Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620si]centralny problem pomocy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620si]centralny problem pomocy
Autor Wiadomość
djvolume 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 28
Skąd: siemiatycze



  Wysłany: Nie Lip 24, 2011 12:51   [R620si]centralny problem pomocy
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

witam, koledzy mam problem z zamkiem centralnym, pilot oryginalny na podczerwien dziala bo slysze jak w centralce w bagazniku tyka przekaznik ale centralny nie dziala wogole ani z pilota ani z kluczyka trzeba wszystkie drzwi recznie zamykac, bezpieczniki ok wszystkie. moze podpowiecie gdzie sie przekaznik znajduje? od czego zaczać? na forum szukalem to jedynie znalazlem o przewodach w slupkach drzwiowych ale u mnie centralny calkiem umarl... dzieki z gory za pomoc:)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 24, 2011 12:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rami1000 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 147
Skąd: sierpc



Wysłany: Nie Lip 24, 2011 21:59   

W takim razie wina po stronie centralki. W "sam naprawiam" Accorda jest instrukcja sprawdzania usterek centralnego
 
 
djvolume 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 28
Skąd: siemiatycze



Wysłany: Pią Lip 29, 2011 15:00   

mam jeszcze jedno pytanie na desce rozdzielczej swieci mi sie caly czas kontraola otwartych drzwi czy w tym przypadku centralny nie bedzie wogole dzialal?i czy te krancowki sa w zamku wbudowane czy to te przykrecone do slupkow?
 
 
TrAViShOn 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 351
Skąd: 3MiA100



Wysłany: Pią Lip 29, 2011 15:11   

Krańcówki są na słupkach, a skoro nie działają to pewnie dlatego nie uruchamia się alarm, choć głowy nie daję, bo nie wiem jak to jest dokładnie w przypadku alarmu na podczerwień.
_________________
'Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.' Lew Tołstoj
 
 
djvolume 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 28
Skąd: siemiatycze



Wysłany: Sob Lip 30, 2011 10:41   

robilem test wg ksiazki z hondy accord. wynik: mam przypaloną kontrolne alarmu lewe drzwi prawa dobra, lub przerwe w drzwiach, drugi blad to : przycisk blokady drzwi tylnych lewych pokazuje caly czas zamkniety. ale mysle ze pomimo tych bledow zamek powinien chodzic , jesli podaje prad przy sterowniku zamków to silowniki sie zalaczają ale czpienie blokujace w drzwiach ani drgną a slysze ze silniki pracują w jedną strone po czym wracają, bardzo dziwna sprawa ze czpienie sie nie ruszają w zadnych drzwiach, pilot podczerwieni dziala alarm się zalącza z kluczyka. stacyjka sprawna krańcówki drzwi juz tez sprawne. i co z tym fantem zrobić? jak kupilem auto to centralny juz nei działał.
 
 
rami1000 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 147
Skąd: sierpc



Wysłany: Sob Lip 30, 2011 11:19   

a po zamknięciu kluczykiem zamykają się wszystkie drzwi?
 
 
djvolume 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 28
Skąd: siemiatycze



Wysłany: Sob Lip 30, 2011 14:04   

nie nie zamykają się, aktywuje sie tylko alarm jedyny moment kiedy slysze silowniki w drzwiach jest tylko wtedy kiedy zmostkuje przewody przy centralce tak jak podaje ksiazka do accorda, lecz drzwi tez sie nie zamykaja i nie otwierają...
 
 
rami1000 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 147
Skąd: sierpc



Wysłany: Wto Sie 02, 2011 17:06   

pozamykaj drzwi kolego, nie na zamek, a następnie podaj na jeden z zaznaczonych pinów biegun plusowy na drugi na chwile minusowy. Nastepnie zamień bieguny miescami i zrób to samo. W ten sposób sprawdzisz czy z siłowniami wszystko ok. Jeśli tak drzy przy jednej opcji zamkną się przy drógiej otworzą. Oczywiście rób to na odłączonych od sterownika kostkach. schemat kostki jest widokiem od strony kabli jak dobrze pamiętam
 
 
djvolume 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 28
Skąd: siemiatycze



Wysłany: Pon Wrz 26, 2011 22:21   

ok kolego sprawdze to w wolnej chwili, ale robilem to wg instrukcji w sposob taki: cytuje: zewrzec przewodem styki yel/red2 i wht/blu oraz na moment styki wht/red i blk1, wszystkie drzwi powinny sie zablokowac po podlaczeniu na chwile akumulatora.
tak tez robilem a skutki opisalem powyzej juz wczesniej ze silowniki slyszalem ale jak by wracaly spowrotem a czpienie blokujace nie drgają... zrobie jeszcze tak jak mowisz.... pozdrawiam i napisze rezultat

[ Dodano: Sro Sie 24, 2011 20:22 ]
kolego tak jak mowiles zrobilem i wszystkie 4 zamki sie zamykaja i otwieraja, czyli odlaczam sterownik i podaje + i - na te 2 przewody, jaki z tego wniosek? co zepsute? czyzby cala centralka? przypomne ze jak kluczykiem drzwi zamykam to aktywuje sie alarm jak otwieram to dezaktywuje sie alarm pilot podczerwieni dziala lecz zamki jak by nie zyly, jedynie przewodami na odlaczonej centralce ...

[ Dodano: Pon Wrz 26, 2011 22:21 ]
rami1000, czekam na odpowiedż od ciebie... czyżby centralka sie zepsula u mnie w aucie od zamka alarmu?
 
 
rami1000 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 147
Skąd: sierpc



Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 19:37   

jesli podaje prad przy sterowniku zamków to silowniki sie zalaczają ale czpienie blokujace w drzwiach ani drgną


czy podczas testu drzwi kierowcy były zamknięte?jeslin nie zamki bedą tak robić.
 
 
djvolume 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 28
Skąd: siemiatycze



Wysłany: Sro Wrz 28, 2011 20:20   

zamki sie zamykaja i otwierają wtedy i tylko wtedy gdy odlaczam kostki od centralki i podaje + i - w zadnym innym wypadku nie reagują wogóle. jedynie alarm z kluczyka sie załącza i wyłącza. nic wiecej nie działa stacyjka dobra krańcówki sprawne. i co dalej?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620si] kłopot ze sprzęgłem POMOCY
vertevill Rover serii 600, Honda Accord 9 Czw Lip 12, 2012 23:54
magill
Brak nowych postów [R620Si] Problem ze sprzęgłem
arras5 Rover serii 600, Honda Accord 7 Nie Maj 12, 2013 08:46
tronsek
Brak nowych postów [R620si] Problem z naładowaniem aku
Misiek620i Rover serii 600, Honda Accord 6 Pią Lis 15, 2013 18:12
Misiek620i
Brak nowych postów [R620si] problem z zamkiem
voodo Rover serii 600, Honda Accord 3 Pią Sie 24, 2012 16:28
blessschild
Brak nowych postów [R620si] problem z radiem i zegarkiem
voodo Rover serii 600, Honda Accord 0 Sro Wrz 26, 2012 14:53
voodo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink