Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214] Komputer samochodowy, projekt.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214] Komputer samochodowy, projekt.
Autor Wiadomość
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 11:08   

tuners bardzo fajnie by to wyszło, ale nie mam takich umiejętności.
Trzeba wydłużyć ładnie ten panel środkowy i zachować krzywizny itd. do tego cięcie deski. W razie czego chciałbym móc to wymontować i zostawić jak fabryka dała, stąd ten drugi panel zakupiony :) Do tego te nawiewy, wygląda to świetnie..ale, jak tam zajrzałem to otwór jest do przodu i jest tam dosyć ciasno, trzeba by wyciąć otwór w desce w miejscu zegarka większy i dopiero kombinować jak wydłużyć tunel nawiewu i wygiąć w drugą stronę bo sam wkład nawiewów ten wyciągany jest dosyć długi.

Dołączam moją wizualizację :)

Jeśli chodzi o widocznosć, niestety idealnie tego się nie uda mi zrobić żeby było dopasowane do oczu. Pogodziłem sięz tym i sterowanie albo na światłach, postoju albo na ślepo pilotem.... nie wiem cyz wyżej pisałem że całość będzi sterowana pilotem radiowym. Kierunkowe przyciski itd...do komputera. W chwili obecnej radiem steruję pilotem bo mam za daleko do radia (za dlugie nogi) więc tu powinno byćpodobnie zeby samą ścieżkę zmienić :)

Acha, co do "drewna" będzie okleina albo carbon, albo alu albo piano black...najbardziej skłaniam sięku piano black. Cały panel środkowy planuję na czarny mat pomalowaćale nie wiem jak będize z wytrzymałością lakieru na uszkodzenia mechaniczne drobne...

[ Dodano: Pon Maj 23, 2011 11:08 ]
Na razie w formie roboczej, położona mata, wycięty otwór na ekran, jednak nie będzie rzeźbyz własną ramką tylko pociąłem obudowę ekranu z uchwutyami na matrycę żeby nie stracićtygodnia na bezsensowną pracę. Ramka przyklejona wyschła już wczoraj, dzisiaj robięotwór i mocuję ramkę radia pod ekranem, potem pójdąnawiewy, 2 gniazdka zapalniczkowe, przyciski komputera, panel kontrolny ekranu, półka na elektronikę ekranu i jak wszystko wytnę i zamocuję będize wykańczanie, szpachla włókno, wykończeniowa i szlifowanie aż do ideału.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 23, 2011 11:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Sob Maj 28, 2011 05:59   

Wydryszek, No widzę dobrze Ci idzie jedna porada jak będziesz wygładzał szpachlą albo coś dorabiał w takim miejscu to szpachla z włóknem do większych otworów a potem bumper fix (konsola ,środkowa jak i deska często jest narażona na drgania i ugięcia i pochylenia dość minimalne ale zwykła może nie wytrzymać a bumper fix jest giętka i się ugnie na tyle :) )
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 14:04   

tuners, dzięki za podpowiedź, bardzo cenna uwaga. Zresztą jak każda Twoja wypowiedź. Miło mi że monitorujesz przebieg prac i się odzywasz bo parę rzeczy dzięi Twoim sugestiom zmieniłem. Poleciało pomógł bo tak mogęsięnajprościej odwdzięczyć.

W chwili obecnej pod monitorem jest 0,5cm włókna na grubo a niżej prawie nic nie ma, jest wycięty długi prostokąt, wcięty w plastiki obudowy aby zmieścić radio i nawiewy, nie do końca mam przemyślane jak zamontować panel nawiewów bo fabrycnzie jest on dokręcony do fajnych mocowań.

Niemniej jednak już teraz wiem że radio będzie na samym dole a panel nawiewów zaraz pod monitorem, cały moduł sterowania nawiewami jest dłuższy od radia i może się tak nisko nie zmieścić jak myślałem, ale muszę jeszcze raz rozgrzebać deskę w samochodzie i pomierzyć wszystko.

Dzisiaj chcę na szybko "dokleić" gniazdka zapalniczek po obu stronach a może jutro znowu robiorę konsolę i jak pomierzę, zajmę się montażem ramki radia która jest gotowa, albo ramki konsoli nawiewów.

Bumper fix - masz na myśli jakiś specjalny środek o takiej nazwie czy może nadaje siędo tego zwykła szpachla do plastików??
Mam zapas własnie takiej do plastików i zastanawiałem się nad wykańczaniem właśnie z jej użyciem.

Jak wszystko skończę, postaram siętak dotrzećwłókno z żywicą żeby nie było wielkich wybojów a jak będą ubytki to tam matęi dopiero na to wygładzone chyba tylko wykończeniówki kilka cienkich warstw.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 22:38   

bumper fix to środek firmy novol głównie do elementów plastikowych mających do czynienia z ugięciami itd.

Heh masz pilot do radia? jak nie to możesz mieć problemy z obsługą ale więcej nic nie da się zrobić :D

Co do samej szpachli nie trzeba się bać że tak od razu spęka czy coś jak jest dobrze zrobiona różne cuda wytrzymuje (ostatnimi czasy załatałem t4 firmową ale mało dokładnie i nie dałem jej wyschnąć przy ruszeniu odsunęła się na 0,5cm na samym dole i tak jest już od 3 miesięcy i mimo Hardcorowych warunków w jakich musi pracować nie kruszy się i nie pęka. A dobrze nałożona wygładzona (odczekana) jest twardym zawodnikiem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 23:53   

Looknąłem do siaty z produktami i jednak mam bumper fix novola :D
Pilot do radia na szczęście mam.
Ze szpachlą ostrożnie :D ok, będę uważał.
Jutro mam nadzieję coś fajnego zrobić i zapodać zdjęcia.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Czw Cze 09, 2011 00:32   

i jak w temacie?
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 13, 2011 22:36   

Fakt...dawno nie pisałem bo miałem jeszcze kilka innych spraw na głowie.
Dzisiaj moe zrobię jakieś zdjęcia. Konsola środka w kwestii ramek już prawie gotowa, muszę jeszcze tylko obrobić ramkę na nawiewy bo mam ją do połowy fabryczną (wycięta z konsoli wcześniej) a od połowy w góryę, do wyświetlacza muszę jąładnie wyrzeźbić żywica mata szpachla. Ramka radia wklejona na dole i już obrobiona matą. Dzisiaj będę rozbierał w samochodzie konsolę i sprawdzał czy nie wymaga żadnych przeróbek konstrukcyjnych.

Dokupiłem już wszystkie kable i włącnziki, brakuje mi jeszcze tylko zasilacza do lapka ale to niebawem.

Wieczorem zapodam fotki... :)

[ Dodano: Pon Cze 13, 2011 22:36 ]
Dzisiaj w końcu udało się zrobić wstępną przymiarkę. Wszystko pasuje idealnie. Jeszcze do zrobienia uchwyty na panel nawiewów ale na razie nie wiem jak to wykombinować.

Na razie dużo tu włókna z żywicą, szpachli warstwami, nie wykończonej, dużo jeszcze drobnej obróbki przed malowaniem ale już fajnie w samochodzie na żywi to wygląda :D

Poniżej zdjęcia... aczkolwiek w tej chwili już mało aktualne bo przez dwie godziny dziisaj doszło sporo szpachli i wykończeń :)

Ostatnie zdjęcie najbardziej aktualne.
Otwór na nawiewy wyprofilowany a nie taki kanciak, i poprawione krzywizny.
przeprojektowane trochę bo wstępnie nawiewy miały być na samym dole i powycinałem wszystkie ramki, długo zeszło się z ustawieniem tego jak należy, pracy jest sporo.











_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Wto Cze 14, 2011 13:56   

No zapowiada się ciekawie, czekam na efekt końcowy :)
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 20, 2011 23:34   

Aktualizacja.

Dzisiaj pomalowaną konsolę wsadziłem do samochodu. Poniżej zdjęcia. Niestety nie wygląda to wspaniale gdyż zaprzestałem marnowania życia na gładzenie szpachli. Niebawem konsola zostanie oklejona folią czarny mat albo carbon tłoczona.

Panel nawiewów zamontowany, jutro jezcze "kosmetyka" panelu i zostaje lutowanie, podłączanie, przeciąganie kabli i finalizowanie :)

Proszę o nie komentowanie jakości "malunku" i garbów na konsoli gdyż jak wspomniałem, w końcówce robione na odwal a nie na pokazy (strasznie długo się schodzi żeby ładnie wyszło).
Zdjęcia są z wczesniejszej przymiarki dzisiaj, wieczorem już lepiej wszystko wyglądało.

W trakcie wykonywania nowy skórzany mieszek.




:)




_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Wto Cze 21, 2011 08:40   

proponuje po wszystkim można by dać do flokowania tą konsolę :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 21, 2011 08:55   

Zdjęcia jakoś bardzo "agresywnie" ukazująwszelkie niedoskonałości, w rzeczywistości jest ciut ładniej aczkolwiek do ideału daleko. Zastanawiam się czy flock czy folia czary mat albo carbon tłoczony żeby ukryć niedoskonałości.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 21, 2011 12:50   

A co to za włączniczek przy skrzyni biegów ? ;>
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 21, 2011 13:22   

Hehe, to pstryczek elektryczek od "głównego" zasilania komputera a ten mały czerwony to guzik POWER komputera.
Dzisiaj bęe sięjeszcze zmagał i na razie nie wiem którędy przeciągnąć z komory silnika kabel zasilający "zapalniczki" w samochodzie, prowadzę kabel taki "komputerowy" zasilający monitory itd więc wydajność prądowa duża i będzie bezpiecznik główny na kablu tylko nie wiem jaki dać.
Kabel doprowadzi zasilanie do środka i pod to podpięte będą dwa gniazdka 12v dla nawigacji i CB i do tego oddzielna "wiązka" dla monitora i laptopa.

Wiem że jakoś kable od kontrolki LPG ciągnęli przez ścianę ale muszęprzegrzebaćczy po lewej czy prawej stronie gdzieś.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Dudek 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 236
Skąd: Zielonka

Rover 25

Wysłany: Wto Cze 21, 2011 22:51   

Muszę przyznać, że wygląda to coraz ciekawiej :-)
Moim zdaniem chyba najlepiej byłoby okleić konsolę folią carbon :-) ale to tylko moje zdanie :razz:
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Cze 26, 2011 23:12   

A widzisz Dudek moje jest takie samo zdanie :D
A cały projekt....ech, strasznie się z tym schodzi czasu i dużo kombinacji żeby elementy wyposażenia zostały w fabrycznym stanie w razie czego.
Niestety zabawa jest w linkami od nawiewu, o ile zamocowanie w obecnej pozycji to pestka o tyle z linkami jest nie lada problem. Tylko jedna idzie w dół i umożliwia swobodne podpięcie (chociażi tak muszę ją skrócić) pozostałe są na wymiar dociągnięte jakimiś szparami między elementami za konsolą i bardzo ciężko cokolwiek spowrotem założyć. W praktyce jest więc teraz tak, że praktycznie nie mam już możliwości ustawienia nawiewu z zewnątrz/wewnątrz...domyślnie jest obieg zewnętrzny (i dobrze) i trzeba skracać linkę odpowiadającą za ustawienie nawiewu gdzie ma wiać (nogi, szyba, twarz etc.)

Dzisiaj do 22:00 podpinałem elektronikę monitora i jutro jeszcze muszę jeden plastik za konsolą przyciąć, skrócić linkę i podłączyć monitor i przykręcam konsolę. Zasilanie już poprowadzone z komory silnika.

teraz jeszcze tylko dociągnąć kable od tylnej kanapy do bagażnika i umiejscowić gdzieś laptopa....acha, jeszcze pod włączniki się dolutować :)


W kwestii napotkanych problemów mam jeszcze małą zagwozdkę, w plastiku/tunelu hamulca ręcznego jest z tyłu zapalniczka i pod nią śruba od ręcznego....ale z przodu, blisko lewarka w tymże plastiku jest mała zaslepka o wymiarach 3x7cm powiedzmy. Chcąc tamtędy prowadzić kabel wyjąłem tąmałą zaślepkę i odkręciłem jedną z dwóch śrubek tam będących.... wykręciłaa sięi owszem ale wyciągnać jej sie nie da.... wkręcićteż nie. Boję sie że coś pokręciłem i ta śrubka odpowiada za jakieś regulacje hamulców lewa i prawa strona...bardzo proszę niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu...

[ Dodano: Nie Cze 26, 2011 23:12 ]
Niniejszym z przykrością zawiadamiam o zatrzymaniu prac nad CarPC. W nocy ze srody na czwartek czyli dosłownie po zamontowaniu konsoli środkowej z ekranem i radiem, dokonano na szczęście neiudanej próby włamania do Roverka.

Projekt został zarzucony w finalnym etapie podłączania laptopa (przy okazji rozwaliłem lapka do tego przeznaczonego :( ).

W przypadku zainteresowania zakupem i odbiorem osobistym zamieszczę jutro w dziale sprzedam, ogłoszenie.
Na sprzedaż (symboliczna opłata) jest konsola gotowa, monitor 8" z kompletną elektroniką sterującą, (gniazdo VGA D-Sub), kabel do monitora 5m.

Prace nad projektem zajęły mi bardzo dużo czasu i pochłonęły pewną kwotę pieniędzy jednak szyby, zamki, klamki i ładna deska rozdzielcza, radio, CB radio i antena są dla mnie wazniejsze niż CarPC. W następnym samochodzie sobie zamontuję zwykłą stację multimedialną.
Niestety mieszkam gdzie mieszkam a że tu najwięcej bezmózgiego bydła to coż poradzić.

.....szkoda
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Nie Cze 26, 2011 23:44   

:/ Skąd się biorą tacy ludzi ?!?! :/
 
 
 
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 07:01   

nom szkoda, jednak chyba dobrze mówiłem że szybciej i łatwiej by było przerobić nawiewy główne i podciągnąć do góry obudowę ekranu.

sam zastanawiam się czy nie przedłużyć zegarka i powiększyć go żeby weszło tam radio multimedialne zrobić zaślepkę na to żeby nikt niepowołany nie wiedział co to a w razie czegoś cyk i wysuwany ekran 7 cali do góry ;d akurat powinien być na dobrej wysokości
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 27, 2011 08:45   

plemaster, szkoda gadać, 10 lat w mojej okolicy nie było zadnej kradzieży radia aż tu nagle jendej nocy...

tuners, dzięki za wsparcie w projekcie, masz rację, mniej komplikacji by było z nawiewami. Ae na szczeście po 3 godzinach wczoraj udało się przywrócić stan fabryczny....i jakoś tak fajnie teraz w środku, doceniłem oryginalne plastiki.

A z zegarkiem działaj i rób fotorelację :)
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rover 200 - projekt Car Audio
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 16 Sob Paź 11, 2008 19:17
michone
Brak nowych postów Komputer w R75
Ibram Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sob Maj 30, 2015 17:00
Ibram
Brak nowych postów [r214 si 97r] radio
pcmirek Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Czw Cze 05, 2008 20:20
pietro
Brak nowych postów R214 16 1999
PRZEDNIE GŁOŚNIKI
DeeBo Car-audio, nawigacje, radia CB 11 Wto Wrz 25, 2007 14:50
Yog-Sothoth
Brak nowych postów radio r214
bajon11 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Wto Lip 05, 2011 08:25
Pływak



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink