Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander 1,8] Problem-nie działają zegary
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: kasjopea
Sob Sty 07, 2012 17:45
[Freelander 1,8] Problem-nie działają zegary
Autor Wiadomość
kardynalski 



Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 13
Skąd: legionowo



Wysłany: Sro Sty 18, 2012 19:29   

Wyciągnąłem ten moduł - to jest ECU tak?- i na razie mam go odpiętego. To "bipczenie" zlokalizowałem, wychodzi z dużej puszki czarnej "CCU" to chyba komputer sterujący autem.
Jest taka możliwość, że padł on?. Cała reszta działa .
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 18, 2012 19:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 19, 2012 11:41   

Zwrócił bym jedynie uwagę że freelander nie ma czegoś takiego jak moduł komfortu...
Główną część kontroli nad autem sprawuje CCU - Central Control Unit (Lampki, wycieraczka tył, ogrzewane szyby, opuszczanie tylnej szyby część funkcji alarmu,zamek, niektóre kontrolki itp). A nazywanie CCU "modułem komfortu" jest nie tylko błędne (chociażby ze względu na wachlarz funkcji) , ale wprowadza chaos informacyjny...

Cytat:
czy wiecie gdzie znajduje się moduł sterowania szyby

Za szybę tylną odpowiada CCU, za szyby boczne Window Lift ECU.

Cytat:
czy licznik i alarm są podpięte do jakiegoś jednego modułu

Same zegary podpięte są do kilku jednostek IMMO ECU (ten np odbiera sygnał obrotów silnika z ECM poprzez zegary) , CCU ,ECM, ABS ECU i ewentualnie EAT (automat) jak posiadasz skrzynie auto.

Zabezpieczenie nie ma jednoznacznej centralki. Część realizuje CCU (centralny zamek, czujniki wnętrza, syrena), IMMO ECU (sam jako system niezależny) odpowiada za cały proces odblokowania auta i jest sparowane z ECM. (nie można wymienić jednego od tak sobie, muszą być pod siebie zaprogramowane ). Dość to skomplikowane ale mówiąc w uproszczeniu te trzy komputerki realizują całą funkcję zabezpieczenia auta komunikując się ze sobą.

U ciebie jest problem z centralnym zamkiem i pilotem -> CCU zachowuje się tak jak by nie miał zaprogramowanego pilota , auto odpala -> Więc immo ECU się dogaduje z ECM i tu jest ok. (niemniej jest to funkcja niezależna która się odblokuje gdy wyczuje właściwy kluczyk)

W rave są diagramy kontrolne pokazujące zależność jednostek sterujących od siebie. Freelander po 01 roczniku może mieć od 8 do 13 jednostek sterujących , więc myślę że trzeba je wziąć, dokładnie przeanalizować i wytypować sprawcę.

Warto też wiedzieć że przekładanie komputerków bez poinformowania "pozostałych" nie wychodzi.
 
 
kardynalski 



Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 13
Skąd: legionowo



Wysłany: Czw Sty 19, 2012 13:32   

Tak więc nie zostaje mi nic innego jak podpiąć się pod komp serwisowy i powinno się zdiagnozować, tak?
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 19, 2012 13:35   

Myślę że będzie to najprostsze i najszybsze. I tak cię to czeka jeżeli któryś z komputerów trzeba wymienić... ,

Za dużo tutaj kombinacji i niewiadomych żeby celować samemu.
 
 
kardynalski 



Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 13
Skąd: legionowo



Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 00:45   

Ja to mam po prostu chyba pecha z tym moim autem. Nie dość, że wystąpiły te wszystkie usterki, w firmie, o której pisałem nic nie zdziałali, od chłopaków z ART-BIZAR z Ciechanowa dostałem telefon gościa z Zielonki koło Babic, z zapewnieniem, że mi wóz naprawi, zadzwoniłem , odstawiłem auto i wczoraj dowiedziałem się, że warsztat im okradli- odjechali jakimś autem klienta, z komputerem serwisowym i z jakimiś narzędziami. No cóż trzeba czekać aż chłopaki "się odbudują", trochę mi ich szkoda, ale takiemu co okradł to bym .......,Nic mi innego nie pozostaje tylko czekać .
O ewentualnym postępie prac będę Was informował.

[ Dodano: Pią Lut 10, 2012 15:41 ]
Niestety, stało się to , czego się obawiałem. Będę zmuszony odebrać swojego Lanka nie naprawionego, bo jakiś sk....syn ukradł chłopakom kompa serwisowego , a bez niego ani rusz. Będę szukał dalej magika, który naprawi moje autko, czy ktoś z Was nie zna kogoś, kto podejmie się naprawy, bo mnie już ręce opadają.
Pozdrawiam.

[ Dodano: Sob Kwi 07, 2012 00:45 ]
Witajcie po długiej przerwie. Landek już naprawiony, ale do rzeczy.
Odebrałem swojego zepsutego, po jakimś czasie chłopaki zadzwonili , że mają już kompa i mogą się za niego zabrać. trwało to długo, ale wczoraj dostałem telefon, że jest gotowy i naprawiony. Cena nie była mała, ale jakie tam było spustoszenie. Do wymiany:
modulator, BCU, zegary, skrzynka bezpiecznikowa, nadajnik pilotów, i jeszcze coś, ale już nie pamiętam. Zdaniem mechanika zrobiło się jakieś potworne zwarcie i ono tak zniszczyło elektronikę w Landku. Wszystko powymieniane, działa, tylna szyba też, nawet ogrzewanie tylnej też działa. Mogę być naprawdę mega zadowolony z postawy mogę powiedzieć "moich mechaników". Jeśli ktoś chce namiary to służę na PW ( bo nie wiem czy mogę podać na ogólnym".

Tak poza tym życzę wszystkim Wesołych Świąt.
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 15:54   

kardynalski, Auto miałeś najpewniej u Mariusza418 bo raczej nikomu więcej w Polsce nie ukradli T4 a jego wszyscy w klubie i wiekszość na forum znają.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
kardynalski 



Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 13
Skąd: legionowo



Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 18:40   

Chyba tak, ale to w niczemu nie przeszkadza, by go" wychwalać pod niebiosy" , no nie? :mrgreen:
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 18:42   

nawet należy Dodaj mu komentarz na stronie klubowej w dziale warsztaty
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] nie działają wycieraczki
risones Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 30, 2016 12:43
risones
Brak nowych postów [Freelander] Nie działają ogrzewanie szyb i wycieraczka
oryniak Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 4 Czw Gru 17, 2015 11:24
oryniak



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink