Forum Klubu ROVERki.pl :: [218 vvc] biały dym z rury wydechowej
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[218 vvc] biały dym z rury wydechowej
Autor Wiadomość
albertlans 



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 28
Skąd: Bielsko



Wysłany: Pią Maj 27, 2011 21:07   [218 vvc] biały dym z rury wydechowej
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1997

Witam, mój problem polega na tym ,że z rury wydechowej wydobywa się biały dym... płynu chłodniczego ubywa. Podejrzenie padło na głowicę albo uszczelkę pod głowicą. Oddałem auto do mechanika.. wymienił uszczelke, głowicę sprawdził i jest dobra a dym jak był tak dalej jest. Wyrzuciłem 1200zł za robocizne i wszystkie uszczelki wraz ze śrubami. moje pytanie brzmi.. z czego może się brać ten dym? auto się nie grzeje, jeździ i wygląda wszystko ok.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 27, 2011 21:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Maj 28, 2011 11:26   

Uszczelka kolektora ssącego do wymiany. :wink:
Żebyś wcześniej zajrzał na forum to byś wiedział i wydał ok. 20 zł, a nie 1200 zł. :/
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Maj 28, 2011 11:37   

leszczu napisał/a:
Uszczelka kolektora ssącego do wymiany. :wink:
Żebyś wcześniej zajrzał na forum to byś wiedział i wydał ok. 20 zł, a nie 1200 zł. :/


A gdybyś czytał ze zrozumieniem, to VVC nie ma plastikowego kolektora z gumową uszczelka i ta awaria dotyka ten model znacznie żadziej.

[ Dodano: Sob Maj 28, 2011 11:37 ]
albertlans napisał/a:
Witam, mój problem polega na tym ,że z rury wydechowej wydobywa się biały dym... płynu chłodniczego ubywa. Podejrzenie padło na głowicę albo uszczelkę pod głowicą. Oddałem auto do mechanika.. wymienił uszczelke, głowicę sprawdził i jest dobra a dym jak był tak dalej jest. Wyrzuciłem 1200zł za robocizne i wszystkie uszczelki wraz ze śrubami. moje pytanie brzmi.. z czego może się brać ten dym? auto się nie grzeje, jeździ i wygląda wszystko ok.


Jeśli płynu nie ubywa, to prawdopodobnie odparowuje płyn, który zebrał się w wydechu. Jeśli natomiast płynu nadal ubywa, to coś nie tak.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Maj 28, 2011 11:40   

Wiedziałem, że to VVC. :wink:
Cytat:
o VVC nie ma plastikowego kolektora z gumową uszczelka i ta awaria dotyka ten model znacznie żadziej.

Ale chyba może się zdarzyć, że będzie przepuszczać ??

[ Dodano: Sob Maj 28, 2011 11:40 ]
Tomi napisał/a:
albertlans napisał/a:
Witam, mój problem polega na tym ,że z rury wydechowej wydobywa się biały dym... płynu chłodniczego ubywa. Podejrzenie padło na głowicę albo uszczelkę pod głowicą. Oddałem auto do mechanika.. wymienił uszczelke, głowicę sprawdził i jest dobra a dym jak był tak dalej jest. Wyrzuciłem 1200zł za robocizne i wszystkie uszczelki wraz ze śrubami. moje pytanie brzmi.. z czego może się brać ten dym? auto się nie grzeje, jeździ i wygląda wszystko ok.


Jeśli płynu nie ubywa, to prawdopodobnie odparowuje płyn, który zebrał się w wydechu. Jeśli natomiast płynu nadal ubywa, to coś nie tak.

Jeśli czytałbyś ze zrozumieniem to byś wiedział, że płyn ubywa. :grin:
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Maj 28, 2011 12:04   

leszczu napisał/a:
Wiedziałem, że to VVC. :wink:
Cytat:
o VVC nie ma plastikowego kolektora z gumową uszczelka i ta awaria dotyka ten model znacznie żadziej.

Ale chyba może się zdarzyć, że będzie przepuszczać ??


awarie tej uszczelki zdarzają się głównie dlatego, że plastikowy kolektor z upływem czasu i pod wpływem temperatury zaczyna się wykrzywiać, co powoduje, że uszczelka nie uszczelnia odpowiednio tego połączenia. Do tego czasem odkształcenie jest tak duże, że nawet nowa uszczelka potrafi tego nie uszczelnić. W kolektorach metalowych tego problemu nie ma.


leszczu napisał/a:
tomi napisał/a:
Jeśli płynu nie ubywa, to prawdopodobnie odparowuje płyn, który zebrał się w wydechu. Jeśli natomiast płynu nadal ubywa, to coś nie tak.

Jeśli czytałbyś ze zrozumieniem to byś wiedział, że płyn ubywa. :grin:


Cytat:
albertlans napisał/a:

"Witam, mój problem polega na tym ,że z rury wydechowej wydobywa się biały dym... płynu chłodniczego ubywa. Podejrzenie padło na głowicę albo uszczelkę pod głowicą. Oddałem auto do mechanika.. wymienił uszczelke, głowicę sprawdził i jest dobra"


Pierwsza część opowieści i naprawa.

A po naprawie dalsza część cytatu"
albertlans napisał/a:
" a dym jak był tak dalej jest. Wyrzuciłem 1200zł za robocizne i wszystkie uszczelki wraz ze śrubami. moje pytanie brzmi.. z czego może się brać ten dym? auto się nie grzeje, jeździ i wygląda wszystko ok."


Więc jakby nie czytać nie jest napisane, że płynu ubywa...
 
 
albertlans 



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 28
Skąd: Bielsko



Wysłany: Pią Lip 08, 2011 00:47   

płynu ubywa dalej i to wiecej niz wczesniej.. czyli albo pęknięty blok silnika, cylindry.. albo uszczelniacze na tłokach... w każdym razie w koszta idę dalej hehe :)
 
 
rudy 



Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 29
Skąd: wrocław



Wysłany: Wto Paź 04, 2011 22:30   

Witam
Nawiaze do tematu, bo w moim vvc tez zrobila mi sie podobna przypadlosc,ze znikl mi ostatnio plyn ze zbiornika po przejechaniu trasy. Na postoju nie widac plamy pod samochodem,wiec albo sie spala plyn walac do ssacego,albo w czasie jazdy wycieka,ale w wyciekanie w trakcie jazdy watpie, bo silnik suchy,dodam ze silnik mial na ostatnich km wymieniane: pompe wody paski ,planowana i sprawdzana na pekniecia glowica,wymieniany rozrzad,uszczelka zaworow,uszczelniacze walkow itp.
No i przy odpalaniu na zimnym silniku dymi lekkawo na bialo, i tez z wydechu slychac lekko nierowna prace silnika jakby rajdowka :) tyle ze to akurat moze byc wina kabli,ba mi plywaja iskry po jednym,ale jutra powinna byc paczka z kablami od tomiego to bede wiedzaial wiecej.
Wiec mozliwe ze w vvc jednak moze przez ta uszczelke kolektora ssacego walic plyn do komory spalania? ja w sumie obstawiam to, bo nic innego do glowy mi nie przychodzi.
A i zdaza sie ze przy wkreccaniu sie z niskich na wyzsze obroty poczatek ma lekko zamulajacy, no i w sumie po tych wszystki ch napprawach nie czuje tych 146km :/
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 11:03   

A kopci na biało jak już się rozgrzeje ??
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
rudy 



Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 29
Skąd: wrocław



Wysłany: Sro Paź 05, 2011 20:31   

W sumie to na rozgrzanym nie widzialem,zeby kopcil na bialo,ale reki nie dam sobie uciac, sprawdze jak bede spowrotem w pl bo samochudu ze soba nie mam,a jakie to znaczenie jak by kopcil badz nie kopcil na rozgrzanym silniku?
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 05, 2011 20:33   

No, bo jak kopci na rozgrzanym to płyn dostaje się do cylindrów przez uszczelkę kolektora ssącego.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
rudy 



Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 29
Skąd: wrocław



Wysłany: Sro Paź 05, 2011 21:14   

No wlasnie to bym obstawial, bo w sumie wszystko inne juz powymienialem i chyba nie ma innej opcji poza walnieta uszczelka kolektora ssacego, jak tylko wroce to to sprawdze i dam znac ocb
 
 
Szczygus 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 124
Skąd: Warszawa/Mokotów

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 26, 2011 14:34   

Witam,

ja mam ten sam problem ale w 214 Si. Dymi na biało tylko jak jest zimny a jak się nagrzeje to już to nie wystepuje. Płynu nie ubywa. Czego to może byc przyczyną?
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 26, 2011 14:39   

Szczygus napisał/a:
Czego to może byc przyczyną?

Mam to samo, wiesz już pogoda jest inna, więc możesz się przyzwyczajać do tego dymku. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
marhew 



Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 83
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Sro Paź 26, 2011 15:40   

To kopcenie na biało, to naturalny objaw. Spaliny są gorące a na zewnątrz już jest dosyć chłodno. Para wodna się skrapla i widzimy to w postaci białego dymu. Tak samo w zime leci para z ust. W szczególności biały dym widać w autach zasilanych lpg, gdyż na gazie powstaje więcej pary wodnej niż na PB i dlatego też, auta zasilane lpg zostawiają za sobą wodne paski na asfalcie :smile:
Podsumowując, jeżeli nie ubywa nam płynu, a mimo to z tłumika delikatnie kapie woda i widzimy skraplającą się parę nie mamy żadnych powodów do obaw. Przyjdzie wiosna, zrobi się ciepło to i kopcenie ustanie :grin:
 
 
pirdola 



Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 24
Skąd: łask



Wysłany: Pią Paź 28, 2011 20:42   

Miałem kiedyś przypadek że po wymianie uszczelki dalej ubywało płynu,,mianowice..Uszczelka pod głowicę ma bardzo cienką gumke która powinna uszczelnić blok z głowicą,,teoretycznie:),jeśli planowanie głowicy było zrobione zbyt ostro czyli widać gołym okiem ślady planowania,wyczuwalne pod palcem uszczelka nie bedzie trzymała..Ja zmieniłem fachowca i po ponownym planowaniu założeniu uszczelki było oki,następny przypadek mechanik wkładając głowice nacioł krawędzią głowicy uszczelke 1mm i płyn lał się po bloku,od tej pory uszczelke pod głowicą wymieniam sam:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] biały dym z rury wydechowej
Steff Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sro Cze 05, 2019 17:14
Steff
Brak nowych postów [R25] Nagły Biały Dym z Rury Wydechowej
djboo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sob Lis 19, 2016 11:40
djboo
Brak nowych postów [R214i 1.4 8V Benzyna] Biały dym z rury wydechowej.
Evil3k Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sob Wrz 01, 2012 11:14
leszczu
Brak nowych postów Woda z rury wydechowej
t1000 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Nie Wrz 02, 2007 14:30
giewu
Brak nowych postów [Rover 200 1,4 99r] Dymi z rury wydechowej :(
Lewis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 19 Czw Cze 07, 2012 19:20
kadzaf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink