Forum Klubu ROVERki.pl :: [620]Skakanie obrotow na jałowym na benzynie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[620]Skakanie obrotow na jałowym na benzynie
Autor Wiadomość
manifestorian 



Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 63
Skąd: BIAŁYSTOK



Wysłany: Sro Maj 11, 2011 19:04   [620]Skakanie obrotow na jałowym na benzynie
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Jak w temacie dzisiaj w drodze skonczyl mi sie gaz i musialem jechac na benzynie o dziwo, podczas wrzucania na luz auto zaczynalo szalec. z 1000 obrotow wskakiwalo na 1500 przytrzymywalo sie tam 1-2 sek po czym znowu wracalo na 1000 tam jakals sekunde i znowu na 1500 i tak caly czas. ocb? Czy ktos mial z czyms takim stycznosc? Przypadlosc ta istnieje tylko na benzynie
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 11, 2011 19:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Czw Maj 12, 2011 13:58   

Rozumiem, że nie masz instalacji gazowej sekwencyjnej, więc jeżeli tak to ja bym obstawiał czujnik obrotów biegu jałowego (Nazywa się to chyba IAC). Trzeba go przeczyścić, a jak to nie pomoże to wymienić. Dostęp przy 2.0 jest bardzo łatwy.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
manifestorian 



Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 63
Skąd: BIAŁYSTOK



Wysłany: Czw Maj 12, 2011 14:21   

CHodzi poprostu o przeczyszczenie krokowca/przepustnicy? jesli nie to gdzie takowy czujnik sie znajduje bo szukalem po manualu hondy i do niczego konstruktywnego nie doszedlem.
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Czw Maj 12, 2011 14:23   

Tak jak kolega wyżej wspomniał, na początek przeczyść silniczek krokowy, musisz go wykręcić i wyczyścić/wymoczyć najlepiej w benzynie ekstrakcyjnej, ewentualnie rozpuszczalnikiem potraktować tak aby znajdujący się w środku IAC syf odpuściło i uważać by nie zamoczyć części elektrycznej, po czyszczeniu konieczne jest przeprowadzenie regulacji obrotów biegu jałowego, dużo by tu pisać więc jak jesteś zainteresowany, masz chęci to napisz i podeślę ci poradnik w PDF jak wykonać samemu czyszczenie IAC i regulację obrotów, mam też inne poradniki np. czyszczenie przepustnicy to też może ci się przydać ;) .

.pdf]http://www.filesonic...i_[MID-RES].pdf
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
manifestorian 



Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 63
Skąd: BIAŁYSTOK



Wysłany: Czw Maj 12, 2011 14:37   

Dziekuje za szybka odpowiedz. Poradniki juz dawno zassałem , tyle ze nigdy nie zebralem sie zeby wykonac te czyszczenia. Widze ze teraz nadszedł czas. Ponadto z innej beczki duza szkode moge wyrządzić dla silnika dajac tak mala dawke gazu(lpg) ze na jałowym samochód sie trzesie ? obroty nie faluja 3maja sie na 2 kreseczce
Ostatnio zmieniony przez manifestorian Pią Maj 13, 2011 13:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomason 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 156
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Maj 12, 2011 18:35   

to, ze trzesie mozliwe iz poduszki silnika juz padly :) Posprawdzaj
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Czw Maj 12, 2011 19:19   

Mogą to być to poduszki lub jedna z nich, sprawdź jak się zachowują na wolnych obrotach a jeśli ostatnio wymieniałeś rozrząd to być może jest źle ustawiony i silnik drga ... ja bym na początek właśnie sprawdził poduszki, kable WN, świece, kopułkę i palec rozdzielacza.
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Pią Maj 13, 2011 00:56   

manifestorian napisał/a:
Ponadto z innej beczki duza szkode moge wyrządzić dla silnika dajac tak mala dawke gazu(lpg) ze na jałowym samochud sie trzesie ?

Kolega nie zapytał się o przyczynę trzęsienia, tylko o to czy może wyrządzić krzywdę regulując w ten sposób instalację (czyt. ze zrozumieniem). Odpowiedź brzmi: Tak! Przy zbyt ubogiej mieszance wypalają się gniazda zaworów. Mój znajomy też tak sobie ustawił w Civicu i niedługo później remontował silnik.
Co do tematu to krokowiec krokowcem, ale mi chodziło o przeczyszczenie innego zaworka. Być może nie nazywa się on IAC i tu zrobiłem błąd. Dokładnie chodzi o takie coś z okrągłą klapką od góry na dwie śrubki. Nie mogę znaleźć w internecie zdjęcia silnika takiego, żeby to było dobrze widać.
Już był o tym wątek, Maciej nie mógł się uporać właśnie ze skaczącymi obrotami.
Czy jak auto dobrze się nagrzeje to problem ustaje?
Jeżeli tak to właśnie na 99% to właśnie to, jeżeli nie to czyściłbym krokowiec, który tak czy siak warto przeczyścić, bo powinien być czysty, a na pewno dawno nikt go nie czyścił, a roboty przy tym za bardzo nie ma. Warto też wyregulować zawory, bo mam przeczucie, że też w tym aucie nie były zbytnio regulowane jeżeli ktoś tak bardzo oszczędza na aucie.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pią Maj 13, 2011 07:30   

Wiem, ze od poczatku chodzilo ci o FTIV (fast thermal idle valve) mialem o tym wspomniec, ale skpro kolega do tej pory nie zajal sie krokowcem to moze tak zaczac od niego? Co? Zawory tez jak najbardziej nie zaszkodzi sprawdzic bo maja ogromny wplyw na prace silnika, ale ja juz nie pisze bo widze, ze inni wiedza lepiej co i jak.
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Maj 13, 2011 07:34   

manifestorian, na początek regulacja zaworów.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
manifestorian 



Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 63
Skąd: BIAŁYSTOK



Wysłany: Pią Maj 13, 2011 13:10   

Okej, dzieki za wszelkie porady jak nadejdzie okazja (wolny czas i ladna pogoda) to zjame sie czyszczesniem przepustnicy i krokowca. ponadto ile moze kosztowac regulacja zaworów?
 
 
tomason 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 156
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Maj 13, 2011 14:31   

Koszty sa niewielkie ja placilem 20 + 30 uszczelka pod pokrywe zaworow :mrgreen:
 
 
manifestorian 



Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 63
Skąd: BIAŁYSTOK



Wysłany: Pią Maj 13, 2011 17:47   

Nie chce zaczynac nowego tematu to podebne sie pod to.Jak skutecznie wylaczyc cały układ ABS,zeby nie dzialaly pompy i takie tam.... (fajnie by bylo zeby hamulce dzialaly) Czy wystarczy wyjac poprostu bezpiecznik? Jesli tak to ktory?(znalazlem takie cus...)
pod kierownica znajduje sie jeszcze jeden bezpiecznik Nr7. (moduł ABS,panel sterowania nagrzewnicy,przekaznik i modul wentylatora chlodnicy,przekaznik szyby grzewczej



Ponadto drugi problem nastapil dzis jakies 2 godziny jadac w korku zauwazylem ze sprzeglo troche opadlo,wczesniej z tego co pamietam odbijało do samej gory, teraz jest pare cm luzu.płynu ze zbiorniczka nie ubyło,Dzis rano zauwazylem ze sprzeglo inaczej chodzi, "latwiej sie na nim poruszac"(czyli łatwiej rozpedza,rusza auto tylko na odpuszczeniu troche sprzegla,bez dodawania gazu) sprzeglo stalo sie troche twardsze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ Rover 620 SDI] Spadki i wzrosty obrotów na biegu jałowym.
Artur20-2012 Rover serii 600, Honda Accord 9 Wto Sie 07, 2012 09:33
Artur20-2012
Brak nowych postów [R620] Nie jedzie na benzynie
szags Rover serii 600, Honda Accord 6 Sob Paź 30, 2010 12:09
oprawca_1978
Brak nowych postów [620ti] Problem z paleniem na benzynie
jaroxx Rover serii 600, Honda Accord 0 Nie Gru 25, 2011 11:57
jaroxx
Brak nowych postów [R620Si LPG] Nie chce zapalić na benzynie
mirek_20 Rover serii 600, Honda Accord 9 Nie Maj 20, 2012 10:04
mirek_20
Brak nowych postów [R618]!rover gaśnie na benzynie i na gazie!
igunia7 Rover serii 600, Honda Accord 3 Pią Paź 21, 2011 23:06
marthinez



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink