Forum Klubu ROVERki.pl :: [R414] Początki WIEJSKIEGO tuningu wizualnego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R414] Początki WIEJSKIEGO tuningu wizualnego
Autor Wiadomość
KNA 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 201
Skąd: Złocieniec

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 20, 2012 21:55   

KATwawa napisał/a:
nie "oszpeciłbym" auta za normalne pieniądze

To znaczy za ile? 50 000zł? Dla wielu ludzi auto za 5-10 tyś. jest autem za normalne pieniądze. Wejdź na jakieś forum tuningowe i zobacz jakie w większości auta są poddawane profesjonalnym modyfikacjom (których koszt przekracza kilkukrotnie albo i lepiej wartość auta). Takie do około 10-15tyś., czy kilkuletnie za 30-50tyś. To co do tej pory zrobiłeś na pewno nie można nazwać tuningiem (tak jak to zrobiłeś w temacie), ale już Wiejskim Tuningiem jak najbardziej. Tutaj daję Ci link do tematu, w którym możesz zobaczyć (o ile nie widziałeś) jak można z głową upiększyć, za nieduże pieniądze (bo sądzę, że właściciel nie wydał na to milionów) tani (jak dla Ciebie) samochód jakim jest Rover:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=80386
To można nazwać TUNINGIEM WIZUALNYM i powiem szczerze, że na pewno 100 razy bardziej wolałbym się obejrzeć za tą 600-tką, niż za np. nowszym Passatem za 30-40tyś.
Sorki za szczerość, ale z natury mówię to co myślę i nie owijam w bawełnę.
_________________
KNA - R200
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 20, 2012 21:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
KATwawa 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 57
Skąd: Sulejówek

Rover 400

Wysłany: Sob Lip 21, 2012 00:33   

Roverek z linku ładny radość właściciela pewnie też nieziemska, co do kasy jaka włożył, nie chcę się zastanawiać. Ale cóż to za radość wstawić do warsztatu auto, wrócić za kilka dni i podpisać fakturę? Tym się tak jaracie? jak będzie sprzedawał samochód to ile więcej za te kapcie czy soczewki dostanie?. I tak potwierdzam twoją opinię wiejski tuning za grosze, jest gościu ma dzień wolny, ma browarka wchodzi do garażu i rzeźbi, jest efekt jest zadowolenie ze się samemu coś tam zrobiło. Pojawiła się dodatkowa satysfakcja w postaci waszego zgorszenia niesmakiem, choć efekt niezamierzony :) Co by jednak zmniejszyć napięcie zmienię tytuł, choć lepiej aby jakiś admin skasował post aby oczy nie bolały:)
Ps. Ktoś wspomniał o paskudnych czerwonych pokrowcach, cóż w Biedronce były za 19.99 i szły jak świeże bułeczki wiec został tylko kolor czerwony, przy następnej promocji kupie niebieskie bo te już za bardzo cementem upaćkane:)
 
 
KNA 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 201
Skąd: Złocieniec

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 21, 2012 01:06   

KATwawa napisał/a:
Ale cóż to za radość wstawić do warsztatu auto, wrócić za kilka dni i podpisać fakturę?

Tyle, że właściciel zlecił tylko zamontowanie soczewek do reflektorów, a nie przerobienie całego auta.
KATwawa napisał/a:
Jak będzie sprzedawał samochód to ile więcej za te kapcie czy soczewki dostanie?.

Na pewno trochę więcej dostanie, albo sprzeda auto bez felg. Poza tym ładnie zrobione, wyróżniające się auto dużo szybciej sprzeda się niż seria, seria natomiast dużo szybciej sprzeda się niż cyrk na kółkach.
KATwawa napisał/a:
I tak potwierdzam twoją opinię wiejski tuning za grosze, jest gościu ma dzień wolny, ma browarka wchodzi do garażu i rzeźbi, jest efekt jest zadowolenie ze się samemu coś tam zrobiło.

My chyba inaczej rozumiemy pojecie tuningu wizualnego. Ja zawsze myślałem, że ma on na celu poprawienie wyglądu seryjnego auta i nie oszukujmy się, każdy robi to na pokaz. Natomiast z twojej wypowiedzi wnioskuję, że najważniejsze jest, żeby tylko coś przerobić, nie ważne czy dobrze czy nie, czy ładnie czy nie, byleby było przerobione.
KATwawa napisał/a:
Pojawiła się dodatkowa satysfakcja w postaci waszego zgorszenia niesmakiem, choć efekt niezamierzony

Tutaj tylko pokazałeś jak płytkim człowiekiem jesteś. Większość ludzi na tym forum krytykując coś, stara się pomóc i doradzić. Gdyby mi 10 osób powiedziało, że coś jest brzydkie i nie pasuje to bym poważnie zastanowił się nad zmianą, bo prawdopodobnie inni ludzie tez tak myślą, a nie jeszcze się z tego cieszył i miał satysfakcję.
To chyba na tyle (przynajmniej na razie :twisted: ).
KATwawa napisał/a:
Ps. Ktoś wspomniał o paskudnych czerwonych pokrowcach, cóż w Biedronce były za 19.99 i szły jak świeże bułeczki wiec został tylko kolor czerwony, przy następnej promocji kupie niebieskie bo te już za bardzo cementem upaćkane:)

Tak, to też byłem ja :twisted: .
_________________
KNA - R200
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Sob Lip 21, 2012 08:59   

Cytat:
To co zrobiłem kosztowało mnie hmm ok 80zł? i kilka czteropaków tyskiego

ale nikt nie wysmiewa Cie tu za niskie koszty, kazdy inwestuje tyle ile ma. dalismy Ci rady co mozna by zmienic tez niskim kosztem np zegary w jednym kolorze, ramki chrom wokol calej szyby, inny kolor pokrowcow, a i dzienne z homologacja tez nie sa drogie
 
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 21, 2012 16:27   

KATwawa napisał/a:
Co by jednak zmniejszyć napięcie zmienię tytuł

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
KATwawa 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 57
Skąd: Sulejówek

Rover 400

Wysłany: Sob Lip 21, 2012 23:24   

bizon napisał/a:
Cytat:
To co zrobiłem kosztowało mnie hmm ok 80zł? i kilka czteropaków tyskiego

ale nikt nie wysmiewa Cie tu za niskie koszty, kazdy inwestuje tyle ile ma. dalismy Ci rady co mozna by zmienic tez niskim kosztem np zegary w jednym kolorze, ramki chrom wokol calej szyby, inny kolor pokrowcow, a i dzienne z homologacja tez nie sa drogie

Cóż moje buntownicze podejście nie pozwala mi iść za standardami, myślisz, że to przypadek że zegary mają rożne kolory? uprzedzę pytanie, nie nie zabrakło mi diod tego samego koloru:)
Widzicie są ludzie którzy klonują pomysły innych i robią wszystko pod szablon, ja do nich nie należę, co ciekawe wśród moich znajomych znalazło się już kilka osób które chcą zapłacić za podobne oświetlenie zegarów. Z tego co widzę, zacne grono forumowiczów ma dość sztywne zasady co do wyglądu Roverka, a szkoda bo nie widzę tu indywidualistów, którzy są w stanie tworzyć coś nowego a nie xerować kolejne autka. Czy nie wydaje sie wam nudne, że jak okleina to marki xxx i wzór yyy i żaden inny, światła do jazdy dziennej koniecznie w e wnęce halogenów marki xxx. Jak widzę po fotkach to prawie wszyscy maja śliczne chromowane kółka wokół liczników i pokręteł od ogrzewania, ale już nikt nie pomyślał aby nie wiem przemalować je lub wymyślić coś innego. Ja mam w planach mieć takie tylko że z pleksi i podświetlone poświatą, i zapewne będzie to w waszych oczach kolejna "choinka" :) Ale nikogo nie bulwersuje, że kupuje tandetę na allegro za 39 i 59zł.Bo przecież wszyscy tutaj to mają :) Czy to nie jest płytkie jak ktoś mi to zarzucił?
Chyba powinienem zostać przy poradach technicznych:P
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Nie Lip 22, 2012 00:26   

To ty wszcząłeś wojne obrażając markę, a forum skupia jej wielbicieli, co jest oczywiste, a teraz obrażasz forumowiczów. Dlatego też proponuję abyś napisał petycję do moderatorów o usunięcie postów nie odnoszących się bezpośrednio do twojego tematu, a sam temat wstawić do działu nasze auta i tam ukazuj swoją twórczość i bez wojen.

KATwawa napisał/a:
Z tego co widzę, zacne grono forumowiczów ma dość sztywne zasady co do wyglądu Roverka, a szkoda bo nie widzę tu indywidualistów, którzy są w stanie tworzyć coś nowego a nie xerować kolejne autka.

Jest wielu indywidualistów, obejrzyj sobie galerie klubowiczów, gwarantuje że znajdziesz w niej nie jeden samochód który ci sie spodoba.
Może dla ciebie indywidualizm to spojlery, lambo doorsy czyli agresywny i kontrowersyjny temat ale do roverów to nie pasuje, to samochody z klasą, do ich tuningu trzeba podejść z wyczuciem, trzeba mieć pomysł i motyw, to nie japońce, do których wszystko pasuje.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Nie Lip 22, 2012 22:38   

KATwawa napisał/a:
Z tego co widzę, zacne grono forumowiczów ma dość sztywne zasady co do wyglądu Roverka

wejdz na forum astry-g to sie dowiesz co to znacza sztywne zasady.
Założyłeś temat co o tym myslimy, wieć każdy wypowie sie na ten temat.
To, że Tobie się podoba to ok. Twoje auto. o gustach sie nie mowi.
Co do listwy led. jeżeli masz je razem z mijania to mogą Ci zabrać dowód, bo nie mają homologacji i świecą razem z pozycjami/mijanymi(światła do jazdy dziennej powinny gasnąć Natomiast kiedy chcesz mieć światła do jazdy dziennej jest dużo fajnym modeli różnych firm i nie musisz ich montować w halogeny. Większośc tak montuje,ponieważ wyglada to estetycznie i jest miejsce.
O okleinie mysle, iż ładny jasny odcien drewna.
Jeżlei chodzi o licznik to jeśli cały będzie w zieleni to sądze,że nawet ładnie może to wygladać, listwy chrom wszystko zalezy od tego jak je połączyłeś. Ostatnio widziałem audi,gdzie cały grill i przo byl w takiej listwie-kiepsko to wyglądało.
Ostatnio zmieniony przez Harry Nie Lip 22, 2012 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
KATwawa 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 57
Skąd: Sulejówek

Rover 400

Wysłany: Nie Lip 22, 2012 23:00   

rovek napisał/a:
To ty wszcząłeś wojne obrażając markę, a forum skupia jej wielbicieli, co jest oczywiste, a teraz obrażasz forumowiczów.

Proszę czytać ze zrozumieniem, nie obrażam marki Rover bo sam lubię ten samochód, to że porównałem go do "malucha" tyczyło się tylko kwestii finansowej, iż jest to tanie auto przy którym można pofantazjować, tak jak kiedyś przy 126p.
Także w żadnym zdaniu nie miałem na celu obrażania kogokolwiek, jednak na żarty w stylu " oklej felgi okleiną" odpowiadam podobnym żartem. Nikogo nie obrażałem za wyrażenie negatywnej oceny samochodu, jesli jednak ktoś wchodzi na moją osobę odpłacam tym samym.
rovek napisał/a:
Może dla ciebie indywidualizm to spojlery, lambo doorsy czyli agresywny i kontrowersyjny temat ale do roverów to nie pasuje, to samochody z klasą, do ich tuningu trzeba podejść z wyczuciem, trzeba mieć pomysł i motyw, to nie japońce, do których wszystko pasuje

I tu się właśnie zupełnie mijamy z oceną co do Roverka pasuje a co nie.

Ostatnia wypowiedz Harrego jest jak najbardziej trafna , bez osobistych pretensji, jasne i rzeczowe podejście do oceny. Takich wypowiedzi oczekiwałem.
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 23, 2012 08:48   

KATwawa napisał/a:
óż moje buntownicze podejście nie pozwala mi iść za standardami, myślisz, że to przypadek że zegary mają rożne kolory? uprzedzę pytanie, nie nie zabrakło mi diod tego samego koloru:)
Widzicie są ludzie którzy klonują pomysły innych i robią wszystko pod szablon, ja do nich nie należę, co ciekawe wśród moich znajomych znalazło się już kilka osób które chcą zapłacić za podobne oświetlenie zegarów. Z tego co widzę, zacne grono forumowiczów ma dość sztywne zasady co do wyglądu Roverka, a szkoda bo nie widzę tu indywidualistów, którzy są w stanie tworzyć coś nowego a nie xerować kolejne autka. Czy nie wydaje sie wam nudne, że jak okleina to marki xxx i wzór yyy i żaden inny, światła do jazdy dziennej koniecznie w e wnęce halogenów marki xxx. Jak widzę po fotkach to prawie wszyscy maja śliczne chromowane kółka wokół liczników i pokręteł od ogrzewania, ale już nikt nie pomyślał aby nie wiem przemalować je lub wymyślić coś innego. Ja mam w planach mieć takie tylko że z pleksi i podświetlone poświatą, i zapewne będzie to w waszych oczach kolejna "choinka" :) Ale nikogo nie bulwersuje, że kupuje tandetę na allegro za 39 i 59zł.Bo przecież wszyscy tutaj to mają :) Czy to nie jest płytkie jak ktoś mi to zarzucił?
Chyba powinienem zostać przy poradach technicznych:P

Jejku to po cholere ludzie wstawiacie zdjecia z pytaniem co sadzicie, jak pozniej urazeni ze ktos im podsunal inny pomysl. wstawiles jak mowisz "cos nowego" bo Tobie sie tak podoba, innym podoba sie tak jak ma wiekszosc i kazdy wyrazi swoja opinie.
zgadzam sie natomiast ze zarzucanie tanich podrobek jest bez sensu, kazdy inwestuje tyle na ile go stac. oczywiscie pod warunkeim ze z tymi duperelkami sie nie przesadza. a jesli ktos zarzuci ze duperelami z allegro to nie tuning to niech sie wypowie czy te ledy co wstawia w zegary to porzadne diody czy tez takie z allegro za 1,20
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Po tuningu ;)
scareface Tuning wizualny 27 Wto Maj 19, 2015 12:38
Sacrificio
Brak nowych postów [MG ZR] Po Tuningu Fabrycznym
titanum2b Tuning wizualny 8 Pią Sie 01, 2014 16:56
j0zek
Brak nowych postów Nasze autka:) po tuningu...
maciekwawa Tuning wizualny 450 Pon Cze 02, 2014 22:49
Harry
Brak nowych postów [otoMoto] Rover 214 po Tuningu
Gość Tuning wizualny 14 Nie Kwi 15, 2007 15:00
Foczes
Brak nowych postów [420] gdzie szukac materialow do tuningu???
bialytyp Tuning wizualny 32 Czw Lut 18, 2010 00:32
ForestG



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink