Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zmiana zderzaka na MG ZT
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zmiana zderzaka na MG ZT
Autor Wiadomość
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 09, 2011 13:57   [R75] Zmiana zderzaka na MG ZT
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Korzystając z okazji że miałem małą stłuczkę i uszkodzeniu uległ przedni zderzak zastanawiam się nad zmianą na taki jak jest w ZT czy wszystko jest p&p czy trzeba coś przerabiać ? no i kwestia znaczków żeby nie było :mrgreen: to czy w miejsce MG zmieści się taki z powiedzmy R45?
Ostatnio zmieniony przez apples Pią Maj 20, 2011 19:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 09, 2011 13:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 09, 2011 15:20   

będzie wiocha jak tralala...
znaczki nie będą pasować bo mają inny kształt, do tego inne kierunkowskazy musisz wsadzić i halogeny
nie będzie chromów, bo listwy w ZT są pod kolor nadwozia

Generalnie będzie to wyglądało tak, że auto na 100% miało stłuczkę a właściciel nie zna się na marce i dobrał zderzak od innego auta :D
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Mar 09, 2011 15:26   

Po przeróbce zdjęcia wrzuć do tematu http://forum.roverki.eu/v...p=321213#321213 :razz:
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 10, 2011 19:50   

kris-tofer napisał/a:

znaczki nie będą pasować bo mają inny kształt

ameryki mi nie odkryłeś ja sie pytałem raczej o wielkość roverowego znaczka bo od 75 jest na bank za duży i chyba nie myślałeś ze będę naklejał że znaczek na znaczek :mrgreen:

kris-tofer napisał/a:

do tego inne kierunkowskazy musisz wsadzić i halogeny

nie myślałeś chyba że będę próbował wsadzić podłużne kierunki w okrągłe otwory :mrgreen: no błagam cie nie o takie przeróbki mi chodziło tylko np zgranie z błotnikami maską i miejscami montażowymi

kris-tofer napisał/a:

Generalnie będzie to wyglądało tak, że auto na 100% miało stłuczkę a właściciel nie zna się na marce i dobrał zderzak od innego auta :D


dlatego zrobiłem zdjęcie po stłuczce .... nieźle to wymyśliłem nie ? nie spodziewałeś sie pewnie tego?

kolego jeśli nie miałeś na żywca do czynienia z zt albo samym zderzakiem od niego to wiem tyle co ty i nie obraź się ale chciałeś się chyba tylko pomądrować a nie mi pomóc już nie wspomnę o drugim koledze.

Poza tym nie rozumiem was coś z wami nie tak nie podoba wam się ZT ?
a jeśli chodzi o chrom to lusterka i listwy po bokach już dawno poszły w kolor ....

no więc kontynuujac ktoś wie czy nie będę zmuszony do rzeźby (w miejscach które uwzględniłem powyżej )w trakcie zmiany zderzaka ? i jeszcze kwestia zamykania maski, jak to jest rozwiazane w ZT?
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 10, 2011 20:44   

Kiedyś w drugim dniu imprezowania, po XX piwie też przemknął mi przez myśl taki pomysł. Jak tylko wytrzeźwiałem, od razu myślałem inaczej. Ja tylko zakładałem aby z zewnątrz zmienić wszystko, łącznie z listwami, ramkami okiem, tylną klapą itd... We wnętrzu myślałem aby włożyć poduszkę od MG i pomalować w siwy kolor. Wówczas byłoby coś a'la MG7. Na szczęście jak wytrzeźwiałem pomysł przeszedł :) Co do R75 ze zderzakiem od ZT, widziałem coś takiego kiedyś we Wrocku. Wyglądał jak kupa.

Co do montażu zderzaka - pasuje wszystko idealnie, nic nie musisz przerabiać, jak klocki lego.
Zamykanie maski jest inne - wystarczy przełożyć sam rygiel, który w ZT ma taką konstrukcję, że wkładasz rękę przez uchyloną maskę i popychasz odbojnik (jak w większości aut)
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
scub 



Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: kraków



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 21:05   

ja r75 tez mam tak....mówię o masce.....a na pewno nie był bity...CDTI rocznik 2003
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Czw Mar 10, 2011 21:53   

ja kiedys nawet temata w tuningu mialem o zderaku tylnym od zt zeby miec taka koncuwke wydechu i to okucie, ale swoj kolor i chromy:)


Wynik:

Jak kolega wcześniej pisał:
KUPA:P

75 to 75 jest piekny poco Ci 75 jak chcesz coś ala ZT, pogoń 75 i kup ZT
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 10, 2011 22:50   

hvil, ma rację, jak masz oszpecać R75 tonie przyznawaj się do tej marki i ludzi, którzy ją reprezentują. I nie mam tu na myśli tego, że ZT mi się nie podoba, tylko ZT ma swój urok a 75 ma swój inny urok, takie przeszczepy to śmiech na sali, a może zamiast znaczka rovera walniesz sobie BMW? powinno lepiej pasować w miejsce MG :lol:

dafit napisał/a:
no więc kontynuujac ktoś wie czy nie będę zmuszony do rzeźby (w miejscach które uwzględniłem powyżej )w trakcie zmiany zderzaka ? i jeszcze kwestia zamykania maski, jak to jest rozwiazane w ZT?

jeśli już chcesz tego przeszczepa, to będziesz musiał użyć dobrego hebla, spawarki i koniecznie młota, wiadro szpachli, farbę i wałek do malowania :mrgreen:

P.S. wrzuć fotki jak już skończysz robotę, niech pośmieją się wszyscy :grin:
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 10, 2011 22:56   

założy zderzak, fajne fele, tył zderzak, potem blende z małym daszkiem i będzie cacy, czego ma być kupa? przecież to te same auta...
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
snky1987 



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 32
Skąd: Darłowo



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 23:36   

Fakt jest taki, ze R75 jest ładniejszy od ZT :P w ZT jest inny nie tylko zderzaki,listwy i znaczki. To także inne podświetlenie wnętrza, inny materiał na fotelach etc. ZT to typowo wóz sportowy i przeróbki R75 na ZT to troszkę za droga sprawa by zrobić to porządnie. Oczywiście tak by zachować twarz wśród zatwardziałych użytkowników Roverka :) Bo różne cuda robią z autkami :) Jedno jest pewne Roverka się nie tuninguje i nie przerabia :P od tego są japończyki i niemieckie marki jak VW i BMW :P

Należałem swojego czasu do Crazy Cars ale miałem wtedy Seata. Ostatnio jak dzwonili do mnie powiedziałem: "Mam teraz Rovera 75 i autko jest samo w sobie dopracowane stylistycznie więc już nie tuninguję" :P
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Mar 11, 2011 10:15   

Markzo napisał/a:
założy zderzak, fajne fele, tył zderzak, potem blende z małym daszkiem i będzie cacy, czego ma być kupa? przecież to te same auta...
To tak jakby Poloneza "Borewicza" przerobić na Poloneza Caro. :wink:
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 11, 2011 14:13   

Cytat:
To tak jakby Poloneza "Borewicza" przerobić na Poloneza Caro. :wink:


Syrene na porche też da się przerobić pytanie tylko po co? :wink:
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Oskar 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 428
Skąd: Międzywodzie

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 11, 2011 17:19   

Powiem, tak też kiedyś przerabiałem ten temat czarny rover 75 , myślałem, żeby zrobić zderzak od MG ZT a listwy chromowane zastąpić tymi co są w MG, jednak problem jest z wajchą do otwierania maski wysuwa się z grilla w 75 a w MG jest tam siatka, więc porzuciłem pomysł, ale chętnie zobaczę zdjęcia.
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 11, 2011 18:49   

dodajcie do kompletu inne siedzenia i boczki, inny kolor kokpitu, inne zegary i kierownica, inne felgi, twardsze zawieszenie, zdejmowanie i malowanie listew chromowanych, później bujanie się z wodą w samochodzie - przeróbek jest sporo
 
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 13:57   

...mi się wydaje że to kwestia gustu po prostu wyglądał by jak chiński MG7 (jak na załączonej fotce) a MG7 z dużym grillem ala audi wygląda całkiem fajnie ;-) i wcale nie nazwał bym tego wiochą jak co niektórzy "wielkomiastowi"
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Spoiwo zderzaka. Spawanie zderzaka.
jpawel Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Sie 31, 2017 15:10
scara
Brak nowych postów [MG ZT] Dokładka zderzaka
aimp12 Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Lut 11, 2016 21:38
christopher7
Brak nowych postów [R75] Spinki zderzaka
wschodni Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Lip 12, 2019 19:28
nukedclx
Brak nowych postów [R75] Demontaż zderzaka
kehtron11 Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Paź 17, 2014 17:59
longer86
Brak nowych postów [R75] Demontaż tylnego zderzaka
rafik14 Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Mar 16, 2010 20:52
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink