Forum Klubu ROVERki.pl :: [620] Elektryczna antena - sterowanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[620] Elektryczna antena - sterowanie
Autor Wiadomość
Bartekcmg 



Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 12
Skąd: cmg



Wysłany: Nie Mar 18, 2012 13:19   [620] Elektryczna antena - sterowanie
Typ: TDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1997

Witam, jakiś czas temu przestało działać automatyczne wysuwanie anteny po uruchomieniu radia.
Dziś zajrzałem do środka i okazuje się że teoretycznie wszystko jest w porządku. Po rozłączeniu kostki (przed stycznikiem w bagażniku) podłączyłem alternatywne źródło zasilania -tj. +12V, +12v, oraz mase, wówczas antena z powodzeniem się wysuneła. Po odłączeniu jednego kabelka +12 (środkowy - automatyczne sterowanie anteną) antena schowała się do środka. Kontrolką sprawdziłem czy na odpowiednich pinach wtyczki jest napięcie i również wszystko było ok. Jakie kolwiek problemy po stronie "bagażnika" wykluczam.
Z tyłu radia (stary Philips dc 243, na kasety) znajdują się 2 kostki, jedna odpowiedzialna za głośniki natomiast 2 odpowiedzialna za zasilanie.
Uwaga: będe opisywał kable wtyczki od samochodu (dość nie udolnie ponieważ mam problem z kolorami...).
Dochodzi do niej 6 kabli (z czego tylko na 2 jest zasilanie - niezależnie od tego czy kluczyk jest w stacyjce czy go nie ma)
1|2|3|4
5|6|7|8


1 - Kabel z zasilaniem
2 - Kabel bez zasilania
3- Kabel bez zasilania (doprowadzony do stycznika jako odpowiedzialny za wysunięcie anteny po włączeniu radia) - do tego kabla dołączona jest odnoga którą teoretycznie możemy podłączyć w interesujące nas miejsce)
4 - brak kabla
5 - Masa
6- Kabel bez zasilania
7 - Kabel z zasilaniem
8- brak kabla


Gniazdo po stronie radia (myślinik oznacza wtyczke męską, reszta jest zwyczajnie pusta bez możliwości połączenia z kablami w wtyczce):
1-|2|3|4
5-|6|7-|8

1- Czerwony kabel +12
5- Czerwony kabel - Uziemienie
7- Dwu kolorowy kabel na którym rzecz jasna też jest napięcie

Do teraz próbuje ustalić gdzie należy podpiąć odnoge kabla nr 3 po stronie wtyczki żeby antena wysuwała się po uruchomieniu radia. Dodam że wcześniej wszystko było dobrze - najwyraźniej cos się rozłączyło. (Bezpieczniki sprawdzałem wszystkie są OK)

Jeżeli macie jakieś pomysły to czekam na wiadomość. Poźniej może zrobie zdjęcia żeby wsztstko wyjaśnić w sposób bardziej przejrzysty. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Adrian Sro Mar 28, 2012 08:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 18, 2012 13:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Nie Mar 18, 2012 13:33   

prosie http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic123126.html tu masz wszystko. Z tego co napisałeś i jak ponumerowałeś piny w kostce wynika że powinieneś się wpiąć w pin nr 3 w tej kostce odpowiadającej za zasilanie. Jeśli masz tam puste miejsce to trzeba by dorobić tam konektorek. Ale z drugiej strony ze u Ciebie ta antena nie jest podłączona, przecież te samochody z automatyczna antena wychodziły z fabryki
 
 
zimek-1985 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 256
Skąd: Płońsk



Wysłany: Sob Mar 24, 2012 12:04   

Kolego weź zwykłą próbkę, wyjmij radio, jeden koniec probówki podłącz gdzieś do masy, włącz radio i sprawdź na którym przewodzie w kostce od radia masz zasilanie. Przy każdym który będzie miał wyłączaj radio. Jak żarówka zgaśnie to znaczy że ten przewód jest sterujący. Potem wystarczy się tylko wpiąć w niego :grin:
 
 
Bartekcmg 



Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 12
Skąd: cmg



Wysłany: Pon Mar 26, 2012 12:11   

Witam, tak robiłem tylko że...
Brałem mase z zapalniczki (na 100% masa) i mi bezpieczniki wyskakiwały (albo od radia w kabinie, albo od światełka w bagażniku i zapalniczki - bezpiecznik pod maską) dlatego napisałem na forum z nadzieją że ktoś od razu mi napisze co i jak. W przyszłym tygodniu przyłoże sie do tego staranniej i dam znać jak sie uda.


pozdro
 
 
zimek-1985 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 256
Skąd: Płońsk



Wysłany: Wto Mar 27, 2012 01:23   

Weź masę z przewodów co idą do radia. Napisz jakie kable wychodzą z radia ( kolory ) Są pod standardową kostkę iso?
Zrób może zdjęcie radia i kostki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Antena Elektryczna
Gość Rover serii 600, Honda Accord 36 Sro Sie 15, 2012 16:45
Przemas
Brak nowych postów [620si] antena elektryczna
mateooo25 Rover serii 600, Honda Accord 3 Pon Sie 26, 2013 23:15
Matheeo
Brak nowych postów [R600] Antena elektryczna
gucwiz Rover serii 600, Honda Accord 4 Nie Lis 09, 2008 22:05
filo
Brak nowych postów [Honda Accord] Antena elektryczna
malutki106 Rover serii 600, Honda Accord 2 Nie Lut 06, 2011 21:33
KRYS
Brak nowych postów [R600] Antena elektryczna od radia
danio667 Rover serii 600, Honda Accord 3 Nie Kwi 20, 2008 09:15
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink