Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Deska rozdzielcza
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Deska rozdzielcza
Autor Wiadomość
zarazek12 



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 7
Skąd: internet



Wysłany: Sro Lut 17, 2010 21:52   [R75] Deska rozdzielcza
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam. Mam problem z demontażem deski w moim roverku. Ostatnio zgasła lampka sygnalizacyjna lewego kierunkowskazu. Poza tym kierunki działają normalnie.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 29, 2010 23:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 17, 2010 21:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sro Lut 17, 2010 21:56   

To nie deskę chcesz zdemontować tylko zegary. Nad nimi jest listewka chyba na 2 śrubki. Odkręć ją a same zegary są na metalowych zatrzaskach. Trzeba się trochę pomęczyć. Nie wiem czy jest sens zabierania się za to bo tam nie ma żadnych żarówek do wymiany. wszystko jest na diodach SMD.

[ Dodano: Sro Lut 17, 2010 21:56 ]
Cytat:
Skąd: internet

:?: :!: Może nie moja sprawa ale czy to tajemnica?
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Lut 17, 2010 22:00   

Zukowaty warsztat otwiera i nie chce żeby się wydało ze jedzie z naszego forum :grin:

Teraz na serio. To tak jak napisał Zukowaty tylko z uwaga jak się zdecydujesz na wyciąganie aby nie połamać zaczepu bo będzie później brzęczeć.
 
 
zarazek12 



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 7
Skąd: internet



Wysłany: Sro Lut 17, 2010 22:02   

Zukowaty napisał/a:
To nie deskę chcesz zdemontować tylko zegary. Nad nimi jest listewka chyba na 2 śrubki. Odkręć ją a same zegary są na metalowych zatrzaskach. Trzeba się trochę pomęczyć. Nie wiem czy jest sens zabierania się za to bo tam nie ma żadnych żarówek do wymiany. wszystko jest na diodach SMD.

[ Dodano: Sro Lut 17, 2010 21:56 ]
Cytat:
Skąd: internet

:?: :!: Może nie moja sprawa ale czy to tajemnica?


Tak, zegary. Taką diodę mogę sam wymienić. Tylko jak znaleźć te zatrzaski. Odkręciłem dwie śrubki od osłony górnej i jeszcze jedną po środku. Niby zegary są luźne, ale nie chcą wyjść. Dzięki za podpowiedź!


Jaki zaczep i gdzie on jest?
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 17, 2010 22:06   

zarazek12 napisał/a:
Niby zegary są luźne, ale nie chcą wyjść
bo one siedzą na ścisło i trzeba się z nimi pomęczyć, pomodulować trochę, poszarpać delikatnie i powinny wyjść. Swoją drogą, te diody można wymienić?
 
 
 
zarazek12 



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 7
Skąd: internet



Wysłany: Sro Lut 17, 2010 22:17   

kris-tofer napisał/a:
zarazek12 napisał/a:
Niby zegary są luźne, ale nie chcą wyjść
bo one siedzą na ścisło i trzeba się z nimi pomęczyć, pomodulować trochę, poszarpać delikatnie i powinny wyjść. Swoją drogą, te diody można wymienić?


Jak wyjmę, to dam znać. Co do tych diod, to muszę sam zobaczyć. Mieszkam na stałe w Anglii i mam dostęp do "szrotów", więc z częściami zamiennymi do R75 nie ma problemów.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sro Lut 17, 2010 22:25   

apples napisał/a:
Zukowaty warsztat otwiera i nie chce żeby się wydało ze jedzie z naszego forum :grin:

Hehe pewnie :) Dość na swoim praktykowałem, innych nie tykam :P
kris-tofer napisał/a:
Swoją drogą, te diody można wymienić

Pewnie że można ale jest to delikatna robota. Szczególnie ciężko jest później ustawić wskazówki. Trzeba je zdejmować i zakładać na podłączonym zasilaniu żeby silniczki stawiały opór.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 08:50   

Zukowaty napisał/a:
Szczególnie ciężko jest później ustawić wskazówk
wiem coś o tym :/ u mnie nie działa diodka od ABSu może kiedyś się tym zajmę. Dobrze zatem wiedzieć, że diody można wymienić.
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 09:02   

zarazek12, Tylko jeśli masz wersję z komputerem to jak będziesz rozbierał zegary uważaj na taśmę od wyświetlacza. Jest dość delikatna w miejscu lutowania z płytką.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
wieslaw_b. 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 64
Skąd: Sulechów



Wysłany: Czw Lut 18, 2010 10:26   

A może sprawdzić najpierw przewody dochodzące do zegarów?
_________________
Wiesław B. (wawwie@wp.pl)
Poszukuję przewodów ze skrzynką przekaźników do wentylatora chłodnicy Rover 75, jeśli ktoś ma na zbyciu to chętnie odkupię.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Lut 18, 2010 10:30   

zarazek12 napisał/a:
Tylko jak znaleźć te zatrzaski. Odkręciłem dwie śrubki od osłony górnej i jeszcze jedną po środku. Niby zegary są luźne, ale nie chcą wyjść.
zarazek12, zegary mają dwa płaskie występy w podstawie (po około 10 cm od boków ), które wchodzą w uchwyty deski rozdzielczej.Jeśli nie chcą wyjść, to można je wypchnąć ręką od tyłu po ściągnięciu dolnej osłony deski nad pedałami.Dojście od tyłu jest utrudnione ale możliwe i gwarantuje bezpieczne (przed uszkodzeniem uchwytów), wypięcie zegarów.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
zarazek12 



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 7
Skąd: internet



Wysłany: Sob Mar 06, 2010 17:34   

A więc. Od początku. Zegary łatwo wyjąć w tym modelu. Są trzy zaczepy - dwa po bokach trochę niżej niż na środku i jeden od spodu na samym środku. Wyjmuje się je bez problemu za pomocą cienkiego płaskiego śrubokręta. Zegary łatwo rozkręcić, jest tylko 6 śrubek i są 4 metalowe zaczepy (przy wyświetlaczu), ale ukazują się po zdjęciu plastikowej obudowy, którą żeby zdjąć, trzeba odbezpieczyć przy gniazdach łączących z kablami zasilającymi.

Później opiszę dokładny demontaż deski.

Jak się okazało, diody są dobre. Jedyny problem jaki był, to złe połączenie w "przelotce" pomiędzy warstwami laminatu. Niestety nie zrobiłem zdjęcia. Ale dla elektronika wymiana takiej diody to nic trudnego(o ile jest uszkodzona), faktycznie są w smd!

A poza tym goście robiąc MOT odłączyli akumulator i radio wołało CODE!!! Mając na uwadze moje doświadczenie i prośby (bez odzewu) na innych forach również pozbyłem się tego problemu. Model radia to: Philips 22DC745/60.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Mar 06, 2010 18:16   

Co do radia to musisz podjechać do serwisu Philipsa i Blaupunkta aby rozkodowali. Koszt ok 70zł. Sam generatorami, przez internet, itp. nie dasz rady. Kod sczytują z EPRON radia.
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Paź 21, 2011 13:10   

Podepnę się pod temat dot. deski. Sprzedawca cos kombinowal i przy poduszce od pasazera drewienko odstaje i nie moge go wcisnac na swoje miejsce. Czy mam uzyc sily czy jakos inaczej to trzeba wcisnac zeby zaskoczylo? Dzieki za odp :)

[ Dodano: Pią Paź 21, 2011 13:10 ]
Witam ponownie. Okazało się, że jakiś baran (zapewne sprzedawca) urwał zawias od deski przy nawiewach (od strony poduszki). Przez to odstaje jakis niecaly 1cm. Nie przeszkadza to w niczym ale biorac pod uwage to ze takie detale najbardziej denerwuja :) Chcialbym sie was zapytac jak to zdemontowac i zalozyc jeszcze raz zeby nic nie peklo :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Deska rozdzielcza
damtom85 Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Maj 13, 2008 22:26
marcin_i_alunia
Brak nowych postów [R200] Problem z deską rozdzielczą i elektroniką
Joshua121 Rover serii 75, MG ZT 16 Sob Lut 27, 2010 21:04
Joshua121
Brak nowych postów [R75] Elektryka wariuje (kierunki, radio, deska rozdz..)
dusiek Rover serii 75, MG ZT 57 Czw Lut 04, 2016 15:01
wellman



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink