Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Nie odpala, prawdopodobnie przeskoczył pasek rozrządu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Nie odpala, prawdopodobnie przeskoczył pasek rozrządu
Autor Wiadomość
capri1 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 29
Skąd: Krosno



Wysłany: Sro Sie 24, 2011 13:31   [R45] Nie odpala, prawdopodobnie przeskoczył pasek rozrządu
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2000

Przytrafił mi się przykry przypadek, spokojne ruszanie na światłach, hałas spod maski i silnik zgasł. Rozrusznik kręci, silnik nie odpala, słychac że nie ma kompresji w cylindrach.
Po oględzinach okazuje się, że zerwał się pasek od wspomagania (około 10 000 km od wymiany), wpadł pod pasek od alternatora (pasek poszarpany) i najprawdopodobniej wpadł też pod pasek rozrządu. Pasek rozrzadu jest na swoim miejscu, silnik się kręci, dziwnych dźwieków nie wydaje, ewidentnie nie ma kompresji. Dziś się okaże jakie straty.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 24, 2011 13:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Sie 24, 2011 14:53   

Niefajnie, trzymamy kciuki, żeby straty były możliwie małe...
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Sro Sie 24, 2011 21:30   

No niestety silnik kolizyjny, ale zawory są tak delikatne,że jeśli są uszkodzenia to w zasadzie tylko one. Czasem prowadnice i w tym wypadku najlepiej wymienić głowicę
A już naprawdę bardzo rzadko tłoki i pokrzywione korbowody.
Jednak zanim przystąpi się do rozbiórki założyć pasek rozrządu, ustawić rozrząd, spróbować pokręcić wałem silnika przynajmniej dwa obroty i jeśli nic nie blokuje próbować odpalić. Zdarzają się przypadki że jeśli pasek zerwie się przy niskich obrotach nic się nie dzieje.
_________________
rom
 
 
capri1 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 29
Skąd: Krosno



Wysłany: Sro Sie 24, 2011 22:56   

Niestety mechanicy nie postarali się dzisiaj, ściągneli tylko pokrywę zaworów i osłony paska. Pooglądałem wszystko i wygląda to tak: pasek od wspomagania zmielony, pasek alternatora poszarpany, wiszą "ferfocle". Pasek rozrządu jest na swoim miejscu, co dziwne nie znalazłem na nim żadnych uszkodzeń, nawet otarć, to samo na osłonach. Obróciłem kilka razy wałem nic nie blokuje, kompresji nie ma, wychodzi mi na to że pasek przeskoczył o kilka zębów, pewnikiem co miało się pogiąć się pogieło. Jutro maja ściągnąć głowice i zobaczymy co dalej.
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Czw Sie 25, 2011 01:09   

Nie napisałeś czy rozrząd przestawiony czy nie, ale pewnie tak skoro nie wyczuwa się kompresji, chociaż przy ręcznym kręceniu ciężko to czasem wyczuć.
_________________
rom
 
 
capri1 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 29
Skąd: Krosno



Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 12:36   

Głowica ściągnięta, niestety wszystkie zawory oberwały, ssące mocniej (dość znaczne dołki na tłoku) wydechowe trochę mniej. Szpec od głowic stwierdził po wstępnych oględzinach, że ssąse do wymiany, wydechowe musi sprawdzić.
Pytanie: jak powinna obracać się pompa wspomagania, ręką spokojnie ją obracam ale stawia znacznie większy opór niż pompa wody, spotkał się ktoś żeby pompa wspomagania się zatarła ?

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2011 12:36 ]
Samochód jeździ, wymienione wszystkie zawory ssące, 2 wydechowe (trochę na zapas chyba). Koszt zerwania paska od wspomagania !! : 950 pln części, 300 pln robocizna, 170 robocizna głowicy :(
No a teraz osłuchując jak chodzi zrobiony silnik usłyszałem, że łożysko wyciskowe sprzęgła zaczyna cos nabąkiwać o wymianie :( dobrze, że lubię ten samochód :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r400] Nie odpala, prawdopodobnie kłopot z gazem
flapjck1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Wto Lis 30, 2010 21:45
flapjck1
Brak nowych postów [R45] Pasek rozrządu
markopolo374 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Lis 27, 2008 16:54
markopolo374
Brak nowych postów [R416 97r] Pasek rozrządu
magart Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Sob Paź 10, 2009 11:25
azor77
Brak nowych postów [MG ZS] Pasek rozrządu prawy
bad_gs Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pią Lip 31, 2015 13:26
bad_gs
Brak nowych postów [MG ZS 180] Zerwany pasek rozrządu
Kermit Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sro Sie 29, 2018 19:29
Kermit



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink