Forum Klubu ROVERki.pl :: Podwójne OC czy tak mozna wykorzystać?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Podwójne OC czy tak mozna wykorzystać?
Autor Wiadomość
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 08:53   Podwójne OC czy tak mozna wykorzystać?

Witam speców
Sprawa ma się tak. Kupiłem auto już dawno i przy zakupie sprzedający coś namieszał i jego ubezpieczenie towarzystwo przepisało na mnie a ja w międzyczasie ubezpieczyłem to auto w swoim towarzystwie i tym sposobem mam 2 OC na jedno auto (tamta jego ubezpieczalnia uparła się i nie chciała wycofać tego jego ubezpieczenia).
Dziś zdarzyła mi się przygoda i delikatnie stuknąłem autem i że to była pani sąsiadka to dogadywać się będziemy wieczorem. Wpadłem na pomysł że dam jej OC to przepisane przy kupnie na mnie bo i tak nie zamierzam go przedłużać i tym sposobem uratuje zniżki w swojej ubezpieczalni a mam tam ubezpieczone 2 auta.
Co myślicie można tak?
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 08:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 10:05   

Pierwsza sprawa, wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeśli nie wypowiedziałeś OC nabytego wraz z samochodem (nie jak w UK, że ubezpiecza się kierowcę) to jest ono na Ciebie, pomijając wpisy na polisie i rekalkulację składki. W tym momencie jesteś właścicielem dwóch OC chociaż zadnych przywilejów większych nie masz niż osoba posiadająca jedno OC. Możesz teraz wypowiedzieć tamto ubezpieczenie z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

O ile to możłiwe to w przypadku skorzystania z dowolnego OC aby zachować na drugim zniżki, wprowadzasz w błąd ubezpieczalnie ukrywając "szkodę" na drugiej polisie i tego nie radzę robić.

Ale niech ktoś sięjeszcze bardziej rozeznany w temacie wypowie :)

[ Dodano: Pią Wrz 30, 2011 10:05 ]
To jeszcze zależy jak podchodzi do tematu zniżek Twoja ubezpieczalnia i nie wiem czy to "stare" OC zostało teraz przedłużone i w tym problem??
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 10:19   

sknerko, kupując te auto nie wypowiedziałeś polisy?
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 10:57   

Wydryszek napisał/a:
O ile to możliwe to w przypadku skorzystania z dowolnego OC aby zachować na drugim zniżki, wprowadzasz w błąd ubezpieczalnie ukrywając "szkodę" na drugiej polisie i tego nie radzę robić.

Ok, ale nie powinno być 2 polis na jednym aucie a, że jak chciałem się jednej z nich pozbyć (tej starej, którą przepisali na mnie z poprzedniego właściciela) to oni mi powiedzieli że nie ma mowy i koniec, a druga już miałem zawartą i tez nie chcieli jej zrywać. Więc jeżeli mam dwie to chce skorzystać z tej która i tak za jakiś czas wypowiem, a na mojej nie będę oszukiwał tylko się zapytam czy to ma jakieś znaczenie. Dlatego tez pytam na forum żeby być przygotowanym na różne warianty.
szoso napisał/a:
sknerko, kupując te auto nie wypowiedziałeś polisy?

Chciałem wypowiedzieć jedną z nich ale żadnej nie chcieli zlikwidować i powiedzieli "będzie pan miał poprostu 2 polisy", w obu firmach tak powiedzieli.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 11:02   

polisa musiała zostać nie wypowiedziana więc się z automatu przedłużyła, generalnie jak już pisałem na forum: ja zawsze podaję dane takie aby uzyskać niską składkę i nigdy ich jeszcze nikt nie sprawdził...

czyli:

pojazd użytkowany za granicą - NIE (przecież nikt nie zabroni nam za nią pojechać za pół roku lub za 2dni)
ile tys km rocznie: do 5tys (im więcej tym większe prawdopodobieństwo kolizji i większa składka) nikt nie zabroni nam jeździć więcej bo nam się odmieniło...
czy będą kierowcy regularni do 25roku życia? NIE - a przecież synowi możemy dać auto 1raz i może wtedy mieć akurat stłuczkę? MOŻE
czy będzie 2gi regularny kierowca? NIE - tak samo można przecież komuś auto dawać
czy miał Pan jakieś zdażenia? - NIE - nikt tego jeszcze nie sprawdził
ile zniżki 60%, ojciec w PZU - nawet tego nie weryfikowali i nie chcieli potwierdzenia

tak miałem w LitertyDirect, w Allianz i obecnie w mDirect - to już moja 3Cia ubezpieczalnia, więc nie wyssałem tego z palca :)
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 11:18   

kruszan, przez iks lat też tak robiłem i mam max zniżek a nawet lepiej bo przez kombinacje z przechodzeniem z jednej do innej firmy szybciej nabyłem zniżki, ale zdarzało się ze pytali o przebieg ubezpieczenia szczęśliwie nie miałem szkód jak pytali.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 18:28   

To teraz obalę troszkę mitów:
Czy kierowca do 25 roku życia będzie użytkował pojazd? oczywiście kolego możesz powiedzieć że nie, ale wiedz że jeśli takowy będzie i zrobi szkodę to masz udział własny w kolizji 10%.
Ilość sprawdzanych szkód
Oczywiście że są ubezpieczalnie które nie sprawdzają szkód w bazie UFG ale coraz więcej zaczyna z nich korzystać. Tam widać przebieg ubezpieczenia.
I nie miesiąc wypowiedzenia tylko wypowiedzieć można jeden dzień przed zakończeniem polisy
Do Autora tematu:
oczywiście nie trzeba mieć 2 polis OC na siebie, ale nie ma ustawy że ma być TYLKO jedna.
Jeśli chodzi o ubezpieczenie?
Podaj to które nie będzie wznawiane.
Oczywiście przy Twoim które będziesz kontynuował zapewne padnie pytanie: Czy miał Pan szkody na polisie? odp brzmieć będzie NIE.
Ale jak pójdziesz z nowym autem do ubezpieczalni korzystającej z bazy UFG (obecnie Warta PZU i hestia? lub więcej [nie powiem bo się tym nie chwalą]) i zobaczą że miałeś szkodę mogą skorygować zniżki

edit: http://moto.onet.pl/16505...ul.html?node=13
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 20:39   

kupujac samochod uzywany otrzymujesz wraz z nim polise. masz wowczas 30 dni na poinformowanie o tym towarzystwa- i tu juz wybor- przedluzasz czy rezygnujesz. liczyc sie trzeba z rekalkulacja skladki (chociaz wiele towarzystw tego nie robi). moze sie tez zdarzyc, ze termin obowiazywania polisy uplywa wczesniej- wtedy to 30 dni sie skraca.

w przypadku rezygnacji z "regularnej" polisy, jak pisano wyzej, wypowiedzenie musi byc zlozone najpozniej dzien przed koncem trwania polisy.

machi12 napisał/a:
Czy kierowca do 25 roku życia będzie użytkował pojazd? oczywiście kolego możesz powiedzieć że nie, ale wiedz że jeśli takowy będzie i zrobi szkodę to masz udział własny w kolizji 10%.

gorzej jesli chcemy wyplaty z ac ;)

machi12 napisał/a:
Oczywiście że są ubezpieczalnie które nie sprawdzają szkód w bazie UFG ale coraz więcej zaczyna z nich korzystać. Tam widać przebieg ubezpieczenia.

ale jest sporo takich, ktore zycza sobie zaswiadczen o przebiegu ubezpieczen.
zazwyczaj tez podpisuje sie swoje oswiadczenie..

machi12 napisał/a:
Oczywiście przy Twoim które będziesz kontynuował zapewne padnie pytanie: Czy miał Pan szkody na polisie? odp brzmieć będzie NIE.

nie.
pada pytanie, czy w ostatnim roku/latach byly szkody. i liczy sie kazda jedna, niezaleznie czy tym samochodem czy innym, czy z tego oc czy z innego.

sknerko napisał/a:
Wpadłem na pomysł że dam jej OC to przepisane przy kupnie na mnie bo i tak nie zamierzam go przedłużać i tym sposobem uratuje zniżki w swojej ubezpieczalni a mam tam ubezpieczone 2 auta.

masz dwie polisy, za ktore musisz za ten rok zaplacic, zatem niewazne, ktora podasz.
ale szkode na koncie i tak juz bedziesz mial.
tak samo dziala to, kiedy jest do auta wspolwlasciciel (np rodzic majacy pelne znizki z synem nie majacym ich wogole). jeden ma stluczke, obaj traca znizki (w przypadku mlodego kierowcy dostaje zwyzki).
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 21:00   

Joa, do żadnej nowej ubezpieczalni się nie wybieram tylko chcę przedłużać tą polisę w firmie w której mam oba auta a tej nabytej z autem od poprzednika nie będę kontynuował. Czyli co firma w której przedłużam będzie sprawdzać w UFG czy miałem szkodę?
Jeżeli nie to git i to mi pasuje bo i tak w mojej ubezpieczalni mam na razie najlepszą ofertę.
Swoja droga mam ogarniętego agenta i mu powiem jak jest i on mi doradzi ale chciałbym wiedzieć wcześniej na co się szykować.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 21:11   

sknerko napisał/a:
chcę przedłużać tą polisę w firmie w której mam oba auta
moim zdaniem, nie jest to najlepsze rozwiązanie. Jeżeli zrobisz szkodę jednym autem, to zniżki lecą na obu autach.
Ja swoje ROVER'ki mam ubezpieczone w różnych firmach.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 21:23   

20 lat jeżdżę i to jest moja pierwsza przygoda z mojego ubezpieczenia zwykle to była wina innych. Więc mam nadzieję ze na następne 20lat wystarczy :mrgreen:

[ Dodano: Pią Wrz 30, 2011 21:23 ]
tronsek a wg. Joa i tak stracisz zniżki na obu jak stukniesz jednym mimo ze masz w innych firmach.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 23:42   

no bo tak to dziala.
tylko tu juz kwestia konkretnego towarzystwa- niektore chca zaswiadczenia, inne nie. jedno sprawdzi, drugie nie.

chcialam tylko zwrocic wasza uwage na to, ze jesli bedzie potrzeba wyplacenia odszkodowania z waszej polisy, wowczas ubezpieczyciel zapewne bedzie bardzo usilnie sprawdzal wszelkie mozliwosci aby wyplacic jak najmniej. co jesli sie okaze, ze bedzie trzeba doplacic do interesu? (jak mniemam nieco wiecej niz 100zl za mniej znizek)

najbardziej zastanawia mnie tylko co maja w glowach osoby, ktore swiadomie podaja falszywe dane, czesto jednoczesnie podpisujac oswiadczenie mowiace, ze nie spowodowaly w ostatnim roku zadnej szkody.. byle na kazdym kroku wycwaniakowac.. :załamka:

a tak informacyjnie poczytajcie:
http://kalkulator-oc.com....-juz-niemozliwe
Ostatnio zmieniony przez Joa Pią Wrz 30, 2011 23:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 23:44   

Mogę sprostować swoją wypowiedź? chodziło mi o to (z tym pytaniem o szkody z ost polisy) że przy wznawianiu (przynajmniej u nas w WARCIE) pytamy o szkodę na tym jednym pojeździe na konkretnej polisie.
Tylko nie mówcie że tak nie jest. Bo sprzedaje ubezpieczenia, i błędu nie popełniam.
Powiem wam jak jest w Warcie (nie chodzi o reklamę jedynie o porównanie):
Przykład.
mamy 3 pojazdy już ubezpieczone w Warcie:
wszystkie bezszkodowo. Czyli jesteśmy zadowoleni bo 60% zniżek jest.
Ale ciach pierwszym pojazdem zrobiliśmy szkodę (lub współwłaściciel),
i w warcie na pierwszym pojeździe wprowadzonym (ze szkodą) mamy już tylko 40%.
Ale uwaga! na pozostałych dwóch nadal mamy 60% - dopóki nie zrobimy tutaj szkody.
Dopiero wprowadzając nowy pojazd szkoda jest liczona.
I od nie dawna tutaj ukłon od warty... jak ktoś jest klientem dotychczasowym! (ma 60% na jednym pojeździe- z czego przerwa po sprzedaży pojazdu nie dłuższa jak 90 dni) jest mu jedna szkoda darowana ( z 3 lat)
PRzykład:
mamy jeden pojazd wyrobione 60%.2 lata temu szkoda. Sprzedajemy pojazd w sierpniu, we wrześniu kupujemy kolejny. To nie ma przerwy 90 dni mając jedną szkodę w Warcie dostaniemy 60% zniżek.
To samo tyczy się AC.
Edit: Joa tak wtrącając do Twojego postu. Obecnie z systemem uporały się PZU WARTA i jeszcze jedna ubezpieczalnia. Jakieś problemy są z tym systemem, aczkolwiek ostatnio miałem sytuację że klientka ZAPOMNIAŁA (a może się zdażyć że o współwłaścicielu szkodzie nie wiemy) i miała dopłaty 300% wartości polisy. Przykra sprawa. :(
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 23:49   

z warta akurat nigdy nie mialam stycznosci, ale sprzedawalam 10 (a moze ich bylo 12, juz nie pamietam ;) ) innych towarzystw i tam tak nie bylo.
co do warty klocic sie nie bede :)
 
 
 
machi12 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 160
Skąd: Będzin



Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 23:50   

Ja oczywiście też nie mam zamiaru :) się kłócić bo jestem Doradcą wyłącznym :) i nie wiem jak u innych
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Inne] Co można fotografować ? co można udostępnić ?
Skiba Prawo i ubezpieczenia 4 Czw Gru 17, 2009 22:31
Gość
Brak nowych postów [R75] Można z AC w PZU dostać więcej?
Physixc Prawo i ubezpieczenia 8 Sro Gru 17, 2014 13:25
Physixc
Brak nowych postów Sprzedaż samochodu na około - czy tak można?
ADI-mistrzu Prawo i ubezpieczenia 15 Czw Kwi 09, 2015 17:40
titanum2b
Brak nowych postów Czy można otrzymać mandat z monitoringu miejskiego ?
Pawkaz Prawo i ubezpieczenia 1 Nie Lip 23, 2017 19:12
Nagash
Brak nowych postów Czy można wypowiedzieć AC w trakcie trwania umowy?
bociannielot Prawo i ubezpieczenia 2 Czw Lut 24, 2011 23:46
bociannielot



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink