Forum Klubu ROVERki.pl :: [623] Czy to zapłonnik?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[623] Czy to zapłonnik?
Autor Wiadomość
KatoSBE 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 71
Skąd: Wojkowice

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 10, 2012 07:49   [623] Czy to zapłonnik?
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.3 Rok produkcji: 1994

Witam potrzebuje kogoś kto się orientuje w zapłonie, a mianowicie ostatnio padło mi auto i brak iskry wymieniłem cewkę bo to ona była przyczyną braku iskry, jeździłem trochę i wracając już do domu auto zaczęło przerywać i zgasło, próba odpalenia kończy się na tym, że rozrusznik ledwo kręci, jak popchałem z górki i odpaliłem na "pych" to ledwo odpalił z początku przerywał i tak jakby chodził na 3 cylki przejechałem tak 200m na dławiącym się i prawie gaszącym silniku po czym jak podjechałem pod bramę już wszystko było ok i auto chodziło okej... dodam, że zauważyłem, że zapłonnik w kopułce jest taki jakby pęknięty i czy to on może powodować takie objawy i do tego rozładowywanie się szybkie akumulatora?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 10, 2012 07:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
davidlive 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 320
Skąd: Orzelec Duży



Wysłany: Pią Sie 10, 2012 18:32   

Tak, to będzie przyczyną , i jeszcze jedno wymień kopułkę plus palec nigdy osobno
_________________
ford focus 1.8 tdci 115 KM(2002r) obecnie ROVER 620 Ti Vitesse 200KM(97r)(SPRZEDAM ) KONTA
KT POD 669 482 723
 
 
KatoSBE 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 71
Skąd: Wojkowice

Rover 600

Wysłany: Nie Sie 12, 2012 00:02   

Kupiłem nowy zapłonnik z Huco zamontowałem odpaliłem i po chwili palenia samochód zaczyna przerywać na wolnych obrotach i wkręca się na obroty z wielkimi przerwami po czym gaśnie i nie można odpalić... sprawdziłem stary zapłonnik czy w środku jest uszkodzony układ scalony i na szczęście nie... obwinąłem izolacją porządnie i zamontowałem z powrotem i to było chyba lekarstwo na wszystko bo zaczął chodzić normalnie i dzisiaj sprawdzałem go na wszystkich obrotach i chodzi wspaniale, tylko nie wiem czy teraz oddawać ten zapłonnik, żeby zwracali kasę i już :P a co do kopułki i palca to kupiłem jako pierwsze i już wymienione :) świece mają rok nie cały a i kable też ;) trapi mnie inny problem bo wracając już do domu auto zaczęło przerywać myślałem, że wjechałem w kałuże i zaciągnął wody bo lało strasznie, ale za chwilę stanął i na gazie wkręca się na 2500 obr/min i jak gaz odpuszczę to gaśnie całkowicie i nie odpalisz... na benzynie jest wszystko ok więc wydaje mi się, że parownik wyzionął ducha...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink