Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nie działają kontrolki, BCU, AC i inne
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nie działają kontrolki, BCU, AC i inne
Autor Wiadomość
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 10:06   [R75] Nie działają kontrolki, BCU, AC i inne
Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam!!! Jakiś czas temu pisałem na forum ,że nie działa mi światło w kabinie i centralny zamek.
Koledzy na forum polecili mi sprawdzenie modułu komfortu BCU.
Chcąc go sprawdzić zdjąłem obudowę i podłączyłem a następnie nasłuchiwałem ,który przekaźnik jest od centralnego zamka.Położyłem rozebrany-podłączony moduł na chwilę na podłodze i poszedłem z drugiej strony do zamka i w tym momencie pies wskoczył przez otwarte drzwi wylewając napój stojący na progu prosto na podłogę a w tym i moduł...
Włączyły się wycieraczki i opuściły szyby...
Po chwili zauważyłem ,że nie działają kontrolki od kierunków,przecwmgelnych itp.,na panelu climatronic po włączeniu klimatyzacji pokazuje się error.
Kupiłem nowy BCU z takim samym oznaczeniem ale nic się nie zmienia oprócz tego ,że udaje mi się zamknąć i otworzyć okna oraz działają wycieraczki.
Proszę pomóżcie!!!!
Co mogło się stać?

[ Dodano: Pią Kwi 22, 2011 10:06 ]
myślicie ,że jak wymienię panel/moduł klimatyzacji i świateł to zacznie mi wszystko działać normalnie?
:beczy:
Ostatnio zmieniony przez apples Pon Maj 23, 2011 09:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 10:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 11:07   

sebol11, zrób może jeszcze test klimatyzacji , będzie więcej wiadomo.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 14:57   

test klimy zrobiłem i żaden błąd nie wyskoczył-było "0"

[ Dodano: Pią Kwi 22, 2011 11:29 ]
nawiew i wszystko inne działa bez problemu i dopiero gdy wcisnę w celu włączenia klimatyzacji "econ" pojawia się "er"...

[ Dodano: Pią Kwi 22, 2011 14:57 ]
właśnie odkryłem ,że po odłączeniu od modułu komfortu pierwszej-najmniejszej kostki działa wszystko poza climatronikiem na którym ciągle pojawia się er.Dokąd prowadzi ta najmniejsza kostka?
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 17:02   

Przy takich problemach wypadałoby mieć RAVE, bo za każdym pomysłem inaczej trzeba pytać i długo czekać..

Sama mała kostka C0662 prowadzi do:
1. ATC (panel klimy)
2. Silniczek klapki poboru powietrza z zewnątrz - ze środka;
3. Sensor- evaporator;
4. Rezystory lub tranzystor mocy dmuchawy w kabinie;
5. Switchpak air conditioning - jakiś komutator ATC? Łączy się bezpośrednio do ATC i więcej nigdzie.


To wszystko. Podejrzewałbym panel klimatyzacji chyba. Tak jak to 1.8, to webasto niema - więc najpierw ATC.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 17:53   

Tu raczej trzeba zająć się magistralą k-bus , przyciskiem od recyrkulacji powietrza i obwodem ogrzewania tylnej szyby ( przekaźnik R2 w komorze silnika,bezpieczniki). Ustawiłbym temperaturę na 20 st.C , włączył nawiew z zewnątrz i wyłączył ogrzewanie tylnej szyby.Sprawdzić też jak reaguje układ na włączanie i wyłączani recyrkulacji powietrza i ogrzewania tylnej szyby.Opisz czy wszystko działa poprawnie.

[ Dodano: Pią Kwi 22, 2011 17:53 ]
VMatas napisał/a:
Podejrzewałbym panel klimatyzacji chyba
sebol11 napisał/a:
test klimy zrobiłem i żaden błąd nie wyskoczył-było "0"
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 18:34   

Test klimy chyba nie pokazuję błędów K-bus (ale nie jestem pewny) - a jak raz możliwość takiej usterki w ATC miałem w głowie, bo na problem z K-bus wszystko to jest podobne. Nie myślę, że obwody poza ATC, takie jak silniczek lub ogrzewanie tylnej szyby mogą mieć taki wpływ. To raczej usterka samego ATC.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
Ostatnio zmieniony przez VMatas Pią Kwi 22, 2011 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 19:36   

Dzięki panowie zaraz biorę się za sprawdzanie.
Z dodatkowych obserwacji:
Odłączyłem panel klimy i nic to nie pomogło-na desce nic się nie świeci.
Odłączyłem środkową kostkę a tym razem zostawiłem tą małą i deska znowu działa poprawnie ale klimy wciąż brak.
Odłączyłem więc całkowicie BCU i na desce cały czas wszystko ładnie pokazuje ale klimy nie ma...

[ Dodano: Pią Kwi 22, 2011 19:36 ]
SeniorA napisał/a:
Tu raczej trzeba zająć się magistralą k-bus , przyciskiem od recyrkulacji powietrza i obwodem ogrzewania tylnej szyby ( przekaźnik R2 w komorze silnika,bezpieczniki). Ustawiłbym temperaturę na 20 st.C , włączył nawiew z zewnątrz i wyłączył ogrzewanie tylnej szyby.Sprawdzić też jak reaguje układ na włączanie i wyłączani recyrkulacji powietrza i ogrzewania tylnej szyby.Opisz czy wszystko działa poprawnie.

[/quote]
Sprawdziłem co mogłem z wymienionych rzeczy i nie jest dobrze :/
-przekaźnik R2 podmieniłem z innym i bez zmian
-ogrzewanie tylnej szyby nie zapala się (tylko pika)
-włączył nawiew z zewnątrz nie zapala się (tylko pika)
-po wciśnięciu "auto" włącza się klima a co za tym idzie wyświetla się "er" ale sam nawiew działa
ps.co to jest k-bus i jak to sprawdzić?
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 19:50   

K-bus to magistrala wymiany danymi pomiędzy rożnymi modułami auta. Nie chcę się mi źle wróżyć, ale wygląda na usterkę ATC. Spróbowałbym odłączyć przewód biało-czerwono-żółty od ATC - to właśnie jest przewód K-bus. To może nic nie dać, ale spróbować można.
Czy prawidłowo rozumie, że na ATC jak tylko on jest włączony zawsze świeci się Err? I pod tym rozumiesz "klimy brak"?
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 19:58   

Nie do końca.Do momentu gdy jest w stanie "econ" normalnie ustawiam temperaturę ale jak tylko przejdę w tryb klimatyzacji to od razu wyświetla się "er"...

[ Dodano: Pią Kwi 22, 2011 19:58 ]
nawet jak w ogóle odłącze ATC to nic się nie zmienia i nie mam kerunków itp.na tablicy.Po odłączeniu kabla mogę wejść w tryb klimy i nie wyskakuje "er" tylko ,że wtedy to i tak nie mogę nią sterować bo nie jest w tym momencie podłączona.
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 20:12   

Czyli wygląda że coś jeszcze jest nie tak, nie tylko z ATC. Szukałbym T4, bo inaczej to pies to wie co jest :D Tak zapytam - pies jeszcze żyje?
No a poważnie to trudno coś poradzić - możliwie że któryś z modułów zakłóca K-bus. Aha, spróbuj odłączyć LSM - moduł świateł i zobacz co będzie. Jeżeli masz byle jakie Navi też wszystko odłącz - K-bus ma połączenie z Navi też.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 20:50   

a jaką temperaturę zewnętrzną pokazuje wyświetlacz ?

[ Dodano: Pią Kwi 22, 2011 20:50 ]
jeszcze , czy kontrolki kierunkowskazów działają przy włączonych awaryjnych ?, czy włącza sie i wyłącza sprężarka klimy przy pracującym silniku i właczonej klimie ? , czy świeci się kontrolka otwartych drzwi przy włączonym zapłonie ( II poz)
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 21:14   

SeniorA napisał/a:
a jaką temperaturę zewnętrzną pokazuje wyświetlacz ?

[ Dodano: Pią Kwi 22, 2011 20:50 ]
jeszcze , czy kontrolki kierunkowskazów działają przy włączonych awaryjnych ?, czy włącza sie i wyłącza sprężarka klimy przy pracującym silniku i właczonej klimie ? , czy świeci się kontrolka otwartych drzwi przy włączonym zapłonie ( II poz)

temperaturę pokazuje chyba dobrą,po odłączeniu BCU awaryjne migają jak jest podłączony to nie,sprężarka klimy chyba w ogóle się nie załącza,kontrolka otwartych drzwi się świeci
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 22:54   

brak migania awaryjnych świadzczy o braku komunikacji K-bus między modułem świateł a zegarami, a nie działanie kompresora ,mówi o braku przejścia między przewodami mgistrali K-bus i CAN-Bus. Czy nie byly zmieniane zegary w aucie ? , bo one są takim węzłem w przekazywaniu informacji.Myślę,że bez Testbooka nie rozwiażesz problemu, bo awaria moze być skutkiem przerwy w obwodach lub zwarcia w jednym z urządzeń z których sterownik pobiera informacje.Ale jak BCU był zalany pod prądem (teraz doczytałem), to pewnie jest uszkodzony któryś współpracujący moduł.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 08:03   

Już wcześniej pisałem że coś zakłóca K-bus - według mnie któryś z modułów "trzyma" K-bus i nie ma normalnej komunikacji. Zatem proponowałem odłączyć wszystko co się da i zobaczyć co się dzieje - może uda się coś wywnioskować. Faktycznie to nawet to najprostsze radio Harmony i zmieniarkę CD, bo też są połączone do K-bus. No i rozglądałbym się za T4, bo to raczej inaczej się nie da rozwiązać.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 10:21   

Dzięki wielkie koledzy za rady.Po świętach podjadę podłączyć go pod komputer.
Wesołych świąt Wam życzę :)
 
 
myszoreks 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 10
Skąd: Nadma



Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 20:12   

dziwny przypadek
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 20:28   

Wszystko się wyjaśniło.
Samochód stał w serwisie o specjalizacji Rovera na Młodnickiej gdzie próbowali dobrać jakiś moduł (dzień po awarii) gdyż nie mieli o takich samych numerach.Następnego dnia odebrałem auto i stwierdzili ,że moduły są dobre tylko problem leży w moim samochodzie.Udało mi się znaleźć w końcu ten właściwy moduł ale dalej było bez zmian o czym napisałem na forum.
Dzisiaj zadzwoniłem do Mariusza żeby umówić się na T4 ale powiedział ,że komputerem problemu się nie zdiagnozuje i miałem go po majówce wstawić do Niego.
Postanowiłem jeszcze przejrzeć RAVE. Natknąłem się na rysunek i opis wtyczki i zaczęła mnie zastanawiać ilość kabli na rysunku których było 3 czy 4 a u mnie dochodziło ich ok 10.
Pobiegłem do samochodu sprawdziłem i trafiłem :D Panowie na Młodnickiej podłączyli mi do BCU zamiast wiązki K-BUS wiązkę od zmieniarki CD ,którą wymontowałem dawno temu...
Jeden problem rozwiązany.Teraz mogę już wykluczyć wadę BCU ,która wpływała na centralny zamek gdyż po wymianie modułu centralny wciąż nie działa i dalej jestem w czarnej d... .
Teraz to już nie mam pomysłu...
Co to jeszcze może być z tym centralnym i oświetleniem kabiny???
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 20:44   

Panowie kupują inne BCU i tym rozwiązują problem. Wygląda na to, że coś w BCU zdechło.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 20:48   

ale BCU mam nowe i dalej nie mam światła w kabinie i nie działa mi centralny.Zastanawiam się nad wymianą zamka od strony kierowcy ale nie wiem czy to dobry pomysł bo co on ma do światła w kabinie :/
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 20:53   

I do zamka centralnego, i do światła w kabinie jest BCU. Wygląda że jest z nim coś nie tak - pewnie byłe nowe w rękach tamtych panów stało się nie nowym po nieprawidłowym podłączeniu za pierwszym razem…
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wycieraczki nie działają
_pX_ Rover serii 75, MG ZT 12 Pią Paź 28, 2016 22:33
marcin.misek
Brak nowych postów [R75] Nie działają wycieraczki
oparek Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Sty 06, 2015 12:22
Prezesja
Brak nowych postów [R75] Lusterka działają ale.....
Mar35ek Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Gru 13, 2009 23:20
faecd
Brak nowych postów [R75] Lusterka nie działają
sash997 Rover serii 75, MG ZT 16 Pią Kwi 19, 2013 23:59
rAfAl86_6A
Brak nowych postów [R75] Silniczki świateł nie działają
lukasz5992 Rover serii 75, MG ZT 20 Pon Sty 29, 2018 10:11
christopher7



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink