Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400si] PŁYN DO CHŁODNICY
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400si] PŁYN DO CHŁODNICY
Autor Wiadomość
JEFF 



Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 32
Skąd: olsztyn



Wysłany: Pon Paź 01, 2012 17:49   [R400si] PŁYN DO CHŁODNICY
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1998

Witam ,mam pytanko czy jest jakaś różnica w kolorze płynu do chłodnicy,bo zalałem niebieski Borygo . Pęk mi wąż i w zbiorniczku wyrównawczym już nic nie było więc zalałem zielonym tylko nie jestem pewny czy Borygo lub Petrygo ,bańka bez naklejki była .Z góry dziękuje za pomoc.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 01, 2012 17:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dr.Stein 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 159
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Paź 01, 2012 20:01   

Jeżeli płyty są na bazie glikolu etylenowego to kolor nie ma znaczenia - interesuje Ci to by były mieszalne ze sobą
Patrz na opakowanie czy jest informacja - MIESZALNY Z KAŻDYM PŁYNEM NA BAZIE GLIKOLU .....
po zmieszaniu kolorów po nagrzaniu się płynu możesz zauważyć że kolor będzie ciemny albo taki ciemny a gdy sie ochłodzi wróci do normy, najlepiej zalej jak nie wiesz płyn PRESTONE

http://www.prestone.pl/pr...o-chlodnic.html

Dlaczego?
„All makes, all models” – nowa, opatentowana formuła Prestone gwarantuje kompatybilność płynu z układami chłodzenia wszystkich marek i modeli samochodów jeżdżących po naszych drogach.

Płyn do chłodnic Prestone możesz bez obaw dolać do innego płynu do chłodnic (na bazie glikolu etylenowego), dlatego warto go mieć pod ręką, na wypadek awarii w układzie chłodzenia.

... to tak na przyszłość.
Szerokiej
 
 
JEFF 



Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 32
Skąd: olsztyn



Wysłany: Pon Paź 01, 2012 20:44   

Ale ja już wlałem ,chlodnice mam aluminiową niebieski płyn Borygo byl rzadki ,a tyn zielony jest gęsty prawdopodobnie Petrygo , i co teraz mam robić ,czy poprostu wylać i wlać tylko zielonego tego gęstego, też powinienem kupić do chłodnic aluminiowych inny?
 
 
Dr.Stein 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 159
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Paź 01, 2012 21:16   

NO to zobacz kolego
PETRYGO
Petrygo to niskozamarzający , wielosezonowy płyn do chłodnic samochodowych produkowany na bazie glikolu etylenowego. Zawiera w swoim składzie dodatki uszlachetniające: inhibitory korozji, stabilizatory rezerwy alkalicznej i środki antypienne. Dzięki zastosowanym dodatkom Petrygo charakteryzuje się wysokim poziomem ochrony antykorozyjnej w stosunku do elementów układu chłodzenia. Przeznaczony jest także do chłodnic aluminiowych.

BORYGO
Jego starannie dobrane dodatki antykorozyjne, stabilizatory i środki przeciwpienne, pozwalają na stosowanie go jako środeka zastępującego inne płyny do chłodnic. Zestaw surowcowy zapewnia pełną ochronę wszystkich elementów układu chłodniczego, w tym również aluminiowych oraz elementów uszczelniających chłodnicę. Płyn spełnia wymagania dla płynów niskokrzepnących do układów chłodzenia silników spalinowych określonych Polską Normą (PN-C-40007:2000). Na bazie glikolu monoetylenowego

więc?
Jam bym wymienił płyn najlepiej na 1 lity i nie kombinował tak czy inaczej - porządek musi być. Mimo to
Sprzedawane płyny do chłodnic oprócz różnego składu chemicznego posiadają też różne kolory. Najbardziej ulubionymi barwami przez producentów są żółty lub niebieski w bardziej nowoczesnych różowe aż do czerwonego. Kolory te jednak nic nie oznaczają i wcale nie powiedziane jest że żółty płyn jednego producenta nie można zmieszać z niebieskim innego. Jedynym odnośnikiem który musimy przyjąć jest opis na etykiecie

[ Dodano: Pon Paź 01, 2012 21:16 ]
www.google.pl poszukaj poczytaj i wszystko wiesz :)
 
 
JEFF 



Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 32
Skąd: olsztyn



Wysłany: Wto Paź 02, 2012 18:43   

Dzięki kolego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r45] płyn do chłodnicy
wuszu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Lis 12, 2013 22:17
Adrian
Brak nowych postów [R 400] Jaki płyn do chłodnicy??
RembelKing Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Nie Paź 10, 2010 14:49
oprawca_1978
Brak nowych postów [R 416] Jaki Płyn do chłodnicy ?
Dr.Stein Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pią Paź 29, 2010 13:36
PTE
Brak nowych postów [R420] Płyn do chłodnicy
Co lać do zbiorniczka płynu chłodzenia.
wsl Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Sro Wrz 05, 2007 09:26
String
Brak nowych postów [R416] Płyn do chłodnicy
beti30 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Lis 05, 2008 11:41
beti30



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink