Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] dziwne objawy po odpaleniu silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] dziwne objawy po odpaleniu silnika
Autor Wiadomość
bluetom2 



Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 27
Skąd: żary



Wysłany: Nie Maj 06, 2012 11:59   [R75] dziwne objawy po odpaleniu silnika
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witam Panie i Panowie, mój problem polega na tym ze po odpaleniu silnika samochód dziwnie pracuje (nie równo) i na dodatek dymi dość mocno z komina. Po rozgrzaniu silnika wszystko jest ok.Dodam ze wymieniłem przewody 2szt. wymieniłem świece ale problem jest ciągle ten sam. Płyn chłodzący jest ok. może lekko ubyło,ale nie bąbelkuje,olej jest w normie,dziwnej mazi niema. Zauważyłem ze wskazówka obrotów pracuje nierównomiernie cały czas podskakuje. PYTANIE czy możliwe ze moglem pomylić przewody podczas wymiany i to jest skutkiem? (ale inaczej chyba nie da rady podłączyć). Problem leży w cewce któraś jest walnięta? Czy coś gorszego USZCZELKA POD GŁOWICA? czy któryś z Państwa spotkał się takimi objawami. Proszę o pomoc
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 06, 2012 11:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
WojtekN 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 72
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Maj 06, 2012 16:43   

Przechodzi po jakimś czasie i nierówna praca i dymienie?
Miałem podobnie, po odpaleniu nierówna praca, dymek (siwy) z wydechu. Winna była uszczelka na kolektorze ssącym. Zacząłbym od tego.
 
 
bluetom2 



Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 27
Skąd: żary



Wysłany: Wto Maj 08, 2012 10:27   

witam ponownie
problem nadal występuje ale nie tak intensywnie. tzn kopci i nie równo pracuje do czasu 20-30 sekund po odpaleniu. później przechodzi i nawet nic nie widać ze cos z rury leci. wymienione zostało: przewody,cewki,świece,wyczyszczony krokowiec.uszczelka wydaje się na sprawna.
nie mam już pojęcia co jest nie tak,dzisiaj jestem umówiony na podłączenie komputera.zobaczymy?
co do uszczelki pod głowica to gość mnie uspokoił podobno jakby była walnięta to cały czas występowałoby dymienie i znaczny ubytek płynu, lub zanieczyszczony olej w silniku. do tego znaczący spadek mocy.
 
 
WojtekN 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 72
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Maj 08, 2012 19:41   

Przy wymianie takiej masy elementów nie mających związku z dymieniem aż się dziwię dlaczego nie wymieniłeś uszczelki na kolektorze ...
Cena śmieszna do 30PLN a poza uszczelką pod głowicą to jedyne sensowne wytłumaczenie dymienia.
A co do opinii, że jeśli to uszczelka pod głowicą to dymiłoby cały czas, spadek mocy itp to wiele prawdy w tym nie ma. Przy wzroście temperatury każda uszczelka się inaczej układa i może puszczać tak samo, mniej lub wcale.
Poza tym skoro oceniasz, że ta a kolektorze jest OK to znaczy, że ją oglądałeś. A skoro tak to może po prostu po ponownym przykręceniu nieco lepiej chwyciła? to raptem kilka cienkich gumowych paseczków, które mogły się inaczej ułożyć.
Wiedziałbyś coś więcej bez podpinania do kompa za które i tak zapłacisz.
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 09, 2012 22:06   

zmien uszczelke na kolektorze będzie dalej zostaje pod głowicą nic innego ie ma, co do objawów tez popieram przedmówcę bo jeden ma bigos a u drugiego nie ma prawie nic... nie ma nic innego już do zrobienia ja to wyżej co było napisane, zmierzyłeś kompresje ? podaj jaką masz po kolei.
_________________
Pamparampam
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 10, 2012 14:31   

bluetom2, zrób taki test , że po nocce stania, otwórz maskę wykręć wszystkie świece po kolei i sprawdź czy któraś nie jest mokra. Jeśli będzie, to masz przyczynę, czyli uszczelka kolektora ssącego. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
bluetom2 



Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 27
Skąd: żary



Wysłany: Pią Maj 18, 2012 20:03   

witam
ponownie, problem rozwiązany. ale chyba nikt nie zgadnie co było powodem. po podłączeniu do kompa błędów nie znaleziono, ale mój podwórkowy mechanik pozwolił sobie zerknąć do silnika, i diagnoza była po 2 minutach oglądania, USZCZELKA NA KOLEKTORZE WYDECHOWYM. śmiać mi się zachciało, ale zaufałem wydałem 25zl na uszczelkę plus zgrzewkę piwa, i samochód chodzi jak złoto. po odpaleniu równo pracuje nie dymi, nie dławi się. dziękuje za pomoc.
 
 
mimo66 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 350
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sob Maj 19, 2012 11:07   

Czyli zasada się sprawdza :mrgreen:
Najprostsze rzeczy są najtrudniejsze do zauważenia.
Dlaczego tak jest że wyszukujemy w pierwszej kolejności tych najbardziej złożonych problemów?
Nie wyłączając mnie samego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Kontrolka silnika i dziwne objawy
xdracox Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Gru 21, 2011 16:35
Jarcun
Brak nowych postów [r75] błędy P0341 P1470 i kontrolka silnika dziwne objawy
Jarcun Rover serii 75, MG ZT 15 Sob Sty 14, 2012 22:41
Jarcun
Brak nowych postów [R75] Nie odpala-dziwne objawy.
marian14 Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Lut 28, 2016 12:38
sknerko
Brak nowych postów [R75]Dziwne objawy po wymianie kompletnego sprzęgła
adam3city Rover serii 75, MG ZT 8 Sob Lis 29, 2014 13:38
lzawiasa
Brak nowych postów [R75] Pompka sprzęgła - bardzo dziwne objawy
Loo Rover serii 75, MG ZT 22 Sob Mar 12, 2016 12:07
Maciek_S.



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink