Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Zacina się skrzynia biegów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Zacina się skrzynia biegów
Autor Wiadomość
_PUO_ 



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 14
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Paź 06, 2011 10:08   [R45] Zacina się skrzynia biegów
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

Witam,

ostatnio pojawia mi się następujący problem z moim Roverkiem. Skrzynia chodzi idealnie, jednak czasami zacina mi się w taki sposób, że bardzo ciężko jest wrzucić jakikolwiek bieg (sprawdzałem poziom oleju w skrzyni, jest ok). Tak dzieję się tylko w momencie, gdy mam odpalone auto, ponieważ na wyłączonym chodzi czyściutko. Jak mi się tak zdarzyło podjechałem do mechanika, jednak już u niego wszystko chodziło jak trzeba. Dostałem informację iż może być to sprzęgło lub skrzynia biegów, jednak nie ma takiej pewności, które z nich. Taka sytuacja zdarzyła mi się 3-4krotnie od pewnego czasu znów jest ok, jednak zastanawiam się co może być tego powodem.

Czy ktoś może pomóc w tym temacie?

Jeszcze jedno pytanie przy okazji. Przy odkręcaniu klamki od strony pasażera ukręciło się mocowanie, które dociska klamkę do drzwi. Czeka mnie jej wymiana, albo można by to jakimś klejem chwycić. Moje pytanie, jaki klej będzie najlepszy aby to się trzymało?

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 06, 2011 10:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 12:23   

_PUO_ napisał/a:
Jeszcze jedno pytanie przy okazji. Przy odkręcaniu klamki od strony pasażera ukręciło się mocowanie, które dociska klamkę do drzwi. Czeka mnie jej wymiana, albo można by to jakimś klejem chwycić. Moje pytanie, jaki klej będzie najlepszy aby to się trzymało?
Klamkę można skleić np żywicą epoksydową. Tylko trzeba ją wymontować i dać szansę temu porządnie wyschnąć.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Alexi 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 584
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 45

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 12:40   

Potwierdzam. Żywica epoksydowa + stara skarpeta (żeby usztywnić) kilka warstw mi nie ma szans żeby było źle. A i daruj sobie jakieś tam poxipole poxiliny ktoś ostatnio pisał że regularnie co pół roku musi na nowo kleić. Ja śmigam już rok. I nie ma mowy by się coś stało.
_________________
0-100 km/h - 8,25 sec!
'Nie pałuj gdy silnik Twój zimny jest'
 
 
wooy11 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 256
Skąd: Mielec

MG ZS

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 13:58   

Opisze Ci mój przypadek ze skrzynia, podobny do Twojego. Auto miało wtedy blisko 200 tyś km, Zapaliłem silnik i poczułem opór przy właczeniu jedynki, zgasiłem silnik , biegi wchodziły normalnie....z problemem pojechałem do kol. Tomi_114 (Pilzno). Myslałem ze trzeba skrzynie wyjmować ale okazało sie że wyrobił sie jeden element....ze skrzyni wychodzi bolec na ktory nałozony jest mały element zamocowany przy pomocy klina okrągłego - to własnie sprawca problemu, trochę sie Tomek nagimnastykował żeby wybić klina i sciągnąć ten elemencik, założył z uzywanej skrzyni i biegi od tamtej chwili wchodzą idealnie, dodam ze to było w przypadku R400 1.6 ( 97 r )
_________________
...jeżdzę tylko Roverami http://www.fotosik.pl/pok...7e9cb120a7.html ...10 lat turlałem sie wanną na kółkach (111L)
potem R400 a teraz MG ZS iTD 2.0
 
 
 
_PUO_ 



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 14
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Paź 11, 2011 09:34   

Wielkie dzięki za pomoc. Póki co od dłuższego czasu ze skrzynią brak jakichkolwiek problemów, jeśli coś się pojawi będę się kontaktował z Tomi_114. Co do klamki, będę kleił w najbliższym czasie.

Dzięki za pomoc
 
 
KATwawa 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 57
Skąd: Sulejówek

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 21:44   

Może komuś pomoże mój przypadek.
Po wymianie skrzyni ciężko chodziła i się zacinała, myślałem, że kupiłem uszkodzoną, ale po dokładnych oględzinach, zacząłem kasować luzy:
- na pierwszy rzut poszły kulkowe łaczniki, dużo smaru do środka wykasowało luz, poprawiło sie :)
- kolejny luz to przerdzewiały czepień trzymający drążki od dźwigni, , luz na boki był ok 0,5cm.
Dlatego dochodzę do wniosku, że opisywane problemy, o ile nie jest to problem ze skrzynia to luzy...
Po wymianie wszystko ładnie śmiga
 
 
Niemiec 



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 11
Skąd: Sochaczew

Rover 400

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 11:00   

Mi natomiast wszystkie biegi wchodzą normalnie, ale jak wrzucę ręczny i przychodzi mi zaraz zapodać luz, to normalnie musze się zaprzeć jak Pudzian, bo stoi w miejscu jak ściana. I teraz moje pytanie, czy tylko jeden dziwnie chodzący bieg to też wina luzów, bądź tego małego elementu, czy też jeszcze coś innego?
 
 
wooy11 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 256
Skąd: Mielec

MG ZS

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 20:58   

...na moje oko to może być właśnie wina jakiegoś luzu na wodzikach, ten element o którym pisałem działa ( o ile się nie mylę ) w 2 płaszczyznach....w jednej mozna wciskać odpowiednie biegi z pośród pięciu i w drugiej płaszczyżnie pozostałe
_________________
...jeżdzę tylko Roverami http://www.fotosik.pl/pok...7e9cb120a7.html ...10 lat turlałem sie wanną na kółkach (111L)
potem R400 a teraz MG ZS iTD 2.0
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45]. skrzynia biegów
kurczak Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Wrz 15, 2013 20:20
kurczak
Brak nowych postów [416] Skrzynia biegów 416
cienias Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pią Wrz 06, 2013 21:39
rover45
Brak nowych postów [R45] Skrzynia biegów
bronex Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pią Sie 08, 2008 01:10
bronex
Brak nowych postów [R45] Skrzynia biegów
wsa Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Czw Lut 20, 2014 11:21
driftdreamer
Brak nowych postów [Skrzynia biegów mg zs 2.5.]
Wacekjo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Nie Paź 04, 2020 18:40
Jacek176



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink