Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Radio + głośniki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Radio + głośniki
Autor Wiadomość
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 19:04   

pelson91 napisał/a:
Przy aku powinien być bezpiecznik (ok 30tka)


Bezpiecznik bedzie przy zestawie kabli. Zalezy od grubosci kabla i lepiej zeby byl wiekszy niz ten we wzmacniaczu. Nie ma co szalec z gruboscia kabla do tylko aktywnej skrzyni. Ciezko bedzie plastiki na nim spasowac jesli beda sie na nim opierac.
pelson91 napisał/a:
dodam jeszcze, że najwiekszy problem miałem z przeciągnięciem kabla plusowego spod maski przez ścianę grodziową.

Jesli 45-tka nie ma klimatyzacji to chyba najlatwiejsze auto do przeciagniecia kabla. Ma gumowe zaslepki w scianie grodziowej.Wystarczy wywiercic otwor w gumie mniejszy niz srednica kabla , posmarowac czyms kabel i tyle. Idealna sytuacja ,zero ryzyka ze kabel bedzie tarl o nadwozie jak sie nie ma gumowych wkladek w przypadku wiercenia dziur w scianie grodziowej i bedzie szczelnie. Kabel wychodzi za schowkiem ktory trzeba wykrecic ( dwie srubki 8mm od dolu na zawiasach). Z klimatyzacja moze sie da przy rurkach klimy jak wchodza do kabiny.
pelson91 napisał/a:
Ciągniesz grubą masę od wzmacniacza (-) do karoserii. Wybierz sobie dobre miejsce gdzie możesz przykręcić śmiało konektor oczkowy (pozbawione lakieru najlepiej).

Jest gdzie mase podpiac ,ale lakier trzeba samemu usunac. Kabel masowy ma ta sama srednice co plusowy.
frydrys napisał/a:
cieniutki kabelek REMOTE od kostki ( wysówanie aut.anteny-niebieski kabelek)

Zwykle radia maja dwa niebieskie kabelki trzeba sprawdzic ktory daje 12V , podlaczalem koledze wzmacniacz i nie wlaczal sie , okazalo sie ze jeden niebieski kabelek nie daje 12V .
PawelSki99 napisał/a:
Nie zapomnij o tym że kabel zasilający nie może być położony razem z kablem sygnałowym ponieważ będą występować zakłócenia.

Jesli podlaczy sie dobrze mase to nie ma sie co meczyc z oddzielnym ciagnieciem kabli jesli to bedzie tylko do glosnika niskotonowego. Zawsze ciagne kable w takim przypadku razem, mniej roboty i zero zaklocen. Zeby bylo slychac zaklocenia na basowym glosniku trzeba naprawde cos spieprzyc przy podlaczaniu zasilania lub miec walnienty alternator.A wtedy to nawet oddzielne polozenie kabli nie pomoze. Zalezy to tez od jakosci wzmacniacza mam do Civica dwa wzmacniacze Blaupunkt THA480 ktory nie lapie zadnych zaklocen i zastepczy Vibe A1 (W Blaupunkcie musialem sterowanie REM naprawic i musze go zalozyc spowrotem) do ktorego musialem filtr dolozyc po lapal zaklocenia mimo oddzielnie polozonych kabli. Ale masz 100% racje jesli chodzi o przedni zestaw i wzmacniacz ,kable zasilajace i sygnalowe musza byc oddzielnie.
Wszystko da sie progiem pociagnac bez problemu. I powodzenia z ukladaniem kabli za radiem zeby je dopchnac do konca, nie ma za duzo miejsca. Wczoraj zalozylem audio do mojej Skody (jak wspomnialem Roverka juz sprzedalem) .Kable sygnalowe i zasilajace do aktywnej skrzyni obok siebie w progu ,zero zaklocen . Pozdr.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 19:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
frydrys 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 316
Skąd: Włocławek



Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 07:10   

keczu napisał/a:
pelson91 napisał/a:
Przy aku powinien być bezpiecznik (ok 30tka)


Bezpiecznik bedzie przy zestawie kabli. Zalezy od grubosci kabla i lepiej zeby byl wiekszy niz ten we wzmacniaczu. Nie ma co szalec z gruboscia kabla do tylko aktywnej skrzyni. Ciezko bedzie plastiki na nim spasowac jesli beda sie na nim opierac.
pelson91 napisał/a:
dodam jeszcze, że najwiekszy problem miałem z przeciągnięciem kabla plusowego spod maski przez ścianę grodziową.

Jesli 45-tka nie ma klimatyzacji to chyba najlatwiejsze auto do przeciagniecia kabla. Ma gumowe zaslepki w scianie grodziowej.Wystarczy wywiercic otwor w gumie mniejszy niz srednica kabla , posmarowac czyms kabel i tyle. Idealna sytuacja ,zero ryzyka ze kabel bedzie tarl o nadwozie jak sie nie ma gumowych wkladek w przypadku wiercenia dziur w scianie grodziowej i bedzie szczelnie. Kabel wychodzi za schowkiem ktory trzeba wykrecic ( dwie srubki 8mm od dolu na zawiasach). Z klimatyzacja moze sie da przy rurkach klimy jak wchodza do kabiny.
pelson91 napisał/a:
Ciągniesz grubą masę od wzmacniacza (-) do karoserii. Wybierz sobie dobre miejsce gdzie możesz przykręcić śmiało konektor oczkowy (pozbawione lakieru najlepiej).

Jest gdzie mase podpiac ,ale lakier trzeba samemu usunac. Kabel masowy ma ta sama srednice co plusowy.
frydrys napisał/a:
cieniutki kabelek REMOTE od kostki ( wysówanie aut.anteny-niebieski kabelek)

Zwykle radia maja dwa niebieskie kabelki trzeba sprawdzic ktory daje 12V , podlaczalem koledze wzmacniacz i nie wlaczal sie , okazalo sie ze jeden niebieski kabelek nie daje 12V .
PawelSki99 napisał/a:
Nie zapomnij o tym że kabel zasilający nie może być położony razem z kablem sygnałowym ponieważ będą występować zakłócenia.

Jesli podlaczy sie dobrze mase to nie ma sie co meczyc z oddzielnym ciagnieciem kabli jesli to bedzie tylko do glosnika niskotonowego. Zawsze ciagne kable w takim przypadku razem, mniej roboty i zero zaklocen. Zeby bylo slychac zaklocenia na basowym glosniku trzeba naprawde cos spieprzyc przy podlaczaniu zasilania lub miec walnienty alternator.A wtedy to nawet oddzielne polozenie kabli nie pomoze. Zalezy to tez od jakosci wzmacniacza mam do Civica dwa wzmacniacze Blaupunkt THA480 ktory nie lapie zadnych zaklocen i zastepczy Vibe A1 (W Blaupunkcie musialem sterowanie REM naprawic i musze go zalozyc spowrotem) do ktorego musialem filtr dolozyc po lapal zaklocenia mimo oddzielnie polozonych kabli. Ale masz 100% racje jesli chodzi o przedni zestaw i wzmacniacz ,kable zasilajace i sygnalowe musza byc oddzielnie.
Wszystko da sie progiem pociagnac bez problemu. I powodzenia z ukladaniem kabli za radiem zeby je dopchnac do konca, nie ma za duzo miejsca. Wczoraj zalozylem audio do mojej Skody (jak wspomnialem Roverka juz sprzedalem) .Kable sygnalowe i zasilajace do aktywnej skrzyni obok siebie w progu ,zero zaklocen . Pozdr.


Dlatego napisałem ze niebieski-wysówanie aut.anteny czytaj uwaznie! umnie jest oznaczony kabelek a drógi nie wiem nawet nie sprawdzałem
 
 
ketchup1 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 75



Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 15:37   

co do radia to proszę o ostatnią "diagnozę" bo mój znajomy akurat sprzedaje takie radyjko za cenę 350 zł

http://www.clarion.com/gb...8044078157.html

Z tego co widzę to bardzo dobry wzmacniacz ma wbudowany no i dużo dobrych opcji, a jak to jest w kwestii dalszego rozbudowania CA (z tego co wyczytałem jest 6 wyjść AUDIO).

Radio jest w dobrym stanie no i od pewnej osoby także pozostaje mi tylko dylemat techniczny tego radia.
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 17:18   

Jeśli nie przeszkadza Ci lekko "kosmiczny" wygląd tego radioodtwarzacza, to śmiało bierz. To radyjko ma wszystko, co potrzebne.
 
 
 
ketchup1 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 75



Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 17:22   

radyjko kupiłem już za 290 zł , ładnie gra, tylko mało basu niestety ale to już wina moich tylich głośników, na przednich nawet ładnie wyciąga, ale tył to tragedia dlatego też będę musiał też jakieś do tyłu kupić na jakiś czas zanim zainwestuje we wzmacniacz
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 17:33   

Jak ty chcesz mieć niskie tony z tylnych głośników, jeśli one nie są zamknięte w komorach? Tylne głośniki to się wywala do kosza.
 
 
 
ketchup1 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 75



Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 20:02   

http://tablica.pl/oferta/...acz-IDTYXW.html

wypowie się ktoś na temat tego zestawu ?:)
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 20:07   

Dziadostwo. Ile chcesz wydać?
 
 
 
ketchup1 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 75



Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 07:03   

w tej chwili do 400 zł, dlatego sobie dozbieram coś :)
 
 
alga 



Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 60

Rover 45

Wysłany: Czw Sie 16, 2012 17:32   

A ja mam pytanko, czy to radio bedzie pasowalo do 45?

http://allegro.pl/pioneer...2562526380.html
_________________
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć..."
 
 
PawelSki99 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 146
Skąd: Aalsmeer-Holandia

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 16, 2012 17:45   

No pewnie tak ale na tej aukcji jest na sprzedaż sam panel.
 
 
alga 



Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 60

Rover 45

Wysłany: Pią Sie 17, 2012 06:57   

Faktycznie... zly link aukcji ;) ale chodzilo mi o to radio wlasnie...
a trzeba kupowac ramke na radio w r45? czy ma dosc uniwersalna skrzynke?
_________________
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [rover 75] Radio Harmony - jakie głośniki pod radio?
umiem dłubać w samochodach, na audio sie nie znam nic.
hvil Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Lut 15, 2010 17:22
Gość
Brak nowych postów [R75] radio, głośniki? KONKRETNIE
cin1391 Car-audio, nawigacje, radia CB 62 Wto Mar 08, 2016 21:44
NoPE
Brak nowych postów [R214 Si 97`] Radio + głośniki
RadekAniol Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Czw Sty 29, 2009 20:47
Gość
Brak nowych postów Głośniki pod fabryczne radio [r25]
vanish Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Nie Kwi 13, 2008 23:05
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink