Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] po diagnostyce koputerowej nie odpala
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] po diagnostyce koputerowej nie odpala
Autor Wiadomość
zegda 



Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 9



  Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 21:07   [R75] po diagnostyce koputerowej nie odpala
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam ,jestem tu nowa przeszukałam wszystkie wątki związane z problemem mojego auta i oczywiście zdecydowałam jednak napisać ,proszę poradżcie co robić ? :/
Pierwszym objaw -auto jak zwykle dojechało do pracy oddalonej o 50 km silnik ,po 8 godz. nie odpalił . W warsztacie został podłączony pod komputer okazało się że nawalił czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym - został wymieniony ,przez jakiś czas było wszystko w porządku no i znowu , obroty zaczęły falować zaczął przerywać , jazda po mieście była tragiczna ponad stówką idealnie - objaw tak jak by się zapowietrzał .Więc postanowiłam zaprowadzić auto do renomowanej stacji na konkretną diagnostykę komputerową ,silnik ciężko odpalił ale samochód pojechał na kołach . Wykazana awaria -czujnik ciśnienia pompy paliwa, dwie świece żarowe , i wszystkie wtryski :shock: Auto odebrałam już na lawecie ,ponieważ mechanicy bez konsultacji ze mną , wymienili jedną świecę (drugiej nie mogli odkręcić) ,i czujnik Po tej wymianie nic na lepsze się nie zmieniło , a na wet na gorzej ,na ciepłym silniku w ogóle nie odpala nie mówiąc o jazdzie a obroty nie falują tylko skaczą - dosłownie tragedia, jednym słowem przed wstawieniem do warsztatu silnik lepiej pracował jak teraz .a teraz zastanawiam się jakim cudem samochód dojechał przy takiej ilości awarii? Co mam robić ? czy wstawić go jeszcze raz pod komputer i sprawdzić wtryski ? czy od razu poszukać używek ? a w ogóle jest możliwość żeby wszystkie padły na raz ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 21:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 08:23   

Sprawdź czujnik położenia wałka rozrządu i wału.
Poszukaj, na formu wiele o tym było
Swiece żarowe nie mają żadnego wpływu na prace silnika, w takich temperaturach jak teraz nie mają nawet wpływu na rozruch.
Ostatnio zmieniony przez Pieta Sro Wrz 05, 2012 08:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 08:24   

1. Sprawdzić i wyczyścić czujnik wysokiego ciśnienia na pompie CR - falowanie obrotów, dławienie
2. Wymienić lub podmienić czujnik impulsów wałka rozrządu - nie palenie na ciepłym


Teraz ... czy próbując wykręcić świecę czasami jej nie urwali i dlatego nie wymienili następnej.

Wtryski ... zanim zaczniesz je wymieniać trzeba sprawdzić czujnik wysokiego ciśnienia na pompie CR bo przez niego może pokazywać uszkodzenie wtrysków.
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 12:11   

dodatkowo za nim się zacznie cokolwiek kupować czy regenerować z wtryskami, wystarczy je sprawdzić za dosłownie 50 zł w serwisie
_________________
Pamparampam
 
 
 
zegda 



Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 9



Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 21:02   

wielkie dzięki za odzew :smile:
no tak cały dzień kursowałam między komputerem (forum) a samochodem- lokalizowałam umieszczenie czujników , i studiowałam strony o nich :wink: i tak czujnik wysokiego ciśnienia na pompie CR został przeczyszczony , Roverek odpalił bez problemu silnik cykał ,obroty idealne ,super przyspieszenie . Niestety po przejechaniu około 20 km obroty zaczęły skakać ,przerywać .
Oczywiście na ciepłym silniku ciężko ale odpala . To co ? jednak czujnik ciśnienia na pompie CR?

[ Dodano: Sro Wrz 05, 2012 21:02 ]
Boncky napisał/a:
dodatkowo za nim się zacznie cokolwiek kupować czy regenerować z wtryskami, wystarczy je sprawdzić za dosłownie 50 zł w serwisie


Kolego nie w lubelskim ,tutaj podłączenie pod komputer kosztuje 200zł
a ci co podłączają za 50 to tylko wykasowują błędy , nie mają w ogóle pojęcia co dany kod oznacza -wykasują i po sprawie .
Za sprawdzenie wtrysków od sztuki biorą od 50-100 zł to wcale nie są małe pieniądze ....
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 22:20   

zegda napisał/a:
a ci co podłączają za 50 to tylko wykasowują błędy , nie mają w ogóle pojęcia co dany kod oznacza -wykasują i po sprawie .
już tak nie szufladkuj wszystkich bo ja biore 30zł i zdaża mi sie wiedzieć który błąd co oznacza :razz: wszystko zależy od regionu,u mnie większość bierze po 50zł w tym serwis bosh :grin:
zegda napisał/a:
To co ? jednak czujnik ciśnienia na pompie CR?
albo syf w paliwie
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
zegda 



Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 9



Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 06:31   

[quote="sash997"]już tak nie szufladkuj wszystkich bo ja biore 30zł i zdaża mi sie wiedzieć który błąd co oznacza :razz: wszystko zależy od regionu,u mnie większość bierze po 50zł w tym serwis bosh :grin:

Sorry gdy poczułeś się urażony ,ale napisałam że w lubelskim są takie ceny , dowiadywałam się w kilku warsztatach ,cena jest taka sama . a wręcz kilka warsztatów odmówiło mi usługi z powodu braku oprogramowania do Rovera .
Warsztat do którego wstawiłam auto cieszy się popularnością ,najlepszym sprzętem i to jest serwis bosh. Za podłączenie pod komputer skasowali mnie 200zł za wymianę jednej świecy żarowej 30 zł -a żeby było śmieszniej podczas rozmowy z właścicielem warsztatu koło Puław,facet krótko stwierdził "skoro stać panią na drogi samochód to i stać na drogie części" :bezradny:
Niestety ale taka jest mentalność ludzi w naszym regionie ,w ich mniemaniu Rover 75 to auto nie do jazdy ,po prostu wynalazek ciągle psujący się ....
 
 
alga 



Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 60

Rover 45

Wysłany: Czw Wrz 06, 2012 06:50   

nie jestem pewna jak w Warszawie, ale w okolicach za podłączenie pod kompa około 50 zł biorą, a w lubelskim aż takie ceny?
i pamiętaj, że kobiety zawsze naciągają, a przynajmniej zawsze próbują, jak same zajmują się czy przyjadą samochodem-który trzeba naprawić... :wink:
powodzenia życzę :wink:
_________________
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć..."
 
 
zegda 



Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 9



Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 08:51   

Już Roverek jeżdzi :rotfl: jeszcze raz został podłączony pod komputer- mechanik nie bardzo chciał mi powiedzieć co zrobił ,ale coś wspomniał o czujniku CR, i zwarciu w układzie elektrycznym do którego dostała się woda przez zapchany odpływ .
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 13:56   

zegda napisał/a:
dostała się woda przez zapchany odpływ
Profilaktycznie zrób z nimi porządek http://forum.roverki.eu/v...p=494766#494766 :wink:
 
 
zegda 



Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 9



Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 21:14   

wielkie dzięki ,jutro biorę się za przeczyszczanie :smile:
Pozdrawiam :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Błędy na diagnostyce T4
Gość Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Mar 08, 2011 12:40
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Błędy na diagnostyce
sebol11 Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Paź 29, 2009 23:29
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Błędy na diagnostyce
jarczeslav Rover serii 75, MG ZT 23 Wto Lip 01, 2014 23:57
wellman
Brak nowych postów [MG ZT 190] 4 błędy po diagnostyce - sugestie?
r2_d2 Rover serii 75, MG ZT 15 Czw Lis 22, 2012 21:39
r2_d2
Brak nowych postów [R75] Statystyka o diagnostyce R75 - nie Testbook T4
apples Rover serii 75, MG ZT 20 Czw Wrz 19, 2013 18:59
krzyswe1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink