Forum Klubu ROVERki.pl :: Land Rover Freelander benzyna z gazem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Land Rover Freelander benzyna z gazem
Autor Wiadomość
DDZ 



Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 1
Skąd: Bielawa



  Wysłany: Sro Lis 09, 2011 16:26   Land Rover Freelander benzyna z gazem

Witam
Chciałbym kupić Freelandera, i tu proszę was o porady w wyborze odpowiedniego auta.
Nie chciałbym się nadziać na kiepsko przełożonego anglika.
Proszę was również o podpowiedzi na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie używanego freelandera.
Dodam że nie wiem nic na temat napędu na cztery koła.
Znalazłem takie oto 3 egzemplarze.


1 http://otomoto.pl/land-ro...-C21211968.html ten jest blisko mnie


2 http://otomoto.pl/land-ro...-C21462172.html ten jest nie daleko.



3 http://allegro.pl/show_item.php?item=1912525177 ten jest trochę dalej.

Bardzo proszę o porady.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lis 09, 2011 16:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lis 09, 2011 16:50   

3 (srebrny) to przekładany paździerz.*
2 (niebieski) to przekładany paździerz*

1 (srebrny V6) jest europejski - ale z tego co mi wiadomo V6 jest bardzo wybredny jeżeli chodzi o jakość montażu instalacji gazowej - musi być dobrze zestrojona i wpięta w auto inaczej jest sporo problemów z wypadaniem zapłonów itp. Ale to trzeba ocenić podczas jazdy .Ten ma chyba dodatkowo problem z termostatem bo ma tekturkę przed grillem :lol:

Na co patrzeć ? czy po stronie kierowcy ma zamek - to widać w każdym ogłoszeniu bo mało kto uczciwie pisze. Jeżeli nie ma zamka - patrz wyżej :mrgreen: .

Przy oględzinach na żywo zobaczyć czy ma kompletny wał , przejechać się do przodu i skręcić koła na max i zobaczyć czy stanie dęba (jak stanie to VC zatarte, troszkę ma prawo hamować ale nie tak żeby wybić sobie zęby o kierownice) , wrzucić wsteczny i posłuchać czy nie ma metalicznego zgrzytu mielonych trybów z IRD.
Posłuchać czy przy gwałtownym ruszaniu przód/tył nie ma stuków (wyrwane mocowania wózka, wybite poduszki dyfra) . Podczas jazdy nie powinno być wibracji i jęków z pod auta (podpory wału)

Zanim fanatycy i obrońcy przekładek mnie zjedzą to informuję że takie mam zdanie o przeróbkach tych aut i nikomu ich nie polecę - a trochę ich widziałem.

------------
*Definicja przekładanego paździerza :
-Cięta ściana grodziowa - często łatana jakimś syfem z puszki po konserwie bądź silikonem do kibla. Czasem o dziwo blachą.
-Pedały często nitowane czasem też punktowo spawane i poprawione silikonem do kibla = Flinstone mode.
-Maglownica Opel bądź nubira wbijana na wieloklin młotem, inna siła wspomagania,
-Hamulce na dziwnych przewodach, czasem lepione taśmą, czasem silikonem do kibla
-Wentylacja robiona z rur od kibla, okapu - często łączona a jakże silikonem do kibla = Parowanie, wilgoć, lanie się wody z klimy do auta (jak klima zadziała)
-Elektryka przedłużana jednym kolorem kabli, często bez lutów, klejona taśmą klejącą = piękne cuda i wianki w elektryce.

Mogą wystąpić wszystkie czynniki, lub tylko niektóre - zależy od kowala który to robił :mrgreen:
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Lis 09, 2011 17:49   

Definicja właściwej przekładki by SyntaX
- Oryginalna maglownica TRV
- Wiązki elektryczne przedłużane z zachowaniem przekroju i kolorów kabli.
- Kable lutowane na zasadzie wkręcania kabla w kabel cynowania i koszulek termokurczliwych.
- Oryginalna europejska nagrzewnica i puszka klimatyzacji
- Europejski parownik i rurki klimatyzacji
- Oryginalne europejskie lampy
- Nowe przewody hamulcowe w oplocie z zarobieniem końcówek i wyginaniem na giętarce.
- Nowe europejskie przewody ciśnieniowe
- Europejski dywan i wygłuszenie ściany grodziowej od środka.
- Solidne spawy wytrawione preparatem oraz zakonserwowana obustronnie ściana grodziowa.
- Europejski zastrzał pedałów
- Natryskowa masa bitumiczna od strony komory silnika
- Docięte na miarę akustyczne wygłuszenie grodzi.
- Europejski wentylator nawiewu.
- Solidnie przerobiony mechanizm wycieraczek

Jak byłem nim w ASO Land Rovera to powiedzieli że jeszcze nie widzieli tak solidnie przerobionego.
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lis 09, 2011 17:54   

Takie w Handlu nie istnieją - są nieopłacalne :wink: . Musiał by go sprzedawać ktoś kto robił dla siebie tak jak ty.
Bo niestety nie widzę kowala (vide przekładki w dwa dni za dwa tysiące :lol: ) przekładającego skrzynkę bezpieczników z zachowaniem koloru i przekroju , to robota na kilka długich zimowych tygodni :wink: a tu trzeba jeszcze ze cztery sztuki na allegro wypchnąć.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Lis 09, 2011 18:30   

Ano
Chyba że robił dla siebie i nagle mu się znudził albo musi sprzedać.
Ale takich to z mikroskopem na tym wielkim świecie szukaj.
Ja na swojego mam już 5 chętnych z czego 3 to się chyba pozabija o niego :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [LR Freelander] Land rover Freelander czy Suzuki Vitara?
mimo66 Chcę kupić ROVERka 0 Czw Maj 20, 2010 11:16
mimo66
Brak nowych postów [R Freelander] Opinie o LAND ROVER FREELANDER
mimo66 Chcę kupić ROVERka 5 Pon Maj 03, 2010 18:07
kasjopea
Brak nowych postów Land Rover Freelander 2 2.0 Si4 S
endok Chcę kupić ROVERka 0 Sob Maj 25, 2013 17:24
endok
Brak nowych postów Land Rover Freelander
gocha7 Chcę kupić ROVERka 2 Wto Kwi 15, 2014 00:02
marcin.mk



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink