Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 45] Niezgodność stanu faktycznego z numerem VIN
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 45] Niezgodność stanu faktycznego z numerem VIN
Autor Wiadomość
king91 



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 5



Wysłany: Sob Lut 18, 2012 11:15   [R 45] Niezgodność stanu faktycznego z numerem VIN
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 2002

Witam, jestem nowy na forum. Zamierzam kupić Rovera 45. Sprzedający mówi, że ma on silnik 1.6, we wszystkich dokumentach podobno też wszystko na to wskazuje, a w wyszukiwarce VIN wyświetla mi się silnik 1.8. Dlaczego? Czy to oznacza jednoznacznie, że silnik był wymieniany? Oto numer VIN SARRTZWFT2D591676. Proszę o w miarę szybką odpowiedź.
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 18, 2012 11:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Sob Lut 18, 2012 17:48   

king91 napisał/a:
Czy to oznacza jednoznacznie, że silnik był wymieniany?
Całkiem możliwe, że silnik był wymieniany.
Poszukaj oznaczenia silnika w swoim aucie, to wyjaśni jaki rzeczywiście masz włożony silnik.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sob Lut 18, 2012 18:05   

king91, jak pisze tronsek możliwe że była podmianka silnika, w moim przypadku osoba która kupi moje auto będzie miała niezły zgryz z vinu wynika że golas 1.4 a jest wypas 1.8 VVC ;)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
king91 



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 5



Wysłany: Sob Lut 18, 2012 18:40   

Ok, więc jeśli był podmieniony, to tak naprawde nie wiem jaki ten silnik ma przebieg, bo kilometry nalicza tak jakby cały czas na ten stary silnik prawda? Dobrze to rozumiem? I jeszcze jedno pytanie, ten samochód jest świeżo sprowadzony, przez taką podmianę silnika nie będę miał problemów przy rejestracji?
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Lut 18, 2012 19:05   

king91 napisał/a:
Ok, więc jeśli był podmieniony, to tak naprawde nie wiem jaki ten silnik ma przebieg, bo kilometry nalicza tak jakby cały czas na ten stary silnik prawda? Dobrze to rozumiem?
Dobrze rozumiesz.
king91 napisał/a:
I jeszcze jedno pytanie, ten samochód jest świeżo sprowadzony, przez taką podmianę silnika nie będę miał problemów przy rejestracji?
Nie będziesz miał, bo od jakiegoś czasu (kilka ładnych lat) silnik traktowany jest jako część wymienna. Poza tym na dowodzie rejestracyjnym nie masz nigdzie wpisanego nr. silnika a tyko nadwozia. Skoro VIN się zgadza to pójdzie bez problemu.
_________________
Był --> Rover 400 1.6 LPG 1999
Jest --> Audi A4 Avant 1.8T LPG 1999
 
 
 
king91 



Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 5



Wysłany: Sob Lut 18, 2012 19:27   

Ok, dzięki. Jutro jade go obejrzeć i zobacze co z tego wyjdzie. W tej wyszukiwarce VIN błędy się raczej nie zdarzają? Bo dzwoniłem do kolesia powiedzieć mu o tej niezgodności, a on twierdzi, że niekiedy takie błędy w tego typu wyszukiwarkach się zdarzają, mówi, że we wszystkich dokumentach od tego Roverka jest informacja o silniku 1.6
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ALL R] naklejka z numerem rejestracyjnym
sknerko Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 24 Czw Kwi 23, 2009 12:24
maciekmpl



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink