Forum Klubu ROVERki.pl :: Małe ekonomiczne auto do pracy do 10 ty.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Małe ekonomiczne auto do pracy do 10 ty.
Autor Wiadomość
Kruchy 




Dołączył: 04 Sie 2001
Posty: 469
Skąd: Ząbki



Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 23:44   

Pływak napisał/a:
Lupo 1.2TDI w trasie podobno niewiele ponad 3L jeśli wierzyć internetowym raportom spalania


Tyle pali w cyklu miejskim ;) W trasie można zejść jeszcze z pół litra :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 23:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
_papa_ 




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 10:07   

Pływak napisał/a:
przemieszczać się bardziej komfortowo zważywszy, ze dzień w dzień będziesz jeździł nim do pracy ale co kto lubi jak dla Ciebie komfort i wyposażanie nie ma najmniejszego znaczenia to bierz seicento.

do komfortowego przemieszczania się mam R620. A poza tym komfort i moc kosztuje dlatego szukam coś tańszego.
Pływak napisał/a:
Nawet sej 1.1 z LPG będzie wymagał emeryckiej jazdy żeby zejść do tego 6 chyba że lubisz się toczyć 70km/h
A po co mi się spieszyć te 50km, żeby 5 minut wcześniej być w domu? Jeżdżę tą trasą już ponad 3 lata i uwierzcie mi ludzie którzy zapitalają ponad setke i tak w tym samym czasie dojeżdżają na miejsce co ja ze swoimi 80km/h. Nie pospieszy bo za duży ruch jest na tej trasie.

Kruchy napisał/a:
Pływak napisał/a:
Lupo 1.2TDI w trasie podobno niewiele ponad 3L jeśli wierzyć internetowym raportom spalania


Tyle pali w cyklu miejskim W trasie można zejść jeszcze z pół litra
mamy w pracy skodę praktic z tym motorem. Po mieście nie spala mniej jak 9l ON!!! :shock: w trasie mniej bo ok. 5l
 
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 12:03   

_papa_ jak masz sprawne, aczkolwiek niezbyt ekonomiczne auto, to weź kalkulator i policz ile zaoszczędzisz kupując drugie auto. Zakładając że robisz rocznie 2 x 50km x 251(liczba dni pracujących w roku) =25100km. Zakładając że drugie auto spali o te 3 litry LPG mniej niż obecne masz nieco ponad 2 tys. oszczędności rocznie. Nawet jakby spalanie było mniejsze o 6l/100km to oszczędność będzie na poziomie 4kpln. W czasie kiedy Twój Roverek będzie stał "oszczędzany" w garażu zacznie marnieć i niszczeć bardziej niż jakbyś go regularnie eksploatował. Weź też pod uwagę że w drugim aucie będziesz musiał 2x w roku wymienić olej i filtry czy wymienić jakieś części eksploatacyjne, do tego dolicz przegląd i OC.

Czemu to piszę? Sam przez to przechodziłem. Przez jakiś czas miałem trzy auta, przez co Roverkiem zrobiłem może z tysiąc km przez pół roku (jakoś tak szkoda było mi go z garażu wyciągać zimą). Kolejne auto mam bardzo paliwożerne (18l LPG/100km przy oszczędnej jeździe) przez co używałem go może raz na dwa tygodnie aby się nie zastało co widać było zbyt rzadko, gdyż zaczęło mieć problem z hamulcami.

_papa_, zastanów się zatem czy potrzebujesz dwóch aut. Jeśli tak, to kup jakiegoś starszego w miarę zdrowego sprzęta za nie więcej niż 2kzł. W innym wypadku będzie to ekonomicznie nieuzasadnione.
 
 
_papa_ 




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 13:00   

marcin316 napisał/a:
W czasie kiedy Twój Roverek będzie stał "oszczędzany" w garażu zacznie marnieć i niszczeć bardziej niż jakbyś go regularnie eksploatował


A kto tak powiedział?!?! Ludzie przestańcie! Dyskusja dotyczy kupna małego taniego w eksploatacji auta i takie propozycje proszę składać. :evil: To drugie auto będzie użytkowane przez moją narzeczoną. Nie był o mowy o staniu w garażu!!!
 
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 14:12   

_papa_ czy masz juz jakis faworytow ?
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Kruchy 




Dołączył: 04 Sie 2001
Posty: 469
Skąd: Ząbki



Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 15:41   

_papa_ napisał/a:
mamy w pracy skodę praktic z tym motorem. Po mieście nie spala mniej jak 9l ON!!!


Z tego co mi wiadomo, silnik z Lupo 3L był montowany jeszcze tylko w Arosie.
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 17:34   

W tej skodzie też jest 1.2TDI ale auta firmowe maja to do siebie, ze zawsze dużo palą :lol: Jesli dodatkowo weźmiemy pod uwagę, ze Skoda Praktik to dostawczak który pusty wazy 1200kg no to może nam taki wynik spokojnie wyjść taki urok kupowania dostawczka z silnikiem 1.2 licząc na oszczędność ;] Lupo z tym silnikiem waży 850kg wiec skoro ja w 1.9 JTD i aucie ważącym 1300kg mogę w tresie zejśc przy zamulaniu poniżej 5l to 3 litry z hakiem w Lupo jest całkiem możliwe no ale skoro autor tematu wie lepiej to nie będę się spierał ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
_papa_ 




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 18:45   

Pawkaz napisał/a:
_papa_ czy masz juz jakis faworytow ?

mam dwa honda civic V gen. lub suzuki swift. szukam cały czas coś innego. Ale ciężko jest znaleźć. Moja uwaga skupia się głównie na japończykach, bądź włochach. Niemieckich aut nie biorę w ogóle pod uwagę, bo ze stajni VAG/ford nie było dobrych motorów benzynowych. Zastanawiałem się również nad fiatem brava 1.2. Ponoć to też auto warte obejrzenia.

Pływak napisał/a:
ale skoro autor tematu wie lepiej to nie będę się spierał
nie wiem lepiej, bo nie jestem motoryzacyjnym guru (inaczej nie było by tu tego posta). Piszę tylko na podstawie swoich doświadczeń, które mogą być odmienne od innych.

Priorytet dla mnie to auto z niezawodnym silnikiem benzynowym łatwym do zagazowania.
 
 
 
PawelSki99 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 146
Skąd: Aalsmeer-Holandia

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 22:04   

Mazda 323f 95-98 1.5 benzyna auto nie zawodne ładne tanie w eksploatacji ogólnie w kwocie której można je kupić to świetny samochód, nie wiem jak z tym gazem ale myślę że nie było by problemu. W rodzinie miałem 6 mazd wszystkie benzynowe z różnymi przebiegami od 150tyś km do 290tyś km i w żadnej nigdy nic się nie zepsuło. Spalanie tego motoru oscyluje w granicach 6 - 6,5l /100km.
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 22:28   

_papa_ napisał/a:
Szukam dla siebie, na dojazdy do pracy, jakiegoś małego ekonomicznego auta.


_papa_ napisał/a:
do komfortowego przemieszczania się mam R620. A poza tym komfort i moc kosztuje dlatego szukam coś tańszego.


_papa_ napisał/a:
marcin316 napisał/a:
W czasie kiedy Twój Roverek będzie stał "oszczędzany" w garażu zacznie marnieć i niszczeć bardziej niż jakbyś go regularnie eksploatował


A kto tak powiedział?!?! Ludzie przestańcie! Dyskusja dotyczy kupna małego taniego w eksploatacji auta i takie propozycje proszę składać. :evil: To drugie auto będzie użytkowane przez moją narzeczoną. Nie był o mowy o staniu w garażu!!!


_papa_, nie napinaj się tak. Wystarczy dokładniej napisać o co Ci chodzi.

Jeśli rozważasz Hondę to silniczek 1.5 jest jednym z oszczędniejszych w tym wypadku. Niestety zapomniałem o jaki dokładnie kod silnika chodzi.
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 22:56   

marcin316 napisał/a:
_papa_, nie napinaj się tak. Wystarczy dokładniej napisać o co Ci chodzi.

Dokładnie bo najpierw najbardziej by Ci odpowiadał klekot:

_papa_ napisał/a:
Rozglądałem się również za VW Lupo/Seat Arosa, a najbardziej widział by mi się Fiat Panda 1.3 multijet, ale za drogi na moją kieszeń :(

Później jak pada propozycja klekota na twoją kieszeń to chcesz:
_papa_ napisał/a:

Priorytet dla mnie to auto z niezawodnym silnikiem benzynowym łatwym do zagazowania.


Jak chcesz tanie w użytkowaniu auto i nie zwracasz uwagi na wyposażenie, komfort i bezpieczeństwo bierze seicento. Jak chcesz choć minimum z tych rzeczy kup Lupo. Większość aut tu proponowanych spali i tak te 8l gazu w trasie i koło 10 w mieście więc jest tez opcja, ze kupisz np. takiego Lanosa za kasę mniejszą niż seicento. Będziesz miał auto większe, lepiej wyposażone, a różnicę w cenie wkalkulujesz sobie w różnicę w spalaniu.
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
_papa_ 




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 07:01   

Pływak napisał/a:
Dokładnie bo najpierw najbardziej by Ci odpowiadał klekot:

Zgadza się. Tylko jak napisałem nie na moją kieszeń dlatego:
Pływak napisał/a:
Później jak pada propozycja klekota na twoją kieszeń to chcesz:
_papa_ napisał/a:

Priorytet dla mnie to auto z niezawodnym silnikiem benzynowym łatwym do zagazowania.
Wszystko się zgadza dlatego, że w tych pieniądzach co mam do wydania dobrego klekota nie kupie.
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 08:45   

_papa_ napisał/a:
Wszystko się zgadza dlatego, że w tych pieniądzach co mam do wydania dobrego klekota nie kupie.

A co jest niedobrego w Arosie 1.7SDI lub Lupo 1.7SDI lub 1.2TDI? Dwa pierwsze kupisz do 10K bez problemu są to klekoty wolnossące więc mniej potencjalnych awarii jak trafisz to ładnego 1.2TDI też kupisz do 10K zł. Na 9l po miescie o których pisałes raczej nie ma szans u mnie w 1.9JTD nie udało mi się takiego wyniku nawet zimą osiągnąć śmigając na krótkich odcinkach po mieście. Ew benzyna jednak tu zupełnie nie wiem jak ze spalaniem i gazowaniem. W poprzednich modelach VW bywało, ze np. 1.6 palił tyle samo co 1.8 ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Małe autko
leszczyna Offtopic 59 Sob Paź 08, 2011 10:45
leszczyna
Brak nowych postów Małe porównanie ;)
maciej Offtopic 7 Pią Mar 25, 2011 10:45
maciej
Brak nowych postów Kupna terenówki za małe pieniądze
Remigiusz Offtopic 10 Wto Lis 09, 2010 00:00
Harry
Brak nowych postów [R75] wkład lusterka lewego małe.
czort Offtopic 8 Nie Gru 01, 2013 17:56
haszczyc
Brak nowych postów Tani sposób na małe wgniecenia, lub rysy.
Oskar Offtopic 3 Czw Wrz 12, 2013 22:24
brkzzz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink