Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z odpaleniem zimnego silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z odpaleniem zimnego silnika
Autor Wiadomość
oxvord 



Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: sucha beskidzka



  Wysłany: Sro Lut 08, 2012 20:25   [R75] Problem z odpaleniem zimnego silnika
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam :) jestem tu nowy, ponieważ zakupiłem samochód kilka miesięcy temu. I do tej pory nie byo z nim problemu. Jest to rover 75 2.0 CDT z 2001r. Do czasu mrozów :( Samochód przestał rano zapalać.. Wymieniłem świece żarowe, sprawdziłem probówką prąd na kablach od świec i jest. Filtr paliwa również nowy, a samochód dalej nie pali.. :( Dzisiaj odkręciłem rurki paliwa od wtrysków po przekręceniu zapłonu paliwo leci pełnym strumieniem a znajomy podłaczył go dziś pod kompa i w cylindrach nie pokazuje paliwa.... Czy ktos może miał podobny problem lub wie co to może być. Prosiłbym o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Lut 08, 2012 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 08, 2012 20:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Sro Lut 08, 2012 22:41   Re: [Rover 75] Problem z odpaleniem zimnego silnika

oxvord napisał/a:
Witam :) jestem tu nowy, ponieważ zakupiłem samochód kilka miesięcy temu. I do tej pory nie byo z nim problemu. Jest to rover 75 2.0 CDT z 2001r. Do czasu mrozów :( Samochód przestał rano zapalać.. Wymieniłem świece żarowe, sprawdziłem probówką prąd na kablach od świec i jest. Filtr paliwa również nowy, a samochód dalej nie pali.. :( Dzisiaj odkręciłem rurki paliwa od wtrysków po przekręceniu zapłonu paliwo leci pełnym strumieniem a znajomy podłaczył go dziś pod kompa i w cylindrach nie pokazuje paliwa.... Czy ktos może miał podobny problem lub wie co to może być. Prosiłbym o pomoc.


Kwestia nie pali na mrozie czy w ogóle nie pali nawet po nocy w garazu?

Może to być pompa wysokiego ciśnienia, czujnik na niej lub wtryski.

I kwestia pod jaki komputer podłanczałes bo niestety nie wszystkie właściwie działają z R.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
oxvord 



Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: sucha beskidzka



Wysłany: Czw Lut 09, 2012 09:44   [R75] Problem z odpaleniem zimnego silnika

witam ponownie . znaczy jest tak .nie wiem jak po nocy w garażu ponieważ parkuje na dworze ale jeśli było cieplej to nie było problemu . ten samochód odpalić się da przy użyciu plaka i bardzo długim kręceniu jak wtedy odpali to chodzi normalnie nie przerywa cały dzień pali lecz po nocy znowu to samo (rozrusznik kręci a efekt jak by nie dostawał paliwa)
 
 
SmoK 



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Czw Lut 09, 2012 12:03   

Witam
Miałem podobne objawy oto mój temat: http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0

Sprawdzenie zaworu zwrotnego paliwa nic nie kosztuje a może to jednak to, lub inna nieszczelność układu paliwa.
 
 
oxvord 



Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: sucha beskidzka



Wysłany: Pią Lut 10, 2012 10:01   [Rover 75] Problem z odpaleniem zimnego silnika

dzisiaj rano udało mi się auto wepchnąć do garażu i pod wieczór odpalił bez problemu
na noc musiałem wyjechać zobacze co będzie rano jeśli nie odpali to zastosuje się do twojej rady SmoK i sprawdzę ten zawór zwrotny mam tylko pytanię w którym miejscu go szukać

[ Dodano: Pią Lut 10, 2012 10:01 ]
witam wszystkich dzisiaj po nocy na dworze znowu nie odpala. mam jeszcze jedno pytanie
wczoraj w garażu jak włączałem zapłon to przez dłuższą chwile słychać jakiś dźwięk przy silniku od strony pasażera mniej więcej w okolicy filtra oleju i wtedy odpalał a dzisiaj nic tam nie słychać czy może to ma coś wspólnego z tym że nie chce odpalić
 
 
SmoK 



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 66
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pią Lut 10, 2012 10:31   

Możesz jeszcze sprawdzić pompę paliwa ta pod maska jak przekręcisz zapłon w 2 pozycje powinno być ja słychać.

Można ja też sprawdzić wypinając wężyk który idzie do obudowy filtra paliwa przekręcić zapłon w 2 pozycje i spróbować utrzymać ciśnienie, jeśli jest sprawna nie dasz rady utrzymać ciśnienia. Taka rada jak będziesz sprawdzał nie stój przodem do wężyka stań sobie z boku i staraj się łapać paliwo do bańki lub słoika. Ta pompa ma naprawdę niezłego kopa :D

Aby dostać się do zaworu zwrotnego trzeba wyjąć akumulator zdemontować cała jego obudowę. Ja u siebie widziałem ten zawór bez rozkręcania zaznaczyłem miejsce w którym on powinien się znajdować. Widziałem ze bulgocze puszcza powietrze więc wymieniłem i pomogło 0 problemów autko odpala za 1 razem, a wcześniej kręcił i nie było słychać ze chce złapać i odpalić. Oto zdjęcie:
 
 
maciekstasio 




Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: W-wa



Wysłany: Nie Lut 12, 2012 11:16   

Ta pompa nie daje rady jak lejesz gorsze paliwo.
Lałem olej od sąsiada z karnistra i po pół roku miałem pompe do wymiany, takie to jest oszczędzanie :/

A co do filtrów paliwa to jakich używacie?
Słyszałem, że Filtron nie nadaje się za bardzo na zimę, jest przystępny cenowo ale ponoć lepszy jest HENGST.
Filtron kosztuje 50 zł, Hengst 110 zł.
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Nie Lut 12, 2012 11:30   

maciekstasio napisał/a:
Słyszałem, że Filtron nie nadaje się za bardzo na zimę, jest przystępny cenowo ale ponoć lepszy jest HENGST.
Filtron kosztuje 50 zł, Hengst 110 zł.

U mnie po założeniu filtrona auto straciło na mocy- takie miałem odczucie( w lato). Po zmianie na meat&doria odżyło (tylko nie chińczyk bo w sklepie u mnie mieli 2 rodzaje ). Nigdy więcej filtrona.
Co do odpalania po wymianie świeczek 2x podgrzanie i od razu pali.Jak się okazało miałem 1 świeczkę sprawną i przy -15 było już ciężko.
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Nie Lut 12, 2012 11:56   

maciekstasio napisał/a:
Słyszałem, że Filtron nie nadaje się za bardzo na zimę,
ja mam filtr z filtrona i nie narzekam :) najwaznjesze to dobre paliwo jak tankuje tylko na shellu i nie mam zadnych prolbemów i z odpalaniem i z moca :)
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
oxvord 



Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: sucha beskidzka



Wysłany: Czw Lut 16, 2012 18:28   [R75] Problem z odpaleniem zimnego silnika

Witam to jednak pompa wysokiego ciśnienia nie daje rady na dużych mrozach bo po podgrzaniu jej dosłownie 5 minut suszarką samochód odpala bez problemu ale tu już chyba tylko wymiana albo regeneracja bo raczej na to już chyba nic nie można poradzić
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Lut 17, 2012 09:48   

oxvord, wysokiego? :roll: Jaki masz przebieg? Wtryski wymieniałeś kiedyś?
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
oxvord 



Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: sucha beskidzka



Wysłany: Pią Lut 17, 2012 14:56   [R75] Problem z odpaleniem zimnego silnika

TAK słyszałem że się nazywa ta pompa . ten zawór na niej czyściłem przy okazji wymieniłem na nim oring bo był nie ciekawy. Jeśli chodzi o wtryski to nic z nimi nie robiłem co prawda znajomy sprawdzał na kompie końcówki wtrysków i wyszły ok
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Lut 18, 2012 11:32   

oxvord, jakos mnie się w to nie chce wierzyć. Pompa CR musiała by być baaardzo wyjechana, żeby przez nią były problemy z odpaleniem.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
szemet33 



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 09:43   

czy ktos sie orientuje jaki jest koszt przyblizony koszt wymiany pompy cr ( samej robocizny) ??
No i czy warto kupowac uzywke czy regenerować.
_________________
Ciekawy Roverek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] problem z odpaleniem zimnego auta
pajos Rover serii 75, MG ZT 38 Nie Wrz 13, 2015 14:43
tomek1haczyk
Brak nowych postów [R75]Odpalenie zimnego silnika problem.
rosiu87lol Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Paź 08, 2013 16:54
rosiu87lol
Brak nowych postów [R75]Problem z odpalaniem zimnego silnika
bartekplm3 Rover serii 75, MG ZT 28 Sro Sty 21, 2015 20:56
bartekplm3
Brak nowych postów [R75] Problem z odpaleniem silnika
maras62 Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Sie 26, 2023 13:09
maras62
Brak nowych postów [MG ZTT] problem z odpaleniem silnika 2.0 cdti 131 KM
pyrek Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Lis 22, 2016 12:11
pyrek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink