Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] Szyba wypada z prowadnic, zacina sie i "lata&qu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR] Szyba wypada z prowadnic, zacina sie i "lata&qu
Autor Wiadomość
Mafioz 



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 26



Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 19:27   [MG ZR] Szyba wypada z prowadnic, zacina sie i "lata&qu
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2003

Witam,
Mam problem niedawno otworzyłem okno (elektryczne szyby) ale gdy chciałęm zamknąć szyba zacinałą się w połowie drogi, w jej tylnej części zauważyłem między szybą a słupkiem od drzwi szczeline około centymetra, opuściłem ją i ręką docisnąłem do słupka, było ok na chwile ale teraz znowu ten sam problem.
Szyba całkiem wypadła z prowadnic, luźno się przesuwała prawo-lewo, i zacinała w połowie i nie chciała zamknąć, jakimś cudem udało mi się ją nastawić, ale teraz bardzo ciężko i wolno się otwiera i zamyka. poprzednim razem gdy odkręcałem boczek aby ją wcisnąć w prowadnice zauważyłem że cały ten mechanizm od opuszczania nie jest taki sztywny tylko nazwałbym to rozklekotany, ma wszędzie luzy i opuszczona szyba lata w drzwiach, po prostu mechanizm ma straszne luzy na tych ramionach które unoszą szybę. Da się to jakoś nie wiem po dokręcać żeby sie trzymało w kupie?

Kolejna sprawa to że łapki od mechanizmu podnoszenia i opuszczania które trzymają szybę od dołu u mnie tej szyby nie trzymają wcale, szyba sie tylko na nich opiera, nie zwróciłem uwagi jakoś czy tam są śrubki którymi się tą szybę w tych łapkach zaciska czy szyba powinna być tam przyklejona np. klejem do szyb? Jak szybę uchylę na np 5cm i jadę po dziurach to szyba cała drga i wydaje niezbyt przyjemne dla ucha dźwięki stuka itd., to wszystko dotyczy szyby od strony kierowcy. Szyba pasażera działa ok jedynie co to dosyć wolno się domyka, wiec też mile widziane sugestie odnośnie tego.

Szyba po stronie kierowcy ma taki fajny bajer, że naciskając raz przycisk cała szyba opada, niestety szyba pasażera tak nie działą i trzeba cały czas trzymać wciśnięty przycisk nim ta się całą nie opuści, czy można coś zrobić aby obie szyby tak działały? i najlepiej jeszcze jakby po jednym uniesieniu przycisku obie się same automatycznie unosiły od końca?


Proszę o jakieś rady
Pozdrawiam ;)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 19:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 19:29   

podnośnik szyby masz uszkodzony, ktos zima pewnie probowal otworzyc szybe,a ona przymarzla, podnosnik sie pogial i dlatego szyba lata/wypada
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 19:40   

Szyba jest na 2 srobach w tych "łapkach" moze sie odkrecily poszukaj w drzwiach ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mafioz 



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 26



Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 08:48   

Podnośnik raczej się nie pogiął.
Sprawdzę w takim razie może wystarczy te śruby w tych łapkach dokręcić.
A czy mechanizm tam jest na śrubach które można po dokręcać? Bo jak patrzyłem to ten podnośnik jest w kształcie X i luzy miał na łączeniu obu ramion, a nie mogłem jak sie przypatrzeć dokładniej bo drzwi mam wytłumione i trzeba będzie teraz wszystko zrywać żeby cokolwiek zrobić z tą szybą ;(
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 11:37   

nie wiem jak jest w roverze,bo nie robilem jeszcze,ale najczesciej jest tak,ze dolna kraweć szyby ma rynnę a w podnośniku masz 2 plastikowe elementy,ktore przesujwaą się w rynnie. Dzięki temu szyba się podnośni. Daj smar w rynne i na te plastikowe elementy i powinno byćdobrze. Jeżeli chodzi o sam "X" to często ramiona są nitowane
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Czw Lis 18, 2010 02:40
kasjopea
Brak nowych postów SOLVED [R25 1.6 '00r] "Elektryczna" szyba po stron
KL Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sob Lis 08, 2008 12:42
praktis
Brak nowych postów [214i] Stacyjka się zacina :-(
kris2828 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Pon Lis 07, 2011 21:04
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [214 SI 1,4 1997] pompa wspomagania sie zacina......???
kwadrat Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Pon Gru 22, 2008 17:40
kwadrat
Brak nowych postów [R214 1.4S 16v 97r] 2 lata stał
R214 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Wto Wrz 22, 2009 15:47
ReVoR



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink