Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] Padający nowy Akumulator co go rozladowywuje?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] Padający nowy Akumulator co go rozladowywuje?
Autor Wiadomość
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 07:36   

[quote="AndrewS"]
tronsek napisał/a:
być na poziomie 0,2-0,3A.



ile ??
200-300 mA taki prad jest niedopuszczalny
quote]

ale nawet... 10h x 300mA = 3ah

to jak mamy akumulator w zaleznosci czy benzyna czy diesel, ale powiedzmy od 45ah w gore do 70 paru ah. to nawet ja auto bedzie stalo 2 dni to zgubi nam 14,5ah wiec nawet w teori przy takim uplywie po 2 dniach powinno banglac.

ale oczywiscie zgadzam sie ze jedno zero nie w ta strone...

poczekajmy co kolega wymierzy u siebie - to bedzie mozna cos podpowiedziec, bo moze aku wadliwy i ma jakies wewnetrzne zwarcie? dobra opcja jest odlaczenie klemy na te 2 dni i proba czy zapali bez problemu, jesli nie - to masz uszkodzony aku fabrycznie.

ja mam r200 diesel, po poltora tyg nieodpalania przy 2 letnim aku centra futura 72ah - sztahnal bez gadania.

pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 07:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Guciek 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 100
Skąd: Kicin /Poznań



Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 22:23   

tak więc wg mojego miernika pokazuje 0,06A co jakis czas mrygnie na 0,07A ale to chyba od diody alarmu bo mniejwiecej w tym samym czasie przeskakuje choć miernik czasem tego nawet nie wychwyci,
ładowanie akumulatora jest na 14,0
akumulator GigaWatt czy jakos tak na Boshu robione dokladne wartosci pojemność: 680 / 74 rozruch


Czyli jak bede mial nie ruszać auta przez 3 dni i więcej to odłączyć klemę i spróbować parę godzin przed wyjazdem(żeby wrazie czego podładować) podłączyć klemę i próbować odpalić
jak nie odpali to na reklamacje akumulator ?
 
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 23:23   

680 / 74 czy raczej 74Ah / 680 rozruch? I te 14.0 to przy jakim obciążeniu? Nie wiem jakie masz wyposarzenie ale jeżeli masz 74Ah to stanowczo za dużo. On zawsze będzie niedoładowanny bo moc alternatora jest obliczona na ok. 50Ah. Zmierz ładowanie po wyłączeniu wszystkich odbiorników. Powinno być ok. 14.5V
 
 
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 12:48   

Guciek napisał/a:
Czyli jak bede mial nie ruszać auta przez 3 dni i więcej to odłączyć klemę i spróbować parę godzin przed wyjazdem(żeby wrazie czego podładować) podłączyć klemę i próbować odpalić
jak nie odpali to na reklamacje akumulator ?


ja bym tak sprawdzil zeby wyeliminowac teorie rozladowania przez instalacje - chociaz biorac po uwage

Guciek napisał/a:
pokazuje 0,06A co jakis czas mrygnie na 0,07A


to nie ma opcji zeby ci przez 3 dni sciagnelo aku z takim poborem.

zdzichu napisał/a:
jeżeli masz 74Ah to stanowczo za dużo. On zawsze będzie niedoładowanny bo moc alternatora jest obliczona na ok. 50Ah


kolega ma racje, do benzyny 74ah/680a to zaduzy aku, ja mam taki w dieslu. jesli robisz krotkie odcinki i rzadko, to wiecej rozladujesz aku niz naladujesz i potwierdzalo by sie to co pisze kolega o niedoladowaniu.

sprawdzic mozesz to dwojako:

1) normalnie jezdzac, odlaczasz przed 2-3dnowym postojem kleme i tak jak piszesz na pare h przed wyjazdem podlaczasz i proba - bangla ok - nie bangla jest podejrzenie uszkodzenia wew aku i czesciowo niedoladowania.
2) to samo jak wyzej, ale najpierw ladujesz aku do fula prostownikiem, odlaczasz kleme i tak samo przed wyjazdem sprawdzasz - jak bangla to ok - jak nie bangla - to 100% zwarcie wew aku - bo skoro byl naladowany na full prostownikiem to wykluczamy niedoladowanie alternatorem a wolno stojacy aku nie rozladuje ci sie sam bez wady w 2-3dni.

pozdr
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3641
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 11:31   

z tym niedoladowywaniem aku to bym tak nie przesadzal, wspolczesne alternatory naprawde maja spory zapas mocy

jako przyklad zawsze bede podawal ciagnik rolniczy np C330 w ktorym to fabrycznie jest pradnica, czesto zastepowana jest alternatorem z samochodu, oczywiscie po zmianie kola pasowego tak zeby dopasowac obroty

Alternator laduje tam aku o pojemnosci 165Ah !! i jakos daje rade
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 23:45   

Owszem w C 330 alternator z F 125 naładuje ale tam po odpaleniu świecą się tylko światła, jeżeli w ogóle się świecą. Przy takich żarówkach to jest pobór prądu ok. 7A. Przy benzynie na wtrysku stały pobór prądu to;
cewka zapłonowa - 8A
pompa paliwa - 6A
wtryskiwacze - 6A
światła (H4) - 11A
Do tego dochodzą odbiorniki okresowe które mogą zeżreć jeszcze więcej (np. dobry radioodtwarzacz)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Kwi 11, 2012 09:06   

sorry ale w to niedoładowanie to ja nie wierzę mimo wiekszej ilości odbiorników niż w traktorze ... przyczyna tak krótkiego "trzymania" aku na bank nie jest niedoładowanie .... moim zdaniem, skoro nie ma złodzieja prądu, to winny bedzie sam aku. Oczywiscie jestem jak najbardziej za tym, żeby naładować go do końca prostownikiem i przetestować, ale mimo wszystko uważam, ze problem nie będzie tkwił w niedoładowaniu.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
zdzichu 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Chełmek



Wysłany: Sro Kwi 11, 2012 11:30   

[ Dodano: Sro Kwi 11, 2012 11:30 ]
Podsumowując moje wywody to też mi się wydaje że to wina aku. Ale nie wiemy jeszcze przy jakim obciążeniu było te 14.0V a to też jest ważne bo akumulator ma dużą pojemność.
Naładuj prostownikiem, odłącz i sprawdż po kilku dniach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [216 Si, 1997r.] padl nowy akumulator!
Raval Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 42 Sro Kwi 30, 2008 15:23
piter34
Brak nowych postów [R 25] czy to akumulator
komoss Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Sty 04, 2013 20:36
komoss
Brak nowych postów [R25] IDT Akumulator
pawel90 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pią Paź 19, 2012 15:32
pawel90
Brak nowych postów [Mg zr] akumulator do kosza?
gawcio Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Sty 11, 2015 19:09
Sajkel
Brak nowych postów [R214 Si 97r] Akumulator
RadekAniol Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Czw Cze 28, 2007 20:50
Ant



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink