Forum Klubu ROVERki.pl :: kupno MG ZS diesel proszę o pomoc
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
kupno MG ZS diesel proszę o pomoc
Autor Wiadomość
marszo 



Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 15:12   kupno MG ZS diesel proszę o pomoc

Witam,

Ze względu na to, iż jakiś czas temu udało mi się sprzedać 206 s16 poszukuje, auta które w jakiś sposób pomoże mi znów cieszyć się z podróżowania własnym autem, a nie komunikacją miejską :)

W oko wpadły mi poniższe MG ZS : Interesuje mnie tylko diesel.
1. http://moto.allegro.pl/mg...2003912654.html
2. http://otomoto.pl/mg-zs-climatronic-C22077187.html
3. http://otomoto.pl/mg-zs-C21652117.html

Mieszkam W Warszawie więc teoretycznie najbliżej mam do no.1 i no.3 jednakże wolałbym zaczerpnąć najpierw informacji na forum.

Proszę o informacje czy ktoś z klubowiczów oglądał któryś z samochodów albo czy ma jakieś uwagi.
Jakie są koszty wymiany rozrządu oraz jak wygląda dostęp do części (klocki, filtry itp itd)?
Dziękuje z góry za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez marszo Sro Gru 28, 2011 20:50, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 28, 2011 15:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
parasite 



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 37
Skąd: Bielawa



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 15:19   

Nieee. Trójka miała być moja :P Tylko jeszcze kasy nie uzbierałem.

Ceny rozrządu to najłatwiej sprawdzić na allegro. Z tego co widzę, to wychodzi podobnie jak w mojej obecnej Octavii 1.9 TDI czyli za części ok. 600zł. Filtry też raczej są łatwo dostać na Allegro. Reszty nie wiem i sam jestem ciekaw :P
Mnie najbardziej interesowałoby spalanie tego diesla. W Octavii z TDI AGR 90KM średnie spalanie wychodzi mi dokładnie 4,86l/100. Do pracy codziennie jeżdżę 70km w jedną stronę. Jeśli tu wyszłoby podobnie to już w ogóle nie mam się nad czym zastanawiać. Do tego silnik na pompie z tego co pamiętam, więc i problemów z paliwem mniej :grin:
 
 
damianz11 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 229
Skąd: Chełm



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 15:51   

Też mam 1.9TDi i co by nie mówic jednostka została przez 20lat dopracowana najlepiej ze wszytkich diesli jakie są dostepne na rynku. Rover nigdy mi nie spalił tyle co TDi i katalogowo wygrywa Rover 0-100 lecz w praktyce tego momentu nie odczujesz. Jeżeli masz 1.9Tdi o mocy 90km w Roverze bedziesz czuć może tyć lepiej bo technologia jest porównywalna. Rover nie ma takiego mocnego dołu, gdyż turbina jest bez zmienej geometrii (w 90KM Tdi też bez). Roverowski silnik diesla też wcale nie jest zły. Jak dla mnie ma trzecie miejsce we wszystkich dieslach (Tdi, cdti, dci, citd itp.) Elektornika jest wadliwa, mówię tu o pompie, przepływkach i kilku innch rzeczach. Silinik i skrzynia to miodzik. Z tym silnikiem to psztyk i odpala. Olej silnikowy wql nie czarnieje i jak na tam te lata to technologia była już dość wysko. Silniki Tdi lubią na czarno zakopcic jak się dobrze da po garach, a Rover wql NIE. Jak kopci rover to nie jest urok Diesla, a znaczy że coś mu dolega. Spotkałem się że w Roverach dieslach ciekną pompy wspomagania.

Tyle w temacie :mrgreen:
 
 
marszo 



Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 15:55   

A czy oglądałeś no.3 ? Generalnie nie wiem dlaczego ale najmniej mi się podoba ze względu na kolor lakieru, jednakże wydaje się być najrozsądniejszym zakupem. Z drugiej strony kupno za 14tys no2. pozostawia 5 tys w kieszeni na ewentualne naprawy :)

Chciałbym usłyszeć obiektywną opinie o moich rozważaniach od kogoś kto ma większą wiedzę odnośnie MG niż ja :)
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 28, 2011 16:26   

Czerwony, był już opisywany na naszym forum, z tego co pamiętam to nie był polecany, sporo już wisi i tylko zmienia właścicieli komisów.
Jeśli miałbym wybierać którego wpierw oglądać to bym pojechał do Ostrowca Mazowieckiego. Nie wiem czemu, bo ten szary też nie najgorzej wygląda. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
marszo 



Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 20:00   

Dobra, z informacji jakie uzyskałem telefonicznie od poszczególnych właścicieli wynika:
no 1
Samochód świeżo co sprowadzony, gość nie wie nawet czy ma drugi komplet opon zimowych, przebieg również jest nie udokumentowany, jedyne papiery to brief, w którym podobno rzeczywiście jest jeden właściciel. Dodatkowo jest do opłat czyli doliczyć 1500zł należy.
no 2
Również jest 1500 do opłat, gość nie ma żadnych dokumentów i również nie wiem czy ma drugi komplecik.

no 3

Prywatna osoba. Gość mega sympatyczny, mówił jak na spowiedzi o aucie.
w 2008 przyjechało auto do kraju z przebiegiem 40 tys. Ma na to papiery. W Polsce jest drugim właścicielem, kupił go pół roku temu(to mnie martwi, że po takim krótkim czasie chce go sprzedać, w tłumaczenia jakoś nie wierze o tym, że auto jest za duże dla żony :))
W tej cenie może da drugi komplet kół zimowych. Malowany był lewy bok-chyba lewe nadkole i drzwi przednie. Coś tam stuka w lewym kole mówi, że drążek albo końcówka wahacza? - jak wygląda wytrzymałość zawieszenie w ZS?

Jeszcze jedno mam pytanie- jak jest z jakością skóry w MG czy przy ok 90 tys powinny być już przetarcia i wygniotki w fotelach? Czy kierownica szybko się przeciera, oraz jak sprawa wygląda z tzw" wygnieceniem podłogi" :) Wiem, że to są pierdoły, ale przebieg 90 tys w 6 lat to emerycki wynik i chciałbym upewnić się co do jego ewentualnej autentyczności:)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Gru 28, 2011 22:28   

marszo -- podjedz na spota w wawie to zobaczysz i ocenisz sam rozne ZR-y i ZS-y pod wzgledem wizualnym jak i dowiesz sie wiecej ;)

teraz ze wzgledu na niedziele "sylwestrowa" raczej spota nie bedzie, ale w nastepnym tygodniu pewnie bedzie normalnie ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marszo 



Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Sty 09, 2012 16:53   

Dzięki Maniaq, pojawię się zapewne z tzw."buta" :) Ewentualnie kochane ZTM przywiezie moje dupsko :) Mimo wszystko chciałbym prosić o info odnośnie trwałości zawiasu? Wahacze w ZS są wzmacniane? Chyba w piątek będę chciał obejrzeć nr 1 lub nr 3 dlatego chce być "przygotowany" przed wizytą jako tako :)

[ Dodano: Pon Sty 09, 2012 16:53 ]
http://otomoto.pl/mg-zs-C19854870.html

A co Panowie powiecie o powyższym? Wiem, że nie diesel, ale jakoś, aż tak uparty nie jestem :) Czy jest może ktoś kto zna ten samochód, ewentualnie czy oglądał?
W tym tygodniu jeśli pozwoli mi praca i uczelnia będę oglądał wszystkie auta, Kraków pewnie na sam koniec odwiedzę z nadzieją, że mooże ktoś z forumowiczów uprzedzi mnie i obejrzy powyższy samochód :)
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Sty 10, 2012 13:09   

marszo napisał/a:
http://otomoto.pl/mg-zs-C19854870.html

A co Panowie powiecie o powyższym? Wiem, że nie diesel, ale jakoś, aż tak uparty nie jestem :) Czy jest może ktoś kto zna ten samochód, ewentualnie czy oglądał?
W tym tygodniu jeśli pozwoli mi praca i uczelnia będę oglądał wszystkie auta, Kraków pewnie na sam koniec odwiedzę z nadzieją, że mooże ktoś z forumowiczów uprzedzi mnie i obejrzy powyższy samochód :)

Był już opisywany na forum.
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=72425
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Sty 18, 2012 15:39   

marszo napisał/a:

no 3

Prywatna osoba. Gość mega sympatyczny, mówił jak na spowiedzi o aucie.
w 2008 przyjechało auto do kraju z przebiegiem 40 tys. Ma na to papiery. W Polsce jest drugim właścicielem, kupił go pół roku temu(to mnie martwi, że po takim krótkim czasie chce go sprzedać, w tłumaczenia jakoś nie wierze o tym, że auto jest za duże dla żony :))
W tej cenie może da drugi komplet kół zimowych. Malowany był lewy bok-chyba lewe nadkole i drzwi przednie. Coś tam stuka w lewym kole mówi, że drążek albo końcówka wahacza? - jak wygląda wytrzymałość zawieszenie w ZS?


Hehe może to nie ten, ale kiedyś oglądałem takiego bordowego ZSa w łódzkim - auto było po konkretnym dzwonie lewym przodem, miało wywaloną poduszkę pasażera, odklepaną podłużnice i pas przedni, cały przedni zawias włożony z jakiegoś trupa (pordzewiały na amen może z 400 lub hondy civic) a najlepszy zonk był taki że waliło w nim rzygami - normalnie auto stało z otwartymi szybkami ;) po jakimś czasie smród się robił nie do wytrzymania.... hehe masakra ogólna, ale jak mówisz o tym lewym boku to może akurat ta rzeźba...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 200] Diesel - proszę o pomoc!
tw1002 Chcę kupić ROVERka 26 Wto Kwi 27, 2010 21:55
cirek
Brak nowych postów Rover 75 Benzyna czy Diesel? Proszę o pomoc
gregorD Chcę kupić ROVERka 3 Pon Lip 15, 2013 10:45
seba1x
Brak nowych postów Rover 200 2.0 Diesel prosze o ocene i pomoc
roverBydgoszcz Chcę kupić ROVERka 14 Sro Sty 30, 2013 13:00
roverBydgoszcz
Brak nowych postów [rover 25] diesel czy benzyna proszę o pomoc i ocenę
margolka86 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Lis 11, 2014 18:22
margolka86
Brak nowych postów Kupno ROVER-a 420 Diesel 86KM Hatchback
liroy79 Chcę kupić ROVERka 18 Nie Sty 23, 2011 13:16
colin1983



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink