Forum Klubu ROVERki.pl :: [214] Dziwna Praca Skrzyni Biegów Po Wymianie Oleju .
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: szoso
Sob Sie 20, 2011 10:14
[214] Dziwna Praca Skrzyni Biegów Po Wymianie Oleju .
Autor Wiadomość
ziomek30 




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 36
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Sie 18, 2011 16:19   [214] Dziwna Praca Skrzyni Biegów Po Wymianie Oleju .
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1997

Witam serdecznie Klubowiczów
Mam problem z moim cacuszkiem mianowicie jakiś tydzień temu coś mnie podkusiło i stwierdziłem że wymienię olej w skrzyni biegów a niech ma mój Roverek coś od życia .
Przeczytałem chyba całe forum co kto poleca i jak to zrobić ,zakupiłem olej przekładniowy MTF 94 TEXACO który jest polecany do skrzyni roverków i niestety nie wiem co teraz .
Mianowicie jak silnik jest zimny to biegi wchodzą jak wcześniej czyli płynnie ,ale jak przejadę się trochę dalej i skrzynia się rozgrzeje to niestety już zaczyna sie problem i biegi od 3 w górę wchodzą z oporem ,cała wajcha od zmiany biegów nie chodzi juz tak płynnie .
W czym tkwi problem ?? ??
POMOCY !! !!
_________________
Życie ma uroki kiedy wpinam sie w bloki .
Ostatnio zmieniony przez ziomek30 Sob Sie 20, 2011 15:07, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 18, 2011 16:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Sie 19, 2011 12:00   Re: [214]DZIWNA PRACA SKRZYNI BIEGÓW PO WYMIANIE OLEJU

ziomek30 napisał/a:
WITAM SERDECZNIE KLUBOWICZÓW
MAM PROBLEM Z MOIM CACUSZKIEM MIANOWICE JAKIŚ TYDZIEŃ TEMU COŚ MNIE PODKUSIŁO I STWIERDZIŁEM ZE WYMIENIĘ OLEJ W SKRZYNI BIEGÓW A NICH MA MÓJ ROVEREK COŚ OD ŻYCIA .PRZECZYTAŁEM CHYBA CAŁE FORUM CO KTO POLECA I JAK TO ZROBIĆ ZAKUPIŁEM OLEJ NPRZEKŁADNIOWY MTF 94 TEXACO KTÓRY JEST POLECANY DO SKRZYNI ROVERKÓW I NIESTETY NIE WIEM CO TERAZ
MIANOWICIE JAK SILNIK JEST ZIMNY TO BIEGI WCHODZĄ JAK WCZEŚNIEJ CZYLI PŁYNNIE ALE JAK PRZEJADĘ SIE TROCHĘ DALEJ I SKRZYNIA SIĘ ROZGRZEJE TO NIESTETY JUŻ ZACZYNA SIĘ PROBLEM I BIEGI OD 3 W GÓRĘ WCHODZĄ Z OPOREM CAŁA WAJCHA OD ZMIANY BIEGÓW NIE CHODZI JUZ TAK PŁYNNIE CO SĄDZICIE O TYM W CZYM TKWI PROBLEM
POMOCY !! !!!!!!!!!!!!!!


odkręcałeś korek przelewowy z boku skrzyni podczas wymiany? Może za dużo lub za mało jest?
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Sie 19, 2011 12:21   

Ile wlałeś tego oleju ??
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
ziomek30 




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 36
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sob Sie 20, 2011 15:06   

No więc tak po spuszczeniu starego oleju wlałem do skrzyni 2 litry nowego oleju więcej niestety nie miałem po odkręceniu śruby sprawdzającej okazało się że nie wylatuje nadmiar więc sprawdziłem ile go brakuje wsadziłem plastikowa opaskę i brakowało +/- 5mm .
Całość zakręciłem i zamówiłem jeszcze litr oleju dolałem później jeszcze pół litra oleju i podjechałem na kanał odkręciłem i wyleciał nadmiar i to by było na tyle .
Tak się teraz zastanawiam czy nie sprawdzić jeszcze poziomu jak skrzynia będzie ciepła może się ten olej jakoś rozszerza i jest go za dużo jak jest ciepły ?
_________________
Życie ma uroki kiedy wpinam sie w bloki .
 
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Nie Sie 21, 2011 09:26   

Jak znajdziesz przyczynę to daj znać, bo u mnie jest podobnie, tzn. biegi wchodzą ciężej, ale nie na tyle żeby był jakiś dyskomfort z tego powodu. Miałem właśnie wymieniać olej z tego powodu bo pomyślałem, że może jeszcze coś się rozsypie za jakiś czas. Po przeczytaniu twojego posta się jednak wstrzymam z wymianą.
 
 
 
ziomek30 




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 36
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 13:00   

Po przejechaniu 500 km stwierdziłem ze problem jak by po mału ustąpił ,być może na początku olej zaczął wypłukiwać jakieś stare syfy i dlatego jak sie skrzynia rozgrzała to ciężej chodziła. Na razie odpukać w niemalowane ale chodzą biegi płynnie jak malinka .
_________________
Życie ma uroki kiedy wpinam sie w bloki .
 
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 13:03   

ziomek30 napisał/a:
Po przejechaniu 500 km stwierdziłem ze problem jak by po mału ustąpił ,być może na początku olej zaczął wypłukiwać jakieś stare syfy i dlatego jak sie skrzynia rozgrzała to ciężej chodziła. Na razie odpukać w niemalowane ale chodzą biegi płynnie jak malinka .


Mi po wymianie czasami zgrzytał wsteczny, i każdy chodził minimalnie ciężej, ale dzień dwa trzy, przejechane kilkaset km i już jest wszystko super - chyba to się musi faktycznie "przeżreć" :)
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR 105]Wymiana oleju w skrzyni biegów
Sajgon Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Czw Kwi 14, 2011 08:52
Kris
Brak nowych postów [214 si] wymiana oleju w skrzyni biegow
sew87 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Kwi 05, 2011 15:47
asgard88
Brak nowych postów [ROVER 200] Wyciek oleju ze skrzyni biegów !
lukasz123 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sob Lut 05, 2011 00:00
lukasz123
Brak nowych postów [R25 1.4 '03] Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Fu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Maj 13, 2008 10:20
piter34
Brak nowych postów [R214i 97r]wymiana oleju w skrzyni biegów
tomasz123 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Lis 14, 2008 10:00
thef



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink