Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220SD] Problemy z zawieszeniem- przód
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220SD] Problemy z zawieszeniem- przód
Autor Wiadomość
maxbor 



Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Bąd

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 13:02   [R220SD] Problemy z zawieszeniem- przód
Typ: SD Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam. Mam pewien problem, który chciałbym z Wami rozwiązać.

Mianowicie jadąc samochodem i skręcając w prawo w przednim kole coś chrobocze,wali. Dzieje się tak tylko przy skręcie w prawo i nasila przy przyspieszaniu na zakręcie. Kiedy tylko kierownicę lekko wyprostuje od razu przestaje.

W czym tkwi problem. Może to łożysko...tylko które (wydaje mi się , że ten stuki są z lewego koła).

Ogólnie przednie zawieszenie mnie niepokoi. Rok temu wymieniane były amortyzatory a w nim nadal stuka puka...strasznie głośny jest. Proszę o porady
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 13:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 13:14   

przy skrętach to przegub
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 13:17   

maxbor napisał/a:
Może to łożysko...tylko które
łożysko raczej wyje a nie stuka, nie wiem może przegub?

[ Dodano: Sob Wrz 03, 2011 13:17 ]
szoso, heh ubiegłeś mnie :wink:
 
 
 
maxbor 



Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Bąd

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 13:45   

Tylko nie jest to wycie tj np. w niewyważonym kole i oponie zimowej. Bardziej takie chrupanie, buczenie z wyciem...heh ciężko opisać. Jak sprawdzić czy przegub jest już do wymiany?
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 14:53   

maxbor napisał/a:
Jak sprawdzić czy przegub jest już do wymiany?

maxbor napisał/a:
Mianowicie jadąc samochodem i skręcając w prawo w przednim kole coś chrobocze,wali. Dzieje się tak tylko przy skręcie w prawo i nasila przy przyspieszaniu na zakręcie.

wcisnij sprzeglo w tym momencie, powinno przestac chrobotac ;]
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
empi 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 77
Skąd: Limanowa / Nowy Sącz



Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 17:27   

możesz też wejśc pod auto i sprawdzić osłony przegubów, jest to najczęstsza przyczyna wymiany przegubu. Jeżeli Ci tak chrobocze tak jak mówisz to zapewne pękła osłona i podczas jazdy do przegubu dostaje się m.in piasek z drogi co jest dla niego zabójcze :)
 
 
maxbor 



Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Bąd

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 16, 2011 12:15   

Odświeżam wątek.
Dalej szukam przyczyny problemy przedniego zawieszenia. Przegub wykluczony... oba są w dobrym stanie. Drążek kierowniczy lewy i prawy również ok. Myślałem że to może wina łożyska od amortyzatora. Poduszki od amortyzatorów są w słabym stanie stąd ten wniosek. Teraz jeden z mechaników uważa, że to łożysko lewe. Tak więc jak dawniej przy skręcie w prawo na większej prędkości (pow. 60-70 km/h) słyszę buczenie i łomotanie.
Coś nie mam szczęścia do tych mechaników i lepiej wolę się was drodzy forumowicze dopytać gdzie jeszcze szukać rozwiązania?

Na koniec żeby nie zakładać nowego wątku opisze kolejny problem, który wystąpił dzisiaj. Otóż nawiew nie działa tak jak powinien. Chodzi o temperaturę. Gdy usatwię pokrętło na zimne leci zimne, gdy dam na max ciepłe leci takie letnie. Węże od nagrzewnicy są ciepłe. Silnik również odpala dobrze i w miarę szybko się nagrzewa? W czym tkwi problem?
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Lis 17, 2011 11:24   

maxbor napisał/a:
Teraz jeden z mechaników uważa, że to łożysko lewe. Tak więc jak dawniej przy skręcie w prawo na większej prędkości (pow. 60-70 km/h) słyszę buczenie i łomotanie.
PRzecież to jest łatwo sprawdzić, wystarczy posłuchać na podniesonym aucie :lol: . Super Ci dzisiejsi mechanicy i myślę że nikogo to nie dziwi że wolisz szukać porady na forum.
maxbor napisał/a:
Gdy usatwię pokrętło na zimne leci zimne, gdy dam na max ciepłe leci takie letnie.
tak tylko profilaktycznie spytam czy sprawdziłeś poziom płynu chłodniczego w zbiorniku wyrównawczym, mi w volvo uciakał przez małą nieszczelność przy chłodnicy i było go za mało żeby nagrzać nagrzewnicę, u Ciebie to pewnie nie to, ale sprawdzenie nie zajmie Ci więcej niż 5s :wink: .
 
 
 
maxbor 



Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Bąd

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 17, 2011 14:33   

Jednak ubywa mi płyn. 3 dni temu miałem max teraz mam mniej niż min. Mogę teraz dolać płynu czy lepiej już spuścić wszystko i zalać od nowa? Trzeba odpowietrzać układ? Jak to wykonać? Jaki płyn polecacie?
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 17, 2011 15:19   

Dolej płynu i będzie ok. Posprawdzaj opaski i węże, możesz mieć gdzieś nieszczelność.
 
 
maxbor 



Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Bąd

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 18, 2011 15:10   

No właśnie nieszczelność (chyba) zlokalizowana. Wąż wychodzący z zbiorniczka jest mokry tak więc idę go dokręcę jak nie pomoże to wąż do wymiany. Oby to było to.

[ Dodano: Pią Lis 18, 2011 15:10 ]
Co do wycieku to już naprawione. Co się okazało to pęknięta była w zbiorniczku od płynu ta rurka plastikowa, na którą nakłada się wąż. Pękniecie było całe szczęście na samym końcu przy wężu (okazało się też, że wąż lekko się zsunął). Wystarczyło naciągnąć wyżej wąż pod sam zbiorniczek i zacisnąć dwoma opaskami. Teraz zero wycieków i temperatura odpowiednia.

Ponawiam jednak pytanie dotyczące tego wycia? Jeżeli to łożysko to jakie polecacie? Jak jest z jego wymianą?
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Lis 18, 2011 20:44   

maxbor napisał/a:
Jeżeli to łożysko to jakie polecacie? Jak jest z jego wymianą?

ja wiem chyba każde łożysko powinno wytrzymać kilkadziesiąt kkm :wink: u mechanika sama wymiana to ok 60-80zł, jak koszt łozyska to bywa różnie w zależności od marki, np do starego mondeo koło 100, do mojego V około 200(a najlepsze że pasuje to z modeo, niestety mój mechanik wolał zarobić na części :/ ) także moja rada popatrz po sieci za cenami ew poszukaj na forum tu opinii jakie najlepsze i namierz takie jak najtaniej :)
 
 
 
maxbor 



Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Bąd

Rover 200

Wysłany: Pon Lis 21, 2011 18:58   

Jednak to nie łożysko...wycie, buczenie występuje tylko przy skręcie w prawo przy prędkości 60 km i wzwyż a ustaje mimo dalszej jazdy na skręcie ale puszczeniu pedału gazu?
Ma może ktoś jeszcze jakieś pomysły?
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Lis 22, 2011 11:43   

maxbor napisał/a:
Jednak to nie łożysko...wycie, buczenie występuje tylko przy skręcie w prawo przy prędkości 60 km i wzwyż a ustaje mimo dalszej jazdy na skręcie ale puszczeniu pedału gazu?
Ma może ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Wszystko wskazuje na układ przeniesienia napędu czyli przegub półoś :bezradny: .
Ale może poczekaj jakiś czas co się z tym będzie działo bo takie szukanie może Cię narazić na wiele niepotrzebnych wydatków jak u mnie:
- były dziwne odgłosy wymienili przegub doszły nowe odgłosy, dużo by mówić, kazali mi skrzynię nawet wymieniać(bu utopili w niej igiełki z krzyżaka na pół ośce :shock: ), koniec końców samo przeszło a ten pierwszy hałas to zapinka luźna od obudowy filtra powietrza się okazała (a przegub niepotrzebnie wymieniony bo się mechanikowi przy otwartej masce nie chciało posłuchać jak auto na biegu chodzi)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220SD] Lampy przód pomoc przy wyborze.
silnoreki2000 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Maj 29, 2013 11:31
silnoreki2000
Brak nowych postów [R 220 2.0 Tdi 98r.] problem z zawieszeniem
pawelm19871 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Gru 10, 2007 19:31
przemo285
Brak nowych postów [MG ZR] Problem z przednim zawieszeniem,macpherson
mgkochaminienaw Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Nie Mar 17, 2024 22:03
mgkochaminienaw
Brak nowych postów [rover 200 sdi]problem z tylnim zawieszeniem
dragon Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Paź 10, 2009 17:47
Firq
Brak nowych postów [R220sd 97'] Kąt wtrysku
xlukaszx Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Maj 04, 2009 22:18
Skiba



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink