Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Zapchany przewód ODMY - dlaczego lub po co?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Zapchany przewód ODMY - dlaczego lub po co?
Autor Wiadomość
maximus86 



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 72



Wysłany: Pon Mar 26, 2012 14:27   [R416] Zapchany przewód ODMY - dlaczego lub po co?
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

Panowie dziś spotkała mnie kolejna niespodzianka w moim niedawno zakupionym roverku, otóż przy czyszczeniu przewodów, przepustnica - silniczek krokowy odpiąłem również wąż idący od pokrywy silnika do kolektora ssacego (jest to bodajże ODMA) i okazało się że jest on zatkany jakąś stalową kulką :shock:
Ewidentnie widać że ktoś celowo go zatkał... Teraz pytanie po co i dlaczego ktoś zatkał ten wąż?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 26, 2012 14:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 26, 2012 18:08   

bo z odmy chlapie olejem, ktoś nie mając pojęcia do czego ona służy po prostu może ją zatkał, to jest odpowietrzenie skrzyni korbowej i powinno być drożne
 
 
maximus86 



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 72



Wysłany: Wto Mar 27, 2012 17:13   

Ogólnie obawiam się najgorszego i myślę że coś jest nie tak z silnikiem, od niedawna coś mi w nim stuka (taki jednostajny stuk - jakby zawory) ale teraz po tym odkryciu zatkanego przewodu myślę że ktoś to specjalnie zrobił żeby na krótko ukryć jakąś wadę silnika moim zdaniem, i teraz pytanie dla wszystkich co się znają na roverkach, co sprzedawca mógł ukryć stosując taki zabieg?
Już tracę głowę powoli przez ten zakup, bo nie myślałem że aż tyle problemów będzie z roverkiem...
_________________
Free your mind open your eyes...
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Wto Mar 27, 2012 17:23   

maximus86, Nie panikuj, ktoś to zatkał bo mu olejem dolot syfilo, i tyle a te stuki w tym silniku sa normalne. To stukaja popychacze zaworow, ja nie widziałem Kserii w ktorej by nie stukały, tym sie nie przejmuj
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
maximus86 



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 72



Wysłany: Wto Mar 27, 2012 19:06   

dzięki za słowa otuchy ale naprawdę mam troszkę stracha, bo jednak silnik to kosztowna część... a czemu mogło mu syfić dolot olejem skoro normalnie ma być ten wężyk drożny?
i jak uważacie mam jechać do mechanika czy nie z tym stukaniem? zawory nie popsują się przez to?
I jeszcze jedno pytanie czy zatkanie tego wężyka mogło spowodować uszkodzenie simeringu na wale korbowym? (między skrzynią a silnikiem) bo po kupnie samochodu okazało się że miałem uszkodzony ten simering i go wymieniałem...
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Wto Mar 27, 2012 20:05   

To normalne że dolot bedzie zasyfiony olejem skoro pokrywa zaworów jest połączona z dolotem, opary oleju właśni przez odmę sie dostaja do ukladu dolotowego, z czasem jak tego syfu sie nazbiera wiecej to może sie przycinać na przyklad przepustnica albo szwankować może silnikkrokowy,to wszystko skutkuje zaburzeniami w pracy silnika, gaśnie, wieszaja sie obroty, albo faluą. Ja przypuszczam że poprzedni wląściciel, zatkał odmę albo dlatego żebu uniknąć tych problemów, albo może już walczył z zacinającą sie przepustnicą i chciał uniknąć powtórki z rozrywki.

Do mechanika możesz jechać, nie zaszkodzi. Ale spodziewaj że każe Ci wymieniać zawory, popychacze, albo pół silnika. naprawdę ciężko u nas o dobreo mechanka od eR. Chyba ze masz kogoś kumatego, kto troche zna te autka.

A te styuki slychaccały czas? czy tylko na zimnym silniku? Wmoim starym e416 też klepały popychacze jak w klekoci,jaksi silnik rozgrzał to się uspokajalo trochę,ale troche było je słchać cały czas.

Pojedz do mechanika jesli powie Ci że topopychacze klepia tosie nie przejmuj,t silniki takmają.

A cieknące simeringi walu i walków rozządu to też standart w tym modelu
 
 
maximus86 



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 72



Wysłany: Wto Mar 27, 2012 20:43   

ostatnio stukot słychać cały czas - na zimnym i ciepłym...

a warto wymieniać te popychacze jeśli to one stukają?
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Wto Mar 27, 2012 20:58   

Można też na początek zalać silnik dobrym olejem. Na Mobilu silnik był głośny, po zalaniu liqui zdecydowanie się wyciszył.
Pozdrawiam
_________________
Andrzej
 
 
 
micheaszu 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 46
Skąd: Stargard Szczeciński

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 27, 2012 23:37   

odnośnie klepania zaworow, to pogrzej troche silnik, wkręć na 2 tys obrotów i posluchaj. jak klepanie ustanie to moze jezdzic :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Filtr odmy???
r_afal Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Sro Lut 25, 2009 23:16
AndrewS
Brak nowych postów [R416] Odłączenie odmy od przepustnicy I czujnik temperatury
Spoksik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sob Mar 08, 2014 13:37
Spoksik
Brak nowych postów [Rover 400] Dlaczego zgasł i dlaczego teraz nie odpala.
Arn0ldS Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Nie Sie 25, 2013 10:25
mcjg
Brak nowych postów [R416 Si] Co To za Przewód ?
Dr.Stein Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Lis 30, 2010 19:06
des
Brak nowych postów [R416] Przewód hamulcowy
grzegorz1652 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pią Lis 08, 2013 18:32
grzegorz1652



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink