Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] po remoncie silnika - warto?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] po remoncie silnika - warto?
Autor Wiadomość
mike_d 



Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 2



Wysłany: Sro Sie 22, 2012 23:48   [R75] po remoncie silnika - warto?

Witam wszystkich - pierwszy post na dotychczas tylko przeglądanym forum :)

Moje marzenie o R75 przybliżyło się po "śmierci" dotychczasowego auta - i znalezieniu w komisie niemieckiego egzemplarza z ciekawą historią...

Do rzeczy - model z 2000 r z dwulitrową V6-tką i stertą niemieckich dokumentów/faktur - z których jedna z ciekawszych opiera na ~1500 euro i dotyczy remontu silnika po strzeleniu rozrządu (listopad 2011).

Czy fakt że taki remont miał miejsce jest raczej pozytywem (niewiele mial nakulane od tego czasu, naprawa była przy ok 130 tys km, teraz ma 145 tys) czy też odpuścić sobie (jeśli właściciel "zapomniał" o rozrządzie to może i reszta auta cierpiała z niedoinwestowania..

Wnętrze wygląda praktycznie jak nówka - łacznie z niepopękaną skórą na fotelach i gładką kierownicą, bity raczej nie był - szpary ok, nigdzie nie ma śladów korozji.

Myślę o przebadaniu go u znajomego mechanika (człowiek raczej bez specjalizacji w Roverach); ale wcześniej chciałem zasięgnąc opinii czy w ogóle warto. Jeszcze nim nie jeździłem, odpalił na zimno "od strzału", pracuje cichutko, nic podejrzanego nie dymi - jedyne co znalazłem to to że sprężarka klimatyzacji pracuje przy otwartej masce dośc głośno (terkocze po załączeniu) - czy tak ma być? (dodam że sama klima nie chłodzi - niby brak czynnika.. komis dośc duży więc rozumiem że mogli nie chcieć nabijać w każdym posiadanym pojeździe, ale równie dobrze może być klima kaput??

Rozpisałem się, ale i dużo do myślenia - z góry dzięki za odpowiedzi :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 22, 2012 23:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Czw Sie 23, 2012 06:44   

To raczej nie brak czynnika, kiedy jest go zbyt mało lub niema go wcale sprężarka się nie uruchamia (steruje tym presostat czujnik ciśnienia)
Prawdobodobnie czeka Cię wymiana sprężarki.
_________________
rom
 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Czw Sie 23, 2012 09:09   

W większości silników po strzeleniu paska wszystko w środku na siebie wpada, zawory się gną i naprawdę jest co naprawiać. Musisz postarać się odczytać z tej faktury za remont co wymieniono i spróbuj poszukać w wyszukiwarce czy w ogóle taki warsztat z pieczątki istnieje.
Klima jak kolega automechanik wspomniał, prawdopodobnie ma niesprawną sprężarkę, a to nie jest tania część.
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
mike_d 



Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 2



Wysłany: Czw Sie 23, 2012 09:33   

Dzięki wielkie za szybkie odpowiedzi. O ile jestem przygotowany na "pakiet startowy" przy kupnie samochodu to razej nie uwzględniałem w nim spręzarki klimy..

Mam też wrażenie że przy powadze awarii rozrządu to naprawa wszystkiego co powino być wymienione powinna być chyba jeszcze droższa - a skoro właściciel zaniedbał taką podstawę to pewnie jeszcze kilka rzeczy by się znalazło (zakładam że sam warszat istnieje bo wymyślenie strzelenia rozrządu i jego naprawy dla uwiarygodnienia historii auta byłoby.. dziwne :)
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 23, 2012 09:39   

dziwne że się do tego w ogóle przyznają że był robiony silnik, to trochę zniechęca
to że silnik był robiony może wcale nie oznaczać, że został zrobiony dobrze a później będzie płacz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover200] Kupno, warto czy nie warto?
daggi Chcę kupić ROVERka 10 Sro Paź 23, 2013 14:08
bociannielot
Brak nowych postów Warto czy nie warto ? ;> MG ZR 160 z gazem.
tonio1991 Chcę kupić ROVERka 19 Pon Lip 12, 2010 20:03
Gruby530d
Brak nowych postów R 75 1.8 LPG Warto?
Ukor Chcę kupić ROVERka 8 Nie Sty 19, 2014 18:29
tronsek
Brak nowych postów [Mg Zr 1.4 16v] gaz czy warto?
Maniak_rydy Chcę kupić ROVERka 7 Nie Sty 12, 2014 21:25
Maniak_rydy
Brak nowych postów MG ZS 120 czy warto??
Piotr1703 Chcę kupić ROVERka 5 Pon Sty 06, 2014 12:24
Piotr1703



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink