie go moge znaleźć. Z góry dziękuje i czekam na odp. :o [/i]
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 17, 2011 11:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
staszekPZN 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 80
Skąd: Poznan



Wysłany: Czw Mar 17, 2011 11:34   

ten guziczek jest obok płynu chłodniczego po prawej stronie i masz tam tez chyba czujnk otwarcia klapy taki czarny gumowy.
_________________
Rover 214si
 
 
patrys 



Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Piekary Śl.



Wysłany: Czw Mar 17, 2011 23:18   

Czy mógłby mi ktoś napisać jakie opony moge założyć na w.w aluski ? chciałbym już jakieś zakupić, a nie chce błędu popełnić. Proszę o pomoc
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Mar 18, 2011 00:16   Re: [R214] Pomoc przy wyborze opon i wyłączniku dopływu pal

patrys napisał/a:
Witam
Przeszukiwałem Forum, żeby znaleźć info na temat opon na konkretne alusy i niestety nie znalazłem odp. Mianowicie mam Alufelgi 7Jx15H2 ET 37 4x100 i chciałbym się dowiedzieć jakie maksymalnie doże opony letnie moge założyć do Roverka 214i 1.4 16V '97. Tak żeby opony nic nie ocierały i żeby było wszystko OK. Prosze o podanie kilka różnych rozmiarów opon z 15".


Niestety muszę Cię zmartwić, ponieważ przy tej szerokości felgi i takim ET jest duże prawdopodobieństwo, że opony będą ocierały o tylne błotniki pod obciążeniem. Opony powinny wejść nawet 205/60R16, jednak im większą oponę założysz, tym częściej będzie będziesz słyszał odgłosy ocierającej opony (na dziurach, w szybkich zakrętach, etc.). Najtańsza i w miarę najlepsza opcja to opona 195/50R15. Bardzo tani rozmiar. Renomowane modele znanych producentów możesz wyszukać już za 150-200 pln./szt. (za nowe).

patrys napisał/a:
Pomijając opony mam jeszcze jedną sprawe związaną z moją ostatnią wizytą u Elektro-mechanika. Celem wizyty była nieumiejętność odpalenia auta, pomimo tego że rozrusznik się kręcił i napięcie było odpowiednie. Okazało się, że musiałem przypadkowo przy zamykaniu maski wyłączyć knefel odpowiadający za dopływ paliwa. Chciałbym się dowiedzieć gdzie taki wyłącznik się znajduje w razie jakby taka sytuacja powtórzyła się kiedyś. Dobrze by było jeśli zostałby ten wyłącznik uchwycony na fotce, tak żebym mógł się szybko zorientować gdzie go moge znaleźć. Z góry dziękuje i czekam na odp. :o [/i]


Na ścianie grodziowej, niedaleko czujnika otwartej maski.
 
 
patrys 



Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Piekary Śl.



Wysłany: Pią Mar 18, 2011 10:33   

Dziekuje za pomoc, zaraz zabiore się za szukanie opon :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Pomoc przy wyborze filtrów
CEDZIOR Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Lis 12, 2016 09:58
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [R200] Pomoc przy wyborze skrzyni.
jerzu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sob Kwi 28, 2007 22:57
jerzu
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MG ZR] Pomoc przy wyborze zestawu rozrządu.
Spiro Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sro Kwi 11, 2012 12:28
Spiro
Brak nowych postów [R25] Problem z przepustnicą i pomoc przy wyborze świec ;)
colo254 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Czw Lut 23, 2017 20:28
sebeks
Brak nowych postów [R220SD] Lampy przód pomoc przy wyborze.
silnoreki2000 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Maj 29, 2013 11:31
silnoreki2000



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink